диван за хол, но да се спи удобно на него...

  • 30 160
  • 75
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Та има ли такова животно?  Thinking
И дали да е с механизъм клик-клак или друг?

И задължително чакам да чуя отзиви за диван, на който се спи (съвсем редовно) и е удобен (само) за тази цел.

Мерси  Simple Smile

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Преди година занесох при роднини един диван, който беше преди това в детската стая и на който сме спали около година и половина. Преди това на него спяха моите родители около 10 г. А самият диван е от 197х година. Единственото подобрение което му е правено е да се смени дамаската,ватата и да се облепи с фолио цвят светъл дъб. Съжелявам, че не мога да го снимам за да ти го покажа. Няма железни механизми, всичко е максимално упростено с държени жлебове ....
В момента дивана в хола (Г образен)  се разтяга (издърпва се долната част и се надига с едно движение) . Удобно е да се спи  (но както и при другия малко твърдо идва за тези които не са свикнали) и лесно се разтяга. Незнам само ако го нагъркам 4-5 години да ли ще издържи.....

Разбира се, и двата не бих ги сложил в графата "удобни" поне за мен, защото съм свикнал със широко и сравнително меко легло ....

# 2
  • Мнения: 46 511
Този съм го хвалила и друг път, на по-удобно нещо не съм спала, ползваме го всеки ден, спалнята я ползваме за склад  Simple Smile

Разгледай сайта, всички, които се водят със спираловидни пружини са удобни, другите са все едно сядаш на дъска  Tired

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Благодаря ви  Grinning

Никол, колко левчета струва?
Лабрадор, още се чудя, дали да е "Г" образен новия ни диван. Мисля си, че са хубави и удобни, а?

# 4
  • Мнения: 46 511
460 лв. беше преди 2 г., сега може и да са по-евтини  Simple Smile

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Никол, системата му на отваряне "клик-клак" и се води?

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
поне на мен Г образния по ми харесва, защото следбед може да дремваме 2 на него без да го разтягаме .....
в нашия случай има и маса до него и ни е удобно.
къде ще го слагаш? колко е голямо помещението и за какво ще се ползва стаята (детска, всекидневна, трапезария ....)

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
изхвърлям си стария диван от холЯ (който успешно ползвахме над 10г.) и купуваме нов.
Място има бол. Но искам да може да се спи удобно, че да не си мисля гостите...

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
стария Г образен ли беше? Има ли маса до него? Ползва ли през другото време по предназначение? Колко човека трябва да побира и т.н. ...... ?
по някое време ще знаеш какво точно ти трябва.

# 9
  • Мнения: 4 970
Аз вече съм си отговорила на въпросите по-горе Grinning Може ли да  ми препоръчате подходящ диван Praynig
Задължитлено трябва да е Г-образен.ПОмещението е дневна с трапезария.Ще ми трябва за ежедневно спане  през нощта от 2 души, а през деня -за холен диван за сядане и гледане на ТВ.

# 10
  • Мнения: 3 641
Има, има. Ншият е такъв. Могят 3 човека спокойно да спят. Разтяга се напред за двамаи отстрани още един. Комбинация ест. кожа и плат. Ще ги сниам и ще кача снимки за по добра ориентация. Може д аразгледаш сайта на Еником-М Hug

# 11
  • Мнения: 4 970
отивам да разглеждам.КОй модел е  и на коя фирма?

# 12
  • Мнения: 46 511
Никол, системата му на отваряне "клик-клак" и се води?

Не. Това, на което се седи се издърпва напред и гърбът пада, на схемата в ляво е нарисувано, имам и снимки, но snimka.bg не работи  Rolling Eyes

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
стария Г образен ли беше? Има ли маса до него? Ползва ли през другото време по предназначение? Колко човека трябва да побира и т.н. ...... ?
по някое време ще знаеш какво точно ти трябва.

е как Г-е образен преди повече от 10г.? мне...  Naughty Обикновен си беше. Дори беше комплект с фотьойли и табуретки. Почти всичко вече е на боклука.
Ще се сяда на него. Ще се полягва на него, за да се гледа ТВ. И да може да спят гости на него. И на сутринта да са свежи и отпочинали.  Laughing

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Никол, системата му на отваряне "клик-клак" и се води?

Не. Това, на което се седи се издърпва напред и гърбът пада, на схемата в ляво е нарисувано, имам и снимки, но snimka.bg не работи  Rolling Eyes

бачка си. Дай линк. плз  Praynig

# 15
  • Мнения: 46 511
Виждат се само малките снимки и то разтеглени, като цъкна да се види голяма, не се отваря, излиза едно въпросче  Tired

Ето ги мънички:

   

Довечера ще погледна, ако ги пазя на компютъра вкъщи, ще ти ги пусна.

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Довечера, ако малката си разреди изложението от него ще го снимам ...

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Йееееее, довечера ще имам много снимки  Party Party

# 18
  • Мнения: 2 891
Ние сме с диван, като на Никол, но без металните крачета. Взехме го от АИКО за 200 и нещо лева. Твърд е.

# 19
  • Мнения: 366
Ние в детската имаме диван на "Ретроуют". Това е ямболска фирма. Като се разпъне е колкото спалня. Освен това е много удобен и стабилен.

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 2 079
У дома има такъв отскоро и е удобен. Добре се спи на него. Peace

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

никак не е лош.
Но това, дето излиза, за да стане дефакто спалня (тази част) от къде излиза? Т.е - къде седи, когато дивана изглежда като на 1-вата снимка?

# 23
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
стои под лявата част на дивана, под дясната има място за натурии.

# 24
  • Мнения: 4 970
Labrador , точно такъв съм си харесала Hug.Някои фирми  го водят"ДЪмбо".ТИ от къде го купи ( или поръча)?ЕЙ, твоят пост много ме обнадежди и успокои за избора ми Hug

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
довечера ще питам жената , че аз даже не знам името на магазина в Ст.Загора .... трябва да видя най-добре на коя фирма е производство, защото този магазин май са само дистрибутори на различни производители.

# 26
  • Мнения: 2 270
ето това е един супер удобен диван,както са сядане така и за спане.Може да се спи и без да е разпънат/2 човека се събират идеално/Струва 2000лв,но си заслужава

# 27
  • Мнения: 728

никак не е лош.
Но това, дето излиза, за да стане дефакто спалня (тази част) от къде излиза? Т.е - къде седи, когато дивана изглежда като на 1-вата снимка?

Ние спим на абсолютно същия диван (само дамаската е различна) вече трета година. Удобен е, но само за хора, които обичат да спят на твърдо. Аз например не съм свикнала да спя в меко легло, имам чувството, че потъвам. Затова ми е много добре на него. С времето обаче дунапрена на подматрака се сплесква на места и сякаш става по-тънък, започна и леко да скърца. Но тези дефекти предполагам се появяват само при ежедневна употреба. Иначе раклата побира мнооого неща.
За цената, мога да кажа, че преди три години струваше 600 лева с дамаска "тефлониран флок".

# 28
  • София
  • Мнения: 461
И на мен ще ми трябва след време разтегателен диван, на който да се събират двама души. Преди време гледах в Арон и си харесах доста модели. На мен специално най-много ми допадна модел "Немо", можеш да провериш в сайта им.

# 29
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
ние имаме комбинация от модел "Nadya"  от стр. 4  http://www.rudi-an.com/?81&02&964  и за да се получи ъгъл модел "Gloria" от стр.5 http://www.rudi-an.com/?81&02&965

Първо - много са удобни и достатачно големи, става като спалня 1,60 х 2,00
Второ - без никакъв проблем могат да спят трима човека
Трето - няма никакви ограничителни рамки, подлакатници и т.н., което на мен лично много ми допада, особено когато се спи

размерите могат да се избират индивидуално  Simple Smile

# 30
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
забравих да добавя, че и в двете части има ракли, което също е предимство

# 31
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Записвам се да следя темата.
Някой знае ли къде във Варна да намеря разтегателни дивани - 2 броя, по възможност в сиво, черно, сиво, черно и бяло. И не много скъпи, защото сме под наем.
Ъглов диван уви, не ми върши работа  Confused

# 32
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Провери в Руди-ан, намират се до Мебелна палата, цените им са добри

# 33
  • Мнения: 728
Провери в Руди-ан, намират се до Мебелна палата, цените им са добри

И на мен ми харесаха някои техни мебели. Можеш да си избереш сама дамаската за определен модел. За поръчката мисля, че се чака около месец.

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Провери в Руди-ан, намират се до Мебелна палата, цените им са добри

И на мен ми харесаха някои техни мебели. Можеш да си избереш сама дамаската за определен модел. За поръчката мисля, че се чака около месец.
[/quote

Мерси, скоро ще ги посетя

# 35
  • София
  • Мнения: 1 603
Преди половин година купихме диван ъглов със спираловидни пружини. За спане просто се издърпва напред и задницата пада .. ма как го обясних.. пак ще пробвам - подобен на този на Никол, само дето е ъглов и струваше 760 лв. Идеята е през деня да се ползва за диван, а през нощта за спалня.
Е, вече скърца, пружините ми се отбелязват на д-то...бе, пълен боклук се оказа  Twisted Evil. За съжаление не мога да го снимам сега, но пък ще ти напиша фирмата производител /като намеря брошурата/, та да не стават повече грешки.

# 36
  • Мнения: 1 483
Този на Никол е жесток!

# 37
  • Мнения: 46 511
supi4ka, на Велга ли е? Нашият не е мръднал вече около 2 г.  Thinking

# 38
  • София
  • Мнения: 1 603
на Велга ли е? Нашият не е мръднал вече около 2 г.  Thinking

Не.
Купих го от един магазин на ул. Черковна, в който се продават предимно ратанови мебели, а фирмата производител беше ловешка и звучеше като Бул... декор - интериор ... нещо бул - беше  newsm78.

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз все повече клоня към такъв, като на Никол, но в по-новия му вариант:




  от тук: http://www.welga.com/bg/ikonomik/mona.html

Никол, подлакътничните възглавки нали не за зашити към основата?

# 40
  • Мнения: 2 891
Шани, всичко се маха и можеш да го използваш както ти е удобно. Чудесна лежанка става. Нашият има един проблем, който забелязах тези дни. Основата е направена от талашит. За да стане на легло, седалката се издърпва и облегалката пада напред. От ежедневното разпъване, ролките, които местят конструкцията, почти са счупили талашита.

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 12:37 от jj okocha

# 41
  • Мнения: 5 255
Та има ли такова животно?  Thinking
Да, има  Peace
Цитат
И задължително чакам да чуя отзиви за диван, на който се спи (съвсем редовно) и е удобен (само) за тази цел
Мда, и това  Peace

Ето го "животното" от стаята на Лора  Mr. Green
Диван-легло с подматрачна ортопедична скара с дървени ламели и пенолатексов матрак с дебелина 12см

в друг цвят , разбира се  Wink
Ето и повече информация цък

# 42
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте!!!
Нашия диван също е много удобен за спане, той е създаден точно с такава цел за по малки жилища. Фотьойла също става на по малко легло, ако се наложи за 1 човек.

Ето и линк на магазина от който е купуван и още инфо. 
 Peace

# 43
  • Мнения: 3 641
Малко със закъснение, но ето и снимки от мен Simple Smile

# 44
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2197123450100816441mxd … t=home-and-garden

Моят диван е от две части, доближени и оформят ъгъл, махат се възглавниците и стават две легла, малко и голямо, доста широки, като стандартните единични

# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте!!!
Нашия диван също е много удобен за спане, той е създаден точно с такава цел за по малки жилища. Фотьойла също става на по малко легло, ако се наложи за 1 човек.

Ето и линк на магазина от който е купуван и още инфо. 
 Peace

а къде е линка, извинявай?  Rolling Eyes

# 46
# 47
# 48
  • Мнения: 1 152
До сега най-голямо разнообразие на дивани видях в Zona for home. Хареса ми едно диванче с лежанка, което се разпъваше и ставаше полу-нормална спалня.

# 49
# 50
  • Мнения: 7 263
Има
ето го :

http://dimchev.911.bg/a2/offers.asp?p=842088

Супер удобен и за седене, полуизлежаване и откровенна лежачка. За спане също става стига да не си над 1.90  Laughing

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 47
за мен това е дивана : http://magasinklasik.dir.bg/_wm/catalog/item.php?did=66410&d … 8a901d662eaecd7d1 
отдолу  всъщност са 2 матрака и когато е отворен е съвсем истинска спалня 1,40/2,00

# 52
  • София
  • Мнения: 1 481
Много съм доволна от гарнитурата за хол на Istikbal, която си купихме.
Такава е, но в други цветове. На по-удобно нещо не съм спала, диванът е с механизъм клик-клак, дамаската е много здрава и се почиства лесно. Цена не помня, но не беше скъпо.

# 53
  • Мнения: 5 877
Аз взех с издърпващ механизъм от Комо. Много удобно се спи.
Но общо взето ходех и разпъвах дивани наред, докато си харесам този.
Най-много мразя тези с тръби отдолу, халтави ми се виждат.

# 54
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Анда, имаш ли линк?
Комо ми е в задния двор, но що така нищо читаво в него не откривам?  Thinking

# 55
  • Мнения: 347
Ние днес се местим в нова квартира, гарсониера е и по принцип трябва да си купим спалня, защото там няма.Аз обаче си мисля, че няма смисъл да претрупваме с мебели и без това малкия апартамент и  че тези дивани с клик-клак механизма са добро решение.Та значи харесала съм си ей това диванче http://www.ted.bg/?page=cms_instance&structure=folding_bed&a … b72dfdb405b0d690c и искам да попитам, дали някой има такъв вкъщи, за да каже дали е удобен за спане, дали е издръжлив, защото най-вероятно ще се разпъва почти всеки ден и изобщо какво ви е мнението за мебелите на ТЕД?

# 56
  • Мнения: 423

И ние спим на такъв и е страшно удобен. Купихме си го миналата година за 560лв. Но сега ще правим ремонти и малко пренареждания и го продавам ето и моите снимки.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=157865&photo=2

# 57
  • Мнения: 824
Coldasice ,много е хубаво диванчето. Peace

# 58
  • Мнения: 5 877
Анда, имаш ли линк?
Комо ми е в задния двор, но що така нищо читаво в него не откривам?  Thinking
ами ето тук е сниман покрай детето, малко изотдолу е снимката, но се надявам да се види.
http://picasaweb.google.com/zornitsa.hristova/January2008/photo? … 59790315765307634а ето тук служи за магазин на баща ми и Ането:
http://picasaweb.google.com/zornitsa.hristova/MyPictures02/photo … 59791363737327874

# 59
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Aнда, мерси   bouquet

Всъщност не съм се отчила в моята си тема, но благодарение на Никол   bouquet  си взехме такъв диван: http://images23.snimka.bg/005037163-big.jpg
Много е удобен и за разтягане и за дрямка пред ТВ-то вечер. Супер е...

# 60
  • Мнения: 3 641
Шани, много ме радва новата покупка. красота Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 226
http://www.scalainterni.com/inno/slider/slider.htm - интересува ме някой може ли да даде мнение за това?

# 62
  • София
  • Мнения: 498
marvele това изглежда много добре   ...аз  също мисля да взема нещо подобно....този колко пари е знае ли...и къде продават подобни ?

# 63
  • София
  • Мнения: 226
ох, скъпо е. към 2 бона и нагоре - според как го комплектоваш, размера, матрака и т.н. обаче на живо изглежда още по-добре и удобно и така ми е легнал на сърце, че съм в пълна драма. на сайта има адресите на магазините. най ме притеснява да не се амортизира бързо матрака от двойната употреба за седене и спане. иначе е датско производство, което ми звучи надеждно, но още не съм се решила дали да го купувам

# 64
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Aнда, мерси   bouquet

Всъщност не съм се отчила в моята си тема, но благодарение на Никол   bouquet  си взехме такъв диван: http://images23.snimka.bg/005037163-big.jpg
Много е удобен и за разтягане и за дрямка пред ТВ-то вечер. Супер е...

Много хубав. Честито!
Обаче нали го търси и за спане - дай снимка в разпънато състояние.  Simple Smile

И ако не е тайна, откъде и за какви пари?  Flutter

# 65
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Киса - сега виждам въпроса ти...  ooooh!
Ми не сме спали все още на него. И не сме го разпъвали.
Поръчахме го от някаква световно неизвестна мебелна фирма. Но за сега нямаме оплакване.
Чакай да ти покажа, как се отваря.
http://ikostil.welga.com/bg/mona.html

# 66
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Киса - сега виждам въпроса ти...  ooooh!
Ми не сме спали все още на него. И не сме го разпъвали.
Поръчахме го от някаква световно неизвестна мебелна фирма. Но за сега нямаме оплакване.
Чакай да ти покажа, как се отваря.
http://ikostil.welga.com/bg/mona.html

Лесно ли се разпъва?  С едно движение искам аз.  Laughing

# 67
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лесно ли се разпъва?  С едно движение искам аз.  Laughing

Мисля, че да.
Ма трябва да е "мъжко" движението, та да е едно.
Питай Никол. Тя и 1/2-рата й спят на него вече няколко години.

# 68
  • Мнения: 46 511
Лесно ли се разпъва?  С едно движение искам аз.  Laughing

С 2 движения е  Laughing с първото дърпаш седалката напред, усилия не са нужни, защото си има колелца/релси на седалката, с втората буташ гърба и се мяташ отгоре Simple Smile

# 69
  • Мнения: 6
Здравейте,тия дивани мн ми харесаха на Welga,обаче аз съм от Бургас...дали могат да се поръчват onlain или да знаете къде в Бургас имат дистрибутори?

# 70
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 ircheto - обади се на Велга в Ловеч и питай кои магазини им дистрибутират изделията за вашите райони.

Аз си купих такъв диван, произведен от пак казвам - световно неизвестна мебелна фабрика. Щом искаш да е с този начин на разтягане, все ще се намери кой да ти го произведе.

# 71
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Бих желал да изтегля номинацията за удобния диван тип Джъмбо. Оказа се че не е много устойчив на еженощно използване от брачни двойки. Почна да скърца гада на 3-я месец !!!!

# 72
  • Мнения: 6
ехехех мн го употребяваш  Party!
Аз иискам малко да се пообзаведа в смисъл...търся си диван ъглов разтегателен ...отделно някакжа яка трапезария...където и каквото гледам в нета...няма досега един сайт,в който да си харесам всичко на куп и да си го поръчам...направо нз какво да правя...а да Ви питам за мебели Арон някакво наблюдение някой да има?!?!

# 73
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а да Ви питам за мебели Арон някакво наблюдение някой да има?!?!

от целия шоуруум, дето са изложени доста модели, най-много 2-3 да са ми харесали. Но не всичко, ами отделни елементи и хрумвания.
За качеството - не знам.

# 74
  • Мнения: 4 970
Бих желал да изтегля номинацията за удобния диван тип Джъмбо. Оказа се че не е много устойчив на еженощно използване от брачни двойки. Почна да скърца гада на 3-я месец !!!!
Ти направо ме отчая..... Rolling Eyes В петък ще ходим да поръчваме нашия, и сега , разбира се се разколебах...Все  пак би ли проверил коя е фирмата производител,защото  аз видях този диван в изработка  на различни производители.Може би и това има значение newsm78

# 75
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
купен е от магазин Ивекс, ама кой е производителя незнам.
разскърца се това което се вади. Дървената сглобка не е е много удачна ....
но ако си спинкаш кротко няма проблем  Wink

Общи условия

Активация на акаунт