Прием в детска градина гр.Варна-как и кога?

  • 73 911
  • 991
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 926
Ще следя темата.В момента само проучвам детските градини.Владко става на три през март.Да са живи и здрави майка ми и баща ми че ми го гледат ,но той трябва да ходи на градина да се социализира.

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 23:37 от Доня Туфиня

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 232

 ooooh! Наближава времето, когато родителите на набор 2005 ще се сблъскат със системата.

Да, това ми е болната тема в момента, особено в комбинация с това че не се знае кога ще родя, термина ми е за 3ти януари..
По въпроса за приема на документи, мисля да пратя мъжа ми до директорките на градините в района, обаче дали те ще са наясно кога ще е първия ден за прием, незнам. Освен това последно като гледах на сайта, нямаше образец от заявлението. Май най-добре декември да се ходи до Общината, там може да кажат нещо повече...

Успех на всички днес, нали излиза класирането за яслата!  Praynig

# 2
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Честито на приетите  Hug

Аз се чудя за онкото или някоя друга ясла в района, ама за нас има време чак за октомври сме, ще проверя тез дни, и май януари ще чакаме в ранни зори със шампанското за да сме първи

# 3
  • Мнения: 3 595
Не се тревожете момичета аз януари ще се редя за ясла за Боби и за градина за Ели Mr. Green

# 4
  • Мнения: 5 178
Ivy ти сигурно ще се клонираш..
Аз засега си сменям адресната регистарация, че вече нали сме в наш си апартамент и поне за 5 години смятам да не се местим Simple Smile
Още ми е пироко около врата, че сме уж малки
А може ли един човек да подава молби на повече деца.. Примерно с Кали живеем в един район, тя да иде в едната ясла, аз в другата, а мъжете да гледат децата  newsm78

Честито на приетите деца и мами Simple Smile, че то за вторите вълнението е тройно

# 5
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
А КОТЕ хубу ме подсети, то май и аз трябва да си сменя адресната регистрация, че Аспарухово ми е далеч Mr. Green, май таз седмица ще видя да я свърша таз работа

# 6
  • Мнения: 3 595
За яслите няма райониране или поне не трябва да има. Аз се чудя за същото със сестра ми и двете ще чакаме за градина и не виждам смисъл и двете да се редим Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 171
Ivy, не важеше ли 4е щом едното дете е прието в детско заведение,другото влиза с предимство в същото заведение? Поне за Боби да не се редиш на опашка... newsm78

# 8
Искам да попитам някой има ли информация дали във Варна ще има онлайн подаване на молби или ще си чакаме на опашките и на коя дата ще се подават.Защото до колкото разбрах за София приема на молби започва на 4.02.2008,което е добра идея.А между другото към коя градина сте се насочили,4е ние се каним за Слънчо,но ще ни трябва голяяяяяяям късмет  Simple Smile.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
До сега се подаваха молби на 3.01,демек на първия работен ден от ранни зори.Незнам дали вече е влязло в сила онлайн подаването на документи,защото и миналата година щяхме да ги подаваме онлайн и накрая си висяхме по опашките пред градините.

# 10
  • Мнения: 1 277
Все още няма да има онлайн подаване на документи. Ще си чакаме пред градините посред нощите. Знам само, че райониране ще има.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Момичета ето ви информация за прием в ДГ за Варна.За съжаление аз търся за Бургас,но немога да открия. Blush Blush

ПРАВИЛА ЗА ПРИЕМАНЕ НА ДЕЦА В ОБЩИНСКИТЕ ДЕТСКИ ЗАВЕДЕНИЯ НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА ВАРНА
1. Детската градина е за деца от 3 - годишна възраст до постъпването им в първи клас съгласно чл. 18 от ЗНП, по желание и избор на родителите /настойниците, семейства на роднини, близки или приемни семейства/. Подготовката на децата в подготвителните групи в детските заведения, една година преди постъпването в I клас е задължителна съгласно чл. 20 от ЗНП.

2. Заявления за I възрастова група за следващата учебна година се подават в детските заведения до 15.05. на текущата календарна година. За всички останали възрастови групи заявления се подават през цялата година /датите на посочените работни дни ще се променят за всяка календарна година/.

3. В заявлението задължително се изписват трите имена на детето, ЕГН, актуален адрес и телефон за връзка, представя се оригинален акт за раждане на детето като ксерокопието остава в детското заведение.

Заявление, в което не се съдържат тези данни, се приема след попълването им.

4. Приемът на документите се извършва от директора на детското заведение или от упълномощено със заповед от него лице. Издава се пореден вх. № на заявлението, подаден от електронната система.

Поредният входящ номер съдържа: име на ДГ, номер, дата на подаване на заявлението, подпис на приемащото лице и входящ печат на детското заведение. Документите се завеждат в общински електронен регистър по година на раждане.

5. Обявяването на списъците с приетите деца става на видно място във всяко детско заведение на 31.05. В едноседмичен срок от обявяването на списъците родителите на приетите деца писмено декларират записването на детето си в съответната детска градина.

6. При липса на свободни места в отделни детски градини от дирекция “Образование” предлагат на родителите място в друго детско заведение при съществуваща възможност за прием. Деца, навършили 6-год. възраст и не посещавали до този момент детска градина, се насочват в подготвителен клас в училище.

7. Децата се записват за постъпване в детско заведение по следния ред:
деца с тежки хронични заболявания, посочени в Приложение № 5 към чл. 21 т. 7 от Наредба № 19 за експертиза за инвалидност на децата до 16 г. /ДВ. Бр. 84, от 13.10.2000 г./;
деца, на които поне един от родителите е I или II група инвалид;
деца на неизвестни родители;
деца на загинали при производствени аварии и природни бедствия;
деца на загинали в изпълнение на служебния си дълг;
трето и следващо дете на многодетни родители;
деца-сираци или деца с един родител;
деца, чиито родители са редовни студенти, или бащите отбиват редовна военна служба;
прието друго дете в едно или същото детско заведение или ясла;
дете, настанено в семейство на роднини или близки, както и дете, настанено за отглеждане в приемно семейство, съгласно чл. 26 от Закона за закрила на детето;
деца, живеещи в прилежащи на детското заведение територии;
деца на работещи родители по реда на входящия номер;
деца на неработещи родители по реда на входящия номер.

За всички деца, които се приемат по горепосочения ред, родителите трябва да представят необходимите документи.

8. Родители, които кандидатстват за прием на децата си в специалните детски градини са задължени при подаване на молбата си да представят всички документи, които се изискват по Наредба № 6 /19.08.2000г/ медицински картон, епикриза, ЛКК от ДКЦ “Чайка” /за ОДЗ № 9/ и от ТУБ диспансера /за ЛДГ № 20/. Със заповед на директора се назначава диагностичен екип за психолого-педагогически изследвания на всяко дете, както и за представянето на всички необходими документи. Сроковете за изнасяне на списъците с приетите деца са като тези във всички други детски заведения.

9. Родителите /настойниците, семействата на роднини, близки или приемни семейства/ на новоприетите деца се запознават с правилника за дейността на детската градина, в частта за права и задължения на родителите. Горното се удостоверява с подпис.

10. Настоящите правила имат за цел да уеднаквят реда и начина на подаване на заявления и приемането на деца в Общинските детски заведения на територията на Община Варна. За неупоменати в тях условия важат разпоредбите на действащата нормативна уредба. Настоящите правила се утвърждават като задължителни, но могат да бъдат допълвани според спецификата на всяко детско заведение на Педагогически съвет, съгласно чл. 150 ал. 2 от ППЗНП.

Настоящите Правила са приети с Решение на Общински съвет – Варна № 4248-5(44)/02.08.2006 г.

Ето го и линка :
http://it.varna.bg:4433/dzpriem/   Peace


Ако някой случайно намери нещо за Бургас ще му бъда много благодарна да ми го прати на ЛС !
Успех на Вас! Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Засега остава в сила за първия работен ден, мъжът ми е проверявал на място в градината в която ще подаваме. Разбира се не се знае, може пък някой през декември да реши да промени датата...

# 13
Мерси за инфото Simple Smileмного ми се искаше да си спестим голямото чакане,ама... явно ще трябва да мобилизираме цялото семейство.Успех на всички мами и техните слънчица Simple Smile

# 14
  • Мнения: 578
Въпреки преговорите с Дирекция Образование, да се премести началната дата за подаване на документи, виждам че изложените съображения не са взети под внимание и се налага хората да станат от новогодишната трапеза и да се наредят през детските градини и ясли.

Явно на управляващите им е готино да наблюдават, как народа се гърчи!  #Cussing out

Зимната ваканция на учениците също не се взима под внимание т.е семейство с дете ученик и такова за ДГ е закотвено в града и хич и да не си помисля за почивка.  Naughty

2 януари се пада сряда и е много вероятно някои родители направо да решат да посрещат Новата 2008, пред детските заведения! Хляб за журналистите, зрелища за народа, рушвети за управляващите ..... ей така го разбират в общината Европейският съюз и Европейското ни бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт