Страхотна китайска салата

  • 5 454
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Здравейте,

Днес бях на гости на моя приятелка китайка и тя направи страхотна салата, която бързам да споделя с вас. Много е лесна, лека, бързо се приготвя и е много здравословна.

Сварява се 1 пакет Rice Noodles (от тези тъничките кристалните, прозрачните, сигурно разбирате за кои говоря). Варят се много бързо само за 5 мин и са готови. Кам тях се прибавят 2-3 краставици (от парниковите) нарязани на много финни каси лентички (jullienne). Добавя се сол и пикантен сос.

Aз бих добавила и ситно нарязани от гъбите ушички (те са черни и едни такива като желирани стоят). Последните се продават обикновено сушени и се слагат да се накиснат във вода поне 30 мин. След това се почистват нарязват се на малки парченца и се слагат за 5-10мин да поврят.

Много ще се радвам ако някой опита тази салата и си каже мнението:)

# 1
  • Мнения: 1 002
а соса какъв беше ? соев ли ?
оле , 9 сутринта е а аз поачнах за ядене да мисля

# 2
  • Мнения: 254
Не, сосът е микс от домати и люти чушлета, обикновено такъв винаги има в китайските ресторанти редом до солта и черния (белия) пипер. В този сос често има и олио, ако не намерите точно такъв просто добавете малко олио и някакъв лютичък сос.

Абе сутрин да хапваш е ок, проблемът е да не огладняваш като мене вечер по никое време и да не ти се спи още, тогава става свирепо, защото всичко се лепи:((

Поздрави,
Юле

Цитат на: white_r
а соса какъв беше ? соев ли ?
оле , 9 сутринта е а аз поачнах за ядене да мисля

Общи условия

Активация на акаунт