Петна от риванол - как да ги почистя?

  • 28 893
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 640
Момичета, помагайте!  Praynig Praynig Praynig
Направих си петна от риванол на любимите си зимни дънки. Има ли начин да ги почистя?

# 1
  • Мнения: 47 963
мисля че не, а пък с белина ставати  гадно кафяви
все пак пробвай с вениш, по- зле едва ли може да стане  newsm78

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не се чисти с нищо петното от риванол. Може да придобие други нюанси само, но си е там.

# 3
  • Мнения: 3 640
Значи май ще трябва да ги прежаля.  Cry Сетих се, че съм купувала едно стикче (като сухо лепило) за петна на Astonish. Дали ще се получи с него, някой ползвал ли го е? Довечера, като се прибера веднага ще пробвам с него, че за Вениш само лоши отзиви чувам.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 953
Нищо не помага. Купи си нови. Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Значи май ще трябва да ги прежаля.  Cry

Съжалявам, но е така. Освен, ако ти се играе в/у петното да пришиеш пайети/синци или някаква картинка.

# 6
  • Мнения: 1 448
Многото пъти пране помага, имах един бял сутиен с жълти петна от риванол, след няколко пранета поизбледняха и сега ги няма изобщо  Peace

# 7
  • Мнения: 3 640
baileys,   bouquet  bouquet  bouquet Благодаря! А дано, 100 пъти ще ги извъртя в пералнята, ако трябва.
Миленика, благодаря за идеята, но моделът изобщо не го позволява.   bouquet

# 8
  • Мнения: 3 830
Има един препарат, който се води обезмаслител. Ползвала съм го за всякакви петна, не само за мазни. Казва се Meglio ( чете се Мельо). Никога не ме е разочаровал. Продава се в пулверизаторно прозрачно шише, а течността е наситеножълта.

Специално петна от риванол не съм третирала, но всички останали петна ги е премахвал. Peace

Има един друг, за който майка казва, че е по-добър, но не си спомням името. В сива, непрозрачна опаковка. Трябва да попиташ в някой магазин за почистващи и перилни препарати.

Успех!  Peace

# 9
  • Мнения: 357
Свекърва ми премахна от един бял панталон такива петна с кисело мляко , ако не се лъжа, то по принцип чисти плодови петна. Маже обилно, остава да изсъхне , препира и така докато изчезне. Не ти пречи  няколко часа преди да слагаш в пералната да го намазваш.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз досега не съм намерила начин да премахна такива петна. Променят си цвета, но си остават. Ще чета темата с интерес.

# 11
  • Мнения: 3 640
Estellia, благодаря! Имам Meglio вкъщи, като се прибера, ще пробвам. А ще разпитам и за този в сивата опаковка.
Mayflower, това за киселото мляко и плодовите петна го знам и многкратно съм го прилагала - действа безотказно, ако не стане с Meglio, ще пробвам така. Всъщност то петното пък трябва да е прясно.  newsm78 Значи, първо ще пробвам с кисело мляко и ако не стане, тогава - с Meglio.  Hug
Ники., ще споделя резултатите.  Peace

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 18:23 от Sun

# 12
  • Мнения: 3 830
После да кажеш какво е станало Peace

# 13
  • Мнения: 1 107
Тъкмо бях готова да напиша, че няма да стане, защото преди години и аз изхвърлих една блуза с риванол, но дано да успееш да го почистиш и да се похвалиш, за да знам занапред Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 640
Момичета, май стана.  newsm44 Почистих петната с този стик, за който ви казах вчера, но не е на Astonish (просто го купих заедно с други препарати Astonish и затова така ми е останало в главата). Тази сутрин само погледнах набързо дънките и ми се стори, че всички петна са изчезанали, но закъснявах и нямах никакво време да се вглеждам внимателно. Довечера ще ги огледам по-добре и ще ви кажа резултата, както и марката и името на производителя на стикчето за премахване на петна от тъкани.

Общи условия

Активация на акаунт