пералня и сушилня - една върху друга

  • 39 598
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Момичета, моля ви за мнение. Имаме перално помещение, в което от днес вече има   и налична  сушилня. Искаме да сложим единият електроуред върху другия и се чудим пералнята върху сушилнята или обратно и въобще има ли проблем?
благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 339
Мисля, че по-удачно е да се сложи сушилнята върху пералнята. Тя е по-лека. В упътването на моята сушилня (Горение) пише, че е възможно да се сложи върху пералнята, дори има специални крачета. (Пералнята няма такива)

# 2
  • Мнения: 46 488
И ние след около месец ще слагаме сушилнята в/у пералнята и мислех да пускам такава тема  Simple Smile

Чувала съм за някакви специални поставки, но не знам какви и от къде се купуват  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 459
В технополис има специални поставки. 2 вида са - пластмасови и метални. Слагат се върху пералнята, в самата поставка има "гнезда" за краката на сушилнята, за да не се разхожда отгоре. Мисля че струваха към 150 лв.

# 4
  • Мнения: 1 152
В Техонополис ги има тези преходници - има ги два варианта на цената - 40 лв и 150 лв. И двата са пластмасови, така и не ми обясниха каква разликата. Confused

Ето как изглежда на практика:

# 5
  • Мнения: 2 123
благодаря ви за отговорите. Значи като цяло да разбирам, че е ок да се сложи сушилня върху пералня и това не би повредило пералнята. А преходниците се слагат за сигурност - да не падне второто. Благодаря!

# 6
  • Мнения: 982
Мисля, че по-удачно е да се сложи сушилнята върху пералнята. Тя е по-лека. В упътването на моята сушилня (Горение) пише, че е възможно да се сложи върху пералнята, дори има специални крачета. (Пералнята няма такива)

Вкъщи точно така сме ги поставили.Марката също е Горение.

# 7
  • Мнения: 190
И нашата сушилня е Гореня и в опътването си пише, че може да се постави върху пералнята.

# 8
  • Мнения: 995
Сушилнята се слага върху пералнята както са написали момичетата. Ние не сме купували преходник, просто направихме П образна поставка. Под нея е пералнята, а върху нея сушилнята.

# 9
  • Мнения: 958
И аз така замислям да го направя. Само че още не съм купила сушилня но на мойта пералня (горение) изрично си пише че може да се поставя сушилня отгоре
Но според мен също сушилнята върху пералнята  Peace

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В Техномаркет също има преходници...

# 11
  • Мнения: 1 671
КатКа, как точно я направихте тази поставка? Пералнята ми е Горение, но е от тесните (40 см) и ми казаха, че няма да може да се монтира сушилнята отгоре. Иначе съм си харесала сушилня същата марка, само умуваме с мъжа ми как да я закрепим над пералнята - той твърди, че се налага да се прави метална конструкция.  newsm78
Имам още един въпрос към ползващите сушилня - наистина ли гладенето намалява? Тоест възможно ли е да не гладя всичко след като прането е минало през сушилнята (чувала съм различни мнения - едни казват, че си излиза изгладено, други - прането ставало на хармоника). На колко градуса се сушат дрехите и дали не се съсипват? Харесала съм си сушилня на кондензен принцип, ако това има значение.

# 12
  • Мнения: 47 963
запис, че и аз май така ще правя

# 13
  • Мнения: 995
КатКа, как точно я направихте тази поставка? Пералнята ми е Горение, но е от тесните (40 см) и ми казаха, че няма да може да се монтира сушилнята отгоре. ..............................

Ами като буквата "П" е, както съм писала и по-горе. Мъжът ми измери и поръча да нарежат и сглобят плоскостите. Не разбирам, пералнята  в дъбочина ли е 40 см.?
Моите уреди са в "мокрото" помещение и не ми се е налагало да се съобразявам с размери и място. Гледахме само да е стабилно Peace

# 14
  • Мнения: 1 671
КатКа , благодаря!
Да, пералнята е 44 см в дълбочина, ето модела: http://servicebg.org/SHOP2/product_info.php?cPath=22_24&products_id=70
Когато я купихме преди 2-3 години нямахме място да сложим стандартна. Сега има място за стандартна, но пералнята не ми се сменя. А искам сушилнята да е отгоре, защото много компактно ще си побера всичко в една ниша, предвидена за пералнята и ще ги затворя в гардеробче. Точно защото обмисляме да поръчаме гардеробчето съм се разбързала с проучването за сушилня.
Харесала съм тази сушилня: http://servicebg.org/SHOP2/product_info.php?cPath=22_24&products_id=51 Имате ли някакви отзиви за нея?

Общи условия

Активация на акаунт