Плетене на пити, козунаци, баници и др. тестени вкусотии.......

  • 90 520
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 283
Докато успея да я снимам, няколко парчета заминаха, но пък нали е за ядене Blush
 Рецептата е от питките на Карина.Разделих на 19 топки. В подмазана  алпака тава, наредих по края 12 възелчета, вътре 6 топки и едно възелче в средата.

# 16
  • Мнения: 1 147
Докато успея да я снимам, няколко парчета заминаха, но пък нали е за ядене Blush
 Рецептата е от питките на Карина.Разделих на 19 топки. В подмазана  алпака тава, наредих по края 12 възелчета, вътре 6 топки и едно възелче в средата.


А как точно се правят възелчетата? Embarassed

# 17
  • Мнения: 22 867
Понеже начинът на оформяне го има вече в темата: Важно - машината за хляб, слагам линк към направата на тези вкусотии: 



Наистина стават ефектни кифлички.

# 18
  • Мнения: 4 371
Тези възелчета ми скриха шапката ooooh! Още днес ще ги направя, аз си имам моя си рецепта, която ползвам за кифли, дано стане Crazy
Обаче всички плетки са уникални  bouquet  Лошото е, че като ми меси машината, тестото после много ми лепне и започвам да се ядосвам Blush
А кръгъл козунак как се прави? Плетеш плитката и после...? Или е друго?

# 19
  • Мнения: 11 747
Дуци, по-нагоре в темата съм дала линк към 'плетена пита'. Тази плетка си е за кръгъл козунак, аз я направих и на обикновена, хлебна питка.

За да не ти лепне тестото, като го извадиш от машината си набрашни хубаво ръцете. После с една шепичка брашно го премесваш с 4-5 натиска (посипваш по масата, където ще сложиш тестото) и започваш оформянето, както ти душа иска. Peace

# 20
  • Мнения: 4 371
О, Пина, видях го и си го сложиш в Букмаркс Heart Eyes Но не знаех, че е за кръгъл козунак.
По принцип когато нещо ми лепне си мажа ръцете с олио или с брашно, както казваш, но тъй като от машината вече е втасало, се надявам да няма проблем с дооформянето и размачкването Thinking
И един въпрос пак, как ги правите толкова лъскави, освен жълтък и с олио ли ги мажете отгоре?

# 21
  • Мнения: 11 747
аз не мажа с олио, но съм виждала да се маже с олио, за да е лъскаво. То така си става, май... или може да е от снимките... Thinking

А кръгъл козунак всякак може да оплетеш, номера е да е плетено, че да станат конците! Peace

# 22
  • Мнения: 498
Дуци  аз мажа с жълтък и прясно мляко, хубаво разбъркани - лъсва и хваща страхотна коричка.
 
 

# 23
  • Мнения: 22 867

Тазвечерашните ми разни модели кифлички - с мармалад, сирене, захар и мак. Снимките са малко не добри, но разполагам само с телефон в момента.

# 24
  • Мнения: 11 607
Аз ще дам линк към подробно обяснение. Ето го
Чакам и аз за още вдъхновение! Peace

Вдъхнових се от това плетене и резултата:

# 25
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Да споделя и аз един начин, по който майка ми усуква тутманика. Той е съвсем прост, ама някой за разнообразие може да реши да го пробва.
Та значи след като сме разделили тестото на няколко топки и всяка една от тях разточили, намазали с масло и сирене,  ги поставяме една върху
друга и правим на руло, след което хващаме рулото в двата края и усукваме в противоположни посоки. След като сме я усукали я слагаме в тавата
увита като охлюв. Peace

# 26
  • Мнения: 11 747
Е, Мама Цоцоланка, браво! Hug
Най-сетне някой да се реши да пробва! Не е сложно, може би звучи сложно, като се чете, но всъщност не е нищо особено за изпълнение!

Малко ти е дошла голяма тавата или малко тестото, но то тъй е. После ще си го напаснеш на твоите условия. Дано ви е харесало! Peace

# 27
  • Мнения: 1 283
Здравейте мамчета!Нямам време да пиша, но редовно ви чета. Браво на всички  hahahaпиткоправячки. Ето нещо и от мен стъпка по стъпка.Тестото е от питките на Карина:

-разточвам на 35 см.

-мажа с маргарин и завивам на руло.

-режа на рулце 3 см. и слагам едно в/у друго.

-двете рулца ги притискам със шишче и в подмазана тава.

- ето готовите питчици. Може да направите и цяла пита, става разкошно.

- опитайте много е ефектно. Почерпете се Flutter

# 28
  • Мнения: 1 485
pepika много са интересни!Ще пробвам определено! Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 114
Браво Pepika,невероятни са!!!Красота за очите...наистина майсторско изпълнение!Заслужени  аплодисменти!  bouquet  bouquet bouquet

Общи условия

Активация на акаунт