Истинската причина за кариеса при децата

  • 27 986
  • 200
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 161
... P.S.
До защитниците на МакДонълд диетата - продължавайте с вафлите и хамбургерите за да държим първенството. Поне с нещо да сме известни по света Wink

Ех, да можех и аз да го обвиня него, ама тогава, когато имах проблеми със зъбите, даже не бях чула за него  Joy


Какво ли разбират те, виж, баткото от филмчето е много по-компетентен от тях  Mr. Green


Людмиле, тая тема се изчерпа, не се ли усещаш  Hug

Съвсем не се е изчерпала, защото не сме решили какво да направим за децата.

Ще цитирам новините от тази вечер:

"Нужни са спешни мерки за предпазване на децата от заболявания на зъбите", предупредиха днес от Българския зъболекарски съюз. "75 % от децата до 6 години у нас имат по няколко кариеса на млечните зъби."

"Поне по 4 постоянни зъба с кариес има почти всяко дете в България до 12-годишна въраст. Преди да навършат 18 години повечето младежи у нас вече са с по един изваден зъб. Рязкото увеличаване на зъбните заболявания за децата и почти пълното обеззъбяване, до което се стига в пенсионна възраст, налагат да се реагира на държавно ниво сега, за да се подобри здравословното състояние на нацията след 10 години, обясняват от Зъболекарския съюз."

"Д-р Николай Шарков – председател на БЗС:
"Флуорът е доказал своето значение за изграждане на здрава зъбна структура".

Най-масовата и най-евтина флуорна профилактика е да се добавя флуор в питейната вода
. Това става като се инсталират флуоратори към пречиствателните станции. За осъществяването на тази задача се искат решение на държавни институции или на местните Общински съвети. До тогава е добре да се осигурява мляко, обогатено с флуор или да се пият флуорни таблетки.

Бременните трябва да приемат по 1 мг флуор дневно от 4 месец до раждането и по време на кърменето, за да бъде детето със здрави зъби.

Шест общини вече субсидират детските градини за осигуряване на флуорирано кисело мляко."


 Dizzy Face Dizzy Face
Да чувате някой в БЗС да споменава нещо за правилно детско хранене? Виж за флоуор са вече готови, въпреки доказаната му вреда. Във който и здравен портал да влезеш ще прочетеш, че прекомерната употреба на флоуор ускорява дегенерацията на зъбите.  A от БЗС казват, че бил "доказал значението си"...  newsm78 Вероятно имат в предвид значението му върху банковите сметки на зъболекарската гилдия  Sunglasses

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 01:42 от Ludmil

# 91
  • Мнения: 1 161
Ето кратък документален филм, представящ работата на д-р. Прайс
http://video.google.com/videoplay?docid=-6732288606352338419&hl=en

След този филм може пак да си припомним статията:

"България е на първо място по инсулти и в първата десетка по инфаркти в света, допълни д-р Гергова.
Най-честите причини за повишаване на сърдечносъдовите заболявания и опасността от инфаркти и
инсулти са нерационалното хранене и наднорменото тегло. Българинът нямал ясна представа за теглото
си. По думите на д-р Гергова, едва 39% от запитаните смятат, че са с наднормено тегло, но реално
затлъстели са двойно повече - 64 на сто. Затлъстяването на нацията е следствие от вредни хранителни
навици. Само 37%, от участниците в проучването консумират плодове ежедневно, обясни
специалистката. Полезните храни не са познати на голяма част от българите. 41 на сто от запитаните
никога не консумират пълнозърнест хляб, 65 на сто не използват зехтин, 40% не консумират риба и 53
на сто рядко ядат зеленчуци. Четири от всеки пет българи предпочитат висококалорични и вредни храни
от типа на шоколадови и захарни изделия."


и новините от тази вечер:

"75 % от децата до 6 години у нас имат по няколко кариеса на млечните зъби."

"Поне по 4 постоянни зъба с кариес има почти всяко дете в България до 12-годишна въраст. Преди да навършат 18 години повечето младежи у нас вече са с по един изваден зъб. Рязкото увеличаване на зъбните заболявания за децата води до почти пълно обеззъбяване, в пенсионна възраст".


Ако тези неща не ни накарат да променим нещо, то значи наистина обричаме децата си деградация.

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 01:43 от Ludmil

# 92
  • Мнения: 539
Людмиле, тук пренебрегваме една много важна дума за която става въпрос в новините "Профилактика". Майка ми 35 год. е детска зъболекарка.  - нейното мнение е -децата а и големите хора не ходят редовно на зъболекар, затова са с много умъртвени зъбии т.н. а и хигиената им е под всякаква критика - много хора не знаят как правилно се четкат зъбите. Иначе всичко си е ген - някои хора имат по природа здрави зъби (много от циганите напр.!) добре минерализирани и т.н.

# 93
# 94
# 95
  • Мнения: 1 161
Людмиле, тук пренебрегваме една много важна дума за която става въпрос в новините "Профилактика". Майка ми 35 год. е детска зъболекарка.  - нейното мнение е -децата а и големите хора не ходят редовно на зъболекар, затова са с много умъртвени зъбии т.н. а и хигиената им е под всякаква критика - много хора не знаят как правилно се четкат зъбите. Иначе всичко си е ген - някои хора имат по природа здрави зъби (много от циганите напр.!) добре минерализирани и т.н.

Да, с профилактика можеш да спасиш зъбите, но няма да им спестиш деформации, пародонтоза, разклащане, деформации  в костната система, в скелета, в черепа.

 Прайс, Потенджър и Бернард Йенсен навеждат на една и съща мисъл -- правилното хранене изгражда здрави и добре развити кости. При пътуванията си по света те срещат общности, където хората имат идеални зъби за цял живот без профилактика и зъболечение. Това е и нашата цел.

За тези, които отдават значение на правилното хранене ще предложа една таблица с най-здравословното комбиниране на храните:

Отпечатайте я, окачете я на видно място в кухнята и нека тя ви стане кухненският наставник. По-нататък ще публикувам и подробна таблица с комбинацията на продуктите.

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 00:21 от Ludmil

# 96
  • Мнения: 14 654
Много ме е яд, когато се решава така масово да се "профилактират" хората, като например те задължават да приемаш вода с флуор. Напълно съм съгласна с това:
A от БЗС казват, че бил "доказал значението си"...  newsm78 Вероятно имат в предвид значението му върху банковите сметки на зъболекарската гилдия  Sunglasses
Флуор се изписва на новородени бебета за профилактика, слагат им го в млякото в градините. По- добре да им дават по един портокал всеки ден вместо това мляко и ще е по- полезно за зъбите.

# 97
  • Мнения: 2 761
Записвам се-изклю4ително интересна тема,при това не само за зъбите!

# 98
  • Мнения: 539

Флуор се изписва на новородени бебета за профилактика, ...
[/quote]

Това не е практика. Или поне на мен никой не ми е изписвал флуор за децата. Пак допираме до "зравословно, разнообразно и рационално хранене, което го препоръчват всички доктори.
Имаше една приказка "цяра е в мярата...", нещо такова беше, един вид да не се прекалява с нищо.

# 99
  • Мнения: 14 654
Това не е практика.
Практика е. Това, че си попаднала на лекар, който не го предписва е по- скоро изключение.

# 100
  • Мнения: 376

Флуор се изписва на новородени бебета за профилактика, ...

Това не е практика. Или поне на мен никой не ми е изписвал флуор за децата. Пак допираме до "зравословно, разнообразно и рационално хранене, което го препоръчват всички доктори.
Имаше една приказка "цяра е в мярата...", нещо такова беше, един вид да не се прекалява с нищо.
[/quote]

Наистина не е практика, даже е случайност ако попаднеш на лекар, който ще го препоръча за бебока. И при това трябваше /личен опит/ да попитам специално стоматоложката дали да давам флуор на вече порастналото си бебе - почти на две годишна възраст. А докато бях бременна стоматолог ми каза, че няма нужда да пия...

# 101
  • Мнения: 1 161
Дайте да обобщим нещата дотук:

1. Трима учени, д-р Прайс, д-р Потенджър и д-р Йенсен независимо един от друг изследват влиянието на храната и околната среда върху здравето и дълголетието на човека. Тримата стигат до еднакви заключения -- храненето с местно отгледана (не-индустриална храна) сурова или леко обработена храна дарява човека за цял живот със здрави зъби, физика и кости. Храненето трябва да е разделно (в тези условия това естествено се спазва, за нас има таблица.)

2. В България хората имат много сериозен проблем със зъбите и сърцето. На всеки три минути у нас умира човек с болно сърце, в същото време почти всяко дете до 12 години е вече с развалени зъби.

3. Зъболекарския съюз решава, че тези проблеми ще се "излекуват" с флоурид, който да се слага във всичко - мляко, питейна вода и т.н. В същото време техните колеги от Американската Зъболекарска Асоциация, предупреждават, цитирам: "ранното излагане на децата на флуор ще развали зъбите им.".

Какво е флуор? Флуорът влияе и на обмяната на мазнините и въглехидратите, участва във формирането на зъбите и костите, но не трябва да се забравя, че самият флуор е вещество с втори клас опасност (“фторос” в превод от гръцки означава “разрушаващ”, а газообразният F2 е смъртоносен за човека).

Излишъкът на флуор в организма предизвиква дисбалансиране на фосфорно-калциевия обмен, а това води до нарушение на минерализацията на костните тъкани и сухожилията.

