Ето моята любима питка, покажете и вашите

  • 318 698
  • 485
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 765
Прекрасни питки има тук!
Ето и малко мои произведения:











# 241
  • Мнения: 22 867
Ехее, цяла изложба! Много са красиви!  Страхотни!!!   bouquet  chef  bouquet  chef  bouquet  chef

# 242
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Ау, красота!

# 243
  • Мнения: 11 747
Прекрасни питки наистина, мераклийски! Peace

Аз от доста време се въздържам от питкоправене, че...

# 244
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Уаааааау, прелест Crazy!
Евак, браво, голяма майсторка си   bouquet !

# 245
  • Мнения: 765
Благодаря Ви момичета! Искам да ви кажа,че съм на 30. Досега винаги си мислех, че е адски трудно и непосилно за мен да правя питки.  Но се престраших и първата стана невероятна. Правя го от половин година. Лесно е и тайната според мен е в хубавото втасване. Вече фантазията трябва да работи за моделирането. Имам и още доста.

# 246
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
evak, а с какво ги мажеш отгоре, че са такива лъскави?

# 247
  • Мнения: 765
Веси, като втасат ги намазвам с разбит жълтък с олио и прясно мляко. Като ги извадя веднага ги мажа с една четчица с маргарин обилно и завивам. Стават много меки и лъскави. Едната не е намазана и си личи, как стои леко напукана и твърда.

# 248
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Като ги извадя веднага ги мажа с една четчица с маргарин обилно и завивам. Стават много меки и лъскави. Едната не е намазана и си личи, как стои леко напукана и твърда.

Ей това ще е тайната май.  Grinning Аз пък се притеснявам да не стане мазно отгоре и затова само завивам в кърпа. Но твоите изглеждат чудесно и мисля следващия път и аз да пробвам този номер с маргарина.  newsm10

# 249
  • Мнения: 11 747
да, и с олио може да се маже. Била съм във фурна, в която мажеха с олио всички кифли и хлябове, за да са лъскави.

# 250
  • Мнения: 765
Веси, не става мазно. Ти няма да го намажеш като на филия. Леко с четчицата и то веднага попива. можеш в маргарина да сложиш и някакви подправки и така да намажеш.

# 251
  • Мнения: 195
Еййй, страхотна колекция! Браво, Евак! Винаги съм се възхищавала на хора с голямо въобръжение при изработване на кулинарни произведения.  bouquet

# 252
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Аз съм мазала 1-2 пъти с масло, но доста пестеливо и не станаха чак толкова лъскави, а ти казваш, че мажеш по-обилно. Ще пробвам и с маргарин.   bouquet

# 253
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


         evak , страхотни питки, браво!!!!!!  bouquetКомплексирах се Flutter

 Би ли казала по каква рецепта ги правиш, ако може!

# 254
  • Мнения: 765
Благодаря ти Биляна, сигурна съм, че всеки може да ги направи, стига да желае!

Рецептата е на моя позната от нета - Хриси.
Нейни са съставките, вече фантазиите са мои.

Ето нагледно стъпка по стъпка:

Погачата на хриси

1 кубче мая
300 мл. прясно мляко
4 с.л.олио
5 с.л. кисело мляко
1 с.л. захар
1 с.л. сол
3 яйца
килограм брашно

Замесва се тестото. Оставя се да втаса за петнайстина минутки, покрито с кърпа. Разделя се на три топки и се омесва пак леко. Оставя се още десетина минутки да втаса. Прибира се брашното и се работи само с олио от тук нататък.
Намазва се плота и точилката и ръцете ви и се разточват три правоъгълни кори. Дабели около сантиметър и се слагат една върху друга,като по между им се маже с олио хубаво. Навива се на руло. Рулото се реже по следния начин:



След това малките рулца се режат по диагонал:



получените форми се редят в тамата с острото на горе.



Нарежда се по ваше желание:




Остава се да втаса пак покрито в кърпа. за мен тайната е в хубавото втасване на готовата форма. Чак като е втасала се маже с един жълтък,разреден с малко прясно мляко и олио. Поръсва се със сусам и маково семе.



Горещата питка се намазва обилно отгоре с маргарин и се завива за пет минутки да обиколи нивата.

Общи условия

Активация на акаунт