кухни - лак

  • 3 868
  • 6
  •   1
Отговори
момичета, искам да попитам тези от вас, които имат кухни с лаково покритие лесно ли се наранява повърхността? бях се навила да си поръчам такава кухня в платан, но ми извадиха една вратичка, за да видя цвета и тя изглеждаше много захабена, издраскана. казаха, че е така, защото всеки ден я вадели.
но нали и аз всеки ден ще я ползвам?!?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Не, не се захабява лесно.
Дори досега за 3 години ползване не ми се е захабила или надраскала кухнята никъде-лак е, МДФ, постформинг. Лесно се почиства-с препарат за стъло или само с микрофибърна кърпа, но и лесно се цапа-всеки отпечатък се вижда ясно. Детето ми сега се учи да ходи и е на петна постоянно.
Иначе моята кухня също я правиха Платан, кухнята е марка D&C.

# 2
Не, не се захабява лесно.
Дори досега за 3 години ползване не ми се е захабила или надраскала кухнята никъде-лак е, МДФ, постформинг. Лесно се почиства-с препарат за стъло или само с микрофибърна кърпа, но и лесно се цапа-всеки отпечатък се вижда ясно. Детето ми сега се учи да ходи и е на петна постоянно.
Иначе моята кухня също я правиха Платан, кухнята е марка D&C.

какъв цвят е? аз съм си харесала бялото

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Нямаше бяло по мое време! Laughing
Цвета е "лакато" -синьо със сребристи мотиви, шарено е, не е едноцветно. Когато аз си правих кухнята това беше единствения вариант с повече от един цвят. Корпуса и всичко друго е сиво.

# 4
  • Мнения: 605
В нашата кухня горните шкафове са лак - много светли, почти бели /забравих как се казва цвета/. Категорично не се захабяват и драскат лесно. Дори търпят много повече "пръсти" и "капки" от венгето на долните шкафове.

# 5
Ами май говорите за различни модели...D&C са с гетинаксово покритие и лак,и материала е постформинг(заоблянето,което се получава от двете страни на вратичката,а другите 2 са кантирани.)
Там има и кухни от МДФ с лаково покритие(всички краища на вратите са заоблени,няма кантирани страни),по което  се появяват леки драскотинки,ако се ползват абразивни препарати.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами май говорите за различни модели...D&C са с гетинаксово покритие и лак,и материала е постформинг(заоблянето,което се получава от двете страни на вратичката,а другите 2 са кантирани.)
Аз говоря за това-точно такава ми е кухнята.
Бях забравила думата "гетинакс".  Laughing Моите вратички са кантирани със сребристо сиво от двете страни, от другите две е заоблено.

Общи условия

Активация на акаунт