Наистина ли сушилните харчат много ток?

  • 27 165
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Здравейте момичета!
Чувала съм, че сушилните хабят доста електроенергия, а при тия цени.
Знам колко е хубаво да я имаш, и как ухае после прането.
Та въпросът ми е с колко ви се вдигнаха сметките за ток след закупуването на сушилня?
Аз пускам около 4-5 перални седмично.

# 1
  • Мнения: 134
И мен ме интересува този въпрос.

# 2
  • Мнения: 2 431
Не зная колко харчи моята, но сметката за ток не се е променила особено.

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Харчат, но зависи какво разбираш под много.  Моята около 5 квт на цикъл. 3 пъти седмично средно, понякога и повече по 15 квт по 4 седмици - 60 квт на месец

# 4
  • Мнения: 491
Не зная колко харчи моята, но сметката за ток не се е променила особено.
newsm10

# 5
  • Мнения: 7 263
Може би зависи от модела и принципа на работа, откакто имам моята сметката не е нараснала с повече от 10 лв на месец / даже и толкова няма/, а удобството е несравнимо. Гледай енергийния клас при покупката.

# 6
  • Мнения: 14 471
Гледай енергийния клас при покупката.

Най-много да е енергиен клас "В". енергиен клас "А" няма при сушилните

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Гледай енергийния клас при покупката.

Най-много да е енергиен клас "В". енергиен клас "А" няма при сушилните
За амнайсти път пиша - ИМА ЕНЕРГИЕН КЛАС А ПРИ СУШИЛНИТЕ! И наистина енергиен клас А са с по-малка консумация от енергиен клас В. Но пак са голям консуматор. И разликата на цената на енергиен клас А и енергиен клас В миналата година (когато купувах моята, сега не знам) беше приблизително двойна цена в полза на А клас.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Янтра - каква марка е твоята?
Че аз в неделя бях в Технополис и освен такива с енергиен клас С, други нямаше.
Е?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Ама не е моя пършив Аристон де. Той си е клас С.
АЕГ имат А.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Покажи ми модела...
Щот' почти съм готова да се закълня, че в бг няма сушилня, клас А. Казвам ти пак - в цял Технополис нямаше нито една... в Денси също.

# 11
  • Мнения: 14 471
и аз така мисля. освен това не виждам какъв е проблема да се ползва на нощната тарифа. на упътването на моята и без това го пише - да се пуска нощем за да не се натоварва консумацията в мрежата и уж по-екологично...

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533

Покажи ми модела...
Щот' почти съм готова да се закълня, че в бг няма сушилня, клас А. Казвам ти пак - в цял Технополис нямаше нито една... в Денси също.
newsm78 Не го помня модела, ама го видях. Пишеше си клас А, до едно машинче на вид същото, ама клас Б. Цената двойна. Към две бонки отиваше. Money Аз, толкова пари за сушилня нямам, няма и да имам, затова не го загледах подробно. Може да са вкарали една-две бройки и като са видели, че няма кой да им ги купи на цена космическа да са се отказали. Миналия декември купувахме сушилня, тогава ходих по магазините. Или в техномаркет или в технополис, защото после го нямаше на сайтовете им. Гледах го да го показвам на някой.

# 13
  • Мнения: 1 152
Това е сушилня клас А. Сами виждате колко по-ниска е консумацията - едва 2,1 kWh. За съжаление Технополис не се е постарал да напише малко повече характеристики, както винаги. Tired

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 08:49 от Сасано

# 14
  • Мнения: 292
Това е сушилня клас А. Сами виждате колко по-ниска е консумацията - едва 2,1 kWh. За съжаление Технополис не се е постал да напише малко повече характеристики, както винаги. Tired

Максимална мощност 1.2кВ, това ще да е с компресор, като климатик. Нормално е да е икономично. Не знам защо обаче са толкова скъпи, компресорите сигурно са обикновени, не инвертор. Може би трябва да мине време и да станат по-масови.

Общи условия

Активация на акаунт