Ето моята любима питка, покажете и вашите

  • 318 709
  • 485
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 283
Момичета толкова много се радвам на майсторството,желанието и удоволствието от приготвянето на питките ви.
Лебедунче хайде чакаме и твоите снимки.

# 16
Това е една пита която правя тук някой беше пускал рецептата с лук, в къщи я правя с праз. Задушавам праз и го подправям с червен пипер, чер пипер и чубрица, сол на вкус, понякога добавям яйце и сиренце това е плънката. Ето я и нея:
http://images22.snimka.bg/004745883.jpg
http://images22.snimka.bg/004745884.jpg
http://images22.snimka.bg/004745886.jpg
Тук е Болярската пита на Биляна на която и благодаря за рецептата.
http://images20.snimka.bg/004518367.jpg
http://images20.snimka.bg/004518453.jpg

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 19:00 от нещо бяло

# 17
  • Мнения: 812
Ето я моята последна питка:



Замесвам тестото в машината за хляб.


Рецепта за пита "Роза"

2 ч.ч. прясно мляко(или 1 кофичка кисело с 1 к.л. хлебна сода)
4 яйца (единия жълтък оставям за намазване)
1 ч. л. сол
1 с. л. захар
2 - 3 с. л. олио
20 гр. жива мая (половин пакетче)
Брашно - около 700 гр. (да се оформи топка, и да не "маже" под бъркалките)

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
Pety , а тестото в машината за хляб ли го правиш или на ръка?

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това е моята любима питка - не се престрашавам да правя друга, защото меся само по повод и не ми се рискува с нещо неизпробвано (но си знам, че трябва да пробвам и други рецепти, предвид майсторките във форума мога да имам доверие Heart Eyes):


Рецептата е от форума, на Морена, мисля:
Цитат
Погача

Продукти:
300гр. прясно мляко
5 с.л. кисело мляко
4 с.л олио
1 пакетче мая за хляб колкото кибритена кутия
3 яйца
2 с.л захар
1 с.л. сол

Така. Подгрява се половината прясно мляко да бъде приятно топло в никакъв случай вряло. В него се слага 1 щипка захар и се разтваря цялата мая. Оставяте маята да втаса( започва постепенно да бухва). След като втаса маята в тава слагате брашно и смесвате всички продукти по- горе, да не забравите и другата половина от прясното мляко! Слагате вече бухналата мая и си мееесите до припадък. Месите хубаво докато спре да лепне тестото. След това го бието 100 пъти( хвърляте го в тавата). Оставяте го да втяса 15 мин. После пак месите и пак биете и пак втасва. След второто втасване делите тестото на 3 топки. Всяка топка я разточвате на кора малко по-голяма от дъното на тавата. Корите ги мажете по отделно с олио и ги налагате една върху друга. След като ги наложите режете корите на 16 парчета( като торта). Взимате една намаслена и набрашнена тава. Парчетата преди да ги сложите в тавата ги навивате от дебелата към тънката част като кифлички и ги редите в тавата. Наредената пита я оставяте да втаса 30мин.След това мажете с жълтък и печете на 200 градуса. Става невероятна.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Тази е моята любима. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 283
Morenca имам един въпрос :
-Защо след като подмазваш тавата за питата,после я набрашняваш. Винаги ми е било интересно, но не смея да опитам да не объркам нещо. Сигурно има значение Thinking
Баницата ти е страхотна, поздравления  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 777
Pety , а тестото в машината за хляб ли го правиш или на ръка?
Тестото го меся в машината за хляб. Simple Smile

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Пепика не съм си задавала този въпрос Simple Smile......струва ми се за да се отдели по - лесно готовата питка от съда. Thinking

Благодаря! Hug

# 24
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
възхитена съм!  bouquet

# 25
  • Мнения: 3 456
Имам въпрос- за да стане питата така на розички, как трябва да се наредят парченцата. Ако правилно съм разбрала, четейки темите ( направо по едно време се загубих в лабиринта от линкове), процедурата е следната: Разточват се корите, нареждат се една върху друга, нарязват се като торта- напр. на 16 парчета, всяко парче се навива на кифличка, но самите кифлички не се нареждат като кифлички, а нагоре ( изправени) и при печенето стават като розички. Така ли е? Ако нещо не съм разбрала, поправете ме моля !
Мерси!!!  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 927
Много лесна и ефектна питка се получава по схемата на усукана пита на Танита, има я из форума.........правих я, когато тя пусна рецептата, но използвах само рязането и усукването - питката е солена с две кори и сирене между тях (просто медния вариант няма да се яде у дома........)



# 27
  • Мнения: 11 747
Тането, супер идея! Peace Както и питките на другите момичета са супер! Peace

Записвам се да следя.Рецептите не ме интересуват толкова, защото колкото хора, толкова и различни теста могат да бъдат замесени.Освен това, понякога се слага това, което има в къщи в момента, без да се съобразяват рецепти.
Интересни са ми начините на оформяне - има много красиви, идейни и оригинални неща, които не са ми хрумвали преди, радвам се, че тук мога да ги видя! Hug

# 28
  • Мнения: 3 927
Да, pina, ти като образована хлебарка  Wink, си права........

сетих се да набутам и таз рецепта в темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=183164.msg5760746#msg5760746

снимката е от първия опит с 2/3 доза и широка тава, затова възелчетата не се сляха и надуха добре на височина, но метода на разточване на малки кори и после вързването им е интересен...

# 29
  • Мнения: 1 283
Цитат
Имам въпрос- за да стане питата така на розички, как трябва да се наредят парченцата. Ако правилно съм разбрала, четейки темите ( направо по едно време се загубих в лабиринта от линкове), процедурата е следната: Разточват се корите, нареждат се една върху друга, нарязват се като торта- напр. на 16 парчета, всяко парче се навива на кифличка, но самите кифлички не се нареждат като кифлички, а нагоре ( изправени) и при печенето стават като розички. Така ли е? Ако нещо не съм разбрала, поправете ме моля !
Мерси!!!  bouquet

Не мамче! Като разточиш кората, навиваш я на руло и самото руло го режеш на 5 сантиметра разстояние и с кръгчето го нареждаш нагоре в тавата. Wink

Taneto, на тази питка отдавна съм й хвърлила окото. Wink Ти с цяла доза ли я прави или половин?Не мога да преценя тавата, а оттам и дозата за две кори.

Общи условия

Активация на акаунт