Ето моята любима питка, покажете и вашите

  • 318 659
  • 485
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 498
БУРГАС ДШ, "Короната" именно в машината за хляб я месих, после оформих и оставих да втасва във фурната преди да изпека.

# 346
  • Мнения: 106
БУРГАС ДШ, "Короната" именно в машината за хляб я месих, после оформих и оставих да втасва във фурната преди да изпека.
Аз имам програма за месене за 15 мин. Ще стане ли така?

# 347
  • Мнения: 1 283
БУРГАС ДШ, "Короната" именно в машината за хляб я месих, после оформих и оставих да втасва във фурната преди да изпека.
Аз имам програма за месене за 15 мин. Ще стане ли така?

В топлото време включвам машината на макарони, която е 15 мин. Peace
Болярската питка е голямо количество и ще затормозиш машинката за месене, затова си раздели продуктите на две и пускай. Първо едните, после другите и след последното месене ги събираш тестата, оформяш една голяма топка и тогава оставаш да втаса.

# 348
  • Мнения: 177
Добро утро от мен.Ето и нашата любима питка"Кончета",наподобява болярската.Баба ми я правеше преди,но тази рецепта я взех от сп."Кулинарен журнал":2 яйца,1 кг брашно,1 ч.л. захар,20 г мая,2 ч.ч. лимонада,сирене,масло.Маята се разтваря в топла вода с 1 ч.л. сол и 1 ч.л. захар.Разбиват се яйцата с лимонадата,прибавя се маята,брашното и се меси меко тесто.Оставщ се да втаса 30 мин.Премесва се ,разделя се тестото на няколко топки(аз го разделям на 5 или 6),всяка топка се разточва,мажи се с масло обилно,поръсва се с със сирене и се слагат една върху друга.Навиват се на руло,и после рулото се усуква в двата края в противоположни посоки,като едновременно се исдърпва,за да стане по-тънко и дълго.Мажа тавичка с масло(аз обикновено я правя половин доза),мажа я с яйце ,слагам тестото във форма на охлюв  и слагам в току-що включена фурна на 200градуса. Като се изпече отгоре вкл1чвам само на долен реотан до изпичане отдолу.След като се изпече,я поливам с масло.Става страхотна.Веднъж я пробвах с газирана вода,но не ми хареса вкуса ѝ. Peacehttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=238054&photo=3

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 06:52 от bubbast

# 349
  • Мнения: 106
Добро утро от мен.Ето и нашата любима питка"Кончета",наподобява болярската.Баба ми я правеше преди,но тази рецепта я взех от сп."Кулинарен журнал":2 яйца,1 кг брашно,1 ч.л. захар,20 г мая,2 ч.ч. лимонада,сирене,масло.Маята се разтваря в топла вода с 1 ч.л. сол и 1 ч.л. захар.Разбиват се яйцата с лимонадата,прибавя се маята,брашното и се меси меко тесто.Оставщ се да втаса 30 мин.Премесва се ,разделя се тестото на няколко топки(аз го разделям на 5 или 6),всяка топка се разточва,мажи се с масло обилно,поръсва се с със сирене и се слагат една върху друга.Навиват се на руло,и после рулото се усуква в двата края в противоположни посоки,като едновременно се исдърпва,за да стане по-тънко и дълго.Мажа тавичка с масло(аз обикновено я правя половин доза),мажа я с яйце ,слагам тестото във форма на охлюв  и слагам в току-що включена фурна на 200градуса. Като се изпече отгоре вкл1чвам само на долен реотан до изпичане отдолу.След като се изпече,я поливам с масло.Става страхотна.Веднъж я пробвах с газирана вода,но не ми хареса вкуса ѝ. Peacehttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=238054&photo=3
Това продуктите за половин доза ли са?При моята фурна не мога да изключа единия реотан,винаги работят двата едновременно.Ако намаля градусите на 180-170 дали ще се изпече добре?

# 350
  • Мнения: 177
Продуктите са за цяла доза за кръгла тава от големите,май че алпака беше.Аз я правя в малката,защото сме 2+1.Моята печка е също на градуси,но има и горно  долно печене.Предполагам,че ще се изпече Wink

# 351
  • Мнения: 106
Тя даже е и икономична щом това са продуктите за цяла доза.Ние сме 4 големи човека и сигурно ще я направя цялата.Ще пробвам и ще видя какво ще стане,и ако стане ще пробвам и снимка да публикувам,но не обещавам.

# 352
  • Мнения: 48
Добро утро от мен.Ето и нашата любима питка"Кончета",наподобява болярската.Баба ми я правеше преди,но тази рецепта я взех от сп."Кулинарен журнал":2 яйца,1 кг брашно,1 ч.л. захар,20 г мая,2 ч.ч. лимонада,сирене,масло.Маята се разтваря в топла вода с 1 ч.л. сол и 1 ч.л. захар.Разбиват се яйцата с лимонадата,прибавя се маята,брашното и се меси меко тесто.Оставщ се да втаса 30 мин.Премесва се ,разделя се тестото на няколко топки(аз го разделям на 5 или 6),всяка топка се разточва,мажи се с масло обилно,поръсва се с със сирене и се слагат една върху друга.Навиват се на руло,и после рулото се усуква в двата края в противоположни посоки,като едновременно се исдърпва,за да стане по-тънко и дълго.Мажа тавичка с масло(аз обикновено я правя половин доза),мажа я с яйце ,слагам тестото във форма на охлюв  и слагам в току-що включена фурна на 200градуса. Като се изпече отгоре вкл1чвам само на долен реотан до изпичане отдолу.След като се изпече,я поливам с масло.Става страхотна.Веднъж я пробвах с газирана вода,но не ми хареса вкуса ѝ. Peacehttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=238054&photo=3
Питката изглежда супееер!  bouquet А на вкус сладни ли от лимонадата и захарта?Във форума четох и за питка с фанта, но не мога да я открия?Дали ще стане с фанта newsm78 и трябва ли да увелича солта?

# 353
  • Мнения: 310
Fior, видях в албума ти едни мини тутманичета.изглеждат супер, навярно са и толкова вкусни.моля, дай ми рецептата /може и на лични/.благодаря предварително.

# 354
  • Мнения: 177
Сладни съвсем малко,но аз слагам много сирене и се компенсира Simple Smile

# 355
  • Мнения: 141
Здравейте момичета.Някоя от вас дали има рецепта за солени спирали /някакви соленки, може със сирене или кашкавал/.Знам, че темата е за питки и всички са много хубави, аз самата съм правила някои от тях.Ще ви бъда благодарна, ако се намери някаква сполучлива рецептичка /може и на лични/.

# 356
  • Мнения: 1 283
Поредната питка - кръстих си я "Цвете", на такава ми заприлича! В тая жега нищо не ми се прави, което да ме държи до печката  Blush


# 357
  • Мнения: 106
Поредната питка - кръстих си я "Цвете", на такава ми заприлича! В тая жега нищо не ми се прави, което да ме държи до печката  Blush



А рецепта ще напишеш ли?Аз много рецепти написах,но мога само събота и неделя да направя нещо,затова ще правя една по една.

# 358
  • Мнения: 765
pepika, страхотна е питката.
Мен ме интересува, каква ти е тавата? Би ли ми я показала  Hug

# 359
  • Мнения: 1 283
Поредната питка - кръстих си я "Цвете", на такава ми заприлича! В тая жега нищо не ми се прави, което да ме държи до печката  Blush



А рецепта ще напишеш ли?Аз много рецепти написах,но мога само събота и неделя да направя нещо,затова ще правя една по една.

половин кофичка к. мляко/толкова имах/
200 грама пр.мляко /толкова беше останало/
едно кубче мая
една супена лъжица сол и захар
половин каф. ч. олио или маргарин
4 яйца/единия жълтък за намазване/
брашно към 1.200 /два пъти пресято/
голямо масло -250 гр.
От всички продукти без маслото замесваме тесто, което оставяме да втаса към 40 мин.
От това тесто ми са почти всички питки, разликата е само в оформянето.
evak тавата ми е 30 см. диаметър, и 10 см. височина. Ако искаш пак ще я снимам  Peace Твоите питки са страхотни също smile3501

Общи условия

Активация на акаунт