идеи за коридор

  • 15 463
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Русе
  • Мнения: 299
Става въпрос за къща.Каква да е настилката на коридора долу плюс стъпалата,които свързват още един коридор на втория етаж.Става въпрос за самото влизане от входната врата и това,което се опитах да обесня.Ама объркано стана! newsm78

# 1
  • Мнения: 950
Незнам какво е точно разпределението  Rolling Eyes /немога да си го представя/ ,но се питам дали неможе да се направи комбинация теракот или гранитогрес с паркет .Така хем ще е красиво и хем практично и лесно за подръжка .
 newsm78 Някъде бях виждала някаква мека подложка  ,но незнам как се казва и дали е удобна ,дано някой
даде информация за нея .
Успех и дано не съжалявате с избора /да сте доволни/ . Hug

# 2
  • Русе
  • Мнения: 299
Та значи-влизаш коридор ,от двете страни-стаи,качваш стъпалата и същата работа

# 3
  • Мнения: 107
Гранитогрес  Peace

# 4
  • Мнения: 8 999
За входен коридор - по-добре ще е да е или гранитогрес, или теракот, нещо, което да се поддържа лесно и да не се наранява или износва бързо. За коридора на горния етаж, където се предполага, че живеещите вече ще са си събули обувките долу и ще са нахлузили домашни пантофи, може да си сложите каквото ви душа иска - паркет, дюшеме, ламинат /но пак е препоръчиелно да се чисти лесно, мокет би бил лош избор например/.

# 5
  • Мнения: 132
Гранитогрес естестмвено.Теракота се износва рано или късно.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 397
Входния коридор гранитогрес всичко останало паркет и на нас ни предстои това скоро време и така ще постъпим  Peace

# 7
  • Мнения: 1 679
Гранитогрес

# 8
  • Мнения: 1 269
Нас ни посъветваха да си сложим корк. Това е мнението на нашите приятели в Мадрид. Те там навсякъде са с корк. В България как стои въпроса? Вчера бяхме в Практикер и видяхме някакви ролки корк, но мисля, че е покритие за стени, за под не знам къде да търсим.
Някой от вас слагал ли си е корк като подова настилка?

# 9
  • Мнения: 1 006
И според мен е добре да е гранитогрес, пък отговори ако искате да слагате разни постелки е отделен въпрос. Ако едно семейство си живее самостоятелно в ъкщата, може и стълбита да са с дърво - или ламинат - по-топло сякаш изглежда!

ПОСЛЕ ДА СЕ ПОХВАЛИШ СЪС СНИМКИ

# 10
  • Мнения: 301
Гранитогрес за входната част защото е вечно ,пък по-навътре може да си сложите и корк .Нищо незнам за него като настилка.

# 11
  • Мнения: 525
Нас ни посъветваха да си сложим корк. Това е мнението на нашите приятели в Мадрид. Те там навсякъде са с корк. В България как стои въпроса? Вчера бяхме в Практикер и видяхме някакви ролки корк, но мисля, че е покритие за стени, за под не знам къде да търсим.
Някой от вас слагал ли си е корк като подова настилка?


Нашите си сложиха корк на пода и стана много добре. Продават се на листове, а не на ролки, но внимавай ако купуваш цвета на листовете да бъде еднакъв, защото има разлика в партидите, едни са по-светли други по-тъмни. След това се маже с лак.

# 12
  • Мнения: 1 172
Става въпрос за къща.Каква да е настилката на коридора долу плюс стъпалата,които свързват още един коридор на втория етаж.Става въпрос за самото влизане от входната врата и това,което се опитах да обесня.Ама объркано стана! newsm78

При нас подобен коридор е със теракот или гранитогрес, не съм сигурна. С ПВЦ первази. Има специални плочки за стъпала. Те са като стандартните плочки, но са релефни за предната част на стъпалото, така че да не са пързаля. Долу, горе и по стълбите всичко ни е еднакво. Поддържа се много лесно.

# 13
  • Мнения: 3 830
И аз съм за гранитогрес Peace

# 14
  • Мнения: 107
ние ще слагаме гранитогрес

# 15
  • Мнения: 161
Нас ни посъветваха да си сложим корк. Това е мнението на нашите приятели в Мадрид. Те там навсякъде са с корк. В България как стои въпроса? Вчера бяхме в Практикер и видяхме някакви ролки корк, но мисля, че е покритие за стени, за под не знам къде да търсим.
Някой от вас слагал ли си е корк като подова настилка?

Корк за настилка съм виждала да продават в мебелната къща в Люлин.
На плочи с р-р: 30х30 см, дебелината вече не я помня, с нанесено лаково покритие, или пък и такива които после клиента сам да си ги лакира. Цената е различна разбира се. Тези ролки които си гледала са за облицовка.

Ето и един линк: http://www.comfort.bg/bg/public/clients_7150_144.html

# 16
  • Мнения: 1 269
Нас ни посъветваха да си сложим корк. Това е мнението на нашите приятели в Мадрид. Те там навсякъде са с корк. В България как стои въпроса? Вчера бяхме в Практикер и видяхме някакви ролки корк, но мисля, че е покритие за стени, за под не знам къде да търсим.
Някой от вас слагал ли си е корк като подова настилка?

Корк за настилка съм виждала да продават в мебелната къща в Люлин.
На плочи с р-р: 30х30 см, дебелината вече не я помня, с нанесено лаково покритие, или пък и такива които после клиента сам да си ги лакира. Цената е различна разбира се. Тези ролки които си гледала са за облицовка.

Ето и един линк: http://www.comfort.bg/bg/public/clients_7150_144.html
Благодаря! Съмнително изгодно ми се видяха тези ролки, а те наистина били само облицоване! На пролет смятаме да слагаме корк и то не само в коридора> Wink

# 17
  • Мнения: 128
 Харесва ми как става с корк!

# 18
  • Мнения: 37
Корк може да се намери в специализирания магазин на "Оборище" близо до парка. Той е мек и значително по-приятен материал за под, но естествено се износва много по-бързо от гранитогреса. Може би е по-подходящ за стая.

# 19
У нас е подобно само,че коридора на 1-я етаж е с гранитогрес,който е същия и в кухнята ми,но горе 2-ри етаж сме с ламиниран паркет.

# 20
У нас е подобно само,че коридора на 1-я етаж е с гранитогрес,който е същия и в кухнята ми,но горе 2-ри етаж сме с ламиниран паркет.
Забравих да уточня,че стъпалата т.е. стълбите за горе са от дърво,така предпочетох тогава.

# 21
  • Мнения: 616
ето ти едно:
доста оригинално, може да се адаптира към размера на твоя конкретен коридор, да се подбере цват на дървото, както и на плочите, а и прехода към паркет би бил съвсем естествен.
 Peace
Съответно стъпалата могат да са с плочи на хоризонталната част, и с дърво на вертикала (оф, не го обясних...) така де, според стъпалата ще се нагоди, той майстора най-добре ще ти покаже!

Общи условия

Активация на акаунт