Според учените, флуорът в прекомерни количества предизвиква колоидно прераждане на тъканта на щитовидната жлеза, намалява имунитета, затруднява вътреклетъчните процеси на синтеза и ускорява физиологичното стареене. Резултатите от ново изследване, публикувано в списание Behavioral Brain Research, показват, че флуорът е способен да предизвика промени в мозъчната тъкан и някои форми на слабоумие, като Алцхаймер. За последните 10 години В Америка [където масово се слага флуор в питейната вода]случаите на аутизъм при децата са нараснали с 800%.

Изводът е: възможно е да запазим зъбите на децата, дори в едно съвременно общество.


  • Ако флуорът действително е способен да помага на зъбите на децата ни, то той трябва да бъде в изключително малки дози. Далеч по-полезно е този елемент да попада в организма на детето в необходимото количество чрез храната - рибата, ябълките, чаят.
  • Нужно е внимателно да подбираме храната им, да ги научим правилно да я съчетават и да гледаме да е колкото се може в естествения си вид, без печене, пържене и др. обработки. Храната трябва да е биологична или поне естествено отглеждана, без пестициди и нитрати, да не е отглеждана в парник или чрез хидропоника.
  • Децата не бива да привикват да си набавят енергия от концентрирани храни, като вафли и шоколади, защото това води към пристрастяване и предпочитанието им пред естествено сладките плодове. Уви, не вафлите, а плодовете ще го дарят със здраве.
  • Индустриалната храна (вафли и бонбони, хабургери, кифли, всякакви бързи закуски, полуфабрикати, газирани напитки и др.) като принцип е вредна за здравето и трябва да се избягва. Причините са много. Първо тя се състои от съставки, чиито ценни елементи и минерали са премахнати или в неправилни пропорции. Второ, тя е пълна с консерванти и оцветители, които са доказано вредни. Трето, тя е лишена от жизнена сила.

Вижте нещо интересно. Това са снимки на гъба, направени с кирилиянова фотография. Полето, около гъбата е праната (жизнената сила). Колкото по-силно и интензивно е, толкова повече тя ще ни дари с жизненост, когато я изядем.


Сурова гъба от биологична ферма - пращи от енергия


Сурова гъба от супермаркета - аурата е по-малка по размер и интензитет


Същата гъба съвсем леко сготвена. Силата й се е стопила наполовина.


Срязана гъба, оставена 24 часа - вижда се значително разкъсване и намаляване на полето.
Представете си я срязана + сготвена -- едва ли е останала сила в нея.


Гъба, сготвена за 5 секунди в микровълнова печка -- полето й е унищожено.
Представете си сега, какво става с мозъка на децата, който те бавно пекат с GSM-ите...


Изводът е, че колкото повече обработваме храна, толкова повече тя става безжизнена.


ДА ДАРИМ ДЕЦАТА СЪС ЗДРАВИ УСМИВКИ

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 19:18 от Ludmil

# 102
  • Мнения: 376
Ludmil, благодаря   bouquet

# 103
  • София
  • Мнения: 6 999
Гъба, сготвена за 5 секунди в микровълнова печка -- полето й е унищожено.
Представете си сега, какво става с мозъка на децата, който те бавно пекат с GSM-ите...

Това ми е малко: Нерде Ямбол...нерде Стамбул... По-добре пускай отделни теми - за отделните си идеи: 1. За Кариеса, 2. За микровълновите. 3. За мобилните. 4.... и т.н.

Във всеки случай - горкия ми мозък: Говоря поне по 1 час дневно от мобилния си телефон... Sick

# 104
  • Мнения: 1 161
Гъба, сготвена за 5 секунди в микровълнова печка -- полето й е унищожено.
Представете си сега, какво става с мозъка на децата, който те бавно пекат с GSM-ите...

Това ми е малко: Нерде Ямбол...нерде Стамбул... По-добре пускай отделни теми - за отделните си идеи: 1. За Кариеса, 2. За микровълновите. 3. За мобилните. 4.... и т.н.

Във всеки случай - горкия ми мозък: Говоря поне по 1 час дневно от мобилния си телефон... Sick
Ако можем да сравним мозъка с онази гъба, която сaмo след 5 секунди в микровълнова е с разрушено поле... Не е задължително човек да хване рак или нещо видимо от употребата на GSM. Разрушеното енергийно поле около главата може да се прояви като неврози, слаба памет, неадекватност ... Въобще от главата се командва цялото тяло. Когато я бомбандираме с микровълни може да се очаква поражение във всяка част на тялото...

Мобилният телефон е малка микровълнова печка - не знам вие, но аз усещам как ми се стопля главата, когато говоря. Което значи, че ако не за 5 секунди, то за 5 години може да опече един мозък... Но освен мозъци може да пече и други неща, например яйца: http://cellcook.hit.bg

Общи условия

Активация на акаунт