Кога най-рано на лекар за установяване на бременността?

  • 58 654
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
При първата ми бременност си направих тест/положителен/ на 4дни закъснение ,а на осмия ден ми показа точицата и ехографа отчете 5w и 3d. Днес ходих на лекар след 19 дни закъснение и ми показа точица в края  на 6г.с. Joy

# 16
  • Мнения: 651
Здравейте, не знам дали е редно да пиша по толкова стара тема,но съм притеснена.Дано да ми обърнете внимание.
Нормално ли е в 6 г.с. да не се види ембрион?Доста четох из сайта и ДА и НЕ!
Споделете опит.Ще се пръсна  #Crazy

# 17
  • Мнения: 3 294
Зависи кой лекар и с какъв видеозон те гледа , може да се види бременност , но може и да не се види . Дано всичко е ок  Peace

# 18
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Колко дълъг е цикъла ти и да не би овулацията да ти е била по късно този месец?Иначе с вагинален ехограф би трябвало да се види със сигурност точицата и местоположението й–вътре в матката или пък недай боже отвън!Успех!

# 19
  • Мнения: 3 641
Здравейте, не знам дали е редно да пиша по толкова стара тема,но съм притеснена.Дано да ми обърнете внимание.
Нормално ли е в 6 г.с. да не се види ембрион?Доста четох из сайта и ДА и НЕ!
Споделете опит.Ще се пръсна  #Crazy

Нормално е да има плодно сакче. Ембрион трябва д аима  в 7 г.с. седмица както и сърдечна дейност. Ако ти е била по-късно овулацията е възможно да не се вижда Hug

# 20
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами поне след 20тина дни.

# 21
  • Мнения: 800
В 6 г.с. с добър ехограф може да се види плоден сак, а дори и ембрион. Пак подчертавам - с добър вагинален ехограф. По същото време в един и същи ден се наложи да ме прегледат с два различни ехографа. Единият показа, че съм в пета седмица, а другият в началото на седма седмица. На първият лекарят видя "струпване на клетки", а на вторият друг лекар ми показа оформеното ембрионче.
С други думи, зависи от лекаря, от апарата, от това дали овулацията не е била по-късно отколкото се предполага. Най-добре да изчакаш десетина дни и да отидеш пак на лекар. Тогава не би трябвало да има никакво съмнение дали има бременност и дали се развива нормално. В 8 г.с. при мен бе уловена и сърдечната дейност. Засега приеми един съвет - всяка бременност се развива със свое темпо, някои ембриони препускат и изпреварват реалните си седмици, а други се развиват по-бавно и поизостават. Впоследствие избързването или забавянето се компенсират и в крайна сметка в 90% от всички бременности се раждат здрави бебета.  Затова вярвай в положителното развитие и не се тревожи излишно!

# 22
на мен ми видяха плодния сак само след 8 дена закъснение на цикъла,с вагинален ехограф.касмет на всички който правят опити за бебенце Hug

# 23
  • Мнения: 1 792
абе всичко зависи от ехографа,от коремната ти стена и от това кога ти е била оволацията,защото-ако ехографа е по-стар може и да не се види;на някои жени от много рано им се вижда всичко а на други не,зависи от коремната стена(така съм чува да споменават гинеколози);ако си била с по-късна оволация може и да е рано още.
и къде ги изнамирате тея теми от 2007 година бе ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 430
Мен ме гледаха 10 дена след закъснение и се видя плоден сак.И ми казаха,че пак рано съм отишла.Най-добре е след 6 г.с.

# 25
  • Мнения: 3 092
Отидох след цели 3 седмици закъснение . Simple Smile
Муш, стана ми много интерсено това за коремната стена ...ще потърся инфо  Wink

# 26
  • Мнения: 1 792
Ами какво да ти кажа Вили при мен се видя в 8г.с.,а Соф(предполагам я знаеш)още в 6 седмица се виждаше всичко.И нейната гинеколожка и е казала че има много тънка коремна стена и затова рано се вижда всичко много добре.

# 27
  • Мнения: 3 092
Инфо търсих , но защо ли ... Laughing Ясно е че при по тънка коремна стена се вижда по  добре и диагностиката става по - бързо .
В този смисъл понеже няма как да знаем колко плътна е коремната стена и за да се пазим от разочарование е добре на преглед да се ходи след 2-седмично закъснение -мое мнение Peace
По скоро интереса ми беше предизвикан от това че все пак първия преглед се прави с вагинален ехограф и понеже е явно  че съм зле с анатомията  Embarassed не можах да направя връзката  между него и коремната стена Tired

# 28
  • Мнения: 1 792
 Laughingхаха скицо кво общо има вагиналния преглед с корема мари.Ей голям си шемет.
Аз да ти кажа само с коремен ме гледаха.имаше и вагинален ама не г ползвахме.

# 29
  • Мнения: 332

и къде ги изнамирате тея теми от 2007 година бе ooooh!
Е дразните вече, значи някой нов идва и пуска тема за нещо си - вие го навиквате, стават скандали, пращате го да рови в стари теми, да чете в библиотеката. И когато наистина някой се разрови в стари теми, сега йок, откъде пък накъде ще се рови в стари теми, ами като не доволствате, че темите са стари, а като пуснат нови пак недоволствате - защо изобщо влизате в ИБ.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт