корнизи

  • 15 827
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 336
Здравейте!
 Имам следното питане. Предстои ми смяна на корнизи в спалнята и мисля да сложа пластмасови най - обикновени с два улея през които вървят кукичките. В магазина на Боро гледахме такива и не са никак скъпи. Изглеждат и удобни. Но въпросът ми е дали ще стоят грозно ако пред тях не се сложи допълнителен корниз (не съм сигурна как точно да го опиша) от тези старите, които скриват корниза по който вървят кукичките. Ох май стана много неразбрано  Blush, но ако някой е схванал идеята ми нека да сопдели мнението си по въпроса  Simple Smile
Това за което говоря май се нарича релси   Confused

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 15:42 от jjoy

# 1
  • Мнения: 284
Да схванах идеята-при мен е така само с релса(единична,алуминиева)На мен ми харесва и няма да слагам никакви стари корнизи да ги скривам.Макар,че сега има такива от стероипор,които не стоят лошо,но всичко е въпрос на вкус.

# 2
  • Мнения: 3 641
Според мен така ще е добре. Те са си достатъчно хуабви за д асе скриват с нещо. Иначе аз за кухнята съм си наумила дървени с халкички, много ми харесват  Simple Smile

# 3
  • MJF
  • Мнения: 8 586
jjoy  имам и релси и тръби .и двата варианта ми харесват.на релсите имам пердета на които съм сложила копчета зашити за пердето и при закачване релсите даже почти не се виждат

# 4
  • Мнения: 207
Според мен така ще е добре. Те са си достатъчно хуабви за д асе скриват с нещо. Иначе аз за кухнята съм си наумила дървени с халкички, много ми харесват  Simple Smile

В апартамента на родителите ми имаше такива дървени с халки,прозореца беше на цялата стена - над 3м,по средата имаше още една подпорка,но се оказа,че се огъват с течение на времето...Затова и аз се спрях на варианта с пластмасовия за хола.Бих те посъветвала първо да закачиш така пердетата,да ги погледаш ден-два и ако не ти допада -винаги може допълнително да се сложи от този тип,дето скриват релсите.  Peace

# 5
  • Мнения: 3 641
 jerry, благодаря за съвета!  HugТова с огъването не ми понрави и май ще се откажа newsm78

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Според мен така ще е добре. Те са си достатъчно хуабви за д асе скриват с нещо. Иначе аз за кухнята съм си наумила дървени с халкички, много ми харесват  Simple Smile

В апартамента на родителите ми имаше такива дървени с халки,прозореца беше на цялата стена - над 3м,по средата имаше още една подпорка,но се оказа,че се огъват с течение на времето...Затова и аз се спрях на варианта с пластмасовия за хола.Бих те посъветвала първо да закачиш така пердетата,да ги погледаш ден-два и ако не ти допада -винаги може допълнително да се сложи от този тип,дето скриват релсите.  Peace
има едно алуминиеви тръби с покритие като дърво, не се огъват ...

# 7
  • Мнения: 491
Ако не ти харесат как стоят след ден-два,можеш да ги скриеш с такива декоративни корнизи.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 397
Ние сме с такива не сме ги скрили с нищо, не е грозно, но ако не ти харесва на теб винаги можеш след това да сложиш декоративен и да ги скриеш  Peace

# 9
  • Мнения: 207
Аз да използвам да питам,когато са от тия пластмасовите има ли значение какви халкички се използват?Дали има такива,дето оставят пердето малко да виси и други,дето са като копчета,кое стои по-добре според вас? newsm78

# 10
  • Мнения: 1 426
Здравейте!
 Имам следното питане. Предстои ми смяна на корнизи в спалнята и мисля да сложа пластмасови най - обикновени с два улея през които вървят кукичките. В магазина на Боро гледахме такива и не са никак скъпи. Изглеждат и удобни. Но въпросът ми е дали ще стоят грозно ако пред тях не се сложи допълнителен корниз (не съм сигурна как точно да го опиша) от тези старите, които скриват корниза по който вървят кукичките. Ох май стана много неразбрано  Blush, но ако някой е схванал идеята ми нека да сопдели мнението си по въпроса  Simple Smile
Това за което говоря май се нарича релси   Confused

пердетата се шият така че да покриват корниза и не си личи въобще
корниз пред пердето можеш да си слочиш от PVC продават се в най-различни цветове според интериора,

# 11
  • Мнения: 1 040
А самите пластамасови релси на какви цени вървят?

# 12
  • Мнения: 336
Взехме си 2,50 м за 16 лв.

# 13
  • Мнения: 207
Има едни турски,дето са 1.80лв метъра,после има едни други немски - в Практикер взехме 3.50м за към 20лв,значи идват към 6лв метъра,после видях пак такива,но с някакво твърдо вещество като пълнител - като пресован корк,който явно ги прави по-твърди и устойчиви на огъване - това в магазин за пердета - те отиваха към 30лв метъра,пак немски.Това са моите наблюдения.

# 14
  • Мнения: 476
Махнах дървените с халките (само в кухнята остана за сега)  и сложих метален с много красиви листа на края, а другия  е точно такъв с релси и пред него няма нищо, което да го скрива и стои добре!  Hug

# 15
  • Мнения: 1 040
Добре де, днес видях едни пластмасови,двойни,по 3 метра единия за 3. 70лв newsm78,много странно ми се стори...дали е възможно newsm78

# 16
  • Мнения: 207
Да,едните турски са много евтини,аз писах,че мисля са 1.80лв метъра,ама може да е било 1.20лв за метър,а и различните магазини са с различна надценка,мисля,че е възможно,ама колко ще са качествени - незнам Thinking

# 17
  • Мнения: 3 830
И нашите корнизи са такива.
Не ми стои много добре, ако не е сложено нещо,което да ги скрива. Имаме от старите гипсови фризове(не знам дали е удачно името, но не знам как се казват).

Тези, които са от някакъв материал, подобен на стиропор, са много удачни и препоръчвам да си сложиш Peace

# 18
  • Мнения: 1 715
Аз също имам такива корнизи в спалнята са скрити със стиропорен фриз и са двойни,а в хола са единични и не са скрити зад нищо

# 19
  • Мнения: 1 040
А как се монтира този фриз,простете за невежеството Embarassed

# 20
  • Мнения: 1 715
Лепи се със строително лепило

# 21
  • Мнения: 1 040
аха...мисля да пробвам с тея пластмасови релси,пък ако не са хубави ще ги сменя newsm78

# 22
  • Мнения: 1 715
Това е в хола
http://img529.imageshack.us/img529/6333/000xp2.jpg
http://img529.imageshack.us/img529/5746/004ea4.jpg

Това е в спалнята
http://img205.imageshack.us/img205/2690/002jo3.jpg

Тези корнизи са удобни и при прането на пердетата ,защото кукичките се защипват за пердето и си стоят на него при прането и после само се нанизва изпраното перде на корниза.
В хола имах дървени корнизи,които се изкривиха за много кратко време.В кухнята и детската стая имам от гореспоменатите кръгли метални и са доволна ползвам ги доста време.
Сори за отклонението МИСТИКА съпруга ми се казва също като твоят Радослав,а фамилията ни е Захариеви

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 13:55 от valq_78

# 23
  • Мнения: 1 040
Това е в хола
http://img529.imageshack.us/img529/6333/000xp2.jpg
http://img529.imageshack.us/img529/5746/004ea4.jpg

Това е в спалнята
http://img205.imageshack.us/img205/2690/002jo3.jpg

Тези корнизи са удобни и при прането на пердетата ,защото кукичките се защипват за пердето и си стоят на него при прането и после само се нанизва изпраното перде на корниза.
В хола имах дървени корнизи,които се изкривиха за много кратко време.В кухнята и детската стая имам от гореспоменатите кръгли метални и са доволна ползвам ги доста време.
Сори за отклонението МИСТИКА съпруга ми се казва също като твоят Радослав,а фамилията ни е Захариеви
Олеле,Валя,сериозно ли? Laughing Laughing LaughingТъкмо си помислих,да не е двуженец Shocked,и видях,че синчето ти е на 10години,тогава моя мъж е бил на 15!!!Значи,2-ма са Mr. Green
п.п.благодаря за снимките  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 715
Олеле,Валя,сериозно ли? Laughing Laughing LaughingТъкмо си помислих,да не е двуженец Shocked,и видях,че синчето ти е на 10години,тогава моя мъж е бил на 15!!!Значи,2-ма са Mr. Green
п.п.благодаря за снимките  bouquet
Joy Joy Joy Сега видях ама и твоето момченце ли се казва Митко е това вече ако не е съвпадение.

# 25
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
valq_78 , какво си сложила в края на корнизите, за да не се изхлузва пердето? Не мога да видя хубаво на снимките.

# 26
  • Мнения: 3 830
valq_78 , какво си сложила в края на корнизите, за да не се изхлузва пердето? Не мога да видя хубаво на снимките.

Слага се тапичка. Нашата я загубихме, та сега слагаме една хартийка Laughing . Продават се

# 27
  • Мнения: 1 715
Извинявам се за качеството на снимките,но са правени с телефон. Надявам се тук да се вижда тапата http://img503.imageshack.us/img503/3832/002kt1.jpg
Това са другият вид корнизи за които писах по горе http://img521.imageshack.us/img521/3117/000qn9.jpg

# 28
  • Мнения: 415
Чудех се дали да пускам нова тема, ама реших първо да се оплача в старата.

Значи имаме от 3 години някъде едни корнизи в хола с щипки и те са на колелца, не знаех че ще се окажат толкова некачествени - тази година почнаха да се откачат ето как изглежда пердето ми почти всеки ден вече:



непрекъснато закачаме, а ето на какво приличат откачените:



В магазина от където ги купихме казаха че нямали вече такъв модел.
Сега какво излиза че трябва да си купуваме нов корниз, като че ли толкова лесно се слага!  #2gunfire

Някой виждал ли е да се продават такива щипки за такъв корниз?

# 29
  • Мнения: 207
Аз точно такива не съм виждала  newsm78 Ама ако релсата е стандартна можеш да си купиш от пластмасовите кукички - в Практикер 50бр бяха към 1.60лв,мисля че ще ти свършат същата работа Peace

# 30
  • Варна
  • Мнения: 389
munkamm , можеш да смениш само кукичките.Трябва само да сравниш кръгчето,което влиза в канала на релсата да пасва по размер на старите кукички.Виждала съм ,че има 2 вида-едните са по-големи,а другите по-малки са за пластмасовите релси.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 067
Тази тема - с корнизите и кукичките, е много актуална у нас тези дни, точно сме в процес на окачване на пердета и слагане на корнизи.  Да споделя нещо за кукичките - тези, които са подходящи за немските корнизи, не стават на турските! Имам предвид кукичките, които в горната си част (тази, на която виси) имат по две колелца. Явно немските корнизи са по-дълбоки, ако може така да се каже, и си се пързалят свободно, докато турските са по-плоски и в тях тези колелца се запъват... За турските корнизи трябват кукички, на които горната част е плоска. Колкото до самите корнизи, и двата вида вършат работа, но немските са една идея по-красиви някак - по-бели и с по-чисти линии, ако може така да се каже Simple Smile. Ние взехме, че сложихме от двата вида в една стая и разликата си личи... ще се научим да не зяпаме нагоре явно! Wink

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ние сме с пвц релса, пердето е така ушито, че идва нещо като бастичка и скрива самата релса, незнам дали ме разбра, т.е. самата релса не се вижда. Стои много хубаво. Аз харесвам гипсовите фризове за корнизи, ама мъжа ми категорично откзва да ги лепи  Blush

# 33
  • Мнения: 606
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5123803
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5129259

 Дървените също са много хубави и много лесно се мести пердето. Разбира се, всичко е въпрос на вкус. Да не ме нападне някой сега.

# 34
  • Мнения: 207
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5123803
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5129259

 Дървените също са много хубави и много лесно се мести пердето. Разбира се, всичко е въпрос на вкус. Да не ме нападне някой сега.

Малко  spam2 ама много са ви хубави пердетата - чудесно се връзват с останала част от интериора  Peace

# 35
  • Мнения: 415
Много благодаря за отговорите.
Сега се катерих и не мога да кажа какъв е корнизът - бял е, съмнява ме да е немски толкова некачествен, а при майка ми са едни метални такива релси (обаче не се откачат и чупят!) При мен са всъщност щипки, но и кукички ще станат, добре че пердетата са и за двете.
Мисля че щом са толкова евтини не пречи да взема от Практикер и да пробвам.

Много са хубави с птичка  Laughing

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 47
Предварително се извинявам на авторката, че се набутвам в темата и за да задам един въпрос  Embarassed
Какво перде трябва да се сложи в стая с вратопрозорец и радиатор под прозореца? Ако е дълго - ще покрива радиатора, ако е късо - няма ли да е стои тъпо пред вратата?

# 37
  • Мнения: 4 292
Предварително се извинявам на авторката, че се набутвам в темата и за да задам един въпрос  Embarassed
Какво перде трябва да се сложи в стая с вратопрозорец и радиатор под прозореца? Ако е дълго - ще покрива радиатора, ако е късо - няма ли да е стои тъпо пред вратата?
Аз бих сложила дълго перде. Всъщност, това и направих преди време.  Laughing В новия апартамент, който в момента ремонтирваме няма парно, но и да имаше, пак щях да сложа дълги пердета. Късите нещо не ме радват.
П.П. Фен съм на дървените корнизи. В момента с мъжът ми спорим кои са по-практични, да видим кой ще надделее...

# 38
  • Мнения: 606
... Ако е дълго - ще покрива радиатора, ако е късо - няма ли да е стои тъпо пред вратата?

  Виж първата снимка от поста ми по-горе. Има един грозен радиатор. Там дограмата е "пистолет", но вратата не е остъклена до долу, а на нивото на прозореца.

# 39
  • Мнения: 1 058
Мунка в хола бяхме с такива кукички. От сутрин до вечер събирах топченца по килима и накрая сменихме и корниза и кукичките. Сложихме от пластмасовите немските. Пердето е ушито така, че не се вижда корниза.

# 40
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Подкрепям zeFs  ,че дървените корнизи са много удобни,имаме един такъв.Ноооооо другите в хола и детската ми разказват игрите напоследък-те са с един шнур вътре,който дърпа кукичките и нещо се е разриснил и запецва,та се налага и ръчно да ги побутвам.Някой има ли идея дали може да смени някакси този шнур само или направо да сменям корнизите  newsm78

# 41
  • Ямбол
  • Мнения: 47
... Ако е дълго - ще покрива радиатора, ако е късо - няма ли да е стои тъпо пред вратата?

  Виж първата снимка от поста ми по-горе. Има един грозен радиатор. Там дограмата е "пистолет", но вратата не е остъклена до долу, а на нивото на прозореца.
Какво е "пистолет"  Embarassed Нашата врата е цялата остъклена и ще се вижда прозорец отдолу  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 606
radost24...  просто това е поредното менте. Залагай на максимално елементарни и изчистени от колелца, шнурове и пружинки решения.

stefkaiv, "пистолет" е врата + прозорец. Май трябва да са ти до долу пердетата. Смешно е да е до средата на остъклената врата. Но дали ще се върже с другите пердета, ако има такива..... Има и вариант да преправиш вратата, ама е сложно. Ние точно за това си поръчахме вратите да са остъклени до нивото но прозорците.

# 43
  • Мнения: 1 413
Предварително се извинявам на авторката, че се набутвам в темата и за да задам един въпрос  Embarassed
Какво перде трябва да се сложи в стая с вратопрозорец и радиатор под прозореца? Ако е дълго - ще покрива радиатора, ако е късо - няма ли да е стои тъпо пред вратата?


Виждала съм по снимки, а и при роднини, че над прозореца пердето е късо, а над вратата е същото, но до долу. Така мисля да направя и при нас - сменихме дограмата и сложихме на вратата стъкло до долу, за да влиза всичката възможна светлина. Ако пердето е фино и нежно стои красиво, на мен ми харесва, а и пред прозореза при нас се пада диванът и стената не се вижда до долу.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
аз днес си купих нови коринзи тъй като смених дограмата с пвц и дървените вече не си подхождаха  купих си метални тънички бели дето се разтягат и се захващат с двойно лепещо или малки дубели в дограмата.Като сложихме пердетата изобщо не се виждат и се получава ефекта на римските щори. 8лв са тези които се разтягат до 1.35 а 11лв се разтягат до 2.20 продават се на бройка

Общи условия

Активация на акаунт