Практикуващи педагогическо захранване-да се преброим - част 3

  • 15 122
  • 302
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 12 228
  Аз им давах обелена ябълка, завита в тензух. Смачкваха си я и измукваха каквото успеят  Simple Smile Иначе наистина могат да се задавят с твърда ябълка в началото.

# 136
  • Мнения: 2 829
Аз му давах едни много малки ябълки, като отхапвах малко и му давах цялата ябълка. Ябълките бяха много особени-не бяха твърди, но не бяха и хлебни. Иначе, най много се е давил с ябълка, кроасан и с меката среда на топъл хляб. Всичко друго успяваше да сдъвче и глътне без проблем.

# 137
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Оохххх благодаря много за отговорите...тъкмо се бях отчаяла..
Ама аз нали най-много обичам ябълки и Ицко се просяга и ме гледа " жадно" как ям и аз му дадох няколко пъти , а той се задави всичките пъти..
Но вчера готвих ориз на пара и той яде без проблем newsm44
Друг е въпроса, че не му хареса. Аз бях сложила и сол, рабира се..Това грешно ли е ?
Днес ще яде картофчета..може ли със сол ?

# 138
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет мамчета   bouquet

Добре сме продължаваме все да така добре да си похапваме..даже не моменти се чудя на апетита и, не знам да се притеснявам ли да се радвам ли?  newsm78

Aneta Hristova аз лично не слагам сол, и мисля, че поне до годинка не е редно да се дава на бебчетата..Естествено сега аз си соля..От началото до към 7.5м ядяхме от една паничка и тогава и не себе си дори не солих.

За ябълката допреди да и поникнат зъби само стъргана на най-дребното ренде...Сега сама си стърже със зъбчетата, но то цяла ябълка или от половинка.
 :oops:Oще забравих да напиша в самото начало когато за първи път пробва ябълка, вземах една малка метална лъжичка и с нея лекичко срържех в обелена ябълка и така и давах почти само сокче с малко твърда част.

Морковче обаче и краствичка преди и давах в ръчичката цяло голямо парче и тя си го случеше.

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 14:19 от ivalex

# 139
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Aneta Hristova , целта на ПЗ е че децата ядат от нашата храна, в микродози до един момент, докато се въвежда храната! Солена, подправена, каквато е твоята храна такава и на бебе, защото то по един или друг начин поема чрез кърмата от твоята храна! Казано е, няма забранена храна, в публикуваните преводи в форума! За солта, аз готвя безсолно, защото Селин яде от нашата храна! Сол слагам, но съвсем малко! То иначе ядене без сол може ли  hahaha Който иска може да си добави сол, отделно  Wink
Селин си яде четвърт ябълка без проблем. Има два предни зъба и си отхапва парчета и си ги дъвче. Ако са много твърди ябълките й ги намачквам с вилицата. Всичко дъвче, не иска нищо, докато не го види цяло! Абе бебешки характери...  Joy baby_neutral

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Сол - ами аз до преди месец някъде я избягвах, но лека-полека я вкарах. Вече чести се случва тати да готви, а той не се съобразява и така започнахме и със сол. Все пак не са големи количествата. А и след 2 дни започваме на кухня и знам ли там каква ще е храната. Предполагам, че основно аз ще се изхранвам с нея  Mr. Green

Ябълките - до скоро си ги ядеше от големи парчета. Е, давеше се, но успешно си повръщаше и е нямало инциденти. Сега не е фен много на плодовете, а и ябълките основно не и се нравят.

# 141
  • Мнения: 762
И преди писах-свекървата готви много вкусно,но без сол,заради свекъра.Калина не харесва манджите и.Аз готвя солено (а през зимата дори люто) и тя не отказва. Само че се старая да и предлагам винаги вода,за да възстановява солно-водния баланс.
Забравих да питам-ако ви се налага да отсъствате по-дълго време с какво хранят децата ви и кой?Питам,защото съм в сесия и майка ми все я влече да експериментира някоя нова каша,все стърже ябълка докато уча и мачка банан с вилица.А Калина не умее да пие от биберон и не мога да и оставям кърма.Да кажа също че не сме много финни.

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 18:25 от dimitriana

# 142
  • Мнения: 1 216
Чудя се дали да не поотложа с още известно време захранването. Моят мъник много повръща...Много е лаком ли...какво ли.. така е от  раждането. Нали към 7мия месец трябва да се регулира стомашната клапичка
benitta, тя детската кухня е по-скоро безвкусна отколкото безсолна, ама на ситните им допада   Mr. Green

# 143
  • Мнения: 700
Чудя се дали да не поотложа с още известно време захранването. Моят мъник много повръща...Много е лаком ли...какво ли.. така е от  раждането. Нали към 7мия месец трябва да се регулира стомашната клапичка
benitta, тя детската кухня е по-скоро безвкусна отколкото безсолна, ама на ситните им допада   Mr. Green
Според мен спокойно можеш да отложиш захранването до 7 месец.Аз преди писах,че до 8 месец по-скоро инцидентно захранвах.

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
shoshi84, и Рая беше с рефлукс. Цяло лято пребоядисвахме плочките в градинката. Към 6 месец неусетно изчезна. Стана толкова постепено, че доста по-късно се усетих, че не повръща. А и не вярвам микродозичките да допринасят за усложнения  Peace

# 145
  • София
  • Мнения: 12 228
  Моите също отказват биберон под всякаква форма, но на осем месеца някъде почнаха да пият със сламка  Simple Smile Може да пробваш така  Simple Smile

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Мен Рая ме учуди. Правих и чай от лайка, че е болничка, но не иска да го пие от чашка - мисля, че не харесва миризмата. Сложих го в шише с биберон и си го пие - след 10 месеца разбра какво е да пие от шише  Mr. Green Мисля да пробвам и със сламка Simple Smile

Я вижте каква хитринка са измислили хората

Не е много педагогическо, но мисля да префасонирам нещо по този начин, че хич не яде плодове

Сега пробвах да и дам със сламка -  hahaha
Веднага я захапа, но за да си чеше венците. Показвах, ли показвах, но не. Накрая я изкара от чашата, сгъна я на кусурнайсе и повече не ми дава да и я взема от ръцете  Mr. Green

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 09:49 от benitta

# 147
  • Мнения: 1 216
Аз не се въздържах въпреки плюенето и започнах със захранването. Първо дадох оризче. Беб отваря устата и много се кефи, примлясква и се хили. От 4 пълни пампа на ден 2 дни нямаше аки. После всичко си дойде на мястото. Вчера усмука едно парченце ябълка, като ми придържаше ръката, да не избягам случайно.  Много му се ослади. Няма никакви реакции и продължавам смело напред.

# 148
  • Мнения: 161
Това , което benitta постна на картинка ние го правиме, обаче плодчето го връзвам само с  марля и пак става. Единствената пречка за сега е , че моята мома не го гризка , а го върти и мята  Laughing

# 149
  • Мнения: 1 216
Това , което benitta постна на картинка ние го правиме, обаче плодчето го връзвам само с  марля и пак става. Единствената пречка за сега е , че моята мома не го гризка , а го върти и мята  Laughing

XA-XA-XA

Иначе джаджата иглежда полезна

Общи условия

Активация на акаунт