Дайте идеи за ремонт на антре

  • 13 747
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 323
Коридорът е на 40 год.,тоест не е ремонтиран от тогава,направо соц.стила му ми образува нерви.Коридора е с ламперия,под нея незнам стените незнам в какво състояние са.Подът е с мозайка,вънщната врата също е за смяна ooooh!Ел.таблото,закачалката също.Имаме и вграден гардероб,който е голям и много удобен за събиране на багаж,но и той има нужда от промяна.Това е положението-проемам идеи,снимки...  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 028
И нашия е почти на същия хал,само дето пътеката ми е нова,но съм решила на пролет да оправя тази несправедливост,ще махна ламперията и  се оглеждам за нещо подобноhttp://www.mebeliaron.com/,да има повечко модулчета,че имам много багаж за прибиране,и май ще мацна едно по-засукано огледало в другия край и туй ще  е то.А за стените не съм решила още какъв цвят ще ги направя. newsm78

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
И нашето беше такова, само че, не с ламперия, а онази гадната кафява боя, която имитира ламперия.  Twisted Evil И правен вграден гардероб от талашит, боядисан със същият ужасен цвят.

Свалих боята, съборихме тъпия гардероб и на негово място направихме пак такъв, но си поръчах бяла рамка с врати, а вътре татко ми направи рафтове. Вътре побрах всичкия багаж отпреди + пералнята, коша за пране и всички обувки, които не носим в момента. На единия рафт си държа и бурканите, че мазето е 5 етажа по-доу, а няма асансьор.   Mr. Green
Сменихме инсталацията, таблото, външната врата. На стените сложих бели релефни тапети, защото е малко антрето. На пода - теракот, направо върху мозайката. Една боя на всички врати и ново портманто и това беше.  Hug

# 3
  • Мнения: 35
Записвам се и аз да следя, че и мен ме вълнува тази тема. Търся си обзавеждане за антрето, но нямам все още никакви идеи Sad. Ще съм благодарна за всяка идея.

# 4
  • Мнения: 8 999
Каквото и да решиш, в никакъв случай не се лишавай от вградения гардероб - можеш просто да подмениш конструкцията с нова, но не премехвай тази ужасно потребна мебел. Мечтата ми е да си имам голям вграден гардероб в антрето, ама първо трябва да си сменя антрето, че е доста тясно и няма място.

# 5
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
    И аз съм на етап ремонт на коридор - дълго време чаках да ми се избистрят желанията в главата  Grinning Вече разглобих нещото като вграден шкаф, който ми беше оставен в наследство. Това място смятам само да затворя с две плъзгащи се огледални врати /гледах такива в Мосю Бриколаж/. Вътре ще направя рафтове за обувки и закачалки за връхните дрехи. Това ми е мечта - отваряш, мяташ, затваряш... и всичко е подредено... Mr. Green На пода имам теракот, стените ще боядисам с латекс - мисля да е същия цвят като в хола, тъй като на хола сложих стъклена врата без каса... и ще ми е трудно да определя докъде трябва да е цвета на хола и къде да започва коридора... Пък и се убедих, че латекса се почиства сравнително лесно.
     Сега колебанията са ми само за външната врата и затова не съм извикала още майсторите, В момента имам дървена и метална врата. Колебая се, дали да ги сменя и двете с блиндирана/ не знам как е изолацията на тези врати/ или да сменя само вътрешната дървена, която е била хубава навремето, но вече е попровиснала... Thinking
     Успех с решенията. Grinning И дано коридора ти стане най-удобния и най лесния за почистване!!!

# 6
  • Мнения: 323
Момичета мерси,че сте се включили.Гардеробът няма да махам,само ще си поръчаме нови вратички и рафтове,но се чудя дървени или пвц да бъдат.Кое ще стои по-добте.За стените един майстор ни предлагаше да си сложим минерална мазилка(грапава е на пипане),но е много дебела цената й,пък и коридора е доста голям, ThinkingХаресхме блиндирана врата с ест.фурнир(или както се казва),много са красиви,имаше и такива с фолио отгоре,но някак си стояха по-..обикновено.
Като редим теракот или граниторес мислите,че е редно да се слага като малко цокълче отстрани?
Лалка ако не тайна колко пари ви струва ремонта(може и на ЛС)?

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Ние специално редихме цокъл, сложихме половин плочка.
Колко точно ми е струвало не помня, че правихме и баня едновременно. Това, което си спомням е - рамка с 4 вратички ПДЧ (2,60/1) - 100 лв.; вратата я сложихме метална, само облепена с фолио - тя беше към 500 лв., тапетите не ги броя, щото коридора е малък и отиде руло и половина, таблото и инсталацията ги прави мъжа ми - тук 50-60 лв. за консумативи, портмантото и отделно шкаф за обувки бяха към 200 лв. общо.

# 8
  • Мнения: 323
Лалка ,мерси много за бързият и изчерпателен отговор  bouquet
а да попитам теракотът как го наредихте в прави линии ли,илиасиметрично-по диагонал,и така повече ли плочки отиват?

# 9
  • Мнения: 4 970
за реденето на теракота- всичко е въпрос на вкус.АК осе редят под 45 градуса се изразходват пове4е плочки.Но пък от друга стана оптически  разширява пространството.Също така ако имаш да скриваш разни неправилни форми на помещението, са удачен избор Peace А Цокъла мисля че е задълбителен- особено з акоридор.Не се води по  критерий"половин плочка"-то си зависи от плочката.може и 6 и 8 и 10 см да го направиш- зависи от помещението и от плочките.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Да, права е Велмар. Не уточних какво ще рече половин плочка. Нашият беше 20/20, т.е цокъла е 10 см. Теракотът е реден в права линия, не съобразих, че всичко е ужасяващо криво, та малко се поизкриви последната линия пред вратата, но съм сложила пътеки и не личи. Нашият е 2 цвята - просто имахме 2-3 квадрата светъл теракот и понеже нямаше да стигнат купихме още 2 кв. тъмен и найстора го нареди покрай стените.  Утре ще ти наснимам коридорО, макар че, не е нищо особено.  Grinning

# 11
  • Мнения: 1 269
Темата и на мен е много полезна, защото сме в ремонт. Засега сменихме единствено дограмата на целия апартамент с пвц, ама скоро ще опрем и до антрето. Моята ситуация е подобна на по-горе описаната- вграден гардероб, мозайка на пода, издраскани стени от кучето, шкаф за обувки в окаяно състояние- абе плаче си за ремонт! Иска ми се да сложа някакво огромно огледало, ама се чудя дали да не направя огледални врати на самия вграден гардероб и какъв цвят би подхождало на тъмен и огромен т-образен коридор?  newsm78Голям фен съм на жълто и оранжево, ама мъжа ми вече се дразни. Какъв друг по-свеж цвят да сложа за антре? Моля дайте идеи!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 040
Да се включа с питане. Не искам в коридора да слагам цокъл от плочки, а алуминиев перваз. Не знам дали точно от алуминий, а такъв цвят-метален. Та някой да знае къде продават такива? Гледахме в Бриколаж, но имаше само преходни лайсни, а те са с друг профил. На нас ни трябва като ъгъл-като первазите на паркета.

# 13
  • хасково
  • Мнения: 107
Следя темата. В момента още ми къртят тавана на коридора. Предстой ми също сменяне на вратичките на стенен гардероб, в който ще поставя пералнята и ще направя рафтове. Не знам обаче предварително ли трябва да взема размери за вратичките, трябва ли да има первази отстрани или трябва да се направят шпаколовка , да се боядиса и тогава да продължавам с гардероба. Смятам да слагам венецианска мазилка, обаче не знам колко струва на квадрат. Предопредиха ме , че е скъпичка. Дайте инфо.

# 14
За стуко-венецианото-35лв.и добър маистор

Общи условия

Активация на акаунт