Помощ за ПЛЕВЕНските дечица

  • 28 451
  • 604
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 253
Позволявам си да пусна най-после тема тук,за да можем да обсъждаме само помощта за децата в домовете ,а и надявам се,да привлечем повече съмишленици Peace
Ще редактирам това съобщение,за да напиша нуждите на дома в началото .
За тези,които не са влизали в Плевенската тема - засега помагаме само на един дом ,в който живеят 250 деца от 0 до 3 г.,но по изключение има и такива на 4-5 г. Повечето са здрави деца или с леки заболявания,макар да има и около 50 лежащо болни дечица с тежки заболявания.
Досега сме посещавали няколко пъти дечицата и сме носили дрешки,обувки,играчки ,памперси,лакомства. Надявам се заедно да продължим да го правим и да бъдем по-полезни.
Спешните и постоянни нужди на дома са : памперси ,спално бельо и пижамки,дрешки,играчки,обувки - вътрешни и външни.
В 4-та група имат нужда от нови легълца или поне матраци,нови гърнета и като цяло ремонт,но това засега не можем да го осигурим.Надявам се с времето да намерим подкрепа.
Тук искам да благодаря на ДБМ за помощта.Няколко пъти ни изпращат кашони с дрешки и играчки,също 2000 памперса и осигуриха 900 лв. за лещи на едно момиченце от дома- Сашка.
Разчитаме на вас за помощ и съвети Simple Smile   bouquet
Отново се редактирам,като искам да добавя още един дом в близост до Плевен,в които децата имат нужда от помощ
Това е ДОВДЛРГ - с.Тотлебен ,в които има 30 деца на възраст от 3 до 7 г. и 54 деца от 7 до 17 г.,предимно момчета
имат нужда основно от дрехи,обувки, хавлии,бельо,козметика и перилни препарати,също така учебни пособия.
Директор на дома е г-жа Наталия Недкова,която прави всичко по силите си да помага на децата и да намира спонсори,но ние също можем да сме полезни Simple Smile
Дарения може да изпращате на адрес :
с.Тотлебен общ.Пордим,обл.Плевен
пощенски код 5899
ул. "Хр. Ботев" 17
за ДОВДЛРГ

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 16:22 от Djina

# 1
  • Мнения: 872
Добре си я пуснала Djina  Peace

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Браво Ани! newsm51
Ще помагам с каквото мога. Peace

# 3
  • Мнения: 1 196
Чудесна идея   bouquet

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477
  bouquet
Ади,опиши ни положението в дома и напиши нуждите PeaceОт там нататък ще видим как ще ви е по-лесно и полезно за децата.
 Hug

# 5
  • Мнения: 2 471
Я да проследя тази тема. Може да съм полезна с нещо Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 253
Искам да ви споделя една идея,която ми даде Дидка от Горнооряховската тема. Тя ми предложи нещо,което са направили те в началото,когато още не са били организирани и са били по-малко. Разлепили са афиши в детските градини и яслите,че събират употребявани дрешки и играчки  и каза,че акцията е била успешна.Мисля,че можем да опитаме с това,защото ние не сме толкова много ,а децата са доста.Аз вече питах в ясла"Щастливо детство",където ще пускам мойте деца и директорката прие идеята много добре. Каза,че не е знаела,че има такива доброволци,които посещават дома и че ще ни съдейства. Идеята е майките да занесат в градината каквото могат и ние после да го дадем на дечицата.Надявам се и от там да намерим още желаещи да посетят децата,защото за тях това е най-важното. Те са толкова малки,че едва ли ги е грижа с какво са ги облекли лелите,но да има кой да си поиграе с тях сигурно е доста по-важно и ще остави някакъв макар и малък спомен в тях.
Та за тази акция съм написала нещо ,което искам да ви покажа и да си кажете мнението. Търпи редакция,само кажете.
Дарителска акция

на употребявани дрешки,обувки и играчки
за децата от  ДМСГД – гр. Плевен




      Мили родители,няколко плевенски  майки доброволци се обръщаме  с апел към вас да помогнем на дечицата в Детския дом с омалелите дрешки ,обувки и играчки от нашите собствени деца.
     В Дома живеят 250 деца на възраст от 0 до 3 г. (а по изключение и до 4-5 ), които освен от родителска грижа са лишени и от много от  материалните неща,с които собствените ни деца са обградени. Постоянно се нуждаят и от памперси и спално бельо, за които Дома няма достатъчно средства и разбира се най-вече от внимание и топлина.



Всеки може да се включи,оставяйки донесеното на госпожите в групите на децата ви .
А при желание можете да се свържете с нас и заедно да занесем малко щастие в детските очички.


За дарените неща ще изискаме дарителски протокол и ще предоставим на Директора на яслата.




За контакти :                                       координати на ДМСГД – гр. Плевен
0878887919 Ангелина Иванова        адрес: ул. „Ст. Михайловски” 6
                                                             Тел. 064/822852 , 064/891433





Искам също да попитам дали някой ще се съгласи да принтира тези афиши,защото аз нямам принтер засега? И би ли съгласил още някой да даде номера си за връзка,защото така само моя ако е малко не вдъхва доверие?
Също такак бихте ли попитали в яслите и градините,където водите вашите деца дали биха позволили да сложим такива афиши? Аз поемам грижата да питам в ДГ"Чучулига" и ясла "Дружба",освен ако няма някой,чието дете е там. Мисля,че сега момента е идеален да се организираме,защото децата са в грипна ваканция и имаме време докато се въстанови всичко.
Това е засега от мен.Чакам отзиви Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 471
Здравейте, ще бъде ли удобно да пратя колет на този адрес?

# 8
  • Мнения: 5 253
Dencho,ако пращаш нещо на адреса на дома трябва да го доставят лично,защото иначе те няма да отидат да го вземат,защото нямат транспорт. И освен това да те питам какво мислиш да изпратиш? Защото да не те разочаровам,но така може и да не стигне до децата.Не че ние като го занесем е по-голяма гаранцията,но поне носим нещата направо в групата за която са и после поне горе долу можем да се ориентираме дали са там. Иначе бих те посъветвала ако изпращаш нещо да ми пишеш кога и какво,аз ще се свържа с една от лекарките,много е точна и мога да й имам доверие, да чака колета и да го поеме и разпредели тя,преди да е потънал някъде.

# 9
  • Мнения: 2 471
Мислех да помогна с дрешки. Като подбера нещо, ще ти пиша

# 10
  • София
  • Мнения: 9 826
Да се запиша да следя темичката. Grinning
За тази идея,Джина,аз също мога да питам в градината на децата.Обаче някои неща трябва да доуточним:
-когато някой родител донесе дрешки,как ще се събират в градината,защото съм сигурна,че при нас ще изтъкнат факта,че от ХЕИ може да им направят проблем
-като ги отнесем в дома,те дали ще опишат всичко,дрешка по дрешка,за да можем после да го предоставим на родителите
Аз утре смятам да говоря с домакинката на градината-тя ми е приятелка и поне ще ме посъветва как да постъпя.Но трябва някой да ни ги напечата афишите.
Ааа,и една малка корекция Wink
За дарените неща ще изискаме дарителски протокол и ще предоставим на Директора на яслата.
-тук трябва да е написано според мен-...директора на детското заведение. WinkНе че е важно,но все пак.
Като се присетя за още неща ,ще пиша.
Ааа,да,вчера минах покрай един магазин за чаршафи втора употреб.Надявам се да не прозвучи зле това,че са втора употреба,но наистина изглеждаха много добре нещата.Нали ни останаха парички от предното посещение,да вземем да идем и да видим чаршафите?

# 11
  • Мнения: 2 577
момичета, аз правих такава акция за събиране на дрешки  и санитария за бебетата от Пазарджик - бях пуснала тема тук, откликнаха много майки.
Моят съвет е: не изпращайте директно на дома. Щом има доброволци в Плевен нека един да се нагърби с получаването и събирането на дрехите, който хората ще изпратят. После занесете нещата в дома и ги дарете като изискате протокол за дарение Hug
За дрехи втора употреба едва ли ще ви ги опишат бройка по бройка - пишат ги на чували.
Успех в това благородно начинание!

# 12
  • София
  • Мнения: 9 826
Пак съм аз Mr. Green.
Ето тук можете да видите какво получиха дечицата от плевенските мами по Коледа:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=203131
Иначе и аз мога да събирам у дома багаж за дечицата,адреса-на лични Grinning.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 7 477
моли4ета,имам такъв съвет PraynigПреди да събирате каквото и да било говорете с директорката PeaceНека ви знае ,нека ви има едно на ум,нека знае какво ще им дарите ....Да нес е окаже,4е вие се трудите за децата ,а тя не иска или така й харесва просто Rolling Eyes

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Ех, най-накрая и аз да се включа. Вчера форумът не ми зареждаше.
Имам няколко забележки относно текста:
- Дарителска акция на нови и употребявани дрешки,обувки, спално бельо и играчки;
- Директорът на детското заведение - (Валенцето вече го е  забелязала).
Бих дала и моя телефон.
Мога да разпечам бройки от афиша (но черно-бели), освен това ще говоря с една печатница, ако могат да ни го отпечатат цветен - така ще привлечем по-голямо внимание на родителите (50бр. поне - размер А4).
А как ще събираме събраните неща? Трябва някой с превоз. Thinking Аз не се наемам с това, защото мъжът ми излиза сутрин в 7 и се прибира вечер в 19ч.

Общи условия

Активация на акаунт