Ето моята любима питка, покажете и вашите

  • 318 581
  • 485
  •   1
Отговори
# 285
пепика нищо не разбрах по отношение на моделирането значиразделям тестото на 3 топки след което всяка топка се разточва на кора и се маже с масло след което се реже на ленти с ширина два прьста и след това не ми стана ясно това омотване като олюв и кое трябва да застане вертикално моляте обясни та и ние да я направим сполучливо та да показваме

# 286
  • Мнения: 1 283
pepika,
а на опаковката на брашното пише ли какво съдържа, т.е. има ли подобрители? Имам спомени, че техните брашна са "подобрявани" уж  Wink
Не Тането не пише, че има подобрители  Rolling Eyes ама знаеш ли!
пепика нищо не разбрах по отношение на моделирането значиразделям тестото на 3 топки след което всяка топка се разточва на кора и се маже с масло след което се реже на ленти с ширина два прьста и след това не ми стана ясно това омотване като олюв и кое трябва да застане вертикално моляте обясни та и ние да я направим сполучливо та да показваме
stelieli82 Трите топки се слагат една в/у друга намазани. После режеш разточената кора на два пръста ширина. Излизат към 12 или 14 фитила. Самите фитили ги навиваш във височина- все едно въртиш около малка чашка.

Благодарности за споделената рецепта от Labrex.   bouquet
Ето моята питка "КОРОНА"


# 287
  • Мнения: 22 867

Благодарности за споделената рецепта от Labrex.   bouquet
Ето моята питка "КОРОНА"


pepika,  много е красива!  bouquet   Надявам се и на вкус да е одобрена.

# 288
  • Мнения: 1 122
Ето и последната питка, която правих за РД на дъщеря ми:





По рецепта на Пита Слънчоглед, само че с прясно мляко.

# 289
  • Мнения: 96
Здавейте!
Утре синът ми има рожден ден и и скам да направя питка. Нагости ще идват мойте родители и брат ми, а те постят и ми се искаше да е посна. Моля Ви дайде ми рецепти и идеи за това. За Коледа правя содена питка, но много не успявам да я издокарам. Има ли рецепта посна с мая.

# 290
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

veskata ,
ето рецептата на Хонда за постна оитка.

Затоплям около 1/2 л вода - не гореща, топличка
Разтварям вътре 1 пакетче или 1 бучка мая, щипка сол, 1 ч.л. захар и прибавям брашно докато стане гъсто като боза. Оставям го да удвои обема си и тогава прибавям малко олио, примерно 1/2 к.ч. и брашно. Омесвам всичко докато стане не много твърдо тесто. После пак го оставям да втаса. Замесвам го леко, слагам го в тавата и правя украса. Паричката слагам при последното омесване. отгоре а надупчвам с вилица, за да не се отдели кората при печенето. Пека на 170 градуса около 45 минути, но зависи от фурната.

# 291
  • Мнения: 96
Биляна, благодаря за бързия отговор. ще пробвам рецептата и ще кажа какъв е бил резултата.

# 292
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Веската, не зная късно ли е, но моята рецепта за постна питка е следната - такава правя за бъдни вечер, ето тук може да видиш резултата: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4799346

Продуктите са следните: половнин литър топличка вода, 1 с.л. сол, 1 с.л. захар, кубче мая, около килограм брашно и маргарин.

Маята втасвам предварително с малко брашно и захар, забърквам на каша и оставям да утрои обема си. След което замесвам тестото, оформям питката на кифлички, като преди да завия кифличките мажа обилно с маргарин и оставям да втаса, пека около 50 минути до час.

Само да кажа, че питката от снимката е двойна доза.

# 293
  • Мнения: 1 283
 
Тези трите ги правих тази седмица, а днес тази с пиленцата.
Отивам да се вихря в кухнята  babydust7, че козунаците ме чакат.
Ето и другите ми произведения от козуначната тема:  кошничка и пиленца





# 294
  • София
  • Мнения: 114
Момичета страхотни питки сте спретнали...stasi76, супер ти е питката!  smile3501Утре мисля да меся newsm53, ако имам време ще снимам! smile3503

Pepika, много красиви неща си сътворила...гледах ги в козуначената тема!  smile3501 newsm51

# 295
  ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ МОМИЧЕТА                                                                         
пепика благодаря за страхотнита рецепта и обеснения стана просто невероятна неможах да я снимам защото ме предвариха нахвьрлиха и се топла топла и излапаха а тези трите които си показала сьщо са страхотни ако може обясни само моделирането newsm78 че аз се нещо не долавям и накрая  bouquet за пепика  и обещавам снимки

# 296
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ето и вчерашната ми питка - Болярска, но да уточня, че е по рецепта на Иван Звездев /малко по-различна е от познаната тук под това име на Биляна/


# 297
  • Мнения: 1 283
mari_eta  супер ти е питката, една такава надута и пухкава,ммм!
Ето моите последни три питки- първата е сладка със стафиди, локум, папая.
Втората е сватбарска. Blush
Третата е Хризантема.
Голяма врътня беше newsm03



 





# 298
  • Мнения: 1 122
mari_eta много апетитно изглежда, а вкуса същия ли е?

pepika
ти умора нямаш ли? Невероятни, просто нямам думи newsm20 Кажи как ги направи?

# 299
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
mari_eta много апетитно изглежда, а вкуса същия ли е?


Аз тази на Биляна не съм правила, така че незнам Rolling Eyes. Иначе тази стана много вкусна, щом и големия ми син яде с охота, а той почти не близва от това, което правя Confused...

Пепика, оставам без думи Crazy! Евала  bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт