Сушилня на кондензен принцип

  • 12 889
  • 26
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моля, който ползва такава (по-конкретно Индезит и Аристон), нека ми сподели, как точно я управялва и какво точно задава и въобще всичко.

После аз пак ще питам.

Мерси   bouquet

# 1
  • Хасково
  • Мнения: 992
Аз имам Аристон ASL 70C от около месец я ползваме.
Ползвала съм готовите програми 1-2 пъти струват ми се по-дълги от необходимото.
Преценям според това колко и какво съм сложила времет на сушене.
Снощи например суших претъпкана пералня с анцунзи и ватирани блузи -  имаше и триконечна вата някои от тях - суших ги на 90 мин., но 20-30 мин. преди да приключи времето отворих и извадих някои които бяха вече сухи и също почистих филтъра /този който е отпред на вратичката/.
Филтъра задължително го честя след вяко сушене иначе се намалява ефективността на сушилната.
Сушим в почти всички случаи на висока температура/има си спец. копче/ - никой не може да ми каже колко е ниската и колко високата температура.
Ако някой знае да каже.
Не знам какво точно те интерисува, а и аз съм с малък опит.
Ще следя и аз темата за съвети от ползвалите по-дълго сушилни.

# 2
  • Мнения: 204
Повишил ли ви се е разхода на ток откакто ползвате сушилните. Вчера ходихме да гледаме и щях да падна като видях- пералнята ми разход 0,84, а сушилните от 3,80 до 4,20. Разликата е огромна. Аз плащам ток 100 лв. без нея, представям си на колко ще скочи. На нощна ел. енергия ли я ползвате или без значение. Питането ми е поради факта, че си харесах втора употреба- Hotpoint, но няма отложен старт и функция против намачкване

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
естествено че гълта много ток, цялата вода от прането която е останала в дрехите трябва да се изпари и още веднъж парата да с еохлади за да стане на вода в резервоара .... по голямо еко-престъпление в дома е да имаш по 2 плазменни телевизора в всяка стая и да работят ......

# 4
  • Мнения: 204
А LSD телевизорите?

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
плазмата харчи около 580вата лсд-то много по-малко но не съм го проверявал ....

# 6
  • Хасково
  • Мнения: 992
Ние се стараем да я ползваме на нощна енергия - естественноче има значение дали е на дневна или нощна енергия.
тези средно около 4 кв са изчислени за дадена програма /не е посочено коя/ но си харчи щом помещението в което е сушилнята /северно и не е малко12 кв.м./ се стопля.
направи си засечка пущаш я поглеждаш електромера и като приключи пак го погледни и ще видиш колко е похарчила ток по цената и ще разбераш.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нещо залитате твърде встрани от темата. Много ви моля.

Надя - мерси. Мисля, че точно за този модел имам питане. Но след малко ще го уточня на 100%.

Казваш - готови програми. Аз нагласих бутона на 90мин. и сложих в сушилнята 2бр. дрехи (ватирана и памучна) и пуснах. Струва ми се, че сушИ над 2ч. и понеже на мен ми писна, отидох и я изключих. Че дори на изгоряло ми замириса.  Sick Дрехите бяха сухи.

После направих 2-ри тест. Намокрих само ватираната и я пуснах:
- 1-во: само на 30мин. Изключи се уреда и си отвори вратата.
- 2-ро: само на 40мин. Пак се изкл. сам и си отв. вратата.
Наистина дрехата я намокрих на чешмата, демек не е центрофугирана и след време = на 1ч.10мин. дрехата бе топла, но доста мокра.
Искам да кажа, че не ми е ясно само ТИ ли определяш времето за сушене (както аз зададох някакви мин.) или има някъде термодатчик или у-во, контролиращо процесите в тези уреди?

Като свърши, нали сама си отваря вратата?

# 8
  • Мнения: 934
Моята е Уърпул, със 6-то чувство.
Само задавам дали да са сухи за гладене, прибиране или обличане и
я за......  Ако не я отворя започва програма против намачкване.

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Абе, Шани, ти нали имаше Miele?

Моята е Аристон ASL-70 C.

Какво по-точно те интересува. Вратата не се отваря сама след приключване на програмата, няма такова нещо. Аз използвам само автоматичната програма с висока температура и 10-минутната за освежаване на дрехи. Рядко съм ползвала програмите за време. Процедира се така:
Включваш я, избираш програма с помощта на програматора- механичен в моя случай. Задавам допълнителни бутони, ако искам- аларма, против намачкване преди сушенето, против намачкване след сушенето, отложен старт или висока температура и натискам старт. Това е. Индикатори полазват фазите на програмата. Като спре, ако има зададена аларма пищи, ако няма- мълчи и само свети. Шри програма за време- се държи по същият начин, машинката. Вратата се отваря с лек натиск навътре.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Абе, Шани, ти нали имаше Miele?

Моята е Аристон ASL-70 C.

Имам Миеле, да.
Но един такъв болкук, като циритания от теб модел ни е дошъл за ремонт и ей - богу, по-голяма щуротия не съм виждала.  #Crazy И това в голяма степен е така, защото е на кондензен принцип.
Още по-силно оцених моята немска машинка, защото само нагласям степен на влажност и вид на дрехите и затварям. Тя си преценява колко да суши. И после почва да писка, че е свършила. Но писка до откат.

Та ми трябваше малко упътване, кое как е при тези итал. машинерии.
Инак ти благодаря Джемма за изчерпателното инфо. И ако искаш, можеш да ми простиш, че ти обиждам уреда. Сори, но не мога да кажа, че е добро решение.  Confused

# 11
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Е, прощавам ти де, споко. Laughing Боклук, не боклук- докато не стигне до сервиза, не мисля че е по-лоша от твоята машинка. Аз също само врътвам копчето и тя сама си преценява колко да суши и писка също до откат. Лично аз съм много доволна от боклука си.

# 12
  • Хасково
  • Мнения: 992
нещо залитате твърде встрани от темата. Много ви моля.

Надя - мерси. Мисля, че точно за този модел имам питане. Но след малко ще го уточня на 100%.

Казваш - готови програми. Аз нагласих бутона на 90мин. и сложих в сушилнята 2бр. дрехи (ватирана и памучна) и пуснах. Струва ми се, че сушИ над 2ч. и понеже на мен ми писна, отидох и я изключих. Че дори на изгоряло ми замириса.  Sick Дрехите бяха сухи.

После направих 2-ри тест. Намокрих само ватираната и я пуснах:
- 1-во: само на 30мин. Изключи се уреда и си отвори вратата.
- 2-ро: само на 40мин. Пак се изкл. сам и си отв. вратата.
Наистина дрехата я намокрих на чешмата, демек не е центрофугирана и след време = на 1ч.10мин. дрехата бе топла, но доста мокра.
Искам да кажа, че не ми е ясно само ТИ ли определяш времето за сушене (както аз зададох някакви мин.) или има някъде термодатчик или у-во, контролиращо процесите в тези уреди?

Като свърши, нали сама си отваря вратата?
Не не си отваря вратата сама!
Не знам как е при 3-те готови програми, но като ти си зададеш минутите си ги кара докрай независимо от сухотата на дрехите!
Хубавото при този модел е че можеш да отвориш по някое време и каквото прецениш че е сухо и ливсичкото ако е сухо вадиш и това е.Като проучвах какво да си купя устаових че има сушилни които не можеда бъдат прексвани като започне трябва да си го изкара до край!
А дали е БОКЛУК е въпос на КЪСМЕТ!
Кой каквато си е я е избрал да си я ползва със здраве и да не му създава проблеми!
Тук сме за да споделим кой как работи със суилната, а не да обсъдам марката която си е купил!

# 13
От скоро имам сушилня gorenje D64225, засега съм сушила чаршафи,бельо и хавлии на програмата за памук и съм доволна от резултата.Въпроса ми е дали някой е сушил на програмата за вълна дрехи, които съдържат някакъв процент вълна и какъв е резултата, защото повето мои дрехи са такива и ако ги изкарам малки и смачкани, ще умра от яд  Close

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
NadiaNGX - не знам защо (т.е знам - от хормоните ти ще да е) се засягаш лично. И аз само споделям, пък и понеже се разприказвахме с Джемма   bouquet, си позволих да квалифицирам.

От друга страна, на база сравнението, което мога да направя, съм и убедена в правотата си.
Е, на тази, която е при мен, вратата й на 2 пъти се самоотвори. Без никакъв звуков сигнал. Та се питах - това ли е истината?  Rolling Eyes
За това ви поисках и справката.
Благодаря ви още веднъж, за всичко, което споделихте с мен.  Simple Smile

 Джемма - голям късмет ти желая  Peace и на теб Надя с тези "уреди".


П.П: Преди 1 седмица пък правихме Индезит. Сходен проблем, в сходен боклук.


П.П2: и аз съм си купувала уреди-боклуци. Е, оцелях... Сега си взех друг, по-добър и надежден.

Общи условия

Активация на акаунт