Кърмя и дохранвам, как да се справя?

  • 1 839
  • 2
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 409
Здравей те, надявам се да не е прекалено късно за моя пост ... но вече не знам дали изобщо нещата могат да се оправят! Sad
и така съвсем накратко: имам бебче почти на два месеца, навършва ги на 02.02.08 и сме на смесено хранене, т.е. кърмя и дохранвам с АМ, но вече все повече стават храненията с АМ, защото малката се изнервя,че не пуска достатъчно или просто не й се суче.
Стигнах ме до тук естествено от моята глупост #2gunfire,че детето е гладно и да него мъча като го оставям гладно да реве му дадох малко АМ и така получи се омагьосания кръг и сега съм отчаяна как да възвърна положението, повече от три седмици в началото бяхме само на кърма, но тя не можеше да суче дълго макс.2-3 мин. и заспиваше, както и да е ... КАКВО МОГА ДА НАПРАВЯ СЕГА?
почнах да я слагам преди всяко ядене на гърда, като я държа макс.дълго време - ефекта е че или заспива или суче малко и започва истеричен рев! успокоявам я и пак на гърда, но в един момент не пуска достатъчно и пак започва да реве. Не са колики защото когато има колики се свива.
Предварително ви благодаря!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Сигурно си притеснена, че бебето не суче като преди.
Не е невъзможно да преминеш основно или изцяло на кърма, но ще иска време и търпение.

Можеш да опиташ някои неща:
- да слагаш бебето често на гърда
- когато дохранваш, да е след кърмене, не преди или ако скоро предстои да кърмиш
- можеш да опиташ на ръка или с помпа да изцедиш мъничко от гърдите така, че да се задейства рефлексът за потичане на млякото и когато я сложиш на гърда, да има веднаг какво да суче, за да не се нервира, че трябва да суче на празен ход, докато потече млякото
- можеш да пробваш компресия на гърдата, за да я улесниш и да си сигурна, че суче ефективно
- опитвай нови, различни пози. Може да има някоя, в която да е по-склонна да суче по-дълго и по-ефективно
- събуждане на сънливо бебе
- опитай да дохранваш с лъжичка, чашка, спринцовка - алтернативни начини, за да може бебето да асоциира сученето само с гърдата, не с шишето, и съответно да има по-голямо желание да суче на гърда
- можеш с времето плавно да намалиш количеството добавка 1, 2, 3, 4, с по няколко милилитра на ден, не повече, защото не може такъв рязък преход при бебе, което получава по-голяма порция АМ, за сметка на много често слагане на гърда, без ограничаване във времето.
- нощното кърмене може да е важно за лактацията и за наддаването на бебето. Не пишеш кърмиш ли нощем, ако не, може би сега е вариант да включиш поне едно нощно хранене, докато нещата се оправят
- когато са сънени, бебетата сучат най-добре и без протести - опитвай да кърмиш преди, по време на и след сън, докато още не е съвсем будна.
- предлагай и двете гърди на едно хранене, но се увери, че добре изпразва първата, преди да предложиш втората - ако се налага, предлагай няколко пъти първата (с паузи за оригване, примерно, ако трябва), преди да дадеш другата.
- много, много търпение Simple Smile ще ти трябва. Както и много почивка - и ти си хора и особено когато си под стрес, ти трябва повече почивка.
- дай си време - може да отнеме повече, отколкото си планирала.
- похвали се - дори бебето да остане на смесено хранене по-дълго време или и занапред, а не само на кърма, ти пак правиш всичко по силите си, за да получава най-доброто. Потупай се по рамото, заслужаваш.

# 2
  • Мнения: 106
Здравей! Съветите, които ти е дала Бу са страхотни!  Hug Аз да те насърча малко. И ние 2-рия месец имахме проблем с яденето. Той се дърпаше, викаше и аз започнах да се изцеждам и да му давам да яде с биберон  Embarassed . Само че аз си мислех, че имаме млечница и го боли и затова прави така и се дърпа. Ама то изобщо не било така. Когато разбрах (след 2 седмици цедене  #Crazy ) реших, че отново ще го връщам на гърдата. Започнах нощем да го вземам докато е сънен да суче - нямах проблем. И сутрин беше така. Най-трудно беше следобедите и вечер (тогава намаляваше кърмата). Но бях решила, че биберон повече няма да види  Mr. Green Та така, тръшкаше се и ревеше на поразия - аз слагам залъгалката малко да се успокои и после пак на гърда - така мноооого пъти + компресия на гърдата. И след 1 седмица нещата се оправиха!  Grinning
Сега пак се дразни, когато почне да намалява вечер кърмата, но го слагам по-често да суче, правя компресия и пия повече течности. За да не се дразни много като започне да нервничи го премествам на другата гърда и така 2-3 пъти сменям гърдите. Хем ги изсуква, хем не мрънка много. Пък като вземе много да се дразни го махам и след 1-2 часа пак  Wink
Дано да съм ти вдъхнала кураж! Пък дори да продължите с дохранването няма лошо - важното е и двете да сте спокойни!
Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт