Бабешки методи при хрема моля

  • 32 664
  • 37
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Моля ви помогнете ми от 2 месеца аз и малката сме поячти нон стоп болни Сега пак ни мъчи хрема.Какво ли не пробвах- лучени какпки ,лимон,от 2 дни капя и коластра но не минаваМоля кажете и нещо друго.Гореизброените неща колко дни трябва да се капят за да има някакъв ефект

# 1
Аз и правя инхалации с лайка и сода за хляб.Капки за нос не използвам вече,защото и ние бяхме така,сменихме всичките видове детски капки и пак същата история.Пръскам само стеримар и инхалациите ги правим вечер, преди сън.Но най-добре отидете на лекар,за да му вземат секрет на детето и да се види да не би да се изолира някаква бактерия.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 537
Баба ми ми казваше вечер да сложа напоени с ракия памучета, които са увити с други, така че да не са мокри /или влажни/ в ушите.  newsm78

# 3
Освен кърма съм слагала мед ,разреден с малко вода.

# 4
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
В продължение на 7 дни вечерта преди лягане в ноздрите на детето се слага малко парченце масло,една вечер в едната ноздра,другата в друга.

# 5
  • Мнения: 48
ние също сме почти от 2 месеца сме болни. В момента сме с  много гъсти жълти сополи. Правя й инхалаций с лайка и сода от 2 дни капя лучени капки , лайка с морска сол редувам ги като промивам носа няколко пъти на ден със стермар. Днес се сетих миналата зима и правих капки от изтискан сок от червено  цвекло и мед и имаше ефект. Днес наобед и капнах и сега сополките и станаха по-малко и по-бистри. Незнам дали е от тези капки или просто така се случи но смятам да продължа с тях и утре ще ви кажа дали има някакъв ефект

# 6
  • Мнения: 82
Здравей,препоръчвам ти сребърна вода,можеш да я пиеш,капеш в уши и нос и ти и детето.Тя е мощно антибактериално средство/прочети в гугъла/БЕЗВРЕДНО.Едно шише от 3лв. е еквивалент на антибиотик от 100лв.Успех! Peace

# 7
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
И аз наскоро разбрах за един страхотен спрей казва се Алое фърст и се използва за ,хрема,червено гърло,афти,ангини.Може да се ползва и за бебета.Запознах се с дистрибутор от форума и си го купих.Страшно съм доволна .Бутилката е голяма и може да се ползва за цяла зима профилакти4но.

# 8
  • Мнения: 52
лайката за бебета много помага.
на 100 мл. 1 с .л.лаъка се запарва и се капе топла.няма определено количество.може и през 2 часа.билка е и ако не помогне няма да навреди.също така витамин С в носа капе се ,но докато хремата е още в първите дни.успех!пожелавам ви бързо оздравяване!!!  bouquet

# 9
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Физиологичен разтвор;
Витамин С;
Обезсолена свинска мас;
В продължение на 7 дни вечерта преди лягане в ноздрите на детето се слага малко парченце масло,една вечер в едната ноздра,другата в друга.
newsm10, като най-добре е ,маслото да бъде домашно.

# 10
  • Мнения: 4 784
Ментови капки на възглавничката вечер се капват, а през деня някъде по дрешката. Много бързо отпушват нослето.

# 11
  • Мнения: 728
Витамин С на ампула-с капкомер по 2 капки в ноздра

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Аз и правя инхалации с лайка и сода за хляб.

Винаги с това започвам и аз Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Как точно ги правите тези инхалации-като заври заставате над котлона и дишате парите ли

# 14
  • Мнения: 382
На един курс тук ("Първа помощ за малки деца"), лекторката каза, че при хрема добре действа ситно нарязан лук, увит в чорап или пелена и поставен близо до детето (в някое ъгълче над леглото). Поне нас ни облекчаваше.

Общи условия

Активация на акаунт