Спалнята???

  • 36 341
  • 191
  •   1
Отговори
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ами седя си и си мисля какво да сложа като мебел в спалнята? То леглото и гардероба са ясни, ама какво друго? Как да се разположи (фън шуй,муи  Laughing).  Аз например съм твърдо ЗА скрина с поне 4 чекмеджета, колебая се за ракла и тоалетка. И за тв с спалнята се чудя, мисля да сложа само една мъничка уредбичка за настроение  Thinking По принцип спалнята ми е малка 12кв, няма много място за мебели, а и аз обичам просторни стаи с малка, но компактна и удобна мебел.
Та вие сте дайте идеи, какво според вас е важно да има в една спалня като мебел, как да се разположи, някакви хитринки  Thinking Абе каквото се сетите  Crazy

# 1
  • Мнения: 18 542
Аз харесвам от тези по-високите скринове с повечко чекмеджета и отгоре да си го ползвам за тоЯлетка  Grinning никога не се гримирам седнала.
Раклата под спалнята - друго не ти трябва

# 2
  • Мнения: 204
Нашата също е 12 кв. имаме вдигащо легло, нощни шкафченца, скрин, който продължава с огледало, нещо подобно на това
http://www.stefanystyle.com/bedroom-1.html#
не е претрупано, има място за всичко. Вместо уредба имаме едно LCD 20 инча на стойка на стената

# 3
  • Мнения: 204
Нещо не съм уцелила, щракни на спалня Тоскана на посочения сайт, в ляво на малката снимка е идеята ми за скрин- тоалетка

# 4
  • Мнения: 2 891
А френските легала удобни ли са? Имат ли ракла отдолу? Имам ниша и мога да си направя вграден гардероб. Няма ли да ми излезе по на далавера, сложа просто една табла от същото ПДЧ зад леглото, за да го върша и после си купя скрин от същия цвят  Thinking И къде по дяволите да го сложа това огледало, като фенг-шуи не дава да е в спалнята?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 231
jj, фън шуй препоръчва да не се слага огледало в спалнята, така че да се отразявате в него по време на сън. Идеята е да не се стреснеш нощем, виждайки отражението си. Ако му намериш подходящо място, слагай спокойно. smile3521

А на какво викаш френски легла?! newsm78

Камамбер, дай скица на спалнята, ако искаш някакви съвети по фън шуй.
Иначе на такава квадратура и аз бих се въздържала от излишни мебели. Скрин с повечко чекмедженца, разположен на дължина или височина ще е предостатъчен. newsm10

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Да, за огледалото знам, няма да слагам. Стаята е абсолютно правилна, нямам ниши и колони  newsm78 Ще видя дали мога да намеря скица да ви я покажа  Flutter
Иначе аз съм за скрин (излиза квадрат на фасон 1м височина, 1м ширина)- 4 чекмеджета+едно по-малко от 12-15см да си слагам козметиката, останалото в банята и в нощното шкафче  Thinking Тоалетката нямам идея дали ще ми трябва, никога не съм имала  Tired Леглото ще е със склад отдолу, гардероба 4-крилен с надстройки до тавана(едната стена почти цялата). И мисля това да е. Ааа и някъкъв по-красив ратанов кош за мръсното пране и уредбичката на скрина и май стига толкова. Аааа да питам как са ви гардеробите? 2 крила рафтове и 2 крила с лост за закачалки, или да ги редувам - едното да е за мен другото за мъжа ми?

п.п. Френско легло е от тези по-високите, но мисля че не са със склад отдолу или ако искаш трябва да е по поръчка.

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Нашата също е 12 кв. имаме вдигащо легло, нощни шкафченца, скрин, който продължава с огледало, нещо подобно на това
http://www.stefanystyle.com/bedroom-1.html#
не е претрупано, има място за всичко. Вместо уредба имаме едно LCD 20 инча на стойка на стената
Това за скрин-тоалетка наистина е хубаво, но ако избера такъв вариант огледалото ще се пада точно с/у леглото и незнам дали е удачно  Thinking

# 8
  • Мнения: 2 891

п.п. Френско легло е от тези по-високите, но мисля че не са със склад отдолу или ако искаш трябва да е по поръчка.

Има, има! Въпросът е, дали е удобно и как се чисти базата.

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 628

п.п. Френско легло е от тези по-високите, но мисля че не са със склад отдолу или ако искаш трябва да е по поръчка.

Има, има! Въпросът е, дали е удобно и как се чисти базата.
Амии, така два отделни матрака не съм им фен  Naughty Аз си поръчах легло с един матрак-164X190 и подматрачна рамка. Механизмът повдига целия матрак, заедно с подматрачната рамка нагоре. Не е върха на удобството, но върши работа и вместо да събирам всяка седмица прашоляк под леглото, ще чистя веднъж годишно въпросния контейнер под леглото  Wink

п.п. матрак-164X190 не е малък нали  Blush чудех се за 180Х190  Tired

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 231
п.п. Френско легло е от тези по-високите, но мисля че не са със склад отдолу или ако искаш трябва да е по поръчка.

Я, че съм изостанала. И защо му викат "френско"? newsm78

За разделението на гардероба аз съм привърженик на "всеки да си знае гьола" - половината крила за мен, половината - за него.
Той и без това никога нищо не си намира, ами поне като търси да не ровичка и при мен. Joy

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
За разделението на гардероба аз съм привърженик на "всеки да си знае гьола" - половината крила за мен, половината - за него.
Той и без това никога нищо не си намира, ами поне като търси да не ровичка и при мен. Joy
Уф и аз така ще направя, то ориентиран мъж има ли  hahaha Кога ли е подреждал гардероб, никога нищо не намира  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 2 891
Мъжът ми държи всичките му дрехи да са на закачалка. Разбирай, тениски, пуловери ВСИЧКО! За мен 2 рафтчета и едно чекмедже за бельото. Отпуснал ми е и 5 закачалки за костюмите  Laughing

# 13
  • Мнения: 794
И аз съм за тоалетка и скрин, много са практични,  но защо да няма огледало  newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 6 067
В нашата спалня ( и тя е с подобни размери) смятам да има легло с две нощни шкафчета, гардероб и скрин, че то... за друго няма и място Mr. Green
А по фън шуй, може и да знаеш, не е добре да има ТВ в спалнята, както и складирани неща под леглото... Peace

# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
В нашата спалня ( и тя е с подобни размери) смятам да има легло с две нощни шкафчета, гардероб и скрин, че то... за друго няма и място Mr. Green
А по фън шуй, може и да знаеш, не е добре да има ТВ в спалнята, както и складирани неща под леглото... Peace

Уф, аман с тва фън шуи  ooooh!
Успях да наглася леглото да е на изток, да не е срещу вратата, няма да слагам огледало и тв, ама тва със склада под леглото няма начин, мятотот ми е кът  Blush
Иначе и аз като теб съм се ореинтирала, не искам да се бутам в мебели и без това съм си спъната  Blush

# 16
  • Мнения: 1 065

п.п. матрак-164X190 не е малък нали  Blush чудех се за 180Х190  Tired

Не е, не е  Grinning. Ние се събираме четиримата. Не че спим така, но се събираме чудесно. И аз имах притеснения, че е малко. Незнайно защо бях решила, че старото ни легло е 180/190 и много се съпротивлявах на новите размери. Оказа се, че е абсолютно същото  Crazy
Иначе освен скрин имаме и нощни шкафчета, в полезността на които в момента изобщо не съм убедена  Confused. Само заемат място. Но пък и двамата за отрицателно време съумяваме да натрупаме удивително количество книги и така поне не стоят на земята.

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Благодаря ти много за уточнението, chiges
Това 164/190 всъщност май се води персон и половина аз съм спала на приста дълги години и в момента спим на такова двама и ни е добре, но всички ме разубеждават  Thinking

# 18
  • Мнения: 1 132
В нашата спалня има легло (220/200) , гардероб и  2 нощни шкафчета .Имаше и скрин-тоалетка, но сега там е леглото и масата за повиване на дъщеря ми. Предстои ни обаче  местене в нова къща и спалнята е по -мъничка, та се чудя как ще сместя всичко.
Мъжа ми само се смее на фън шуи-то и обяснява,че били китайски бабини дивитини. Не можем да излезнем на глава  hahaha .
164/190 ми се вижда доста тясно легло. При майка ми спим на такова и само се бутаме с мъжа ми (не сме едри) .

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 231
А по фън шуй, може и да знаеш, не е добре да има ТВ в спалнята, както и складирани неща под леглото... Peace[/size]
Уф, аман с тва фън шуи  ooooh!
Успях да наглася леглото да е на изток, да не е срещу вратата, няма да слагам огледало и тв, ама тва със склада под леглото няма начин, мятотот ми е кът  Blush

И аз така, ама освен това много мразя легла на крачета, дето да се гърбиш да чистиш отдолу newsm79, освен това аз сигурно ще го "подредя" веднага за да използвам мястото. hahaha
За телевизора обаче съм съгласна.

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
А някой знае ли къде продават хубави ратанови или дървени или изобщо по-хубави кошове за мръсно пране? Искам да е красив и да има избор на разцветки ако може  Blush

# 21
  • София
  • Мнения: 459
А някой знае ли къде продават хубави ратанови или дървени или изобщо по-хубави кошове за мръсно пране? Искам да е красив и да има избор на разцветки ако може  Blush

За ратанови не знам, но аз имам такъв, и съм много доволна.
(Моят е целия в оранжево)


(От Como е)

# 22
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
А някой знае ли къде продават хубави ратанови или дървени или изобщо по-хубави кошове за мръсно пране? Искам да е красив и да има избор на разцветки ако може  Blush

Подобни кошове гледах в новият магазин "Zona for home"на бул.Сливница кръстовището Орион.

# 23
  • Мнения: 2 379
И аз така, ама освен това много мразя легла на крачета, дето да се гърбиш да чистиш отдолу newsm79,
Аха Sick гадост.
Аз за бъдещата ни спалня реших да направим широк подиум, висок към 70 см примерно, отгоре покрит с дъски (дЮшеме?), и матракът ще го "пльоснем" направо върху дъските.
Пространството под подиума също може да се оползотвори.

# 24
  • Мнения: 1 107
А някой знае ли къде продават хубави ратанови или дървени или изобщо по-хубави кошове за мръсно пране? Искам да е красив и да има избор на разцветки ако може  Blush

Подобни кошове гледах в новият магазин "Zona for home"на бул.Сливница кръстовището Орион.
А дали някой във Варна е виждал подобни кошове или да "изтормозя" някой майстор да ми скове един, че се изкушавам да си избера сама цвета му ?  Grinning

А за телевизора в спалнята - моята баба едва ли е чувала на фън шуй, обаче казваше, че в спаля телевизор не се държи, защото там е място за други неща, а не за гледане на телевизия Joy Мъдра жена....

# 25
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
А някой знае ли къде продават хубави ратанови или дървени или изобщо по-хубави кошове за мръсно пране? Искам да е красив и да има избор на разцветки ако може  Blush

Подобни кошове гледах в новият магазин "Zona for home"на бул.Сливница кръстовището Орион.
Сега ако кажеш и ориентировъчна цена  Money

# 26
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
А някой знае ли къде продават хубави ратанови или дървени или изобщо по-хубави кошове за мръсно пране? Искам да е красив и да има избор на разцветки ако може  Blush

Подобни кошове гледах в новият магазин "Zona for home"на бул.Сливница кръстовището Орион.
Сега ако кажеш и ориентировъчна цена  Money

Честно не запомних,но имаше различни размери т.е кошовете бяха сложени един в друг(като матрьошки)и съответно цените бяха различни.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Аха Sick гадост.
Аз за бъдещата ни спалня реших да направим широк подиум, висок към 70 см примерно, отгоре покрит с дъски (дЮшеме?), и матракът ще го "пльоснем" направо върху дъските.
Пространството под подиума също може да се оползотвори.

Мда, абсолютно същото и аз. newsm53

Oopsy, как искам да се сетя за да ти кажа, ама пуста деменция...   33uu
Сякаш съм виждала в "Биг шоп", ама там е по-скоро случайно появяване.

# 28
  • Мнения: 3 034
в спалнята имаме гардеробно помещение (с врата); пейка-ракла, която стои от долната страна на леглото; скрин, който ползвам и за тоалетка и съм си сложила едно старовремско огледало отгоре (не е срещу леглото); коща ми за пране, който е като показания по-горе, само че цвят ванилия; две масички с високи крака от антикварен магазин вместо нощни шкафчета и леглото - нашето е ковано желязо, на крака - аз много държа да мога да чистя под мебелите и всичките ни мебели са на крачета  Peace

# 29
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
в спалнята имаме гардеробно помещение (с врата); пейка-ракла, която стои от долната страна на леглото; скрин, който ползвам и за тоалетка и съм си сложила едно старовремско огледало отгоре (не е срещу леглото); коща ми за пране, който е като показания по-горе, само че цвят ванилия; две масички с високи крака от антикварен магазин вместо нощни шкафчета и леглото - нашето е ковано желязо, на крака - аз много държа да мога да чистя под мебелите и всичките ни мебели са на крачета  Peace
Мммм, звучи м много добре, изпипано в детайл. Браво, ама ми се види повече от 12кв де  Blush

# 30
  • София
  • Мнения: 642
Благодаря ти много за уточнението, chiges
Това 164/190 всъщност май се води персон и половина аз съм спала на приста дълги години и в момента спим на такова двама и ни е добре, но всички ме разубеждават  Thinking


Камамбер,
не е персон и половина, доста голямо си е. Поне три персона се събират на него  Joy
А относно фън шуй, нещо не съм наясно... Предстои ни разместване на спалнята. Сега главите ни са на изток, но в др. стая ще трябва да са на север. Мислите ли, че е удачно?
Също и вратата ще се пада на страната на главите (север), а насреща откъм краката (юг) ще е прозореца.  Дали няма да сбъркам с това местене?  newsm78. Изгуби ми се темата за фън-шуи -то.
Искам да питам и още нещо... Наскоро в една тема видях спалня с гардеробна. Много си я харесах и вече убеждавам мъж ми да я направим, но дилемата е с какво да обзаведем вътре тази гардеробна? С някакви рафтове, с гардероби ли? Дайте идеи с какво да е. Помещението ще е дълго около 4,5 м., широко около 1,5м.
Или може би с тези гардеробчетата с вратички от плат.  newsm78
Ако някой има идея моля да я сподели тук, за да не отварям нова тема. Моля авторката да не ми се сърди, но нали все пак е за спалнята.
А иначе по темата.
Сега в спалнята имаме 4 крилен гардероб, ракла с огледало в/у нея, спалнята и две нощни шкафчета, а да и дъската за гладене.
Но в новата спалня смятам да няма шкафчета (или може би по-различни от сегашните), леглото, скрин, поставка за ТВ и гардеробната (скрита в стената). Въобще по-малко неща...

# 31
  • Мнения: 3 034

Мммм, звучи м много добре, изпипано в детайл. Браво, ама ми се види повече от 12кв де  Blush

благодаря ти, но не ни е голяма спалнята, има чупка заради гардеробното, правоъгълната част е толкова - 12 кв.м. имаше една тема за ползването на интериорен дизайнер, там бях пускала снимки още от ремонта  Peace

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
rainbow, как ще се сърдя, темата май трябваше да я кръстя идеи и хитринки за спалнята  Mr. Green
Аааа, понеже ще си поръчвам гардероба, няма да е от мебелен магазин, се чудя дали да не си вградя дъската за гладене в него, да се закачи по някъкъв начин за вратичката от вътрешната страна, където ще са закачалките та да не пречи  Thinking

# 33
  • Мнения: 995
Матрак 164/190 никак не е малък Peace
Леглото ни е с ракла отдолу, имаме едно малко и едно по-голямо нощни шкафчета, един скрин с "разместени" чекмеджета и плосък телевизор. И огледало имам но е скрито - как да обясня Thinking...най- горното чекмежде се отваря нагоре и от вътрешната страна имам огледало.
Гардероб нямаме, няма място, чекмеждетата са доста големи.Правим си дрешник.

Имам чудесен плетен кош за пране от Бриколаж. Струва 35лв.

# 34
  • Мнения: 2 891
simplyaven, дали ще ти представлява трудност да пуснеш линка пак? Благодаря  Grinning

Платнените кошове видях и в Комо. Там бяха някъде между 15 и 17 лв., но не помня точно.

# 35
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
КатКа, мерси за инфото за коша. Ще преслушам Бриколаж, Практикер и Зоната  Flutter

# 36
  • Мнения: 734
И аз да попитам, понеже напролет ни предстои обзавеждане на спалня - около 12 кв.м. Проблемът е, че само ъглов гардероб ни устройва...Обаче от тези, които има по магазините ни хареса само един единствен и тои е 2000лв... Sad Другите или са тесни, или са ниски, или са грозни...Някой имал ли си е взимане-даване с фирма, работеща по поръчка. Малко ни е страх от такъв вариант, понеже купуваш, ама не знаеш какво, гледаш само на картинка...А и цената не знам как ще дойде....
Решили сме да има гардероб, спалня, кош за пране (плетен по всяка вероятност), тоалетка евентуално, но от типа - скрин+тоалетка (по-тесен и висок) . За нощно шкафче не знам дали ще има място, иначе едно на брой би намерило много добро приложение...

# 37
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
И аз да попитам, понеже напролет ни предстои обзавеждане на спалня - около 12 кв.м. Проблемът е, че само ъглов гардероб ни устройва...Обаче от тези, които има по магазините ни хареса само един единствен и тои е 2000лв... Sad Другите или са тесни, или са ниски, или са грозни...Някой имал ли си е взимане-даване с фирма, работеща по поръчка. Малко ни е страх от такъв вариант, понеже купуваш, ама не знаеш какво, гледаш само на картинка...А и цената не знам как ще дойде....
Решили сме да има гардероб, спалня, кош за пране (плетен по всяка вероятност), тоалетка евентуално, но от типа - скрин+тоалетка (по-тесен и висок) . За нощно шкафче не знам дали ще има място, иначе едно на брой би намерило много добро приложение...
Да, аз си правя спалня по поръчка - засега цената е много прилична, само за гардероба не са ми дали цена, понеже ще е с плъзгащи врати и не се знае още колко ще струват механизмите. Ако искаш пиши ми на лични за инфо.

# 38
  • Мнения: 3 034
ето снимките от спалнята, извинете за котката, тя си доспива  Mr. Green

там, където е пейката - срещу нея е вратата на гардеробното помещение, затова я има и тази чупка. също има чупка от лявата страна на леглото - ъгъла е скосен, мисля че се вижда на снимката, и това прави тази стена още по-къса  Rolling Eyes





# 39
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Много ми хареса спалнята. Grinning Особено леглото.

# 40
  • Мнения: 3 034
благодаря  Hug но не е довършена съвсем, друг скрин съм взела, на крачета от ковано желязо, едни етажерки за книги също от ковано желязо, а и картините ни липсват + корнизите и пердетата  Crazy но напролет  Grinning

# 41
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
simplyaven, страхотна ти е спалнята  Hug Имаш превъзходен вкус  Flutter
Аз съм се спряла на венге като цвят за мебел+бяла пвц дограма Confused и светъл паркет и се чудя за стените - праскова, убито зелено, синьо или бледо лилаво?

# 42
  • Мнения: 3 034
оле, благодаря ти  Embarassed рисуването помага много  Peace

какво е венге? за мен успокояващите цветове винаги са били най-подходящи за спалня - в твоя случай оттенък на зелено, синъо или както е при мен - лилаво. само че не знам на какви нюанси си се спряла... то на стените стои и по-тъмно, сигурно знаеш, но аз да ти кажа за всеки случай  Hug аз за дневната съм избрала едно много бледо зелено/сиво, ще потърся дали не мога да намеря отнякъде в нета палитра на латекс и ще ти го покажа  Peace

# 43
  • Мнения: 3 034
примерно тук е нещо подобно на Sage Sweater
RL Number: VM105

http://www.ralphlaurenhome.com/rlhome/products/paint/items.asp?haid=121

# 44
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
На мен ми харесва тази колекция. Какво мислите?

http://www.havertys.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay … mp;resultCount=35

# 45
  • Мнения: 3 034
харесва ми, много обичам този оттенък на дървото, мебелит в дневната и трапезарията ми са съвсем същия дизайн  Peace

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 231
На това попаднах в друга тема и реших, че ще е от полза за тази.


Идеалната спалня

Спалнята е стаята, от която започва и свършва денят Ви, тя е мястото, което определя по някакъв начин вашата личност, за това е важно тя да е удобна, комфортна и с вкус, който най-добре да пасва на Вас.

Определете стаята

Трябва да си зададете няколко въпроса:

Колко е голяма стаята? - От това ще зависят цветовете, които трябва да създават илюзията за по-голяма или по-малка стая. Примерно, ако стаята е с нисък таван, е добре той да е с по-светъл цвят, като така ще се създаде илюзията за по-висока стая.

Има ли достатъчно място, където да прибирате различните неща? - От това зависят и мебелите в стаята, ако имате възможност, добра идея е да скривате телевизора, като така запазвате цялостта на интериора.

На коя страна се намира прозореца? - Ако е на изток добра идея ще е да си сложите плътни пердета или щори, иначе ще се събуждате през лятото по съвсем ранните часове.

Колко удобно е леглото? - Леглото, матрака, възглавниците, чаршафите, одеялата, всички те имат значение за това колко ще се отпочинали на следващата сутрин. Добра идея е матрака да се сменя на всеки 7 години, защото вече сте спали върху него около 20000 часа и съответно различни видове гъбички и акари са си създали удобни домове и с достатъчни запаси от вашата кожа си живеят наистина спокойно.

Цветове

Зеленото и синьото са добър избор, понеже създават спокойно настроение, което предизвиква отпочиване. Естествено цветовете трябва да са меки, за да водят към исканият резултат. Използването на земните цветове е добър избор заедно с неутралните такива. Ако ви се струват прекалено меки и скучни цветовете винаги можете да ги съживите с различни видове аксесоари с по-ярки цветове.

Жълтото и оранжевото се избягват заради техният контрастиращ характер, пречещ на успокоението, което спялната трябва да предизвиква.

Покривалата за спалнята


Най-добро и удобно е чаршафите да са от 100% памук, защото памука поема влагата и топлината най-добре, като в същото време се чувства меко и гладко към кожата. Колкото повече нишки има в плата, толкова и по-мек е той, но също така значение има и дължината на влакната. Египетският памук е с най-дългите влакна, което го прави най-мекия памук на пазара в момента. Естествено и начина на изтъкаване на памука е от значение. Памучният сатен е най-мек, но класическия създава усещането за свежест и чистота. Покривалата на спалнята са особено важни за стаята, понеже техният цвят и модел ще определят голяма част от стила й. Възглавниците могат да бъдат в различен цвят, за да създават лек контраст в спалнята.

Одеяла

Зависи изцяло от личното Ви желание. Най-добри са одеялата пълни с пух, което ги прави меки, леки и добри изолатори, ако обаче страдате от алергии синтетичните са по-добрият избор. Другото, което трябва да се вземе под внимание са ефектите на различните сезони, което прави по-труден и може би по-добър вариант е да имате едно по-дебело и едно по-тънко одеяло.

Осветление и аксесоари


За да установите спокойна и умерена атмосфера в стаята нощните лампи са задължителни и е немислимо да се разчита само на висящата лампа. Ароматните свещи са много добри аксесоари, които вършат две задачи. Аксесоарите са изцяло плод на въображението и зависят само от това колко искате спалнята да изразява Вашата личност.


Камамбер, промени заглавието както предлагаш, ще провокира да се показват наистина идейни неща. smile3521

# 47
  • Мнения: 1 107
А какво мислите за картините над таблата на леглото- някъде бях чела (дали не беше в фън шуй темата newsm78), че не е желателно нищо да стои над главата (като шкафове и рафтове), но е хубаво да има красива картина или снимка?

# 48
  • Мнения: 7 430
Много ми хареса спалнята. Grinning Особено леглото.

Присъединявам се Peace
страхотно е Wink...а котката е много сладка Hug

Oopsy - аз съм за да има нещо "красиво" нас главите ни...дори и огледало в хубава рамка или стилна картина, наша снимка  Peace

ria, мерси за описанието за спалнята  Heart Eyes

Много ми харесват дрешниците в една спалня, и щяхме да измайсторим, но сменихме нашата стая с детска и сега останахме с едва 9кв.
То аз само не мога се побра Tired

# 49
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
оле, благодаря ти  Embarassed рисуването помага много  Peace

какво е венге? за мен успокояващите цветове винаги са били най-подходящи за спалня - в твоя случай оттенък на зелено, синъо или както е при мен - лилаво. само че не знам на какви нюанси си се спряла... то на стените стои и по-тъмно, сигурно знаеш, но аз да ти кажа за всеки случай  Hug аз за дневната съм избрала едно много бледо зелено/сиво, ще потърся дали не мога да намеря отнякъде в нета палитра на латекс и ще ти го покажа  Peace
Венегето е тъмнокафяво на цвят(почти черно даже), но в моя случай успешно имитира тъмно дърво дърво(орех прмерно) и има по-светли пак дървени оттенъци. Стои много добре за мебел. Подът ще е светъл паркет - дъб или бук, не сме го купили още  Blush Някой има ли отзиви за паркет от акация? Предлагаха ни такъв на много добра цена, но се притеснявам да не е мек и да се драска  Tired
Та в този ред на мисли с това тъмното дърво и ако боядисам в синьо няма ли да стане много студено? Кафявото е земен цвят, не се ли съчетава по-добре със зелено или прасковено? Аааа и имам много специфична картина за спалнята - със синя рамка  ooooh! Май ще трябва да е синьо или да и търся друго място  hahaha
Този цвят, който си предложила много ми харесва  Flutter

# 50
  • Мнения: 1 107
Защо не кафяво и синьо в комбинация-бях гледала много красиви тапети в тази комбинация, които много ми харесаха....синьото леко беше съм сиво и кобинацията беше много удачна
нещо подобно беше

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 09:40 от Oopsy

# 51
  • София
  • Мнения: 6 067
Аз съм за прасковеното, някакъв нежен нюанс, изцяло зелено или синьо ми се вижда студено... но ти си знаеш най-добре! Peace

# 52
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз съм за прасковеното, някакъв нежен нюанс, изцяло зелено или синьо ми се вижда студено... но ти си знаеш най-добре! Peace
На мен това ми е вътрешната драма сега, дали няма да стане студено. Но все пак спалнята е южна, ще е светла и топла  Thinking А и тази картина, толкова е красива и синя  Tired

# 53
  • София
  • Мнения: 6 067
А какво има на картината? Simple Smile

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 231
А какво мислите за картините над таблата на леглото- някъде бях чела (дали не беше в фън шуй темата newsm78), че не е желателно нищо да стои над главата (като шкафове и рафтове), но е хубаво да има красива картина или снимка?

Да, във фън шуй си го чела и е точно така. Peace

Аз съм малко пристрастна, но в момента съм обсебена от комбинацията синьо-кафяво и смятам, че за спалня си е много добър вариант, но бих избрала по бледи оттенъци.
Примерно:    

Natural Grey                                     
RL Number: VM78
       и
Prussian Blue
RL Number: VM122

Дидка, и аз мисля, че е много важно около нас да има красиви неща, за да ни зареждат.  newsm03

Камамбер, щом ти е южна спалнята, значи това е комбинацията.smile3521
Ама покажи я тази картина!


# 55
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
А какво има на картината? Simple Smile
Ох, много е красива, а скъпа беше  Blush
Подарък от бъдещите свекъри ми е тя  Mr. Green
Има жена в гръб (гол  Whistling )  с черна до синьо дълга коса, която се реше, мнооого красива, фонът е син и картината прелива в рамката, която също е ръчно правена и рисувана от художничката.

# 56
  • Countryside
  • Мнения: 11 628

Аз съм малко пристрастна, но в момента съм обсебена от комбинацията синьо-кафяво и смятам, че за спалня си е много добър вариант, но бих избрала по бледи оттенъци.
Примерно:    

Natural Grey                                     
RL Number: VM78
       и
Prussian Blue
RL Number: VM122


Аз харесах точно това
Prussian Blue
RL Number: VM122 и

Impressionist
RL Number: VM129

# 57
  • Мнения: 18 542
simplyaven каква е мазилката на стената в спалнята ти?

# 58
  • Мнения: 3 034
добро утро, момичета (при мен, де)   bouquet Дидка, благодаря и на теб за комплиментите и за котката  Grinning

според мен стая, която получава т.нар. топла светлина - западна или южна няма да страда ако е в студен цвят. а има и толкова много нюанси на синьото и зеленото, че те реално могат да се изсудят със сиво, както е при мен или да се стоплят с бежово - то се вижда и на палитрата как някои оттенъци са по-топли от други  Peace

аз съм за картина над леглото, нашата е една морска гледка от южна Франция с пристан, лодки и т.н. аз обаче я прерамкирам, за да не бъде ярък цвят рамката, избрала съм рамка, която е дървена, но е окрита с метален оттенък, малко като сребро с патина, но е по-топло, трудно ми е да го обясня, но звученето е на старо и топло  Hug

мазилката в цялата къща я наследихме - това е нещо, което човек сам може да си направи с едни комплекти, които продават - гипс, а мечето има дупки и прави такива неравности по стената. идеята е да изглежда старо, за тази къща е ОК, тя е все пак 100-годишна, но не ви го препоръчвам иначе - страшно трудно се пребоядисва, само шкуренето, макар и с машина ни отне може би две седмици за 4 стаи, поради което не сме пребоядисали и останалата къща все още  Shocked 

Камамбер, при теб съчетанието паркет/мебел ще е същото като при мен - светло/тъмно, аз не бих се притеснявала, че ще стане студено, особено щом стаята е южна, а можеш да избереш и пастелен нюанс с примес на бежово, може да е от групата на натуралните  Peace аз обаче бих заложила на цвят от първите два реда, те са с примес н топли цветове и са по-бледи, по-пастелни. не бива да забравяме, че на стената след две ръце цвета потъмнява доста - от опит го казвам, моят на картинка е съвсем блед, а вижте колко е наситен на стената  newsm78

отляво на страницата в менюто има и други колекции на тези бои, където също може да разгледате  Hug

# 59
  • Мнения: 1 107
Като се бяхме насочили към синьо-кафевите вариации ето още една снимка по темата- за да я направим по-шарена Grinning

# 60
  • Мнения: 150
запис, че и на мен ми предстои да купувам

# 61
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Мдам аз си мислех за бежово, но да не стане безлично, имам бежови пердета и мислех да си ги сложа  newsm78 с бежови стени  newsm78
Ох, абе вече незнам с тези цветове съвсем се ошашкахме. Мъж ми не дава да боядисвам стените  в една стая с различни цветове, запънал се е като магаре на мост  Tired
За сега кухня - зелено, дневна - беж или праскова, спалня -синьо или лила, антре - беж или праскова(да не е тъмно) , банята плочки  hahaha (бели и зелени, плочките де)

# 62
  • Мнения: 3 034
аз имах предвид синьо с примес на бежово, моето е люляк с примес на сиво - студено е. ако искаш по-топло, значи примес на бежово или ванилия ще го стопли студения цвят, от тази палитра, за която си говорехме по-топли сини нщанси са примерно Crystal Chandelier
RL Number: VM12 ; Starched Apron
RL Number: VM02 ; Tea Time
RL Number: VM06

на мен много ми харесват за спалня от тази палитра и Gust Of Wind
RL Number: VM05 - студено и Faded Clouds
RL Number: VM13 - топло

също Country Dairy
RL Number: VM17 и Evocative Sunlight
RL Number: VM29

от натуралната палитра : http://www.ralphlaurenhome.com/rlhome/products/paint/items.asp?haid=50

също има много нежни цветове: Waterwheel Falls
RL Number: NA13

Calla Lily
RL Number: NA17

Deep Cream
RL Number: NA18

Victoriana
RL Number: NA20

Muslin
RL Number: NA21

Cosmos
RL Number: NA45

# 63
  • Мнения: 3 034
на бежовото само по себе си аз не съм голям фен, но на различните му проявления съм  Grinning примерно мляко с кафе или т.нар. меланж, слонова кост, ванилия (макар тя да не е точно бежово). пердетата за спалнята поръчах слонова кост, летните чаршафи са също такива, много стопля и дава усещане за хладина и лекота  Hug има един нюанс, който тук го водят "стар лен", той също е много нежен  Flutter

# 64
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ух, ама и аз съм вярно че може да се смесват боите  ooooh!
Ще помислим добре да не стане някой фал  Mr. Green

# 65
# 66
  • Мнения: 1 107
Охо-това е много оригинално! Предполагам, че става интересно, като се разлюлее Grinning
"лодка на любовта" сигурно е кръстено това легло Wink

# 67
  • Мнения: 2 891
Не ми изглежда много ритмично  Laughing

# 68
  • Мнения: 1 107
А-а-а-а, вижте какво-ако някой е пробвал това легло да вземе да се включи с отзиви, да не се чудим напразно тук Grinning

# 69
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аууу и аз чакам отзиви затова легло  Mr. Green
Според мен ще бъде интересно като се поразклати  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 2 379
По мое скромно мнение, сбъркана е посоката на окачване.
Ако окачването ставаше отстрани, а залЮляването ставаше в посока от петите към главата и обратно, ефектът щеше да е зашеметяващ. Blush Laughing

# 71
  • Мнения: 734
Ама вие съвсем се размечтахте май.... Wink

# 72
  • Мнения: 1 107
М-м-м май наистина се размечтахме, но сега се сещам че май съм виждала някъде висяща спалня, въжетата, които я държаха идваха от тавана и спалнята беше във въздуха......нещо подобно

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 17:26 от Oopsy

# 73
  • Мнения: 1 107
Намерих нещо още "по-шантаво"

"Това със сигурност е най-странното нещо, което сме виждали. Магнитно легло...висящо във въздуха! Проектирано от холандския архитект Janjaap Ruijssenaars, в него има достатъчно магнити, които да одържат 900 килограма, предаде mobbit.info. Но, за да не отлети в неизвестна посока, леглото се държи за пода с четири въжета. Цената на едно такова легло е просто убийствена – 1,5 милиона долара.

Чудно дали сънят е по-различен в легло за толкова пари?
"
Какво ще кажете? Wink

# 74
  • Мнения: 2 379
Ще кажа две неща:

1) Не е ли ужасно вредно според фън шуй. Аз не съм запалена, но веднага ми хрумна, че това силно магнитно поле може би не е чудесно.
2) Ако искам да извърша убийство, ще инсценирам "скъсване" на стоманените въженца, за да се размаже жертвата ми на тавана. Twisted Evil

# 75
  • Мнения: 1 107
Имайки предвид, че идеята е вдъхновена от фантастичен филм, това "убийство"  би било много оригинално Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil.
........уф, че съм извратена Embarassed

# 76
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Шшшшш, не ми разводнявайте темата пък  hahaha
Я по-сериозно - къде ги продават тези легла и имат ли те почва у нас?
С какви мебели вървят? Колко кв стая ти трябва за подобно легло? М?

# 77
  • Мнения: 3 034
много ми харесва спалнята, която е показала Oopsy  Grinning много ми е средиземноморска и лятна  Hug

Камамбер , според мен доста големичка ще да е спалнята за такова легло като горното, за по-модерните май и по-малка става, защото е по-изчистено  Simple Smile а това на Oopsy и с леко върво, и с ковано желязо би вървяло, то и така е аранжирано на снимката... ох, много ми хареса  Heart Eyes

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 231

И аз го имам. newsm47

Тук съм сложила разни легълца, ще добавя после и още:
http://rianaria.multiply.com/photos/album/7/Legla

# 79
  • Мнения: 1 107
ria много ми хареса тази
 като в приказките е, но в прекия смисъл на думата..имаше такива говорещи дървета във Властелина на пръстена...
или да си представим, че имам птичка у нас, която съм я пуснала да си лети и тя е кацнала на дървото и те събужда с чуруликане сутрин....пак се размечтах, извинявам се Камамбер  Embarassed

# 80
  • София
  • Мнения: 4 039
Oopsy, тая работа с птичката не те ли притеснява? Аз вместо с чуруликане си представих как с друго  Twisted Evil ме буди сутрин.  Laughing

# 81
  • Варна
  • Мнения: 1 231

Мечти и реалност.  hahaha

Сложих още малко легла и спални. Имам и още, ама нямам повече време.
Първото е специално за  Oopsy Laughing:

http://rianaria.multiply.com/photos/album/7/Legla#70

# 82
  • Мнения: 2 379
Oopsy, тая работа с птичката не те ли притеснява? Аз вместо с чуруликане си представих как с друго  Twisted Evil ме буди сутрин.  Laughing
Joy
И аз така си го представих. hahaha


Сега по същество.
Искате ли да ви сканирам от едно списание различни идеи как да се изгради гардеробна кабина в спалнята?
Ама не е на български. Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 14:44 от sciura piccolina

# 83
  • Мнения: 3 782
Нахлувам и аз във вашата тема. Интересуват ме спалните, пролетта ни предстои обзавеждане, интересува ме всичко, легла, гардероби. Също така се чудя за шава с козметика, по фън шуй не трябва да има огледало, но къде мога да се оправям сутрин тогава. Може би в банята.
Аз също съм против да има телевизор в нея.
С удоволствие ще видя твоите идеи  sciura piccolina.

# 84
  • Мнения: 359
Какво мислите за спалня с люлякови стени и всичко останало бяло, а пода може и някакъв тъмен цвят дърво?

# 85
  • Мнения: 3 640
Какво мислите за спалня с люлякови стени и всичко останало бяло, а пода може и някакъв тъмен цвят дърво?
newsm10

# 86
  • Мнения: 1 107
Хе-хе, мерси Ria  bouquet...ей сега си представих едни мини колонки скрити в птичките, от които се чуват звуците на природата ( сега да не вземете пак да ме "търкаляте" Laughing Laughing Laughing)


Сега по същество.
Искате ли да ви сканирам от едно списание различни идеи как да се изгради гардеробна кабина в спалнята?
Ама не е на български. Rolling Eyes

 newsm78, съвсем забравих за този "аспект" на птичките...но пък баба ми казваше, че това било на пари, така че Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Иначе идеята за гардеробна в спалнята сигурно е интересна - ако ти остане време сканирай я, моля Embarassed

# 87
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Малейй, тоз фън - шуй. Аз моята си я правя в оранжево - една стена и останалото праскова. Смятам мебелите да са от двтете страни на спалнята и над главата Twisted Evil. Изобщо не се вписвам май в фън - шуй Twisted Evil

# 88
  • Мнения: 1 065
За прасковения цвят в спалнята според фън шуй съм чела, че не е желателно, защото на булката (разбирай жената) много и шавали очичките  Grinning. И моята спалня обаче е в подобен цвят  Mr. Green. Пък и нашите местни духчета може да мислят друго по въпроса. Предвид това може би е по- разумно да се слушат съвети като този от на Oopsy бабата, че са в унисон с живеещите по нашите ширини  Grinning, макар че и аз съм фън  шуй фенка в някаква степен.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 692
И нашата е с прасковени стени, светли мебели, мислех завивка + перде в червено/оранжево. Напълно против фън шуй където препоръчват неагресивни цветове за спалня. Дайте идеи как да омекотя шареното в стаята - с картини, килимче, тапет на едната стена (в какви цветове - зелено, кафяво?) .

# 90
  • Мнения: 1 152
А какви точно цветове са подходящи за спалня според фън шуй?

# 91
  • Мнения: 1 065
А какви точно цветове са подходящи за спалня според фън шуй?
Забравила съм, защото отдавна не съм се ровила из книгите. Тук, в Нашият дом, имаше теми. Едната мацка там беше доста веща, но и там не съм чела много време, та не знам дали още пише. Това за прасковените спални обаче ми се стори забавно и затова съм го запомнила  Grinning.

# 92
  • Мнения: 1 107
Ето две статии за фън шуй, където се споменава спалнята и цветовете й
http://big.bg/modules/news02/article.php?storyid=21445
http://www.tialoto.bg/article.php?id=1712

# 93
  • Мнения: 25
Ако не те затруднява можеш да пуснеш плана на помещението. Без размерите на помещението можем да си говорим за мебелите само "по принцип". А "по принцип" всичко е възможно..

Гардероба 4-крилен с надстройки до тавана(едната стена почти цялата)...
Аааа да питам как са ви гардеробите? 2 крила рафтове и 2 крила с лост за закачалки, или да ги редувам - едното да е за мен другото за мъжа ми?

Относно гардероба. Трудно е да се предложе разпределение без да знаем размерите.
Бих ти препоръчал вместо с надстройки до тавана да го направиш с цял корпус и лостове с лифт-механизъм, които ти увеличават ежедневно използваният обем на гардероба.. Ето как изглеждат тези лостове:




Иначе надстройките са трудно използваеми и са оправдани само ако няма никакво друго място за прибиране на дрехите "извън сезона".

# 94
  • София
  • Мнения: 607
И при мен цветовете са съвсем против фън-шуй, но честно казано аз не съм му голяма почитателка  Embarassed   Stop
Спалнята ми е в пастелено жълто, тавана е светло жълто, мебелите са в цвят елша. Но още не е готова, за да я снимам. Ще имам скрин с огледало, който ще ползвам и като тоалетка. За нощните шкафчета - може би ще са като масички, още не знам. Иска ми се и една дълга табуретка пред леглото, но не знам дали ще има място.....

# 95
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ако не те затруднява можеш да пуснеш плана на помещението. Без размерите на помещението можем да си говорим за мебелите само "по принцип". А "по принцип" всичко е възможно..


Помещението по последно измерване се оказа 3,90мХ3,90м, т.е. квадрат. Вратата и прозорците+излаз на терасата са срещуположни. Тези механизми, които си показал ще оскъпят значително гардероба.  Confused Надстройките ще ги ползвам главно за завивки и спално бельо, но все пак мерси за предложението, може да е полезно на някой  Party

# 96
  • Мнения: 25
Помещението по последно измерване се оказа 3,90мХ3,90м, т.е. квадрат. Вратата и прозорците+излаз на терасата са срещуположни. Тези механизми, които си показал ще оскъпят значително гардероба.  Confused Надстройките ще ги ползвам главно за завивки и спално бельо, но все пак мерси за предложението, може да е полезно на някой  Party

още малко инфо ми трябва:

# 97
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Разпределение А  е нашето. Размер a и b незнам но са малко почти до стената и нищо не мойе да се сложи там. Размер c=2,80m, вратата е 80см и после остатъка до 3,90м.
За сега мсилим да сложим леглото с главите откъм страната на вратата на терсатата. гардероба на тази стена   c=2,80m (ще е широк 2,60м) и скрин на др стена с/у леглото.
Цвят стени едно от трите - синьо/бледо лилаво/ екрю. Цвят мебели венге, но не от най-тъмното и с ивици (имитира дърво много добре). Как е?

# 98
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Oopsy, това е мешаница от, верни и не толкова, правила на фън шуй, по-добре не им обръщай внимание.
Впрочем, в спалнята не трябва да има цветя.

Конкретен цвят за спалня едва ли има, иначе щеше да е много просто. newsm47

Владислав, май сте оправили сайта newsm10!

# 99
  • Мнения: 2 956
Аз искам да ви попитам къде си държите книгите - при мен проблема е че бяха в една секция/ соц. производство - ама здрава и хубава/ в хола, но след като  направихме там ремонт я наблъскахме в спалнята.Лошотое, че с мъжа ми  обичаме да четем и да купуваме книги и после незнам къде да ги сложа-тайничко изхвърлям някои,но пак има много.Та дайте съвет къде  и как да ги сложа , защото тази пролет ще ремонтираме спалнята.В момента спим на Приста и е много удобна раклата, която е зад главите, защото е скосена и можеш да си облегнеш възглавницата и да четеш, затова обмислям и спалня поръчка  в същия вид , но по широка.Давайте идеи и добри майстори...

# 100
  • Мнения: 25
Разпределение А  е нашето. Размер a и b незнам но са малко почти до стената и нищо не мойе да се сложи там. Размер c=2,80m, вратата е 80см и после остатъка до 3,90м.
За сега мсилим да сложим леглото с главите откъм страната на вратата на терсатата. гардероба на тази стена   c=2,80m (ще е широк 2,60м) и скрин на др стена с/у леглото.
Цвят стени едно от трите - синьо/бледо лилаво/ екрю. Цвят мебели венге, но не от най-тъмното и с ивици (имитира дърво много добре). Как е?

Ето примерно разположение. Не обичам ракли, но при условие, че няма място за нощни шкафчета раклата е добър вариант - иначе трябва да си поставяте книги, часовници и др. по пода. Ако не искате ракла може да се помисли за някакви малогабаритни нощни шкафчета, но това вече зависи от размера "b", за който нямам инфо. Мисля, че щом ще ползвате скрина и като тоалетка можеш спокойно да го направиш по-широк (например на широчината на леглото).
Относно гардероба - нека всеки да си има своя зона, но е добре да има и една обща зона с лост за дълги дрехи. Под него спокойно се събира скара за панталони. Между другото не всички лифт-механизми са толкова скъпи, но икономичния лифт механизъм, който аз знам (34лв.) не се събира на по малко от 70 см. и няма да ти свърши работа. Надявам се да не сте поръчали вратите на гардероба във венге - в това помещение ще стане доста мрачно.
Относно цветовото решенмие - никой не може да даде адекватно мнение, ако не вижда конкретните цветови комбинации - има множество венгета, безкрайно много "бледолилави".. освен това е важно какъв е паркета, какво е синьото на синята картина..  "Зелено", "кафяво", "синьо", "лилаво" са само думи - зад всяка от тях стоят безкрайно много цветове. Няма невъзможни комбинации от цветове.. само думите за тях се комбинират трудно.


Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 16:10 от Владислав Василев

# 101
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Г-н  Василев, явно професионално се занимавате с интериор и обзавеждане  Mr. Green
Точно такова разпределение сме намислили(леглото ориентирано на изток), но вместо ракла от тези големите табли на леглата с врадени нощни шкафчета на самата табла, ако оможе да се нарече така. Да, всичко е венге и вратите на гардероба също Blush Надявам се да не стане тъмно - стаята е южна и топла, с големички прозорци. Гардеробът е с плъзгащи врати. А самото венге е по-скоро мока или орех, не е от най-тъмното и има по-светли вложки, които успешно имитират дърво.  Flutter

# 102
  • Мнения: 25
Владислав, май сте оправили сайта newsm10!


Да : ) една безсънна нощ и dibla.com отново работи..
Между другото - ще съм много благодарен на админите на БГ-мамма ако могат да ми кажат (като администратор на администратора) - как и вие сте със SMF-форум и ние.. а само на нас ни хакват форума : ) ???!
Сори за оффтопика..

# 103
  • Мнения: 46 510
Ще използвам темата  Blush търся съвет ...
За малка, ама наистина малка спалня (2.20 х 3.60), тъмни или светли мебели са по-подходящи  Tired
Имаме светли, но комплектът е прекалено голям, включва спалня, скрин, гардероб и 2 нощни шкафчета, абсурд да се поберат, затова обмислям вътре да има само легло и скрин, подобни на тези, но се чудя тъмни или светли  Tired

# 104
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Никол, зависи от разпределението. Ако стаята е светла -изток-юг може и тъмни мебели, но светли стени, за да не се смалява оптичекси помещението. Ако е север - по-добре заложи на светли мебели. Така мисля аз де  Blush  Flutter

# 105
  • Мнения: 25
Ще използвам темата  Blush търся съвет ...
За малка, ама наистина малка спалня (2.20 х 3.60), тъмни или светли мебели са по-подходящи  Tired
Имаме светли, но комплектът е прекалено голям, включва спалня, скрин, гардероб и 2 нощни шкафчета, абсурд да се поберат, затова обмислям вътре да има само легло и скрин, подобни на тези, но се чудя тъмни или светли  Tired




Ами ако са само легло и скрин не е лошо да са тъмни - тъмните цветове намаляват визуално обема. Важно е обаче в малко помещение да не вкарваш голям тъмен гардероб, защото рязко ти намалява площта, която отразява светлината и помещението става значително по-тъмно.

# 106
  • Мнения: 734
На мен много ми харесват гардеробите с плъзгащи врати, но уви, няма как да го разположим....На нашата спалня едната й стена цялата е прозорец+ врата и е много светла, но въпреки това смятаме малко по-светли мебели да купим, най-тъмно може би зебрано...

# 107
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Ще използвам темата  Blush търся съвет ...
За малка, ама наистина малка спалня (2.20 х 3.60), тъмни или светли мебели са по-подходящи  Tired


Ами ако са само легло и скрин не е лошо да са тъмни - тъмните цветове намаляват визуално обема. Важно е обаче в малко помещение да не вкарваш голям тъмен гардероб, защото рязко ти намалява площта, която отразява светлината и помещението става значително по-тъмно.


Никол, съгласна съм, че ако само леглото е в по-тъмен цвят, визуално ще се "намали" размера му, ама много ти е малка спалнята и в този случай най-добре светли мебели.  smile3521

# 108
  • Мнения: 46 510
Камамбер, Владислав Василев, благодаря  Hug стаята е много светла и топла, въпреки, че е североизточна, просто добра изолация, ТЕЦ и голям прозорец на дългата страна  Grinning подът е естествен паркет (светъл дъб), стените мисля да са бели, а щорите вертикални оранжеви  newsm78 нямам търпение вече, а ще стане най-рано след месец  ooooh!

Никол, съгласна съм, че ако само леглото е в по-тъмен цвят, визуално ще се "намали" размера му, ама много ти е малка спалнята и в този случай най-добре светли мебели.  smile3521


Хм, сегашните са светли и направо се сливат със стените, затова си мисля, че е по-добре тъмни  Thinking

# 109
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ами, Никол, мила, какво се чудиш, то е ясно тъмни мебели тогава  Mr. Green И аз съм им голям фен, стоят ми стилно и изискано.

# 110
  • Мнения: 46 510
Ами, Никол, мила, какво се чудиш, то е ясно тъмни мебели тогава  Mr. Green И аз съм им голям фен, стоят ми стилно и изискано.

Ооо, аз хич не се чудя, мъжът ми се мота, хич не му се правят размествания и боядисване, много му дойдоха  Joy
Обещавам да се похваля, само да реализирам това, което съм намислила  Grinning

# 111
  • София
  • Мнения: 676
Ох, включвам се и аз в темата, че нещо не мога да я измисля тази наша спалня...
Нашата уж не е толкова малка, но е някак несъразмерна - 5.30 на 3.20 м. И не мога да сложа такъв гардероб, какъвто искам... Та ще трябва да поръчаме. Някой от вас поръчвал ли е обзавеждане за спалня и къде? Доволни ли сте?

# 112
  • Варна
  • Мнения: 1 231

Хм, сегашните са светли и направо се сливат със стените, затова си мисля, че е по-добре тъмни  Thinking


Ами ти явно си знаеш какво искаш, не ми стана ясно защо питаш. newsm78

# 113
  • Мнения: 25
Ооо, аз хич не се чудя, мъжът ми се мота..

Всъщност и аз се шматках в този форум докато се чудехме с Любимата бледата втора чертичка на теста дали се брои. Тя се кани да започне да пише чак като забременее, ама ако пише тук някакви неща от рода на "мъжът ми се мота.." веднага ще я хвана  Naughty: ) МъжъТ не се мота! МъжъТ разсъждава над ПО-ПравилнияТ вариант !!! : )


P.S. Aз така и не разбрах - бледата втора чертичка брои ли се или не ?!? : ) няма категоричен отговор на въпроса с чертичките.. щото явно и за тези, дето правят тестовете "лилаво" е само дума.. т'ва "светло", "тъмно", "наситено", "бледо" или пък цветови мостри от "това лилаво" до "онова лилаво" - няма такива неща в упътването на теста - седиш и се чудиш.. Като е бледо лилаво дали съм се справил или съм се справил "бледо" : ) ?!?

и за да не боравя и аз айляшки с "лилавите" - ей т'ва кво ще рече? :
(втория изглежда горе-долу същия..)


P.P.S. Сетих се, че това е идеален пример за Камамбер колко е голяма разликата от "лилаво" до "лилаво".. ъхм.. точно това бледо лилаво подхожда  на венгето, но на мен не ми отива - мисля, че заслужавам едно наситено лилаво още от първия път.

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 04:57 от Владислав Василев

# 114
  • Мнения: 1 065
[ МъжъТ не се мота! МъжъТ разсъждава над ПО-ПравилнияТ вариант !!! : )

Ей това изцяло и напълно ме израдва.И мъжът ми също  Mr. Green

По втория въпрос- брои се, брои се  newsm10. Тук много има изписано по въпроса, че отрицателния не бил категорично отрицателен, по виж, положителния- няма начин да бърка  Mr. Green. Много се радвам за вас. А как само се смях на словесното разстройство, в което си изпаднал  Joy

# 115
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Брои се, брои се Mr. Green  Колкото до бледо лилавото много ще ми ходи, мдам  Mr. Green

# 116
  • София
  • Мнения: 4 039
Владислав  smile3521 EFP
Добре дошла на жена ти! То е ясно ,че ще те разнася по форумите-жени без работа,кво да правим освен да клюкарстваме.  ooooh!

# 117
  • Варна
  • Мнения: 692
Владислав, и мен много ме израдва тази мъжка логика.   Laughing Нещо като "Мъжът винаги е прав!" А за "лилавото" .......   Joy Joy Joy

# 118
  • Мнения: 2 891
Ooo, явно ще се задържиш тук, съдейки по теста на жена ти  Laughing Като дойде време за моята спалня, ще се възползвам.

# 119
  • Мнения: 46 510
Владислав Василев, честито! Grinning брои се бледата, бременна е  Hug

Ами ти явно си знаеш какво искаш, не ми стана ясно защо питаш. newsm78


Честно казано, разчитах Владислав Василев да ми отговори като специалист в областта, след неговото мнение, вече не се съмнявам, че съм на прав път  Wink


# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 2 515
Честито на Владислав, броят се всички чертички, и клонящите към невидими Laughing.
Скоро може да даваме акъли за детската стая Joy Joy Joy

# 121
  • Мнения: 2 379
Владислав, на снимката ярко си личи, че сте се справили успешно с декорацията на теста в лилаво. Никак не е бледо даже. Wink
Честито ... и ... да, мисля, че е време да се вклЮчите в темата за детските стаи. Joy

# 122
  • Мнения: 25
Камамбер,chiges, aunt Ogg, Cherry*,jj okocha, Никол, jul, sciura piccolina
благодаря ви за добрата вест : ))

 Абе на вас случвало ли ви се е да сте малко суеверни в такъв момент или само аз се побърквам? А.. и това дето повечето татковци не се радват в първия момент НЕ Е ВЯРНО - просто не знаят как да реагират..
И искам да се извиня на Камамбер за офтопика по темата.. много мнения несвързани със спалнята предизвиках...

: ) И пак ви благодаря!

# 123
  • Мнения: 2 891
Защо се извиняваш, повечето бебета се правят в спалнята   Whistling

# 124
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Камамбер,chiges, aunt Ogg, Cherry*,jj okocha, Никол, jul, sciura piccolina
благодаря ви за добрата вест : ))

 Абе на вас случвало ли ви се е да сте малко суеверни в такъв момент или само аз се побърквам? А.. и това дето повечето татковци не се радват в първия момент НЕ Е ВЯРНО - просто не знаят как да реагират..
И искам да се извиня на Камамбер за офтопика по темата.. много мнения несвързани със спалнята предизвиках...

: ) И пак ви благодаря!
Споко, не се извинявай, нека се чуват все такива хубави вести. Стискаме палци всичко да е наред и лека бременност на половинката   bouquet

# 125
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Защо се извиняваш, повечето бебета се правят в спалнята   Whistling
От фън шуй ще да е било  Mr. Green

# 126
  • Мнения: 1 305
Искам и аз две чертичкиииии.  Cry ....Ама това е за друг подфорум.
Честито на печелившите!  Mr. Green

По темата. Помагайте с идеи! Ето това ми е спалнята.



Това с пунктира е скосяване, започващо на 1.15см от пода. Та моята голяма дилема е следната. От една страна искаме триъгълника вляво да го затворим като дрешник, за да събираме мноого багаж вътре. От друга страна стаята има интересна форма и като направим дрешника ще си стане правоъгълна.  Confused Под скосяването ще има TV, леглото ще е на дългата стена вдясно. Освен това искам да набутам скрин, огледало на стойка /много ме кефят/, стол, естествено нощни шкафчета, чудя се за тоалетка.... Вие какво мислите? 

# 127
  • Мнения: 343
Владислав, на снимката ярко си личи, че сте се справили успешно с декорацията на теста в лилаво. Никак не е бледо даже. Wink
Честито ... и ... да, мисля, че е време да се вклЮчите в темата за детските стаи. Joy

Честито и от мен на Владислав. Преди време и аз бях изпаднала пред същата дилема - брои ли се бледата лилава чертичка или не.Отговорът е пред мен вече пета година.  baby_neutral
Между другото и аз съм на мнение, че трябва да се включиш в темата за детските стаи. Фенка съм ти, но жалко...... от София си.

# 128
  • Мнения: 1 165
Здравейте на всички и поздравления за Владислав.Искам да Ви попитам за цветовете в спалнята понеже сме в голяма чуденка.Единият вариант е стените и пердето да са м/у бледо розово и лилаво не знам точно как се води цвета, мебелите венге и не знаем пода какъв да е, а другият вариант е пода да е тъмен, но не знаем мебелите какви да са?А също и дали ще стане много тъмно ако и мебелите, и пода са тъмни?Стаята е около 13-14 кв., като е по-дълга отколкото широка.На едната страна мислим да сложим легло 150/200, че няма място за по-голямо и 2 нощни шкафчета, а на другата стена са гардеробът и скрин като заемат цялата стена.Не знам как мога да пусна чертеж на стаята, за да ме разберете по-добре.Стана доста дълго.Съжалявам и благодаря на всички отговорили

# 129
  • София
  • Мнения: 285
Копирам си питането от другата тема, сходните имена ме объркаха Rolling Eyes...

Здравейте, имам нужда от съвет за това в какви цветове да обзаведа много тъмна спалня. Стаята е 420/330 см., има малък прозорец в единия ъгъл - 95/150, но почти не влиза светлина, защото се пада в нещо като ниша във вътрешния ъгъл на сградата, която е Г-образна. Та се чудя по какъв начин да избера цветовете - стени, мебели, а също и осветлението, така че стаята да не е толкова подтискащо мрачна.

# 130
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Копирам си питането от другата тема, сходните имена ме объркаха Rolling Eyes...

Здравейте, имам нужда от съвет за това в какви цветове да обзаведа много тъмна спалня. Стаята е 420/330 см., има малък прозорец в единия ъгъл - 95/150, но почти не влиза светлина, защото се пада в нещо като ниша във вътрешния ъгъл на сградата, която е Г-образна. Та се чудя по какъв начин да избера цветовете - стени, мебели, а също и осветлението, така че стаята да не е толкова подтискащо мрачна.
Стените светли но в топлата гама(беж, праскова), пода по избор, мебелите светли, пердета и аксесоари млечни цветове.

# 131
  • Мнения: 2 379
Копирам си питането от другата тема, сходните имена ме объркаха Rolling Eyes...

Здравейте, имам нужда от съвет за това в какви цветове да обзаведа много тъмна спалня. Стаята е 420/330 см., има малък прозорец в единия ъгъл - 95/150, но почти не влиза светлина, защото се пада в нещо като ниша във вътрешния ъгъл на сградата, която е Г-образна. Та се чудя по какъв начин да избера цветовете - стени, мебели, а също и осветлението, така че стаята да не е толкова подтискащо мрачна.
Стените светли но в топлата гама(беж, праскова) ...
По принцип студените цветове дават повече пространство и светлина, отколкото топлите. Peace

# 132
  • Мнения: 1 165
Здравейте на всички и поздравления за Владислав.Искам да Ви попитам за цветовете в спалнята понеже сме в голяма чуденка.Единият вариант е стените и пердето да са м/у бледо розово и лилаво не знам точно как се води цвета, мебелите венге и не знаем пода какъв да е, а другият вариант е пода да е тъмен, но не знаем мебелите какви да са?А също и дали ще стане много тъмно ако и мебелите, и пода са тъмни?Стаята е около 13-14 кв., като е по-дълга отколкото широка.На едната страна мислим да сложим легло 150/200, че няма място за по-голямо и 2 нощни шкафчета, а на другата стена са гардеробът и скрин като заемат цялата стена.Не знам как мога да пусна чертеж на стаята, за да ме разберете по-добре.Стана доста дълго.Съжалявам и благодаря на всички отговорили
Аз пак моля някой за съвет.Да добавя само , че на едната дълга страна има прозорец и врата към терасата с обща дължина 2,50

# 133
  • Мнения: 3 034
tincheto , три пъти изчетох това, което си написала и изобщо не мога да си го представя, все пак и в Уърд можеш да нарисуваш нещо  Peace така с "едната стена", "на другата стена" е много трудно да се добие представа. също е добре да кажеш с какво изложение е тази стая, това определя каква светлина ще влиза и кога  Peace

иначе е вярно, че студените цветове дават принципно по-силно усещане за простор, но те също могат да се "стоплят" и нюанса, който ще се получи да е по-нежен  Peace

# 134
  • Мнения: 22
Здравейте!
Много полезна темичка. Благодаря на авторката.   bouquet
И аз като tincheto имам подобно чудене. Много харесвам венгето. Искам леглото да е такъв цвят, гардероба реших, че ще е със светли врати, благодаря за което на Владислав, но дилемата ми е за пода - светъл или тъмен цвят. Много бих искала да е тъмно, но се страхувам да не стане много мрачно.
Иначе стаята е слънчева, просторна, с източно изложение и голям френски прозорец.
Моля, помагайте с идейки.

# 135
  • Мнения: 3 034
при такава светла и просторна стая с източна светлина, аз смело бих си сложила тъмен под и топли светли нюанси на стените - но много бледи, независимо дали ще е праскова, или оранж, или мляко с кафе, или стар лен, но топло  Peace само че ще си личи доста праха по пода, ако това не е притеснение за теб, значи няма проблем  Peace текстила в светли тонове- чаршафи, покривки за легло, пердета и т.н.

# 136
  • Мнения: 22
Стените си мислех да са пепел от рози, а в коридора да са мляко с кафе. Simple Smile
За праха по пода не се бях сещала, но ще го преживея все някак. Laughing

# 137
  • Мнения: 3 034
ами значи си готова  Grinning аз бих си избрала хубав текстил във ванилен оттенък и съвсем ще светне  Peace

# 138
  • Мнения: 22
Точно нещо подобно ми се върти из главата  Sunglasses

# 139
  • Мнения: 7 430
...завиждам на всички Ви с големи спални Crossing Arms

Нашата е страшно малка...и като негодувам, моя МирО все вика: "Свърши ни времето вече да се гониМ...нали се хванахме" Tired
9кв е... ooooh!
Както и да го мисля освен леглото и едно малко гардеробче, нищо не би се побрало Confused ...мисля, че бях поствала снимки... Thinking

Риа, от покАзаните, мноого ми хареса 70-ти номер Heart Eyes

Владислав - прекрасна новина Wink

# 140
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Дидка, аз съм слагала нови снимки и не съм ги подредила още.  Rolling Eyes  Това ли е:



# 141
  • BG
  • Мнения: 793
И аз съм в голяма чуденка  за цветовете в спалнята - втора година сме в апартамента, за трети път ще я променяме  Joy  Първоначалната идея беше с по- наситени цветове, но стаичката е малка и няма достатъчно светлина. Та ще видим какво ще измислим, опс... измисля имах предвид. Костваше ми много време и нерви, но мъжо вече ми има доверие  Peace
Само се чудя- празна рамка ли да сложа на стената, или да вметна и едно огледало за разкош  newsm78

# 142
  • Мнения: 196
И на нас ни предстои ремонт на спалната за гардероб че ще има е сигурно раклата ще е под нея да не заема място  newsm78за скрин се чудя мн. ги харесвам а и доста неща се побират но пък ще заема и място а що до огледало не искам над него(скрина)ще си монтираме телевизора -плазма

