Застраховка на жилище

  • 8 197
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Кажете ми мнението си по въпроса.След два пожара на познати взех да се замислям.Толкова много труд и мъчно събрани пари,за да си направим жилището да ни е комфортно,а колко малко е нужно за да загубим всичко.
Струва ли си да си застраховаш жилището и дали покриват щетите застрахователните дружества?

# 1
  • Мнения: 505
Ние сме застраховани с някаква типова застраховка, покрива до определена сума щети от кражба, наводнение, земетресение и пожар. Не е нещо кой знае какво, но пък и премията за застраховката беше някаква малка сума около 100 лева някъде.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Какво означава "покрива до определена сума щети ",ако не дай си боже стане пожар например няма ли да ти се покрият всички щети

# 3
  • Мнения: 505
Ами не, за това пиша, че това е типова застраховка. Не си спомням с точност клаузите, ако искаш мога да погледна довечера подробно полицата. Примерно  покрива кражба на имущество до 10000,00 лв., щета от наводнения, бедствия и пожари до 30000,00 и щета по сградата до 40000,00. Това е най-обикновена застраховка, влизаш в някой застрахователен офис и и я сключваш за десет минути, няма огледи, снимки, изисквания за известителни системи и т.н. Естествено има и много по-големи като обем на застрахованото имущество застраховки, с най-различни клаузи и т.н., но ние сме сключили такъв тип. Все пак е по-добре от нищо  Wink

# 4
и аз мисля да си застраховам апартамента, само чакам да приключи ремонта напълно

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Все пак е по-добре от нищо  Wink
Разбира се,че е по-добре от нищо.Все пак е някаква сигурност,че ще можеш да възстановиш част от имуществото си.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 575
Пиши ми на ЛС какво точно те интересува, ще ти ги сметна при нас.

# 7
  • Мнения: 133
Кажете ми мнението си по въпроса.След два пожара на познати взех да се замислям.Толкова много труд и мъчно събрани пари,за да си направим жилището да ни е комфортно,а колко малко е нужно за да загубим всичко.
Струва ли си да си застраховаш жилището и дали покриват щетите застрахователните дружества?

за 62кв. апартамент тотална застраховка покрива ти абсолютно всичко което се сетиш в брои се изплаща !!
на година в Алианц 800 лева

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
penasim ти ме уплаши.За 800 лв. капка да ми капне от тавана и ще  ги викам Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 4 575
Кажете ми мнението си по въпроса.След два пожара на познати взех да се замислям.Толкова много труд и мъчно събрани пари,за да си направим жилището да ни е комфортно,а колко малко е нужно за да загубим всичко.
Струва ли си да си застраховаш жилището и дали покриват щетите застрахователните дружества?

за 62кв. апартамент тотална застраховка покрива ти абсолютно всичко което се сетиш в брои се изплаща !!
на година в Алианц 800 лева

Коя точно е тази застраховка? За колко голямо жилище и на каква цена?

# 10
  • Мнения: 133
 62кв. апартамент тотална застраховка покрива ти абсолютно всичко което се сетиш в брои се изплаща !!
на година в Алианц за това внасяме по 800 лева!

мъж ми искаше така включва мебели , техника/черна и бяла по опис/ случай на наводнение на и от комшии
кражби пожари земетресение бедствие и т.н

# 11
  • София
  • Мнения: 4 575
62кв. апартамент тотална застраховка покрива ти абсолютно всичко което се сетиш в брои се изплаща !!
на година в Алианц за това внасяме по 800 лева!

мъж ми искаше така включва мебели , техника/черна и бяла по опис/ случай на наводнение на и от комшии
кражби пожари земетресение бедствие и т.н
Значи е обикновен пожар, предполагам, ма много ми се вижда 800 лв. Наводнение на комшии, т.е. гражданска отговорност, може би....Щом така сте решили, вие си знаете. Важното е да сте спокойни.  Hug

# 12
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Имаме застраховка 190лв. на година към ДЗИ. Не е типова полица. Ние си избрахме кое за колко да застраховаме. Включва пожар, наводнение, кражба, счупени прозорци, гражданска отговорност за всякакви щети.
Дано не ми се налага да знам дали изплащат всичко, както си е по договора за сключената  полица  Praynig

# 13
  • На морето!
  • Мнения: 5 749
Как 800лв ShockedНие имаме към Алианц, пак покрива всички рискове,без опис на мебели, но с опцията хотел.Жилището ни е 60кв. и платихме около 100лв.

Общи условия

Активация на акаунт