Спешно-каква пералня!!!

  • 4 356
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте, мами!!!!
Помагайте!!!!Ще си купувам нова пералня - казвайте каква!!!

Спряла съм се на следните марки:
Урпул
Гореня
Електролукс
АЕГ


Кажете кой каква има и какъв е модела!!
Изискванията са ми максимални обороти поне-1000, клас А и полвин пране и цена до 700 лева!!!
И да попитам доволни ли сте от пералните ВЕКО!!!!!

# 1
  • Мнения: 3 641
Електролукс, много съм доволна. Безшумна, отложен старт, програма маратонки, фини дрехи. Клас АА/икономична/И други екстри. Но сякаш АЕГ са най-добрите.  Peace

# 2
  • Мнения: 734
gabata , ние си купихме ВЕКО, но за сега е прала само 2 пъти....Е, няма всички екстри, но познат ни препоръча марката и каза, че общо взето ВЕКО се представя най-добре от към рекламации, а известни марки като споменатите....хич не се класират. Но...не мога да дам кой знае какво мнение по въпроса....Пък и ние я избирахме да е 45цм на дълбочина и от там изборът ни беше доста ограничен. Мисля, че свекървата има Indesit (дано не греша) и се държи много добре...
И в този контекст да попитам (понеже съм нова в занаята) - кога слагате омекотителя? Спирате ли пералнята по някое време (на пауза) или го слагате в началото заедно с праха за пране?

# 3
  • Мнения: 198
Аз съм с тази: http://www.gorenje.bg/3804?aid=6372
От Технномикса я взех за около 630 лв. Много съм доволна, имам чувството, че пере почти без вода, вадя дрехите почти сухи. Единствено няма отложен старт

# 4
  • София
  • Мнения: 250
gabata , ние си купихме ВЕКО, но за сега е прала само 2 пъти....Е, няма всички екстри, но познат ни препоръча марката и каза, че общо взето ВЕКО се представя най-добре от към рекламации, а известни марки като споменатите....хич не се класират. Но...не мога да дам кой знае какво мнение по въпроса....Пък и ние я избирахме да е 45цм на дълбочина и от там изборът ни беше доста ограничен. Мисля, че свекървата има Indesit (дано не греша) и се държи много добре...
И в този контекст да попитам (понеже съм нова в занаята) - кога слагате омекотителя? Спирате ли пералнята по някое време (на пауза) или го слагате в началото заедно с праха за пране?

Слагам в началато омекотителя, има си отделение за него!!!!
Благодаря за мнението а може ли модела на пералнята че и аз искам по-тясна!!!  bouquet

# 5
  • Мнения: 734

Слагам в началато омекотителя, има си отделение за него!!!!
Благодаря за мнението а може ли модела на пералнята че и аз искам по-тясна!!!  bouquet

Знам, че си има отделение за него, но имам познати, които го слагат преди плакненето...Затова питам. А и в това отделение вечно има вода...
За модела на пералнята - ще погледна, понеже не го помня на изуст. Но няма да отговаря на твоите условия. Например максималните обороти са 800. Няма половин пране. В книжката има таблица за всяка програма колко е максималната тежест на прането. Иначе цената беше 430 лв, ако не ме лъже паметта, че всички електроуреди ги купихме наведнъж...

# 6
  • Мнения: 504
Аз имам Уърпул шесто чувство, много съм доволна имам я от 4 години. Сама определя температурата и оборотите аз само посочвам какво е прането. Инак с всички копчета не мога да се оправя   Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 13 172
Аз съм с тази: http://www.gorenje.bg/3804?aid=6372
От Технномикса я взех за около 630 лв. Много съм доволна, имам чувството, че пере почти без вода, вадя дрехите почти сухи. Единствено няма отложен старт
Извинявай, но колко минути ти е кратката програма? В линка пише 140! И аз съм харесала тази пералня.

# 8
  • Мнения: 35
Ние имаме Уърпул с горно зареждане от около 6 год., с 800 оборота. Доволна съм, за сега се е разваляла само веднъж. При избора обърни внимание на съкратената програма за пране, както и на това да е клас А.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Спешно - каква пералня?"

Голяма, хубава и бяла.  Flutter

# 10
  • София
  • Мнения: 63
Електролукс, много съм доволна. Безшумна, отложен старт, програма маратонки, фини дрехи. Клас АА/икономична/И други екстри. Но сякаш АЕГ са най-добрите. 

Аз имам същата от 1година, страшно съм доволна. Преди това я изпитахме с предишния модел при майка ми от 3год. АЕГ са най- добри, но и по-скъпи. Препоръчвам си мойта- като съотношение качество цена. На свеки е ARISTON доста по-скъп от моята, но остава прах по дрехите, избеляват, разкъсва дрехите покрай яките и ластиците, и това при най- леките настройки и обороти.
Успех с избора

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Аз съм с тази: http://www.gorenje.bg/3804?aid=6372
От Технномикса я взех за около 630 лв. Много съм доволна, имам чувството, че пере почти без вода, вадя дрехите почти сухи. Единствено няма отложен старт
Извинявай, но колко минути ти е кратката програма? В линка пише 140! И аз съм харесала тази пералня.

Ами по принцип зависи каква основна си си избрала. Например програмата за памук е към 2 часа, съкратената е наполовина, т.е. час. Има и ръчно пране, но не съм я пускала и не знам колко е дълга.

# 12
  • Мнения: 2 266
горение

# 13
  • Варна
  • Мнения: 826
АЕГ естествено! Peace

# 14
  • софия
  • Мнения: 376
подкрепям

Общи условия

Активация на акаунт