Кокосови бонбони

  • 35 849
  • 143
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 777
Кокосови бонбони



1ч.ч.-240мл

3 1/2 ч.ч. кокосови стърготини
1(396гр.) кутийка сладко кондензирано мляко
кокосови стърготини за овалване

В тенджерка на слаб огън размесваме млякото и стърготините.Бъркаме непрекъснато около 4-5минути.Оставяме малко да поизстине и след това оформяме малки топчета ,които овалваме в кокосови стърготини.Оставяме в хладилник да се охладят. Simple Smile

* Излизат около 60 бонбона *

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 22:58 от Pety

# 1
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Пети, много лесна рецепта и много вкусно изглеждат  Simple Smile    bouquet , като  че ли са от бял шоколад. Ще ги направя непременно .

# 2
  • Мнения: 1 777
Пети, много лесна рецепта и много вкусно изглеждат  Simple Smile    bouquet , като  че ли са от бял шоколад. Ще ги направя непременно .
Надявам се да ви харесат. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 110
Това трябва да се пробва задължително! Изглеждат страхотнииии  Grinning

# 4
  • Мнения: 3 622
Със сигурност ще ги пробвам и аз  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 483
И зглеждат много яки(като рафаело Wink ),искам само да питам-не стават ли много меки? Thinking

# 6
  • Мнения: 1 283
Ако им се сложи и бял шоколад ммм.....фантастично!  bouquet

# 7
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и аз питам не стават ли да се разливат, кое е стягащото, 4е не искам мале4ка да се омаже!?

# 8
  • Мнения: 3 830
Същите ги правя и аз, но използвам сирене маскарпоне и с обелен и опечен фъстък вътре.
Ще трябва накрая да пусна моята рецепта в отделна тема. Thinking

# 9
  • Мнения: 1 777
И зглеждат много яки(като рафаело Wink ),искам само да питам-не стават ли много меки? Thinking
Не стават меки.Като се размеси млякото и стърготините се получава като твърдо тесто.А като ги оставим да се охладят в хладилника млякото още се стяга. Simple Smile
Сигурно ще е хубаво и с бадеми,но според мен за малки деца е по -подходящо без ядки. Simple Smile

Същите ги правя и аз, но използвам сирене маскарпоне и с обелен и опечен фъстък вътре.
Ще трябва накрая да пусна моята рецепта в отделна тема. Thinking

Естелия а с маскарпоне и фъстъци вече са други бонбони. WinkЩе се радвам да напишеш и твоята рецепта. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 444
Супер , може да се залеят с бял шоколад , а вътре да се сложи лешник  Peace

# 11
  • Мнения: 86
Супер , може да се залеят с бял шоколад , а вътре да се сложи лешник  Peace

Точно това си мислех и аз, но вместо лешник бих сложила бадем и няколко капки амарето във сместа или друг ликьор, който предпочитате.
Страхотно лесна и ефектна рецепта. Браво!  Peace

# 12
  • Мнения: 1 679
Изглеждат чудесно - ще ги направя непременно, като смятам да добавя и това, което сте предложили - маскарпоне, бадемова ядка и ще добавя Бейлис или Арманяк.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 15:29 от Smiley*

# 13
  • Мнения: 2 199
А от къде може да се вземе такова количество кокос освен 20-30 пакета кокосови стърготини  Shocked

# 14
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
при нас пък баш са вси4ки неща в такива големи пакети и ето слу4ай да не се ядосам! ина4е то4но  още дребя едни стърготини от такъв пакет! поне да ги изпозлвам! това ще го пробвам, показах го на моите злоядници , казаха ок!държите ги в хладилника после,нали! колко бонбона излизат от едно кондензирано мляко?

Общи условия

Активация на акаунт