Знаете ли за случаи на деца пострадали от полиомиелитна ваксина?

  • 37 897
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравете,
Аз съм майка на близнаци, които бяха заразени с ваксинален полиомиелит в едно от здравните заведения в които се налагаше да лежат, докато достигнат необходимите си килограми. Болестта беше страшна, доста време имаше опастност за живота им, след това повече от година провеждахме непрекъсната рехабилитация на засегнатите крайници, но сега СЛАВА НА БОГА - нещата са доста добре и ще стават все по-добре и по-добре. Сигурна съм.
Скоро след нашия случай, друго дете в Бургас /ние също сме от този регион/, пострада сериозно след поставяне на жива полиомиелитна ваксина. Родителите водят дело срещу здравната система, но положението е доста стряскащо - казват че техния случай е единствен в страната ни през последните 50 години и че рискът е оправдан и прочие. Отказват да признаят че и ние сме подобен случай, въобще не сме регистрирани в Министерство на здравеопазването, дори просто като статистика - черно на бяло за пред света. Ние си имаме епикризи, голяма част от лекарското съсловие е чувало и зная за нашия случай - но формално никъде не фигурираме.
Въпросът ми към Вас е следният : имате ли информация за други деца, които са имали усложнения след поставянето на ПОЛИОМИЕЛИТНА ваксина и какви са били последствията при тях. И ако изобщо /дано няма/ познавате някой пострадал, или вие сте родител на пострадало дете - за вашия случай уведомено ли е МЗ, Световната Здравна Организация, РИОКОЗ и пр. институции?
Питам, защото ни омръзна вечно да ни лъжат, нещо да крият от нас и да си мислят, че като си затворят очите за миналите случаи, сякаш нещата ще се оправят от самосебе си и никога повече няма да се повторят!!!
Простете ако на моменти мисълта ми е хаотична, просто съм афектирана от момента в който разговарях с родителите на другото пострадало дете, за развоя на делото.

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 04:46 от iskrica_nadejda

# 1
  • София
  • Мнения: 323
Чувала съм, но както в твоя случай-незаведени никъде. Моята дъщеря още си носи последствията от несъобщеното където трябва и неописано усложнение от БЦЖ ваксина

# 2
  • Враца
  • Мнения: 871
Имам съмнението ,че и при нас може да е от тази ваксина....но със сигурност зная дете на 17г е сега със значителна загуба на слуха.но това е била преди 15год...тогава когато нямахме думата..но майката е сигурна в това.. и при нас един  месец след поставянето и бяхме вче със загуба на слуха..доказана.. а как и кога...  newsm78 никой не казва...

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 101
Ами при моето дете сме почти сигурни, че се касае за реакция след тази ваксина.Понеже Алекс се развиваше добре за възрастта си (7м) ,беше започнал да се движи с паяка ,стоеше поне по един час по коремче и се опитваше да пълзи.Но след като приехме последния прием, който ни закъсняха с един месец, 2 седмици след това той спря да прави каквото и да било.Само можеше да стои седнал и да си играе с играчки но краката му не се движеха,нито вече можеше да стои по корем.Когато попитах лекартата ни тя каза че бил по-спокоен и да го държа изправен докато хвана мускулна треска и той щял да се изправи.И дотам.после ни сложиха диагноза СМА II тип незнам защо?! Имал го вроодено и така но ние пък го нямаме.и така след много ходене по мъките с некъдърни рехабилитатори сега сме в клиниката в Красна поляна и имаме макар и минимален напредък,но хубавите неща бавно стават. Казаха ми че няма смисъл да се занимавам с жалби и такива неща защото до никъде няма да стигна.

# 4
  • Мнения: 53
babytat какво означава диагнозата СМА ІІ?

# 5
  • Мнения: 549
И аз съм чувала. Миналата година съученик на детето на моя съседка - здраво, право момче ,  след жива полиомиелитна ваксина е с частична пареза.   #2gunfire Естествено лекарите са отрекли това да е последствие от ваксината.

# 6
  • Мнения: 4 414
добре, де личните лекари не са ли задължени да докладват за подобни случаи в министерството или в някаква друга инстанция?
не че това ще оправи нещата...дано се оправят дечицата ви и да се възстановят напълно Praynig

# 7
  • Мнения: 53
Те личните лекари и лекуващите лекари ги съобщават тези неща в МЗ и в другите институции, дори за нашия случай е уведомена и Световната здравна организация, имаме пратени изследвания до референтната лаборатоция в Рим от където потвърдиха че се касае за полиовирус от трети тип /най-близък до дивия щам на полиомиелита/, но като официална статистика никъде не се водим регистрите на министерството.
И ако случайно си се въоръжил с достатъчно средства и нерви да заведеш дело срещу здравната институция  -  ще ти лепнат хиляда и една диагнози, ще те изкарат теб като майка виновна за състоянието на децата ти, но в НИКОЙ СЛУЧАЙ НЯМА ДА СИ ПРИЗНАЯТ ЧЕ ВАКСИНИТЕ ВРЕДЯТ!!!

# 8
  • Мнения: 126
В МЗ може би се съобщават само фрапиращите случаи,при които има усложнения веднага или малко след ваксинирането.А  дали се съобщава за случаи,при които усложненията са далеч във времето,ХАДВ или ГРР примерно,някой води ли ги на отчет.

margi_vr при някои ваксини като помощни вещества се използват аминогликозидни антибиотици,написали са си го направо в кратката характеристика на продута[ваксината],но кой ти дава на родителя да чете това.Всяка ваксина си има и листовка за пациента освен това,ама и нея не дават да четем.

# 9
  • Мнения: 317
Зная за момиче в София, което преди няколко години почина на възраст 18 г. след като е била заразена след ваксина. Подробности не зная: при коя ваксинация е станало, например. Но личният ми опит доказва пълното нехайство на лекарите: моята дъщеря получи реакция на полиемиелитната ваксина (просто падна и 1 час беше неподвижна, след това се оправи, слава богу), и след като я заведохме на консулт в педиатричната болница и в инфекциозна болница, не й обърнаха почти никакво внимание. Нито изследвания, нито контролни прегледи, нищо.... Спомням си и, че тогава имаше една дискусия в някой от форумите, в която се споменаваше при извънредната ваксинация по училищата преди години колко случая е имало: и преходни, и на деца с трайни увреждания...

# 10
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
margi28,може да се свържеш със Зоя Трифонова.тя има детенце,което е увредено след ваксина,но не съм сигурна точно дали е от полиомиелитна.Мился че yosarian се познава лично с нея.Тя е основала фондация "Център за Надежда" и съвместно с други родители се опитват да намерят разрешение на проблема, за който държавата нехае.Преди имаше сайт,но сега не го откривам.Намерих някакви телефони и адрес,дано да са актуални:

София 1000, ул. Гр. Игнатиев 6, ет.3
Тел. 946 41 80 ,Силви Гаврилов, Зоя Трифонова
zoya@bgnet.bg  gavrilov@bgnet.bg


Тук има статия за Зоя и детето и:
Има ли надежда за болната Надежда?

А това е един филм за ваксините,ако не сте го гледали.Ако някой има и други подобни филми,аз бих искала да ги изгледам.

http://video.google.com/videoplay?docid=1103396999649583027&hl=en

# 11
  • Мнения: 53
Благодаря много Дани, непременно ще се опитам да се свържа с майката на пострадалото дете.
Информацията ми е необходима във връзка със заведено от моя позната дело срещу МЗ. В тройната експертиза, изготвена начело с д-р Литвиненко се твърди че техния случай е едва ли не първия за последните 50 години и че други случаи на деца увредени в следствие на ваксинация в България НЯМА!

# 12
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
От друга ваксина знам за 10 год дете преди доста години - пострадало.


А преди 6-7 год срещнах хора, които на 6 месеца поставена ваксина на третото им дете и те мисля, че казаха че им признато, че е от ваксината - те бяха от някокво село от около Благоевград. Ако искате мога да попитам  за това семейство. Тогава си спомням, че си оставиха детето на грижата на държавата някъде на възраст 1 год и 4-5 месеца.

# 13
  • Мнения: 918
След ваксинация за полиомилит-капки,синът ми получи тежка алергия.Година и повече бяхме на диети и се бяхме побъркали от страх,сега е на 7 години и много се страхувам да му сложа ваксината,против полиомилит въпреки ,че вече е в убит вариант.Незнам как ще преодолея страха си.

# 14
  • Мнения: 690
След ваксинация за полиомилит-капки,синът ми получи тежка алергия.Година и повече бяхме на диети и се бяхме побъркали от страх,сега е на 7 години и много се страхувам да му сложа ваксината,против полиомилит въпреки ,че вече е в убит вариант.Незнам как ще преодолея страха си.


Ами, не го ваксинирай! Аз не ваксинирам децата си, точно по тези причини....

# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И аз мисля, че може да не се ваксинира. Никоя комисия няма да си сложи подписа за ваксиниране при такъв случай.

# 16
  • Мнения: 690
И аз мисля, че може да не се ваксинира. Никоя комисия няма да си сложи подписа за ваксиниране при такъв случай.
И да си сложи комисията - подписа, никой не може да ме накара, да ваксинирам децата си! Peace

# 17
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Xylometazolin, а как ще си пуснеш децата на ясли, градина и училище без ваксини като навсякъде им искат имунизационен паспорт?

margi28, не познавам такова дете. Извинявай че ти измествам темата, но искам да отговоря на annette.

annette, аз като реших че не искам да ваксинирам малкия с жива ваксина против коклюш ходих на комисия в педиатрията и там невроложката го освободи от тази ваксина. Тогава не знаехме че има проблеми с бъбреците и за лекарите беше абсолютно здрав. Просто се примолих на невроложката тъй като беше много чувствителен и при всеки рев се захласваше и посиняваше се разбрахме да не слагаме такава ваксина и ми дадоха документ че е освободен. По-късно аз му сложих платена пентаксим която включва убити компоненти на коклюш и полиомиелит.
Пробвай такъв вариант. Отиди на комисия.

# 18
  • Мнения: 53
    Аз съм на следното мнение - след като вече почти цяла година сме страна членка на ЕС, би следвало и по европейски да оставят избора дали детето да бъде ваксинирано или не на родителя, а не на държавата.
    То е ясно че в тая България здравето на хората и конкретно това на децата е на едно от последните места по важност, но нека някой служител в Здравното министерство да се поразтършува и да поразучи какви са практиките за имунизиране в другите държави.
    Що се отнася до прослувутата ваксина "пентаксим" - който не е прочел листовката й да се запознае със страничните ефекти и съдържанието й, то само той е спокоен и казва - щом е убита, то значи е безвредна.
    БЕЗВРЕДНА ВАКСИНА ПРОСТО НЕ СЪЩЕСТВУВА. Убита или жива - рискът винаги е на лице. Друг е въпросът, до колко ни се ще да рикуваме здравето и бъдещето на собствените си деца.
    Много е лесно да си кажем - вероятността да се случи на мен е 1 : 1 000 000, но когато реално ти се случи, ужасът за майката и всички близки на семейството е неуписуем.
    В нашият случай,  вероятността да се случи на мен и моите деца бе определена като 1 : 1 500 000. Но ... съдбата бе решила да са моите деца, моето семейство.

    Аз не съм ПРОТИВ ваксините. Аз съм ЗА това - да ни информират като родители за рисковете и предимствата на масовата ваксинация. Нямам предвид като отида при личната си лекарка, тя да отдели време за една цяла лексия по въпроса - може чисто и просто да ме насочи към определена литература или да ми даде листовка с указания за ваксината. Както когато си купуваме лекарство от аптеката и преди употреба четем листовката. Нима е много!!!
И след това - сама да преценя да дам ли съгласие да ваксинирам детето си срещу определена болест или не!

    Комунизмът отдавна е в миналото. Ужасяват ме изказвания на лекари - имунолози, че ОБЩЕСТВОТО приема че 1 дете на милион ще се увреди в следствие на ваксина, но ще даде право на няколко милиона други деца да бъдат здрави. Нали живеем в 21 век, където всеки един човешки живот е важен и значим. Дори сме страна, която е против смъртното наказание за закоравели престъпници. А невинните детски животи?!

# 19
  • Мнения: 798
Ох , като чета, как се ядосвам, как ме  е яд,...думи нямам да ви опиша...
Не знам защо Ники така и не проговори в нормалната за това възраст. Факт е, че той на годинка беше започнал да казва срички ма-ма, та-та,.... и спря. Даже го имаме сниман с камерата, как седи на спалнята и като някое папагалче повтаря ма-ма, ма-ма, а нисе заливаме от смях... И спря. Защо... не знам. В последствие, след като доста изчетох за ваксините, съм си мислела дали е възможно да от това. Не знам със сигурност. Лошото че, че дори и да знаех...май не може много да се направи.
 И как ще позволя да се ваксинира второ дете ако имам...?

# 20
  • Мнения: 2 425
Малеее, като ви чета и настръхнах. Моето дете е на 7 и сега като се замисля newsm78, май и ние сме от поставянето на полиомиелитната ваксина  с алергия. Може ли наистина да е от това. Постоянно му е запушен носа. Изпихме сума ти нещо, но полза никаква, а до тогава нямаше проблеми с носа ooooh!

# 21
  • Мнения: 516
Здравейте майчета. Препоръчвам ви (ако досега не сте го направили) да прочетете диспута между Christian и  Dr. Birdie  в темата "ползата и вредата от ваксините". Думите на Кристиян звучат малко конспиративно,но май ще се окаже прав. Вече не знам дали ще прежаля детето си да го ваксинират, а скоро ни предстои. На всички пострадали искам да кажа ,че само ако дадат гласност на проблема,нещата могат да се променят. Може би трябва и някоя медия да се намеси,ама нали и те са корумпирани. Моля се дечицата ви да оздравеят!

# 22
  • Мнения: 3 506
margi28, освен темата за Ползата и вредата от ваксините, където може би някой ще може да даде съвет (със сигурност по едно време mari_аnka предлагаше връзка с много добър адвокат в тази тема), ето още две интересни теми по въпроса:

Ваксини - съставки, действие, странични рекции - тази тема е пусната от татко на близнаци, на който едното детенце също развива проблем след ваксина (не помня коя точно обаче). Това е профилът на този татко, можеш да му пуснеш ЛС, че не знам дали и колко често влиза и следи темите: Roshko & Jolly

Втората интересна тема - Мога ли да осъдя лекар за слагане на ваксина?

Зоя Трифонова наистина знае много по въпроса, макар че вероятно след толкова години борба е вече уморена... Но може би ако успеете да обедините нейните знания с нови усилия на няколко човека, да се постигне някакъв напредък. Фондацията се казва Център за надежда, уеб страницата не работи в момента, не знам защо. Телефонът, който аз имам, е (02) 946-4180. Ако имаш проблем да се свържеш, мога да потърся и мобилен.

Успех   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 178
Като всяко "лекарство" и ваксините имат предполагаеми + и -, но основният проблем за мен е отнетото ни свещено и изконно право на  ИЗБОР! И то на информиран такъв, а не на мнимия избор, между "по-добрата/скъпата" ваксина и "ваксината по ЗК" . Първо нека питат "Дали ваксина?"...!
 Аз, като родител, поемам тази отговорност- да избирам вместо детето си. Вярвам, че този избор не бива да ми бъде отнеман от наредба, министерство, GP и др. Ако ИСКАМ, аз мога да се съобразя с тях. Имам право да одобрявам или не, да приемам или отказвам всяко нещо касаещо децата ми.  Така ги виждам аз нещата. За съжаление ги видях късно.
Бъдете здрави и силни, мамчета. Децата ни имат нужда от нас, за да ги пазим.   bouquet

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 12:44 от Lub

# 24
  • София
  • Мнения: 12 229
  Скоро пусках този цитат - от едно книжка против ваксинирането е.
 
Цитат
Фондация "Център за Надежда" е учредена в София през 1997 г. от семейства на близнаци, увредени трайно от имунизации. До сега тази организация работи в България за подкрепа на децата с множествени увреждания, на техните семейства и терапевти
    Състоянието на децата на учредителите бе доста сходно - недоносени близнаци, развили епилептична тежка симптоматика след първите ваксини, с квадрипарези, водещи до липса на походка и придвижване в инвалидна количка, сензорни увреждания - слепота или сериозно нарушено здраве, и тн
   Не може да се разчита на обективната статистика за увредените от имунизации. Тъй като фондацията е възникнала от развитието на микро-обществото на родителите на увредените деца и от групи за взаимопомощ, натрупва се информация, която не се документира
  Става въпрос за същата организация която мамите неколкократно са споменали.
  Явно близнаците сме рискова група, заради честото преждевременно раждане. Искрено се надявам да нямате повече никакви проблеми. Досега за съжаление сме поставяли всички ваксини и слава богу не е имало реакция, мисля обаче да прекратя това и да не поставям останалите.
  Определено е проблем ДГ и яслата, но вярвам че ще измисля някакво решение.

# 25
  • Мнения: 2 652
Здравейте и от мен. Ровейки се упорито напоследък в темата за ваксините попаднах на сайт, в който освен за самите ваксини, има и информация за евентуални начини за детоксикация на организма от вредните съставки на ваксините чрез хомеопатия и др. алтернативни методи. Има списък с организации, които предлагат различни начини на лечение. За съжаление сайтът е американски и всички организации са в щатите, но все пак е някаква сламка.
http://www.thinktwice.com/reversal.htm

# 26
  • Мнения: 1 144
Дано дечицата ви се възстановят. Вторият ми син прекара бронхиолит на два месеца и пропуснахме ваксината против коклюш. Принципно не съм против ваксините, защото предпазват от опасни заболявания, но съм съгласна, че трябва родителят да е информиран за рисковете. Лекарят също трябва да прецени състоянието на детето преди да сложи ваксина. Благодарна съм на д-р Стаменов от 3-а поликлиника, нашият джи пи по онова време, който прецени, че детето не е за коклюшна ваксина. Аз нямах представа какви са рисковете и бях готова да я сложим.

Сега на бебето слагаме пентаксим именно защото рискът е по-малък. След като прочетох тази тема, направо се разтреперих. Моля, обяснете защо мъртвата ваксина е също толкова опасна колкото и живата, както пишете? И също така, всеки прием ли е опасен или само първият? Чувала съм, че ако първият път детето приеме ваксината добре, не е толкова застрашено.

Стискам палци на всички майки с болни дечица и се надявам алтернативните методи да помогнат. Бъдете силни!

# 27
  • Мнения: 19
Жалко, че в България не могат да се обединят делата на пострадалите в едно.
Жалко, че няма сериозна независима медия, която да посмее да излъчи подобен материал без да се притеснява, че ще се ограничат рекламодателите им. Може би в предаването на Карбовски може  да има някакъв ефект , има и необходимия рейтинг.
   

# 28
  • Мнения: 1 928
Ох , като чета, как се ядосвам, как ме  е яд,...думи нямам да ви опиша...
Не знам защо Ники така и не проговори в нормалната за това възраст. Факт е, че той на годинка беше започнал да казва срички ма-ма, та-та,.... и спря. Даже го имаме сниман с камерата, как седи на спалнята и като някое папагалче повтаря ма-ма, ма-ма, а нисе заливаме от смях... И спря. Защо... не знам. В последствие, след като доста изчетох за ваксините, съм си мислела дали е възможно да от това. Не знам със сигурност. Лошото че, че дори и да знаех...май не може много да се направи.
 И как ще позволя да се ваксинира второ дете ако имам...?


Аз няма да ваксинирам второто си дете(ако имам).Владко е ваксиниран със задължителните ваксини до сега,но категорично ще откажа реваксинации и манту на 6 годинки.Да видим дали няма да го вземат на училище   и да нарушат конституцията  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 757
С риск да кажа голяма глупост, но за всички деца с ДЦП които познавам, родителите им са ми казвали, че именно от ваксина са пострадали. Демек, не знам някой болен от ДЦП да се е разболял по друг начин

# 30
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
С риск да кажа голяма глупост, но за всички деца с ДЦП които познавам, родителите им са ми казвали, че именно от ваксина са пострадали. Демек, не знам някой болен от ДЦП да се е разболял по друг начин
защото много родители искат да е така
защото никой в първите месеци не пирема че детето му е болно...после търси причина...и си намира
в болницата по дцп видях доста такива случаи...една майка така ме наплаши че видиш ли детето и се разболяло то висока Т и фенобарбитал...до сега изпадам в амок като вдигнат децата ми Т въпреки, че съм чела доста и вече знам колко е невъзможно да се стигне до състоянието на детето й само то висока Т....

хората искат да е от ваксината...не отричам че може би и има някои случаи на такава реакция...ама това би било като да спрем и антибиотиците щото има хора дали алергични реакции и усложнения от някои антибиотици
въобще лично за мен е неприутно че се крие възможния риск, но също толкова е непростимо да се преувеличава самия риск....това че някой е бутнат на тротоара от кола, не значи да забраним ходененто по тротоара мисля аз или да всяваме паника у хората, ходещи по него...

# 31
  • Мнения: 1 037
С риск да кажа голяма глупост, но за всички деца с ДЦП които познавам, родителите им са ми казвали, че именно от ваксина са пострадали. Демек, не знам някой болен от ДЦП да се е разболял по друг начин
Без да те обиждам, наистина е голяма глупост.
Напълно  съм съгласна с catnadeen .
Моето дете е с ДЦП, но не в следствие на  ваксини, аз не я ваксинирам, но това не е повод да се изразявам крайно и да плаша, родителите решили да ваксинират децата си.
Аз имам моите си доводи да не я имунизирам, риск има винаги, но в крайна сметка всеки родител се опитва да направи най-доброто за своето си дете, според нуждите и обстоятелствата.
Добре е да споделяме мнението си, но и бива да се опитаме да бъдем не толкова крайни в изказванията си. Peace

# 32
  • Мнения: 1 157
С риск да кажа голяма глупост, но за всички деца с ДЦП които познавам, родителите им са ми казвали, че именно от ваксина са пострадали. Демек, не знам някой болен от ДЦП да се е разболял по друг начин
Без да те обиждам, наистина е голяма глупост.
Напълно  съм съгласна с catnadeen .
Моето дете е с ДЦП, но не в следствие на  ваксини, аз не я ваксинирам, но това не е повод да се изразявам крайно и да плаша, родителите решили да ваксинират децата си.
Аз имам моите си доводи да не я имунизирам, риск има винаги, но в крайна сметка всеки родител се опитва да направи най-доброто за своето си дете, според нуждите и обстоятелствата.
Добре е да споделяме мнението си, но и бива да се опитаме да бъдем не толкова крайни в изказванията си. Peace

напълно подкрепям мнението и на catnadeen  и на ajeliya  Peace

# 33
  • Мнения: 2 757
 И все пак не съм казала, че е невъзможно да се заразиш от полио ако не си ваксиниран. Казах само моят личен опит какъв е. 

# 34
  • Мнения: 4 414
И все пак не съм казала, че е невъзможно да се заразиш от полио ако не си ваксиниран. Казах само моят личен опит какъв е. 
Ники, може и да греша, но ми се струва, че бъркаш ДЦП с полиомиелит/детски паралич/. Детският паралич и детската церебрална парализа са две различни неща. ДЦП може да е следствие от полиомиелит, но не е задължително. ДЦП може да е следствие и от коя да е друга ваксина, не само от полиомиелитната. Но има и много други и най-различни причини за ДЦП, включително има и случаи, в които не е ясна причината за ДЦП.
така че съм склонна да се съглася с теб, че всички деца, които ти познаваш с полиомиелит/детски паралич/ са се заразили след ваксинация. аз лично, също не съм чувала да има епидемия от детски паралич в последните години.

# 35
  • Мнения: 1 037
Писах и преди да публикувам видях, че агнешка е написала това, което и аз . Hug

# 36
  • Мнения: 2 757
Просветлих се малко по въпроса за разликите между Полиомиелит и ДЦП. Ама все още не съм съвсем наясно с доста неща. Дано не ми се налага да си ги изяснявам

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 22:16 от NikiFin

# 37
  • Мнения: 3 914
Точно реших да ти опиша разликите, и ти се коригира Hug
Основната е полио-вируса,а ДЦП не е заразно,причините могат да са много,като накрая проблемите ,които остават и при двете са идентични и при двете заболявания,а борбата е безмилостна Peace

# 38
  • Мнения: 147
оф не искам да си мисля но дали моят син не загуби слуха си от ваксина  newsm78 ами очите , докато не излезнат резултати и не се направят нужните изследвания не искам да коментирам но все мисълта ми се върти около това...
не искам да съм крайна ,но не може и без ваксините .....
но наистина е неприятно човек не може да реши да ,, за или против ,,

# 39
  • Мнения: 110
Зравейте на всички силни майчета.Аз също съм майка на близнаци.Едното от тях отключи диабет след поставяне на същата ваксина.И до сига си мисля че беше точно от въксината макар че всички лекари го отричат.сега като чета тук в темата вече съм все по сигорна.Когато ги заведох на ваксина детето което има диабет беше с лека температура,лекарката я нямаше а сестрата каза че му няма нищо и направи ваксината.Точно след 1 месец ни приеха в болницата с диабетна кетоацидоза(кома).Благодаря на Господ другото ми дете е добре.Сега сме на инсолин и диета и само чудо би ни спасило от този ужас.Пожелавам на вас и на дезатави много здраве и късмет.

# 40
  • Мнения: 2 425
Зравейте на всички силни майчета.Аз също съм майка на близнаци.Едното от тях отключи диабет след поставяне на същата ваксина.И до сига си мисля че беше точно от въксината макар че всички лекари го отричат.сега като чета тук в темата вече съм все по сигорна.Когато ги заведох на ваксина детето което има диабет беше с лека температура,лекарката я нямаше а сестрата каза че му няма нищо и направи ваксината.Точно след 1 месец ни приеха в болницата с диабетна кетоацидоза(кома).Благодаря на Господ другото ми дете е добре.Сега сме на инсолин и диета и само чудо би ни спасило от този ужас.Пожелавам на вас и на дезатави много здраве и късмет.
Как можаха да ви сложат ваксината когато детето е с температура  #Cussing out. Аз знам че трябва да е напълно здраво за да я сложат  Rolling Eyes. Аз не бих дала при никакви случаи.

# 41
  • Мнения: 918
Такава сестра дето е сложила ваксината и е малко....да не казвам, какво.Мария много съжелявам за детенцето оф,никаква я няма нашата медицина.

# 42
  • Мнения: 1 144
Вече не знам какво да мисля.

http://vhod.awardspace.com/articles.php?lng=bg&pg=27

# 43
  • Мнения: 1 380
Ужасно е това, което прочетох.
Преди една седмица личната и на нас ни постави полиомиелитна ваксина, а не трябваше, но...добре, че се намесих на време и не се наложи да ни я бие по погрешка втори път....
Направо съм потресена.....какви последствия само.....кошмар..... Sad Sad Sad

# 44
  • Мнения: 1 144
Надявам се поне новите ваксини да са "изчистени", нали уж са умъртвени и какво ли не...

Защото съм от майките, които слагат ваксини, аз пък се страхувам да не би да се заразят, като не им сложа. Само на Косето няма коклюш, защото прави ужасни алергични кашлици и лекарите решиха да я пропуснем.

# 45
  • Мнения: 1 484
Здравейте  момичета  много  съжалявам  за  вашите  дечица  че  са  пострадали  така  след  ваксината.Ние  живеем  на  квартира  и  за  на  нашата   хазайка  детенцето  се  съмняват  че  и  той  е  увреден  след  такава  ваксина ,но  доколкото  ми  е  казвала  няма  нищо   доказано.Той  е  много  развит  всичко  разбира  а  не  иска  да  говори.Аз  не  мога  да  разбера  щом  са  толкова  опасни  защо  не  се  забранят  тези  ваксини.Имам  много  приятелки  който  родиха  на  скоро  и  отказват  всякакви  ваксини.Страх  ги  е  .

# 46
  • Мнения: 549
Не само , че няма да ги забранят ами предвиждат да се включат още две безплатни ваксини в имунизационния календар- за менингит и пневмония. така че ще станат общо 7.  Shocked Единственият им проблем бил, че трябвало да намерят още 30 милиона годишно за тях. Това за сега е само проект и не е решено.

# 47
  • Мнения: 1 484
Не  съм  чула  за  тези нови  ваксини.На  каква   възраст  ще  се  слагат.Знам  че има  някой  си  купуват  тази  за  Менингит  .

# 48
  • Мнения: 516
Аз съм от тези,които си купуват ваксина за менингит и пневмония. Дъщеря ми е с полималформативен синдром, засягащ белия дроб и бъбреците. Всяка инфекция на дихателните пътища може да я доведе до необратима белодробна хипертония( няма открито лечение засега). Препоръчаха ми да и сложа ваксина. Направих го, тогава изобщо си нямах идея ,колко опасно може да е Embarassed Но в случей като нашия,където ползата многократно надвишава риска, сигурно това е бил правилния избор. Не бих се съгласила обаче, че това трябва да е масова практика. На другите си деца не съм  я сложила.

# 49
  • Мнения: 1 484
Тези  ваксини  имат  ли  определена  възраст  за  слагане.Нашата  докторка  нищо  не  ми  е  споменавала  за  други  ваксини  освен  за  задължителните.И  какви  странични  ефекти  имат.И аз  не  съм  съгласна  да  ги  задължават.Най-добре ще  е който  иска.

# 50
  • Мнения: 516
Рискът от тези ваксини е както от всяка друга, която се поставя по имунизационен календар. Колкото има опасност от хепатитната например,толкова и от тези. Действат на същия принцип и се поставят мускулно. Тази,която сложихме нямаше ограничения във възрастта. Само броя на реимунизациите беше различен в зависимост от годините на детето. Ние правихме  2 пъти.

# 51
  • Мнения: 177
Моят син получи атопичен дерматит седмица след Пентаксим бит в 4-тия месец. След дълго лечение малко след годинката бихме Инфанрикс+Полиомиелит, защото знаехме вече че Пентаксима е противопоказен за деца предразположени към алергии, което няма как да знаеш на 4 месеца. След Инфанрикса се обрина леко, но след полиото се покри с пъпки от глава до пети. От тогава педиатърката не ни е виждала. Вече нямаме и една пъпка благодарение на хомеопатията, но търся начин да откажа ваксините.

# 52
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
inedica в здравния форум - от доста време има тема за ваксините - там мамите са писали как става отказа.

# 53
  • Мнения: 132
здр
досега синът ми е нямал реакции от ваксините, но вчера биха на сина ми 4 ти прием полиомиелитна ваксина и след около 5 започна силен рев и неможеше да движи лявото си краче в което биха ваксината
не можеше да стапи на него и да го движи-стана като парцал
отидохме при док даде му панадол и калций
детето се оправи и стана пак моето си диваче

та искам да попитам очаква ли се отново такава реакци и може ли да направя някакви излседвания който да докажат че всичко е наред
бъдете здрави

# 54
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Кръстева, съжалявам за неприятностите ви, но не мисля, че биха могли да направят изследвания, с които да докажат, че всичко е наред. Надявай се да сте се разминали само с това. Късмет!

# 55
  • Мнения: 132
ИраМира благодаря ти
и аз се надявам никога повече да не се повтори този ужас и дано няма последствия

# 56
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Моля! И не се вкарвай във филми  Wink. Понякога като родители ставаме много параноични. Просто се информирай предварително, за да не си блъскаш главата после и подлагай всичко на съмнение ( това е личен съвет, не се обиждай)  Peace.

# 57
  • Мнения: 1
Мили родители на здрави и не толкова здрави деца! По волята на Съдбата се сблъсках с информацията за вредата от ваксините и тогава ми просветна!!!  dohче ПРОБЛЕМИТЕ СЪС ЗДРАВЕТО НА МАЛКИЯ МИ СИН ЗАПОЧНАХА ИМЕННО СЛЕД ЕДНА ВАКСИНАЦИЯ! Необходимо е да се спре това безумие! Вижте, какво ми изпрати един млад (на 23 год.), но вече съкрушен баща на едно прекрасно момче на 1,5год.
http://www.vbox7.com/play:4632d436?r=google   
Това е лошата новина, а ДОБРАТА е, че има решение!
http://-spam075-bg/drugi/2011/01/02/.510446
Можете да вярвате или да НЕ вярвате, изборът е ВАШ! Но всеки трябва да знае тази информация преди да вземе своето решение. Срещу нас се води война. #2gunfire Американската статистика показва, че за 1 година от вредните странични действия от лекарствата умират повече хора, отколкото във всички катастрофи и дори по време на войната във Виетнам за същия период. Ако смятате, че можем да се обединим в борбата срещу този геноцид, пишете ми на е-маил: sennata7@yahoo.com    skype: sennata7

# 58
  • Мнения: 67
Моят втори син пострада от втория пентаксим - отключи гърчове, които след ината на "д-р Христова" от Токуда да не признае, че е постваксинална реакция, прерастна в Уест синдром, след "вълшебното хапче" радедорм. Това е тежка форма на епилепсия, при която връщането към нормалния живот е по-скоро изключение, което потвърждава правилото. След челния сблъсък с българското "здравеувреждане", слава богу, попаднахме на ЛЕКАР в Турция. Сега пак има светлина в тунела, надяваме се, че ще сме един от редките случаи, в които ще можем да нормализираме детето, но кой знае - ще минат години, докато се разбере. Пентаксима до сега ни е струвал около 15 000 евро. Очакват ни още 2-3 години на депакин, който допълнително задържа развитието на мозъка на детето; също и рехабилитация, логопеди, специално обучение - с години наред. Мъката не струва пари - нея няма как да я оценя. Така че - ваксина в нашето семейство е мръсна дума. Сестрата на майка ми - родната ми леля, през 1947-1948 се е разболяла от детски паралич, което естетвено е разрушило целия й живот. Но е с ума си. Ако това се беше случило днес, двигателните й проблеми 100 % щяха да се преодолеят, или поне щяха да са по-малки. Пък и тя може да ходи сама, просто накуцва. По тази причина, до момента в който си разболях детенцето насила от куцата ваксина, бях върл фен на ваксините. След този момент - нищо не може да ме убеди, че да слагаш ваксина е от съществена полза. Много прочтох по темата и косата ми се изправя все повече и повече след всяка поредна статия. Ваксините отключват епилепсии, аутизъм, автоимунни заболявания, множествена склероза в късна възраст и какво ли още не. Има и директно починали хора от ваксини. Но важното е, че бизнеса на фармацевтичните гиганти расте - печалбата им вероятно е по-голяма в световен мащаб от тази на наркобароните. Пък и защо не -  пентаксима го купихме от аптеката за 50 лева; за хидрокортизон, депакин, и какво ли още не - за да овладеем епилепсията, вече сме дали над 1000 лева, ако не и повече и ще даваме поне още 2-3 години, дай боже да се спрем след това, стига да няма нови гърчове. Всеки родител сам си решава, пропагандата за това, как детето ти ще се разболее, ако не го ваксинираш е убийствена, но човек просто трябва да се замисли, да прочете - интернет е достъпен за всички и тогава да вземе решение. Защото при нашето дете нямаше никакъв признак, че има слабо място, което ваксината може да активира. Беше нормално бебе, с нормално развитие - здрав и прав човек, който сега е принуден да се бори за нормалния си бъдещ живот. И то имаме късмет, че можем да посрещнем разходите за това. Колкото повече чета по форумите, толкова по-мъчно ми става за стотиците дечица, чиито родители нямат възможност за лечение в чужбина, трудно плащат за скъпи изследвания, за всекидневни терапии и т.н. И резултата е плачевен.
Пък и нека да кажем истината на глас - приносителите и разпространителите на болести в България са най-често циганите, които живеят като скотове, хранят се съответно, личната хигиена е непозната дума. Само че тях не ги ваксинират насила - не че държавата не може да го направи, просто няма да може да им купи гласовете на другите избори. А българчетата - понеже родителите им милеят да ги изучат, да са живи и здрави, дават мило и драго за тях - започва изнудването - ако не го ваксинираш, не може да ходи на градина. Ами много важно - от училище никой не може да го спре - има си конституция в тая страна, образованието е задължително, и не е под условие от задължителната ваксинация. Изнудват родителите и със спиране на детските - интересно дали прилагат този механизъм и към циганетата - дали ги проверяват за ваксинации, преди да им платят поредните детски. Едва ли, понеже досега да са спрели да се размножават като хлебарки. Такива работи. Започнах да ставам злобна, но цялата тая работа ни се случи лично, не преразказвам нечий чужд живот.

# 59
  • Мнения: 700
мила sdd_varna, плаках докато четях какъв кошмар сте преживели и продължавате да преживявате с разболяваненето на малкото момче. Cry
 Благославям ви и нека Господ да ви е на помощ!!! Нека Той да има последната дума за бъдещето на детето ти, а не самозваните богове които са отровили детето ти.
Благодаря, че споделяш, защото много майки и бащи искат да се информират преди да ваксинират и сигурно твоята история ще спре десетки и стотици родители от безумието наречено ваксинация. Много хубаво си описала цялата ситуация, манипулация и така нататък цялата матрица около ваксинирането в Бг.
Когато успея да разкажа на една майка за ужаса, която преживяхме с първото ми дете и тя вземе решение да не ваксинира своето, все едно съм го направила за моят милият.
 sennata7, sdd_varna  има тема за ваксините и вредата от тях. Там има и майки, които се обединяват и се информират - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=571083.75  Заповядайте да си помагаме, както можем.

# 60
  • Мнения: 1 262
Съжалявам мили майчета за пострадалите ви дечица!С всеки изминат ден започнах да осъзнавам , че с поставянето на ваксините играя на руска ролетка със здравето на детето си!!!

# 61
  • Мнения: 3
Днес се сблъсках с реалността на нашата здравна система - отказах ваксиниране на детето ми, в следствие на което ще бъда санкционирана и глобена от ХЕИ, като глобите започват от 200лв. нагоре. Обясниха ми също, че поради отказът ми от ваксинации детето ми няма да бъде допуснато да постъпи в учебно заведение; че ако някой ден като порасне реши да отиде да работи в чужбина, също няма да го приемат на работа без представяне на имунизационен паспорт за приетите ваксини; че от ДСП (социалните) ще ми спрат детските надбавки, защото няма да мога да представя бележка от личния лекар на детето, че са му направени всички ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ имунизации?! И това ако не е терор и принуда?! Щом е за наше добро - да ни оставят да избираме дали искаме това "добро", а не да ни глобяват, че не щем да ни спасяват насилствено! Сега разбирате пълният смисъл на израза "Спасение дебне от всякъде".
Има ли някаква организирана инициатива на хора, майки, противопоставящи се на това издевателство? Ако знаете за такива, моля, свържете ме с тях

# 62
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А кой ви заплашва, ако е личната - не се притеснявайте. Май няма глобени за това.
Детска градина, ок може да откажат, но училище нее, защото е задължително

# 63
  • Мнения: 3 914
 JoyТова е някое GP с богато въображение.Двете неща ,които са истина са спирането на детските и това че детето няма да може да посещава детска градина.Училище,чужбини,особено пък последното,това са глупости.От личен опит мога да кажа:Детето ми е без ваксини,посещава училище,лекува се в чужбина,при това няколко чужбини,дори е с операции там,обяснила съм че е без ваксини ,а отговора в Германия беше-това е ваш личен избор,а в Израел-правилно правите.Глобата си я чакам 9-та година,а и няма как да стане,защото ще обжалвам и ще спечеля,и те това го знаят.Единственото което правя е че се разхождам по лекари,училища,болници,с декларация,която можете да намерите лесно в интернет Peace

# 64
  • Мнения: 3
Ясно, че няма да ме стреснат, но защо трябва в уж демократична европейска страна да ни дирижират като във фашистки строй? Нали знаете дефиницията за "свобода" - право на избор и свободна воля. Е, къде ни е свободата тогава ?!

# 65
  • Мнения: 700
Днес се сблъсках с реалността на нашата здравна система - отказах ваксиниране на детето ми, в следствие на което ще бъда санкционирана и глобена от ХЕИ, като глобите започват от 200лв. нагоре. Обясниха ми също, че поради отказът ми от ваксинации детето ми няма да бъде допуснато да постъпи в учебно заведение; че ако някой ден като порасне реши да отиде да работи в чужбина, също няма да го приемат на работа без представяне на имунизационен паспорт за приетите ваксини; че от ДСП (социалните) ще ми спрат детските надбавки, защото няма да мога да представя бележка от личния лекар на детето, че са му направени всички ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ имунизации?! И това ако не е терор и принуда?! Щом е за наше добро - да ни оставят да избираме дали искаме това "добро", а не да ни глобяват, че не щем да ни спасяват насилствено! Сега разбирате пълният смисъл на израза "Спасение дебне от всякъде".
Има ли някаква организирана инициатива на хора, майки, противопоставящи се на това издевателство? Ако знаете за такива, моля, свържете ме с тях
Много добре казано!!! Simple Smile
Заповядай в тази тема. Там се обсъжда културно вредата от ваксините. Има майки, които водят съдебно дело. Други се борят кой както може и се споделя опит и инфо.

# 66
  • Мнения: 26
Здравейте на всички тук! Нашата одисея започна по същия начин но не от ваксината, незнам откъде сме хванали  този вирус, но нашата ваксина беше поставена  преди месеци/6 месеца / преди това. При чревна инфекция ни се парализираха крачетата, дори не можеше да сяда и ни поставиха една диагноза - Гилен Баре, която с изследвания състоянието на малкия не покри и подтипа на заболяването ни е полиомелитно подобно заболяване с ентеровирусен характер. Той не можеше и да седи, а за възрастта си преди да започне всичко и вървеше стабилно той е на 1г. 1м. Незнам какво се случи и макар да ме нападнете имам чувството, че ако е полиомелит нямаше да бъде толкова бързо възстановяването му. В момента вече 24 ден от заболяването той вече пълзи- да не ходи но още не сме забочнали физиотерапия. Бях достатъчно нахална да попитам дали не е от ваксината за полиомелит, но всички отричаха, да, няма да признаят, ЛК ми каза, че ако е нямал тази ваксина е щял да стигне по надалеч в самото заболяване т. е тази ваксина не предпазва от заболяване с подобен вирус, въпроса е в имунната система на децата ни. Искренно се надявам да се възстановим до края и той отново да проходи и пожелавам на всички да  имат сили да се борят за децата си.когато бях в болницата разбрах, че всичко е БОжа работа и аз не мога да променя нищо, мога само да се боря! 

# 67
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Днес се сблъсках с реалността на нашата здравна система - отказах ваксиниране на детето ми, в следствие на което ще бъда санкционирана и глобена от ХЕИ, като глобите започват от 200лв. нагоре. Обясниха ми също, че поради отказът ми от ваксинации детето ми няма да бъде допуснато да постъпи в учебно заведение; че ако някой ден като порасне реши да отиде да работи в чужбина, също няма да го приемат на работа без представяне на имунизационен паспорт за приетите ваксини; че от ДСП (социалните) ще ми спрат детските надбавки, защото няма да мога да представя бележка от личния лекар на детето, че са му направени всички ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ имунизации?! И това ако не е терор и принуда?! Щом е за наше добро - да ни оставят да избираме дали искаме това "добро", а не да ни глобяват, че не щем да ни спасяват насилствено! Сега разбирате пълният смисъл на израза "Спасение дебне от всякъде".
Има ли някаква организирана инициатива на хора, майки, противопоставящи се на това издевателство? Ако знаете за такива, моля, свържете ме с тях

Аз имам същия проблем. С който смятам да се боря, за равни права на децата ни.
Затова искам да питам, как мога законно да получа служебна бележка, че детето ми е освободено от ваксини? Или по точно как да го освободя законово, за да не ми създават проблеми по различните инстанции. Без да сме пострадали от тях, и без да има болест която го освобождава. Четох в един сайт кои инстанции се обикалят, и какви документи се изискват и на какво законово основание го правиш, но не мога да го намеря.  Banghead

# 68
  • Мнения: 371
Сина ми е на 4 и половина, а говори като 2 годишен, стана агресивен, защото децата не го разбират, крещи за най-малкото нещо, а до близо 2 годишен си повтаряше и опитваше да говори, колкото и сега с много услия вече, дали е от ваксина?

# 69
  • Враца
  • Мнения: 871
Това е много относително..първо намерете начин да разберете дали има проблем..Проверете слуха ...и тогава пак ще се види..И  невролог,щом е станал агресивен..

Общи условия

Активация на акаунт