Биде...

  • 18 996
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Имам намерението да взема биде, макар че банята ни е малка.
Знам от личен опит, че е много удобно.

Имате ли биде?
Имате ли представа на какви цени са? Какво трябва да имам предвид, когато го купувам?

# 1
  • Мнения: 4 916
Имам биде, но нямам представа колко струва, тъй като целия ремонт беше поет от фирма и тя се занимаваше с покупките и монтажите.
Май не ти помогнах много  Tired

# 2
  • Мнения: 3 830
Напротив. Не съм решила още по какъв начин ще го взимам и монтирам. Това е добра идея фирмата да ми го монтира.
Благодаря!  bouquet

# 3
  • Мнения: 373
Като нямаш място за биде, но все пак искаш такова , вземи си дъска-биде Simple Smile Удобно е, и пестиш много пространство.
Дъската се монтира на самата тоалетна чиния, като зад чинията трябва да имаш изводи за топла и студена вода.
Цените са около 250лв за пластмасова, 300 за бакелитова и 380-дървена. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 830
Като нямаш място за биде, но все пак искаш такова , вземи си дъска-биде Simple Smile Удобно е, и пестиш много пространство.
Дъската се монтира на самата тоалетна чиния, като зад чинията трябва да имаш изводи за топла и студена вода.
Цените са около 250лв за пластмасова, 300 за бакелитова и 380-дървена. Simple Smile

Определено не искам такова нещо, което си представям според опианието ти,
Или отделно, или тоалетна чиния с чешмичка, но като вторите съм виждала монтирани, но не и в магазини да се продават. В Турция съм виждала такива тоалетни чинии, чиято чучурка е на самата тоалетна чиния, там, откъдето се стича водата. Но не ми харесват много.

Давайте снимки, ако ви се намират Peace

# 5
# 6
  • Мнения: 3 830
Ааа, да, това ми харесва много.

Съвсем друго си представях одеве.
Само трябва да намеря такава дъска-биде в Пазарджик Rolling Eyes

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
И на мен това ми харесва.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И ние си взехме, но не сме приключили с ремонта и не сме го изпробвали Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 18 542
С риск да ме сметнете за абориген, как се ползва точно това нещо?  newsm78

# 10
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Ние нямаме ,но пък много искаме да имаме...  Laughing
Виж тая дъска ми хареса,идея е като нямаш място в банята..като нас.
Ама ако имам нова баня и то голяма бих си сложила отделно биде.
С риск да ме сметнете за абориген, как се ползва точно това нещо?  newsm78
Е ти пък...как...ми газурчиш се и позамиваш... Joy Joy Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 4 020
На мен дъска-биде ми изглежда много нехигиенично. Naughty Това чучурче си е едно потенциално замърсено място, за мен не става. И понеже не исках биде си сложихме душ-хигиенник  Joy. Честно,така пишеше на етикета. На Grohe е, едно много малко душче, с бутон. Но трябва да се монтира на смесителна батерия, освен ако не искаш да ползваш само студена вода. Crazy Хубавото е ,че може да се монтира на батерията на мивката,ако е близо.

# 12
  • Мнения: 8 999
Аз нямам биде, но и не искам да имам. Каквато съм гнуслива, ще трябва да лъскам с белина след всяко миене, а този труд ми идва малко излишен. Моята тоалетна чиния е между ваната и мивката - или скачам във ваната, или си пълня една каничка и се мия така, както си седя на тоалетната.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 045
И аз съм с аборигенски въпрос, ама винаги ми е било чудно. Струйката вода на бидето в каква посока тече - отзад напред ли? Ако е така, това хигиенично ли е - не попада ли замърсената вода по разни деликатни области? Нали при използване на тоалетна хартия си има правило накъде да бършеш...  Thinking

# 14
  • Мнения: 3 830
Струйката на бидето може да се насочва накъдето си поискаш. Поне аз си я въртях да ми тече, както искам, когато ползвах.

Освен това всеки ден почиствах тоалетната, мивката и особено бидето. Не ми е проблем чистенето.

Не мисля, че е нехигиенично! Особено, когато бидето е отделно.

Колко пъти ви се е случвало, докато си вършите някаква работа, водата в тоалетната чиния да ви опръска по разни места, точно тая вода, която си стои вътре? Един комшия, който или говори за секс , или за фекалии, все се оплаква, че сутрин, както и да седне на чинията все го пръска вода, докато прави голямата работа  hahaha Joy Егати гадорията!

# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 hahaha Sick Sick Sick

# 16
  • Мнения: 1 426
не искам, защото при наличието на 3 пишки в къщи все някоя ще пикае в него от мързел да си вдига капака на тоалетната чиния, по-добре писоар за нашата къща.

# 17
  • Мнения: 3 830
не искам, защото при наличието на 3 пишки в къщи все някоя ще пикае в него от мързел да си вдига капака на тоалетната чиния, по-добре писоар за нашата къща.


 Shocked Shocked

# 18
  • Мнения: 1 426
какво се чудиш, големия до скоро го овиквах, че не се пикае около тоалетната, а в тоалетната (защото все бърза да играе и не гледа къде пикае)

# 19
  • Мнения: 13 512
В апартамента на родителите ми имаше биде още преди 35 години, така че винаги сме имали такова. В моя апартамент също имах но при ремонта на банята тази година, го махнах и смених с  дървена дъска-биде. По-удобно е от бидето. В тази баня го ползват само децата и не мисля,че е нехигиенично. В  другата тоалетна- се ползва от мен само. Никой не може да ме убеди,че има по-удобно нещо от дъската-биде. Душът е крайно неудобен- да си го завирам тук и там, шлангове да ми се мотаят. Никога не съм видяла да е изцапана дъската или накрайника на бидето.

# 20
  • Мнения: 46 492
Не знам, така и не мога да си представя как се гъзиш, докато се измиеш newsm78 в стойка "скиор" ли е тайната или се польоскаш на бидето Embarassed нали е без дъска, не ръби ли Thinking

Иначе у нас направихме мивка и душ на една ръка разстояние и нещо ми се губи смисъла за биде.

# 21
  • Мнения: 13 512
Аз се чудя как, къде си навираш душа. На бидето е ясно- струята  облива където трябва, позата не е от значение. Но с душа какво се прави? Нали не се събличате голи до кръста след всяко ходене до тоалета?

# 22
  • Мнения: 2 379
На биде се сяда наобратно. С лице към стената, така че кранът да е пред вас и водата да тече към вас.
Не, не ръби.
Не, не е нехигиенично. Напротив. И изобщо няма нужда да се лъска всеки път с белина. Crazy

# 23
  • Мнения: 13 512
На биде се сяда наобратно. С лице към стената, така че кранът да е пред вас и водата да тече към вас.
Не, не ръби.
Не, не е нехигиенично. Напротив. И изобщо няма нужда да се лъска всеки път с белина. Crazy
не знам защо трябва да се седне наобратно, след като струята,  на това, което имахме у нас беше отдолу нагоре Shocked

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 22:10 от monda

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
С риск да ме сметнете за абориген, как се ползва точно това нещо?  newsm78
Един комшия специално си сложи биде за да си миел краката  Mr. Green Високо му било да си ги вдига до мивката  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 25
  • Мнения: 13 512
С риск да ме сметнете за абориген, как се ползва точно това нещо?  newsm78
Един комшия специално си сложи биде за да си миел краката  Mr. Green Високо му било да си ги вдига до мивката  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Аз да съм била на 7-8 години. Приятели на родителите ми са на гости и  детето им ме пита " какво е това". Аз- учудена, че не знае за какво е бидето, и казвам" чешмичка за пиене за деца". И тя горката залегна да пие Embarassed Embarassed беше с година по-малка от мен.  Скоро пак и го напомних този случай, а тя ми вика"Това същата вечер като ме заключи в куфара ли беше?" Joy Joy

# 26
  • Мнения: 2 379
На биде се сяда наобратно. С лице към стената, така че кранът да е пред вас и водата да тече към вас.
Не, не ръби.
Не, не е нехигиенично. Напротив. И изобщо няма нужда да се лъска всеки път с белина. Crazy
не знам защо трябва да се седне наобратно, след като струята,  на това, което имахме у нас беше отдолу нагоре Shocked
Ми не знам, Монда... Повечето бидета, които аз познавам, изглеждат горе_долу така: http://digilander.libero.it/sdegno80/axasmile/bidet.jpg
Не знам какъв е бил вашия модел, но при тези стурята ти идва отпред.
Ето, намерих и това:http://www.quillsquotesandnotes.com/images/man-on-bidet.jpg
А в нета сега чета един италиански блог, в който си говорят за историята на бидето и там един разказва, че е италианско изобретение, но думата идва от френски. Означава пони и е с такова има, именно понеже се "яхва".

Много .... канална тема. Embarassed Laughing

# 27
  • Мнения: 13 512
Хм...за мъжете си мисля,че по-удачно е да са с гръб към стената.  newsm78
Както и да е, на когото както му е кеф, така да си го яха! Laughing

# 28
  • Мнения: 7 640
не съм ползвала биде, не ми е било трудност да се замия и на душ, и на чешма, в крайна сметка става въпрос аза собствен дом, в случая.
За мен е излишна местозаемаща вещ.

# 29
  • Мнения: 4 916
На биде се сяда наобратно. С лице към стената, така че кранът да е пред вас и водата да тече към вас.
Не, не ръби.
Не, не е нехигиенично. Напротив. И изобщо няма нужда да се лъска всеки път с белина. Crazy
не знам защо трябва да се седне наобратно, след като струята,  на това, което имахме у нас беше отдолу нагоре Shocked

Има и със струя откъм стената.

# 30
  • Мнения: 3 216
Това май ми е придобивката на която най-много се радвам. За мен е незаменимо.

Тьйакато банята ми е много,много малка- с размери 1,30м на 0,8 м Нямаше как да се сложи още една чиния, За това на самата тоалетна чиния под капака монтирахме едно пластмасово устройство,което струва 11 лв Money.Само трябва да се остави изход за смесител за водтата. Сега ще потьрся снимка.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 020
Хахаха, Монда, ти като във филма "Бай Ганьо "  Joy Помните ли Бай Ганьо как пийна водичка в банята и след него един мазно си намести.... Joy Joy

# 32
  • Мнения: 2 926
Имам биде и определено ми е най-голямо удобство в дома.

# 33
  • Мнения: 1 305
На биде се сяда наобратно. С лице към стената, така че кранът да е пред вас и водата да тече към вас.
Не, не ръби.
Не, не е нехигиенично. Напротив. И изобщо няма нужда да се лъска всеки път с белина. Crazy

Е, като седнеш наобратно не ти ли опират коленете в сената?  newsm78 Нашето още не е монтирано, но то е 52 см и не мисля, че ще се събирам наобратно, освен ако не искам задника ми да стърчи извън него или да съм в някаква жабешка поза  hahaha

А дъска-биде за тоалетна си е чисто престъпление  Naughty И не е нужно да се вижда мърсотията, за да си е там. То само при пускането на водата във всички страни се разпръскват микроскопични капчици. Според последни изследвания в областта, фекални бактерии могат да се намерят дори по четките ви за зъби, в другия край на банята, а по дъската ли няма да има!  Sick

# 34
  • Мнения: 3 830
Хм...за мъжете си мисля,че по-удачно е да са с гръб към стената.  newsm78
Както и да е, на когото както му е кеф, така да си го яха! Laughing

И аз точно така го ползвах. Сядах си, както ми е удобно Peace

# 35
  • Мнения: 3 216
Каква е тази дьска-биде?

# 36
# 37
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На биде се сяда наобратно.
е това ознамава да се съблечеш от кръста на доло (като за баня) Shocked newsm78

# 38
  • Мнения: 3 216
Ами аз не се сьбличам newsm78,както си сядам на тоалетната  Rolling Eyes А за хигиената-според мен се почиства много лесно-всичко е пластмасово и чистя с Доместос. Смесителя е отделно и това сьщо олеснява.

# 39
  • Мнения: 1 426
за тези които ги мързи да чистят биде http://www.japanka.com/japanesebidet.htm

# 40
# 41
  • Мнения: 3 216
Ха, моето е сьщото,само дето не се итегля напред-назад и не се самостеризира и подсушава Laughing ама за 11 лв толкова
Умни хора са го измислили това Биде

Монде мерси за линка  bouquet

# 42
  • Мнения: 13 512
Ха, моето е сьщото,само дето не се итегля напред-назад и не се самостеризира и подсушава Laughing ама за 11 лв толкова
Умни хора са го измислили това Биде

Монде мерси за линка  bouquet
abe razlikata  не е само в това. Японското има загряване на седалката, на водата и още др. екстри.

# 43
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Ха, моето е сьщото,само дето не се итегля напред-назад и не се самостеризира и подсушава Laughing ама за 11 лв толкова
Умни хора са го измислили това Биде

Монде мерси за линка  bouquet

Абе направо ме разби с тая цена! 11лв???  Praynig Мооляя те, наснимай го това чудо във всякакви пози, и също напиши по-подробно откъде го купи и как го монтира, или каквото друго се сещаш;

# 44
  • Мнения: 2 005
Имаме, много е удобно! На мен също банята ми е малка, но бидето е вградено в тоалетната чиния. Просто в задната част има една пръскалка, свързана естествено към топлата вода. Просто трябва да се завъртиш наобратно, т.е. да го яхнеш и става, както се изразяват югоизточните ни съседи - кеф...

# 45
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Имаме и съм изключително доволна,че когато правихме ремонта у дома устоях на атаките на мъжа ми за бидето.Той не искаше ,аз исках,но накрая без да знае той, го купих,казах на майстора да го монтира и той остана пред свършен факт Mr. Green
Но сега ме благославя,за това ми решение.Ние сме с отделно баня и вц,като вц-то е малко ,но пак ги побрах някак си,и не е тясно....ако наистина нямаш място си вземи от дъските биде,майка ми има такава ,удобна е ,но ИЗБЕРИ задължително по скъъпият вариант,че има едни турски дето ще те е яд за какво си похарчила парите.Българско май беше,но е хубаво....не купувай турските Naughtyот порядъка на 200лв.беше.Моето е на Фаянс и е около 100тина лева.Отделно излиза по евтино,но като няма вариант и комбинирано е решението.В подписа ми можеш да видиш как е у нас вц-то Hug

# 46
  • Мнения: 3 830
Имаме и съм изключително доволна,че когато правихме ремонта у дома устоях на атаките на мъжа ми за бидето.Той не искаше ,аз исках,но накрая без да знае той, го купих,казах на майстора да го монтира и той остана пред свършен факт Mr. Green
Но сега ме благославя,за това ми решение.Ние сме с отделно баня и вц,като вц-то е малко ,но пак ги побрах някак си,и не е тясно....ако наистина нямаш място си вземи от дъските биде,майка ми има такава ,удобна е ,но ИЗБЕРИ задължително по скъъпият вариант,че има едни турски дето ще те е яд за какво си похарчила парите.Българско май беше,но е хубаво....не купувай турските Naughtyот порядъка на 200лв.беше.Моето е на Фаянс и е около 100тина лева.Отделно излиза по евтино,но като няма вариант и комбинирано е решението.В подписа ми можеш да видиш как е у нас вц-то Hug

Благодаря!  bouquet
Страхотна ви е тоалетната, а и кухнята, и диваните в хола, банята.
И аз искам да ми е отделно бидето. Някак ми се струва по-хигиенично...
Много е малка банята ни, но ще видя дали ще успея да го сместя някак това биде. Тоалетната пък е съвсем малка и няма как да стане там.
Ще видим...

# 47
  • Мнения: 8 242

Баща ми ползва таквоз чудо вече няколко години.. Супер е доволен  Peace

# 48
  • Мнения: 2 379
Estellia, и аз много повене харесвам отделно биде. Simple Smile Помисли евентуално и за вариант бидето и тоалетната чиния да не са непременно едно до друго. Едната ни баня е по_малка и нямаше място да ги сложим едно до друго, а са разположени едно срещу друго, на две срещуположни стени.
Просто една идея. Peace

# 49
  • Мнения: 3 830
Estellia, и аз много повене харесвам отделно биде. Simple Smile Помисли евентуално и за вариант бидето и тоалетната чиния да не са непременно едно до друго. Едната ни баня е по_малка и нямаше място да ги сложим едно до друго, а са разположени едно срещу друго, на две срещуположни стени.
Просто една идея. Peace
\


Това е добра идея,но не знам как ще се възприеме от другите. Ще го видя и този вариант. Благодаря за идеята  bouquet

# 50
# 51
  • Мнения: 1 193
Да, имаме на вилата и много ми е удобно.

# 52
# 53
# 54
# 55
  • Мнения: 6 390
Имаме, и много е удобно!

# 56
  • München\Добрич
  • Мнения: 192

Много ти благодаря за снимките! Като гледам дупчицата за водата, май не тече с голямо налягане както при стандартните бидета. И батерията не я разпознавам добре ама вързана ли е към топла вода или ползвате само студена? Ние в момента сме в ремонт и тъкмо поставихме всички тръби в банята и стандартно биде не сме предвидили #Cussing out и се чудя да ударя една война на нерви и викове tantrum и да си го извоювам или да се навия за някакво чучурче в тоал.чиния? Ах, защо не видях тази тема по-рано smile3511

# 57
  • Мнения: 3 216

Много ти благодаря за снимките! Като гледам дупчицата за водата, май не тече с голямо налягане както при стандартните бидета. И батерията не я разпознавам добре ама вързана ли е към топла вода или ползвате само студена? Ние в момента сме в ремонт и тъкмо поставихме всички тръби в банята и стандартно биде не сме предвидили #Cussing out и се чудя да ударя една война на нерви и викове tantrum и да си го извоювам или да се навия за някакво чучурче в тоал.чиния? Ах, защо не видях тази тема по-рано smile3511

НАпротив тече с много налягане.  Изхвьрля я извьн тоалетната чиния. Един пьт се усилва от това ,което стьрчи отстрани,  и един пьт от смесителя. Смесителя не е специален-нормален смесител,чиято чучурка излиза отдолу и там сме вьрзали с маркуча. Можеш да го вьржеш кьм смесителя на мивката-само трябва да има два изхода като тези за вана. Батерията е вьрзана с топлата вода-не си представям да се мия сьс студена. Топлината се регулира от смесителя.

# 58
  • Мнения: 943
или скачам във ваната, или си пълня една каничка и се мия така, както си седя на тоалетната.
smile3521

# 59
  • Мнения: 22 786
Аз пък харесвам биде и ще си сложа ,когато имам възможнст.Намирам го за много удобно,чистенето не е прблем,става лесно.

# 60
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
или скачам във ваната, или си пълня една каничка и се мия така, както си седя на тоалетната.
smile3521
Аз съм пробвала този вариант с каничката,и сега ползвам биде,и ясно мога да направя разликата между двете.казвам от опит,че по добро и удобно нещо от бидето за поддържане на интимната хигиена -НЯМА Peace

Общи условия

Активация на акаунт