# 143
Здравейте! И аз се интересувам непрофесионално от интериор и вътрешно обзавеждане / малко са тези от нас, които могат да си позволят да плащат за професионални съвети / та....винаги съм знаела, че светлите стаи изглеждат по-просторни, а тъмните - малки и подтискащи. Но напоследък от редица материали, които изчетох и изгледах, стигнах до извода, че е точно обратното.  Embarassed Светлите мебели и стени /както и всички топли цветове/ изглеждат по-обемни, визуално се "приближават" към нас и така правят пространството много по-малко. При тъмните мебели е обратното - визуално заемат по-малко място и така правят помещението по-просторно. Тъмните стени се "отдръпват" от нас, както и студените цветове - пак се създава повече пространство. Разбира се, не е нужно всички стени да са тъмни, достатъчно е само едната или част от стената, така се прави оптическа корекция там където искаме да е малко по-широко. Въпроса е тъмния цвят да е в същата гама, в която е боядисана стаята / в единия от основните цветове/, но просто по-тъмно. Относно стилното излъчване на помещенията - и аз съм на мнение, че тъмното дърво придава изисканост, но ако всичко останало в интериора не е съобарзено и "изчистено", едни тълни мебели по-скоро ще изглеждат "тежки и пресилени". Друг важен момент е, да няма повече от два цвята в една стая - така допълнително се създава "изчистване" на пространството.
    Ако сте гледали предаването "Великолепната петорка" по Foxlife, там също ще видите, че навсякъде където правят ремонт на малки стаи ги правят в по-тъмни гами.... в един, до два цвята. Е разбира се, който си има голямо и просторно жилище може да си го прави в какъвто цвят се сети - то винаги ще му е просторно  Rolling Eyes аз не съм от тези щастливки, но здраве да е   Simple Smile Успех на всички!!!  Simple Smile

# 144
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ни е се спряхме на тази:
  http://www.labirint.bg//images/stories/Promo/roy-romans.jpg

# 145
  • София
  • Мнения: 6 067
Много е готина! Peace И аз гледах спални от този тип, но се притеснявах, че ще си удряме краката в тези издадените отстрани Blush

# 146
  • Мнения: 339
Много са красиви този тип спални. Ние имахме такава, но постоянно си ходех насинена в краката...Сега си поръчахме без никакви ъгли Simple Smile Естествено аз може би съм по-податлива към синини и удряния  Rolling Eyes

# 147
  • София
  • Мнения: 6 067
Ха, значи е имало нещо вярно в моите подозрения за синините по краката! Simple Smile pavletutka, дано ти не си от "удрящия се във всичко" тип! Peace

# 148
  • София
  • Мнения: 6 302
Привет и от мен! Предстои ни довършване на апартамент ново строителство и е ясно, че всичко изцяло ще падне на моите рамене. Така че ще разчитам на вашите идеи. Имам едно питане като за начало. Как ви се струва за спалня ламиниран паркет с нестандартен цвят, в смисъл не като дърво, а някакъв нюанс на синьото? Това ще бъде стаята за гости, евентуално в последствие - детска стая. И в такъв случай какъв цвят да бъдат мебелите, стените, пердетата, завивките... Стаята е 14.5 кв.м., правоъгълна, светла, с източно изложение. Моля, дайте мнение.

# 149
  • Мнения: 2 956
Къде ще си прибираш завивките на тази спалня?

# 150
  • Мнения: 16

оох много ми хареса, а на каква цена е ако не е тайна ?

# 151
  • Мнения: 1 305
Привет и от мен! Предстои ни довършване на апартамент ново строителство и е ясно, че всичко изцяло ще падне на моите рамене. Така че ще разчитам на вашите идеи. Имам едно питане като за начало. Как ви се струва за спалня ламиниран паркет с нестандартен цвят, в смисъл не като дърво, а някакъв нюанс на синьото? Това ще бъде стаята за гости, евентуално в последствие - детска стая. И в такъв случай какъв цвят да бъдат мебелите, стените, пердетата, завивките... Стаята е 14.5 кв.м., правоъгълна, светла, с източно изложение. Моля, дайте мнение.

Правилно ли разбирам, че още нямате дете. Защото ако е така, е добре да направиш спалнята с неутрални цветове, за да е подходяща и за момче и за момиче. Освен, разбира се, ако не ти се прави ремонт след някоя и друга годинка.  Whistling

# 152
  • Мнения: 7 430

оох много ми хареса, а на каква цена е ако не е тайна ?

...и на мен ми се нрави, нО....каквато съм спъната в краката, май ще си остана само с харесването Laughing

Риа, да...точно това много ми харесва...да си легна с любимия, с чаша винце в ръка и да чувам птичките....
Ех, мечти... Heart Eyes

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 15:36 от Дидка КОДЖАБАШЕВА

# 153
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Zazolinka, не се ангажирай с цвят на пода, ще трябва да се съобразяваш с него постоянно. Close
Ако няма да сменяш през няколко години ламината, де. Laughing Dame те е посъветвала добре, избери си някакъв по-стандартен вид дърво за под и няма да се затрудняваш при избора на другите цветове.

Дидка , да не забравиш платото с подбрани сиренца. Laughing

# 154
  • София
  • Мнения: 6 302
Момичета, благодаря за съветите. Днес говорих и с един специалист по вътрешен дизайн и той ми каза същото, че такъв под е много ангажиращ. Така че все пак накрая ще бъде някакъв вариант на дърво.
А иначе аз не робувам на "Розово за момиченце, синьо за момченце".

# 155
  • Мнения: 183
Здравейте,
не знам дали това е правилната тема за моето питане,затова моля да ме извините ако не съм уцелила мястото.
Преди година закупих апартамент още на зелено.На скица ми изглеждаше много добро/поне тогава/.Вече е на груб строеж и нещата не изглеждат толкова розови. Оказа се,че стаите /поне спалнята/ са много тесни.Моля ви, помогнете ми с идеи как да направя разпределението,защото така както строителят го е начертал няма да стане.В спалнята не виждам как ще сложа гардероб и легло.Всичко е супер тясно.
Видях, че тука има доста хора които се занимават с интериорен дизайн и се надявам да ударят едно рамо.
Благодаря предварително.

# 156
  • София
  • Мнения: 958
Някакви идеи за разпръснати дрехи из стаята.......  Whistling

Дрехите, с които сте в къщи, носени дънки, но не за пране..........Мъжът ми сега ги окачва по дъската за гладене, по табуретка.......но в новата спалня се очертава да няма много място........

# 157
  • Мнения: 1 305
Leaaa, на скицата не се вижда спалнята. Сканирай я пак.

# 158
  • MJF
  • Мнения: 8 587
най -вдясно на чертежа е спалня ,но наистина е мъничка -12 квадрата Thinking

# 159
  • MJF
  • Мнения: 8 587
най -вдясно на чертежа е спалня ,но наистина е мъничка -12 квадрата Thinking ширина 2,70 на дължина 4,30 не е невъзможно да има гардероб.вярно че има чупка в десен горен ъгъл от вдаването на терасата но дори и така ще има място за гардероб.зависи какви размери за спане искате и за гардероб

# 160
  • Мнения: 183
Здравейте момичета,
благодаря за активността.Спалнята ще е стандарта 160x200, мисля че бяха/поправете ме ако греша/.На мен ще ми е за първи път да обзавеждам къща и идея си нямам как ще е.Затова всяка идея е добре дошла.
Благодаря предварително.

# 161
  • MJF
  • Мнения: 8 587
един съвет.стандарт няма има варианти колкото душа му иска на човек.мен лично на първо четене ще ми е занимавка къде да сложа гардероб/ниша за да си събера и да не виждам багажа.и нещо на първо четене като въпрос е терасата на дневната ,която стърчи и пред общите части нали  е безопасна за влизане от нежелани субекти пред общото стълбище.

# 162
  • Мнения: 183
Няма начин някой да влезне от там Simple Smile А иначе нишата за гардероба като е нарисувана е ок.Ама в действителност няма да се получи нормален четирикрилен гардероб в който да побера всичко което искам а за допълнителни шкафове и тоалетка просто няма място.

# 163
  • София
  • Мнения: 958
Сега загрях, че темата е конкретно за съвет за конкретна спалня.............Sorry!!! Много!

От жегата ще е... Whistling

# 164
  • MJF
  • Мнения: 8 587
наистина 1,80 е късичко но пък това е предизвикателство пред фантазията ти.малко кофти ,че антрето няма"фабрична"чупка за да се използва и там някоя нишичка.ще компенсираш с ширината на гардероба-дълбоки чекмеджета и т.н.

# 165
  • Мнения: 183
Извинявам се,
пропуснах да кажа че има ниша в коридора за сметка на половината част от ваната.Но тя няма да е много голямо.Само колкото да сложа пералнята там Sad
6o6ul40 опасявам се,че ако е прекалено широк гардероба няма да има място да стигна до леглото Simple Smile.Иначе се замислям за гардероб с плъзгащи врати и огледални врати за да внесе малко повече дълбочина на стаята.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 2 097
.Иначе се замислям за гардероб с плъзгащи врати и огледални врати за да внесе малко повече дълбочина на стаята.
Peace Ние така направихме и се полу4и много добре, вижте сами: http://mar4ela5.multiply.com/photos/album/5#2(само да отбележа, 4е има още какво да се прави - тапет над спалнята и др.)
А колкото до други мебели и ние не искахме да има такива, но ни убедиха, 4е ще са ни нужни и се оказаха прави... Леглото е с механизъм - мн полезно:)) Направихме си нещо като тоалетка, секцийка и бюро за компютър в едно... Знам за ТВ в спалнята, че не е хубаво и нямаме, но компа е там... няма място другаде... Относно огледалата не ни пре4ат и никои не се е стряскал още.

# 167
  • Варна
  • Мнения: 355
mar4ela5, може ли снимка на тази тоалетка/секцийка/бюро? Нашата спалня също е малка, сега има само легло и гардероб, аз държа да направим скрин, а мъжът ми иска бюро... newsm78 А един ден и кошара като трябва да сложим, направо не знам. Благодаря предварително

# 168
  • Варна
  • Мнения: 2 097
mar4ela5, може ли снимка на тази тоалетка/секцийка/бюро? Нашата спалня също е малка, сега има само легло и гардероб, аз държа да направим скрин, а мъжът ми иска бюро... newsm78 А един ден и кошара като трябва да сложим, направо не знам. Благодаря предварително
С този голям гардероб, който имаме, скрин не ни е необходим, а тази наша измислица се оказа добро решение. Снимах я набързо, малко е неподредена... Embarassed и сега като я гледам - в действителност изглежда по-добре отколкото на снимката...
http://mar4ela5.multiply.com/photos/album/5#14

# 169
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Някакви идеи за разпръснати дрехи из стаята.......  Whistling

Дрехите, с които сте в къщи, носени дънки, но не за пране..........Мъжът ми сега ги окачва по дъската за гладене, по табуретка.......но в новата спалня се очертава да няма много място........
И аз още не съм намерила отговор на този въпрос.... Rolling Eyes ние имаме 2 стола в спалнята и всеки си слага дрехите на неговия си стол Laughing на мен не ми харесва, но няма къде другаде. Една позната ги държи в едното крило на гардероба... и тази идея не ми допада особено ... за това - на стлочетата Simple Smile

# 170
  • София
  • Мнения: 958
Да, и мен ме дразни много да ги гледам и подмятам, да не говорим , че ако ги метнем на табуретка и пода избърсват... Whistling Whistling

Мислех си за някаква стилна закачалка, която е висока и тънка, не заема място, но дали някак си няма да е смешно.....в спалня, където се предполага да е уютно да има закачалка като в чакалня........ ooooh! От друга страна искам да ми е лесно за почистване и да не е много разхвърляно............

# 171
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Здравейте момичета,
благодаря за активността.Спалнята ще е стандарта 160x200, мисля че бяха/поправете ме ако греша/.На мен ще ми е за първи път да обзавеждам къща и идея си нямам как ще е.Затова всяка идея е добре дошла.
Благодаря предварително.
Ми душко, разгледай спалничките да речем тука , тука , тука, тука , тука, тука и си избери сама, щото така без размери, скица или предпочитания само ще си се плюнчиме!

# 172
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
А този сайт (върхът е) е ИЗЦЯЛО с дизайнерски решения!  Peace

# 173
  • Мнения: 183
mar4ela5, много хубаво обзавеждане - поздравления.Дано и аз един ден да мога да се похваля със същата красота Simple SmileВ моята спалня няма да има място за тоалетка.Ще се огранича до легло и гардероб Simple SmileИдеята за механизъм на леглото /а защо не и някакви чекмеджета под матрака/ ми допадна доста.Мерси Simple Smile
РЕД - виж #155 пост и ще видиш размерите и скицата.Благодаря за предложенията за спалня.Има някои доста добри Simple Smile

# 174
  • Варна
  • Мнения: 355
mar4ela5, много благодаря, добра идейка  bouquet

Колкото до място за носените дрехи, ние ги слагаме на един отделен рафт в гардероба. Но се трупат и на стола. Това когато мъж ми не си окачи дънките на закачалката в коридора, де  Twisted Evil

# 175
  • Мнения: 5 911
Leaa,
Имам проблем,подобен на твоя но не е нерешим.Направила съм скица на обзавеждането на бъдещата си спалня след дълго разглеждане на сайтове и списания.Не е най-красивото нещо,което може да се направи,но е най-практичното.Смятам всички мебели да разположа на дългата  страна на стаята.Спалнята задължително с повдигателен механизъм-отдолу си е цял гардероб.На едната къса стена са прозорецът и вратата към терасата.И при теб е така.Нямам опит обаче с прикачването на снимки и чертежи във форума.Затова,ако искаш пиши ми на лични имейла си и ще ти сканирам някои неща.
Видях,че в Дибла си задала въпрос за хола.Бих направила следното:
1.Само диван и изтеглен още по-в ляво.В този случай телевизорът ще се измести,но това няма да е проблем.Ако има нужда да сядат и други хора-столовете край трапезарната маса ще се ползват.
2.В никакъв случай кръгла маса,а правоъгълна,поставена по-близо до бокса ,успоредна на късата стена и допряна до дългата стена.Не е ясно колко членно семейство сте,но ако сте двама или трима,масата дори може да докосва хладилника.Ще наподобява бар-плот.По този начин ще се обособи кът трапезария-кухня и кът хол и ще се отвори малко пространство-да не е претрупано с мебели.Пък ако дойдат гости-масата ще се дръпне.
3.На по-голямата част от дългата стена,на която е маркиран телевизора ,може да се развие стелаж, библиотека, окачени шкафове ,нещо по-абстрактно и по-ефирно.Да не "тежи",но и да побере необходимите вещи  и книги.
4.Колкото и да не е редно да се прави,бих изнесла пералнята в банята,на отдушника да се сложи принудителна вентилация.Естествено,ще се лишите от вана и трабва да се пренареди обзавеждането.
Щом нямаш опит ,най елементарно се прави така:
Харесваш си мебели,вземаш им размерите,чертаеш ги в мащаба на чертежа на стаята  /вероятно 1:50/ на картон,изрязваш ги и почваш да си ги разполагаш и местиш докато ти хареса и да видиш дали все пак се събират там,където искаш.
Всичко това си е много дилетантско.Но ако нямаш възможност да ползваш дизайнер или архитект, който да ти предложи чертежи и варианти .........

# 176
  • София
  • Мнения: 958
[quote

Колкото до място за носените дрехи, ние ги слагаме на един отделен рафт в гардероба. Но се трупат и на стола. Това когато мъж ми не си окачи дънките на закачалката в коридора, де  Twisted Evil
[/quote]


Ех, тия мъже.....и при нас се мята тук таме..............затова и си мисля да предложа нещо конкретно, за да се спре окачването и хвърлянето на разни места.......... Laughing

# 177
  • Мнения: 183
Здравей W,
мерси за добрите идеи.За хола по - скоро си мислех да има ъглов диван,разположен най-ляво до прозореца,който също може да е с повдигащ механизъм и да става на спалня.Все пак още едно легло никога не е излишно Simple Smile.Много ми се иска в самата кухня да имам шкафове и от двете страни.Така хем ще имам повече места за прибиране на разнообразна домакинска посуда, хем и повече плотове.Но не знам дали е добра идея.Разрових се из нета и видях,че стандартните кухненски шкафове са с дължина 60см.А пространството в бокса е 162см и ако сложа и от двете страни шкафове остава една пътечка от 40см,което не знам дали е достатъчно:(
Определено ще пробвам и идеята с картоните Simple Smile

# 178
  • Мнения: 2 891
На двете стени не можеш, защото няма да има как да си отваряш вратичките на шкафовете. На "Г" са си ОК. Ще ти стигне мястото, не бой се. Само трябва рационално да си ги подредиш.

В ъгъла, м/у плота и мивката какво е? нали не е комин? Ако да, измести малко мивката към него, за да ти се освободи малко повече работен плот в ляво от нея.

# 179
  • Мнения: 794
leaaa, тия архитекти с коя точно част на тялото си мислят, като чертаят, не е много ясно! И вашият апартамен, като нашия - много непрактично проектиран.
Ето как изглежда арх. проект на нашия /както виждате, дори не си е направил труда да начертае предполагаемото разположение на мебелите/:


Както можете да видите, в дневната е направо невъзможно да се разположи трапезария, няма и къде да се постави обикновен телевизор, та ще купуваме ТФТ за стената.

И понеже не намерих тема за подреждане на хол, ето един не много съвършено начертан вариант /довечера от лаптопа вкъщи ще ви кача по-красивия/ за подредба на хола:
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled10.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled9.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled4.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled6.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled.jpg
Какво ще кажете? Давайте идеи!!!

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 16:17 от asja

# 180
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Мислех си за някаква стилна закачалка, която е висока и тънка, не заема място, но дали някак си няма да е смешно.....в спалня, където се предполага да е уютно да има закачалка като в чакалня........ ooooh! От друга страна искам да ми е лесно за почистване и да не е много разхвърляно............

Има едни закачалки с височина ок.80см, които принципно са предвидени за костюми, но стават и за друг тип дрехи. нещо такова, но тази е по-висока

Друг вариант са закачалки за вратите - ние ползвахме преди такава в спалнята, представлява пластмасова или метална шина с няколко кукички и две куки отгоре, които се закачат директно на горната част на вратата, без да пречат на отварянето и затварянето й. Могат да се боядисат в цвета на вратата. Обикновено се продават в магазините за домашни потреби и дори в такива от типа "за 1 лев". Не са върха на естетиката, но вършат много добра работа. Дрехите могат да се окачат директно на кукичките или на закачалка.

# 181
  • Мнения: 183
jj okocha - права си!!!.Не се бях сетила за тази "малка подробност" Sad.10x, че ме подсети
asja - съчувствам ти искрено.При теб поне не е тясно.Много ми харесаха начертаните варианти.Ти ли си ги правила и евентуално да ми кажеш с коя програма.Аз самата търся съвети и самата аз едва ли бих ти дала по - добро решение от това което си направила.

# 182
  • София
  • Мнения: 958
gargamela - тази на снимката много ми допадна.............

# 183
  • Мнения: 3 453
Асе, мила няма ли да е неудобно да се гледа телевизора при такова разположение на дивана? newsm78 То не че има много други варианти де..ние 100 пъти променяхме и премествахме нещата.Сега вече свърши и остана да поръчвам мебели и да започваме с оправянето на банята, но това ще стане август по мнение на строителя.

# 184
  • MJF
  • Мнения: 8 587
asja , да ти  завиди човек за квадратурата на банята.да си призная загледах се в помещението 3 в 1 .предложение, да сложите секция-това в съвремения дизайн е широко понятие-надлъжно по оста където на чертежа са ти двете успоредни пунктирани линии  през надписа 03.ако приемем  че както е даден чертежа са посоките-за да се изразя-то от северната стена върху споменатите линии .вариянти има и за двулицева и каква ли не секция според нуждите ви, а къта за сядане остава в половината с кухнята. тамошните чупки могат да се изпълнят с мека мебел.ей като не обичам да чертая Wink,дано някой ме разбере Confused

# 185
  • MJF
  • Мнения: 8 587
asja, като не чертая и не съм полезна,идеята е къта за сядане  да е в частта с трапезарията,където са ви чупките на стената ,а не в онзи малък участък от другата страна на помещението.и да гледате и тв на екран върху предложената в предишния ми  място като място секция.
дивани в горен десен ъгъл на помещението.

# 186
  • Мнения: 3 453
asja, като не чертая и не съм полезна,идеята е къта за сядане  да е в частта с трапезарията,където са ви чупките на стената ,а не в онзи малък участък от другата страна на помещението.и да гледате и тв на екран върху предложената в предишния ми  място като място секция.
дивани в горен десен ъгъл на помещението.

И аз това имах предвид по-торе, но не се сетих да го обясня така добре Peace

Асе, мила мъжо вече направи всичко неоходимо и стените ни построиха както искахме, та е късно за идеи.Ние една година размествахме нещата и най-после се спряхме на оптималния вариант.Благодаря все пак за предложението Hug

# 187
  • Мнения: 183
Цитат
Защо не си снимаш архитектурния проект на апартамента и да го пуснеш тук, може да ти дадем добри идеи. Без да се хваля, ама ме бива да измислям такива работи... Иначе при нас банята е напълно готова, остава да се монтират шкафове и ваната. Мебели тепърва ще поръчваме... Та и ние сме на вашето дередже, само дето банята ни е облицована с плочки вече.
asja аз не отказвам идеи smile3525
намерих програмката - мерси много.Ако имам проблеми, ще питам  Simple Smile

# 188
  • Мнения: 2 641
Много хубави идеи разменяте тук. А иначе темата уж е за спалните само Simple Smile и аз се включвам.

# 189
  • Мнения: 794
Много хубави идеи разменяте тук. А иначе темата уж е за спалните само Simple Smile и аз се включвам.

Да, както писах преди, ясно ми е, че темата е само за спалните, ама пък няма тема за всекидневните, та ще ви поспамя малко...

Иначе, ето моята СПАЛНЯ:
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled3.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled-1.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled2.jpg

# 190
  • Варна
  • Мнения: 2 097


Да, както писах преди, ясно ми е, че темата е само за спалните, ама пък няма тема за всекидневните, та ще ви поспамя малко...

Иначе, ето моята СПАЛНЯ:
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled3.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled-1.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled2.jpg



# 191
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Как да няма? - Има http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=272967.msg7839106#msg7839106 ама там не са толкова активни, така че продължавайте в същия дух, момичета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт