Ламинат и неравен под

  • 28 252
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Много ми се иска да ми кажете Вашето мнение. Ще слагаме ламинат.
Вчера идва консултанта на фирма BERG и след като измери пода се останови, че има разлики с по 2-3-5 мм.
Неговата препоръка е да се сложи обезателно саморазливна замазка за да се изравни пода. В противен случай ламината на тези места ще пружинира и скърца.
Освен това ме посъветва да сложа и подложка от 5 мм. В цената влиза стандартната от 2 мм.
Какъв е Вашия опит в тази част?
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
Прав е майстора, направете замаска, ние не направихме и сега ламината на места подава.

# 2
  • Мнения: 2 891
В договорите на фирмите пише, че ако не е равен, не поемат гаранция по време иили след монтажа на ламината.

# 3
  • Мнения: 1 152
Задължително саморазливна замазка - разликата с и без е огромна.

# 4
  • Мнения: 223
Ако става въпрос за разлика 2-3 до 5 мм и е само на места не ви трябва нова замаска. Подложка 5 мм. ще реши въпроса.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
5мм е много, когато слагаш тежки мебели поддава. И кънти повечко.

# 6
  • Мнения: 2 891
Гледах изолация , която е към, 0.5, но е на платна, не на ролка. Сива. Била термо и не знам какво още изолираща. Някой има ли инфо по въпроса?

# 7
  • Мнения: 1 802
Напълно е прав майстора, без  замазка няма да стане.
Ние слагахме във 2 стаи и във двете изравнявахме. Поискахме да  е със подложка от 5 мм, по голяма изолация уж. Сега никъде не проскърцва и не хлътва лам.паркет!

# 8
  • Мнения: 8 999
Не се лъжи, ако някой те уверява, че наравности от 2-5 мм. нямат значение - ИМАТ, при това доста категорично. Ще си патиш, ако не заравниш пода. Колкото до подложката - по-добре е да е от по-тънките.
По-дебелата няма да компенсира неравностите, а дори и на перфектен под, има опасност, тъй като все пак е порест материал, да се сплеска под натиска на някоя тежка мебел и при местене на въпросната мебел да се образува хлътнатина /все едно ти е неравен подът/.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 478
Сложи си замаска-и ние слагахме при майка ми такава замаска-иначе няма спасение само с подложката.Скъпичко е но си решаваш проблема за цял живот.След време и да смениш ламината замаската си остава.

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Точно където е поставена секцията има такава неравност. Като я хванеш с ръка и можеш да я залюлееш леко (с малка амплитуда разбира се) . Това е едно от нещата, които не бих пропуснал в следващия ремонт.

# 11
  • Мнения: 5 178
Сложи си мила, ако имаш финансова възможност. Ние нямаме, защото уж неравностите бяха не много,.ама сега като наслагахме мебелите ела да видиш как избождат очите..

# 12
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Благодаря Ви много!
Успяхте да разсеете и малките ми колебания. Мисля, че ще сложа!

# 13
  • Мнения: 14 486
Ако става въпрос за разлика 2-3 до 5 мм и е само на места не ви трябва нова замаска. Подложка 5 мм. ще реши въпроса.

и аз така мисля. миналата година слагахме в цялата къща, върху паркет и дюшеме, на което на места дъските му поддаваха. сложихме само подложка, с фолио, но не мисля, че е била 5 мм.
никъде не поддава, няма отворени фуги, единствено като минаваш покрай скрина със сервизите в трапезарията те подрънкват леко Wink
мисля, че много голямо значение има как е поставян ламинатът. аз съм страшно доволна от майсторите, които го сложиха при нас.
а и тази саморазливаща се замазка е доста скъпа доколкото знам.

# 14
  • Мнения: 950
Преди време бях гледала или в нета или някое предаване  newsm78  точно за тези изолиращи подложки които се слагат под ламината дават ги  точно  топло и шумоизолиращи  Wink  .В нашата кооперация от съседите се чува голямо тракане по ламината, а и където и съм ходила по гости е същото кънтене .Сложили са от обикновенната постелка която вече дават безплатно и която стои отдолу под ламината но според мен никакъв ефект няма. Sad
Гледах обикновенната постелка как я поствяха майсторите въобще не ми хареса как остава кухо .
А относно замазката за изравняване даваха по Нова тв  /предваването за обзавждане / точно такова поставяне  и аз съм за  Peace  ще слагам и двете едва ли ще е лошо иначе нямаше да го измислят за по -голямо удобство и ефикастност  Wink
Не е толкова скъпа замазката наскоро гледахме в големите магазини Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 15:53 от sisa g

# 15
  • Мнения: 2 125
Когато слагах ламинат в нашата спалня преди 6 години го сложихме директно върху мокета, който беше отдолу. Нямаше по-неравен под от моя  ooooh!(включително и издълбани дупки в замазката на пода). Майсторите казаха, че подложката се слага именно затова - да компенсира неравностите. Досега не съм имала никакъв проблем
Вчера имах същия проблем с майка ми - неравнисти и майстора категорично отказа да нареди ламината, та тази сутрин се разправях с управителя на магазина. Утре други майстори ще го слагат Peace

Но ако имаш следства си изравни пода Hug

# 16
  • Мнения: 18
 Аз също ти препоръчвам да си изравниш пода. Преди три години слагахме в хола паркет, но без да изравняваме. Резултата - миналото лято сложихме нов, но вече изравнихме пода във всички стаи. Сега като се стъпва по ламината не скърца и е по-стабилно. Имаш ли възможност /финансова, време, нерви/ - изравнявай.

# 17
  • София
  • Мнения: 463
На нас другата седмица ни предстои слагане на ламинат , не сме изравнявали , а взехме http://www.arbiton.com/strony/1/i/230.php 
Някой слагал ли е такава дебела подложка , дали ще има посочения ефект newsm78
На мъжа ми нещо не му се купува саморазливна замазка.

# 18
  • Мнения: 5 178
iskrichke с такава сме, ама пак си .. мамата, мамата.
Е иначе изолира по-топъл е пода отколкот у комшиите

# 19
  • Мнения: 1 152
На нас другата седмица ни предстои слагане на ламинат , не сме изравнявали , а взехме http://www.arbiton.com/strony/1/i/230.php 
Някой слагал ли е такава дебела подложка , дали ще има посочения ефект newsm78
На мъжа ми нещо не му се купува саморазливна замазка.
С такава сме, но и със саморазливна замазка. По-топло е и по-безшумно като се стъпва.

# 20
  • София
  • Мнения: 463
Знаех си  smile3515  ама като не ме слуша , казал му е някой ,че става и край.

# 21
  • Мнения: 1 152
Знаех си  smile3515  ама като не ме слуша , казал му е някой ,че става и край.

Така казват, но истината е друга. Без замазка само с подложка изобщо не могат да се оберат неравностите.

# 22
  • Мнения: 455
Така казват, но истината е друга. Без замазка само с подложка изобщо не могат да се оберат неравностите.
[/quote]
 Peace
При нас, като слагаха паркета, ни обясниха от фирмата, че пода бил достатъчно равен и нямало да има проблеми - с една дума да не правим допълнителна замазка отгоре. На втория етаж, въпреки съветите, съпруга ми направи такава замазка а на първия не успяхме да се включим с времето и остана само със замазката която си положи майстора върху плочата и тръбите за парното. След като положиха паркета, обаче, се оказа, че на първия етаж, почти половината от него на места пружинира паркета а на втория, където имаше такава замазка - всичко е наред и няма такова пружиниране.
Моя съвет е да си направите такава допълнителна изравнителна замазка, особено ако е ново строителство и до момента не е полагана каквато и да била настилка върху замазката.

# 23
  • Мнения: 224
Много странно  Thinking
Ние живеем в къща и като решихме да слагаме ламинат, само минахме замазка върху бетона да не е грапаво. Ламината кара 5-та година и не е мръднал. Няма пружиниране, няма хлътвания чак се стряскам от това което пишете. Явно майстора е бил добър  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 603
Не случайно, когато се поръчва ламинат с включен монтаж, повечето фирми и майстори, отказват да го редят при неравности по-големи от 3 мм.

# 25
  • Мнения: 455
Много странно  Thinking
Ние живеем в къща и като решихме да слагаме ламинат, само минахме замазка върху бетона да не е грапаво. Ламината кара 5-та година и не е мръднал. Няма пружиниране, няма хлътвания чак се стряскам от това което пишете. Явно майстора е бил добър  Peace
Точно за такава замазка става въпрос че направихме на втория етаж.
Не случайно, когато се поръчва ламинат с включен монтаж, повечето фирми и майстори, отказват да го редят при неравности по-големи от 3 мм.
Точно монтажниците от фирмата дойдоха на оглед и ни казаха, че можело и да не се прави допълнителна замазка защото съществуващата била равна. Но, вече е ясно, че не е достатъчно равна.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 603

Точно монтажниците от фирмата дойдоха на оглед и ни казаха, че можело и да не се прави допълнителна замазка защото съществуващата била равна. Но, вече е ясно, че не е достатъчно равна.

На мен пък ми отказаха, после търсих майстори ... а след тях беше още по-криво  ooooh!  .. /то той единия май беше с постоянен махмурлук/, та се наложи да се примоля все пак да го монтират, като обещая,  че няма да ги тормозя, каквото и да стане после с паркета.
Добре, че не ставаше въпрос за у нас ....

# 27
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Добре, а някой ще каже ли в крайна сметка каква е цената на саморазливната замазка на квадрат? newsm78
Едни казват скъпо, други евтино ...

# 28
  • Мнения: 721
Ние сме на саморазливна замаска и пак скърца  Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 1 186
Ние като правехме ремонта и при нас се получи разминаване в пода и мъжа ми прави саморазливаща замазка която се получи много добре и сега сложения ламинат стои перфектно без забележки Peace

# 30
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
Изравни пода ,но постоянно наглеждай майстора! Аз не го направих и сега съжалявам!!

# 31
  • Мнения: 1 152
Добре, а някой ще каже ли в крайна сметка каква е цената на саморазливната замазка на квадрат? newsm78
Едни казват скъпо, други евтино ...


Ако сами си я правите - материалите са не повече от 12-15 лв. на квадрат с българска саморазливна замазка.

Общи условия

Активация на акаунт