АГ - клиники и доктори в Стара Загора - 2

  • 46 745
  • 260
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Айде на новата тема.
Стара тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=182584.0
Предлагам в тази да говорим въобще за раждането и докторите в Стара Загора.

# 1
  • Мнения: 753
Благодаря, Хера  bouquet, предложението ти е прекрасно!

# 2
  • Мнения: 139
Така е по - добре. Важно е да се знае отношението на докторите към пациентите и обратно.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 88
Запис!
Тъкмо се чудих защо старата тема е заключена... Simple Smile

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Радвам се, че ви хареса новия вид..то не че старата не беше такава но заглавието навеждаше на мисли само за новата. А все пак имаме нова, стара и чакаме една още по-нова Crazy
Та за кърменето незнам...но когато аз раждах не даваха на бебетата току така АМ...т.е доктор трябваше да "изпише" или да те "запише" за АМ..говоря за тези, които са при майките си.
За д-р Цонева няма повече да говоря..то стана ясно Twisted Evil
Ха сега добре дошли и внимавате със "запис" Mr. Green

# 5
Така темата е поставена по-добре. Може да се прави "официално" сравнение.

За даването на АМ : все пак има нужда от него: някои - повече, други- по-малко , а трети - изобщо ( най-щастливите!)

Първото си дете родих в София ("Тина Киркова"), където бебетата тогава (преди 18г.) не стояха при мамите, а ги носеха на 3 часа за кърмене. Така че изобщо не знам дали са давали допълнително мляко на някое бебе,ако е гладно и плаче.
Второто родих  тук (С.З.) в държавното АГ и доколкото си спомням (преди 12г.) даваха АМ , ако някой има нужда.
За "НиаМед" - вече изписахме достатъчно - на мен ми беше добре дошло, защото не ми беше слязла кърмата (при все , че раждах нормално).
Да, въпрос на избор е даването на АМ, но когато самия ти нямаш избор...

За д-р Цонева - не я познавам , но ето какво знам:
 -жената , с която бях  в една стая  в "НиаМед"  имала уговорка с нея , но докторката не дошла ( било късно вечерта)
 -моя колежка имаше киста на яйчника, която тази докторка не  беше видяла, а жената я болеше много; отиде при друг лекар и веднага я оперираха.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Освен да допълня към заглавието - и не ходете при д-р Цонева Mr. Green
Явно наистина и е практика. Сега стоя и се чудя но само за една позната се сещам доволна от Цонева...но тя пък е раждала през деня...може и това да е обуславяш факт Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 804
да се запиша и аз-2005 родих ,при уговорка с д-р Цонева-тя ми следи последните 2 месеца,защото преди това бях извън бг,при нас нещата бяха малко комплексирани-ниско тегло на бебето,носих високо горе-бебето горе а водата доло-поради което все и о4ертаваше секцио и то малко особенно,а когато се записах при нея имах леко кръвоизлив и слаби контракции-успя да ме задържи до средата на 9тия и родих нормално понеже 3 дена преди датата за секциото малката се обърна,докторката беше до мен през цялото раждане и за нейна и моя изненада Даяна се роди 3550 кг, и 53 см
само имам забележка към неонатолозите-ние сме с кръвногрупова несъвместимост и средната ми дъщеря навремето лежа 10 дена в неонатологията и се оправи след обменно кръвопреливане,та предупредих за това на редовните прегледи докато бяхме с малката в АГ никой не и обърна специално внимание-в резултат на това /просто е трявало да ме предупредяр или да не кърмя или да преварявам кърмата/ детето беше с физиологи4на жълтеница  до края на 3тия месец и анемия до навършване на годинка и да не забравя-полу4и и хемангиом на устни4ката-.тук е мястото да благодаря на сестра Ушева която забелязя проблема навреме и ни изпрати при д-р  МУМДЖИЕВ,а заради хемангиома след няколко месеца и предстои операция

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
та предупредих за това на редовните прегледи докато бяхме с малката в АГ никой не и обърна специално внимание-в резултат на това /просто е трявало да ме предупредяр или да не кърмя или да преварявам кърмата/
Е та такова твърдение е абсурдно Confused
Ти си с отрицателен резус фактор а малката с положителен...това ли значи - кръвногрупова несъвместимост.

# 9
  • Мнения: 3 804
не ,ние сме по системата АБО и когато я занесах при д-р Мумджиев-билирубина и беше към 160 мисля ,а хемоглобина 85-при дете на месец - и той ми каза -4е трябва да си преварявам кърмата или да мина на АМ понеже при мен явно е генети4но и с 3те в края на 1вия месец ми силно ми намалява кърмата и спира ,взех НАН с това захранвах и големите за една седмица билирубина падна на половина и към края на 3тия месец ве4е беше в норма,но си останаха анемията и хемангиома

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
...и той ми каза -4е трябва да си преварявам кърмата или да мина на АМ...

Готов съм да споря с всеки луд или нормален лекар... Такова чудо, като НЕОБХОДИМОСТ от преваряване на кърма НЯМА...
Ей, не се отказаха от тази твърде остаряла глупост...

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Прочетох за кръвногрупова несъвместимост - има доста из Гугльо. Но никъде не прочетох да не се кърми или да се преварява кърмата/ но пък има други абсурди за кърмата Mr. Green/ . Да се преварява кърмата е абсурдно просто. Както и да е де...минало, бешало е....станалото - станало. А ти преварява ли кърмата?

# 12
  • Мнения: 3 804
ами в предния постинг писах 4е при мен генети4но явно кърмата спира в края на 1вия месец-казвам генети4но защото баба ми е била така,майка и леля също
та като се прибрах и запо4нах да изцеждам с помпа за оказа 4е е само 40 грама-като известно време преди това пиех лактогенен 4ай и реших 4е тези 40 грама не си струва да се изваряват взех една кутия НАН и нахраних малката
добре де ако си бил на лекар /и то един от най добрите неонатолози в града/ и той ти каже,4е да се преварява кърмата е единствения на4ин да се оправи детето-ти няма ли да преваряваш newsm78 newsm78 newsm78

# 13
  • Мнения: 139
Абе то това с помпата е бошлав работа. Ама и аз късно го разбрах. Това, че изцеждаш с помпата по 40 мл не значи, че толкова имаш всъщност. Аз се цедях и все по 30 - 40 мл изцеждах, а иначе гърдите ми напращяваха ама. Пък и ми беше толкоз гадно с тази помпа, че само като я видех и млякото направо се връщаше обратно.  #Cussing out

# 14
  • Мнения: 3 804
мама жаба съгласна съм с теб,но при положение 4е дете което е изкарвало спокойно 3 4аса м/у кърменията запо4не да пла4е през 30 мин ,а и в самите гърди няма напрежение  и запо4ва да ака веднъж на 2дена-извода е ясен

Общи условия

Активация на акаунт