Ето моята любима питка, покажете и вашите

  • 318 586
  • 485
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 283
smile3501  mari_eta Поздравления! Да ти е жив и здрав първокласника и много да те радва Hug
_Пепи_ ,много добре си се справила, доста старание си вложила   bouquet

# 466
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
smile3501  mari_eta Поздравления! Да ти е жив и здрав първокласника и много да те радва Hug
_Пепи_ ,много добре си се справила, доста старание си вложила   bouquet

Пепи, мерси мила. Ама и по-добре съм се справяла. Просто напоследък кавото подхвана не ми спори. А сега тъй като много исках да се получи и орезилих нещата. Но пък на вкус беше страхотна  Mr. Green

# 467
  • Мнения: 1 283
Ето и моите последни питки. Дълго време нямах нет, после фотото се прецака, после компа. Сега всичко е о,кей и се надявам да няма такова дълго отсъствие от моя страна Flutter






# 468
  • Мнения: 7 414
  Pepika,фантастични питки!Браво! Hug Представям си ,какви са вкусни! Grinning

# 469
  • Мнения: 7 414
  Сладка питка с канела,сладко и стафиди.
 
 

  Питка със сирене.

 

# 470
  • Поморие
  • Мнения: 86
Ето я и моята последна питка със сиренце  Simple Smile

# 471
  • Мнения: 1 283
 ooooh! Забравих тази да ви покажа:


Питка "Хризантема" - много е ефектна.  

# 472
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
pepika, Селма, dobbito2, питките ви са страхотни. Продължавайте все така да радвате очите ни  Hug

# 473
  • Sofia
  • Мнения: 4 563
Селма, може ли рецептата за сладката питка?

може и да я има някъде, но не ми се рови 24 стр. Embarassed

# 474
  • Варна
  • Мнения: 567
Хайде и тук да покажа питката която направих, по случай прохождането на сина ми:


# 475
  • Мнения: 7 414
Селма, може ли рецептата за сладката питка?

може и да я има някъде, но не ми се рови 24 стр. Embarassed
    Заповядай!
    Само да имаш предвид,питката не е голяма,за форма с диаметър  24 см .
    Стандартните питки се правят с 2 пъти повече продукти, съответно и в по-голяма форма.

     2 яйца
     1/2 чаша(250 мл) захар
     1/2 с.л. олио
     1/2 с.л. оцет
     1 пакетче суха мая(д-р Йоткер)
     1/2 чаша(250 мл) вода(или пр.мляко,но аз слагам вода)
     2 с.л. кисело мляко + 1/3 ч.л. сода бикарбонат
     ванилия
     около 500 г брашно

     пълнежа:сладко -няколко супени лъжици+разтопено масло(около 50-70 г),канела 1 пакетче,стафиди 200г(може и по-малко)

     Забъркваш тестото с половината брашно.На плота където ще месиш изсипваш останалото брашно,а върху него забърканата каша.Месиш.Делиш тестото на 3 части.
  Разточваш първата част,мажеш я,поръсваш я.
  Разточваш втората част.Слагаш я отгоре в/у намазаната първата част.Намазваш и поръсваш и втората.
  Разточваш и третата част.Слагаш я отгоре в/у първите две.Тя остава без пълнеж отгоре.
  Получаваш нещо,като торта.
  Разточваш я(тортата) отгоре още малко.
  Разточваш и частите, и цялата торта не на кръг, а на правоъгълник!
 
   Така....... тестото/тортата се разточва на правоъгълник.Завива се на руло,реже се на 12 охлювчета,редя ги във форма 24 см.Оставям ги да втасат(50мин.- 1 час,зависи от температурата вкъщи,горе-долу да удвоят обема си).Намазвам ги с жълтък+няколко капки олио.Пека в загрята фурна,в началото(около 15 мин) само на долен реотан,после пускам и горния.
 
     Кой знае защо,на следващия ден питката е много по-вкусна от  деня на изпичането. Rolling Eyes
     Да ви е сладко! Love

   

# 476
  • Мнения: 765
pepika, Селма, dobbito2,lolii, страхотни са Ви питките. Като за изложба  bowuu  bouquet

# 477
  • Sofia
  • Мнения: 4 563
Благодаря! Ще я изпробвам с удоволствие! Hug

# 478
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравейте майсторки   bouquet
От няколко дни тайничко ви шпионирам темичката и принтирам рецепта след след рецепта, защото яко ме зарибихте да се хвана и аз да скалъпя една питчица  Mr. Green. През целия си живот съм правила всичко на всичко 2 пъти топки и с това се изчерпва опита ми  Sick. Днес отидох, купих си голяма тава за пита, взех си хубавко брашно, но ударих на камък с маята и сега незнам какво да правя. Търсих от тази френската за която често казвате, но не намерих  Thinking. На д-р Йоткер отпадна като вариант, поне така схванах, че повечето не сте много доволни от нея, както и от някаква друга турска. Реших да купя обикновенна прясна мая на кубчета, обаче чак като стигнах до вкъщи видях, че продавачката ми мушнала в торбата не от тази стандартната на малките кубчета ами някаква "Виво" която е една голяма буца от 0,500 кг и на нея категорично пише, че е за хляб  ooooh!. Изобщо незнам какво да правя сега с това чудо, дори незнам дали да рискувам да правя питка с тази мая, че нищо не съм чувала за нея, а не искам да си секна мерака с несполучлив опит заради кофти мая  Sick . Другия ми проблем е че на опаковката не пише за 1 кг брашно колко мая трябва  newsm78. Моля ви помагайте със съвет, че много искам да направя питка  Confused. Мисля си, че някъде из нас се спотайва някое пакетче суха на д-р Йоткер  newsm78, да я търся ли или да пробвам с тази.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 14:51 от КорНиШонка

# 479
  • Мнения: 11 747
Е, то мая за питка няма!  Grinning  Маята си е само една - за хляб!  Simple Smile
Vivo си е една много хубава мая. Аз с нея какво ли не съм правила, проблем няма. Само това голямо количество бързо ще ти остарее и ще трябва да я хвърлиш. Замрази поне половината, като предварително я нарежи на малки парчета по 50гр, не повече, за да можеш да си вадиш по малко.
Маята не е правилно да се пише колко количество се слага за 1 кг брашно, макар точно така да пише на опаковките на много маи. Зависи каква рецепта ще ползваш, колко е обогатена. Ако е само брашно, вода мая и сол - 10-15гр максимум за килограм брашно. Ако слагаш мляко, олио, масло, захар, яйца - 30-40гр за 1 кг брашно. Ползвай готови рецепти за начало, във всяка е указано колко мая се слага.

Общи условия

Активация на акаунт