Ето моята любима питка, покажете и вашите

  • 318 580
  • 485
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 22 867
Още една питка, сплетена на плитка и понаукрасена. Grinning




# 106
  • Мнения: 1 380
Моля да не  се смеете на моите кулинарни творения. hahahaАз от скоро готвя, а това е моята ПЪРВА питка.   chefТя от ръжено брашно, беше леко пресолена, но ужасно вкусна, защото е сътворена с много любов и желание, а тези неща са винаги прекрасни, независимо, 4е нямат добър външен вид...... Laughing Grinning Heart Eyes Blush

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 18:40 от sladkish4e

# 107
  • Мнения: 564
sladkish4e Царевичните питки изглеждат вдъхновяващо вкусни  Peace Въпреки, че от скоро готвиш, според мен се справяш брилянтно!!!! Продължавай все така и чакам рецептата  Hug

# 108
  • Мнения: 812
labrex четеш ми мислите  Mr. Green На бабин ден правих питка за офиса и докато я оформях си мислих, че вече ми е писнало от питки на кифлички...И докато увивах поредната кифличка се сетих следващата да я разделя на четири топки - една за средата, а другите да разтегля и оплета на плитка като козунак. Виждам, че ще стане супер интересна   bouquet

sladkish4e Когато готвиш нещо по принуда или задължение то и такова става - измъчено...Виж съвсем друго е когато сложиш и 1 лъжичка любов. Тогава и най - пресоленото ястие и най - прегореното печиво ти е в сърцето и те амбицира да продължиш да твориш. Готвенето е изкуство и без любов и желание не се получава. Царевичната ти питка е чудесна. Сигурна съм, че всяка следваща ще е по - добра. Успех!   chef

# 109
  • Мнения: 1 380
Благодаря за виртуалната подкрепа на beli4ka и lebeduna.  Hug

# 110
  • Мнения: 1 785
Ето я и моята питка за прощъпулника на сина ми. Рецептата е от майка ми, и това е първата ми питка.

А рецептата? А начинът на оформяне? Изглежда разкош. Представям си какви ще са следващите ти опити.  Peace
labrex, както винаги страхотна пита!
сладкишче, прияде ми се, като ги гледам, мога дори да вдъхна аромата им...

# 111
  • Мнения: 1 122
Питка "Мимето"


4 яйца-1 жълтък се отделя за намазване
200 мл. лимонада или газ.вода
1/2 коф. кис. мляко
4 с. л. олио
1 с. л. захар
1 с. л. сол
мая колкото 1 локум
1 пак. масло

Маята се разбърква с леко затоплената лимонада.Кис. мляко и яйцата също се затоплят.
От всички продукти се замесва тесто-средно твърдо.
Втасва 1 час.След това се омесва малко и се разделя на 3 топки(малко от тестото се оставя).
Всяка топка се разстила на кора и се маже с маслото.Слагат се една в/у друга.Разточва се леко.
Получения кръг се реже на 16 триъгълника.Всеки един от тях се навива на кифличка.
От едната страна кифличката се изрязва(подравнява се).От остатъците и оставеното тесто  се прави топка,която се слага на средата на тавата в която ще се пече питката,а около топката се нареждат кифличките(като пънчета).
Оставя се още малко да втаса.Намазва се с жълтъка,може да се поръси с мак или сусам и се пече отдолу не на много силно и след 15 мин. се увеличава градуса.[/size]


Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 19:53 от stasi76

# 112
  • Мнения: 1 785
Питка "Мимето"
От едната страна кифличката се изрязва(подравнява се)

Ей това не мога да си го преставя точно как и защо се прави. И защо само от едната страна? Хубава ли е питката? Някакво коментарче, ако може  Wink

# 113
  • Мнения: 1 122
Питка "Мимето"
От едната страна кифличката се изрязва(подравнява се)

Ей това не мога да си го преставя точно как и защо се прави. И защо само от едната страна? Хубава ли е питката? Някакво коментарче, ако може  Wink


Изрязваш едното крайче на кифличката и остатъка от тези крайчета и с отавеното тесто правиш топката за средата.Става много хубава.Пиши ако пак не ти е ясно.

# 114
  • Мнения: 285
[А рецептата? А начинът на оформяне? Изглежда разкош. Представям си какви ще са следващите ти опити.  Peace]
Ето я и рецептата:
 
1 кг брашно, пресято 2 пъти, половин кубче пряасна мая, 1 к.л. захар, 1 ч.ч. прясно мляко, 1ч.ч. вода, половин ч.ч. вода за маята, 1с.л. сол, 1с.л. оцет, 2-3с.л. олио, 3 яйца, маргарин за мазане.

Размива се маята с топлата водичка и със захарта, разбърква се и се добавя брашно, докато стане рядка кашица.Оставя се да втаса. В брашното правим кладенче и слагаме всички продукти, без маргарина и единия жълтък,който е за намазване. Замесваме средно меко тесто и го оставяме да почива около 20 мин. покрито с брашно.Омесваме го повторно и го разделяме на 3 части.Всяка аст разточваме на кора и я намазваме с маргарин.Върху нея слагаме другата кора с маргарин и после редим третата.По средата слагаме чаша например и почваме да режем питката на 8, 10, или 16 парчета(колкото искаме). Всяко парче се усуква 2 пъти. Остравяме пак да втаса хубаво, мажем с разбит с малко олио и вода жълтък и печем.

# 115
  • Мнения: 11 747
Питка "Мимето"
От едната страна кифличката се изрязва(подравнява се)

Ей това не мога да си го преставя точно как и защо се прави. И защо само от едната страна? Хубава ли е питката? Някакво коментарче, ако може  Wink

ами аз доколкото схващам, като се подравни кифлата, се слага права!? Не легнала, а изправена, стъпала на подравнения край. Така ли е?

# 116
  • Мнения: 1 122
Питка "Мимето"
От едната страна кифличката се изрязва(подравнява се)

Ей това не мога да си го преставя точно как и защо се прави. И защо само от едната страна? Хубава ли е питката? Някакво коментарче, ако може  Wink

ами аз доколкото схващам, като се подравни кифлата, се слага права!? Не легнала, а изправена, стъпала на подравнения край. Така ли е?

Точно така.Правилно си разбрала.

# 117
  • Мнения: 11 747
смятам, че това оформление ще е много арт! Peace Ще го пробвам при възможност. Давайте снимки! Peace

# 118
  • Мнения: 422
Това е питката, която правих вчера по рецепта на Морена, но си навъртях по моите възможности.Много идейки видях тук и ще се опитам да ги приложа, но като се замисля последно правих питка преди повече от година, та....
Ето как изглежда моята погача:

# 119
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
А каква е разликата между питка и погача?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт