Фурна Gorenje въпрос

  • 12 726
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 430
Имам такава фурна и ми се струва, че нещо бъркам с нея. Всичко пека на долен нагревател с вентилатор. Ако пусна да пече отгоре и отдолу почти нищо не става или минава много време, става дума и за месо и за мусака примерно и зеленчуци и др. Банички също..А ми се струва, че не може всичко на един принцип да е..
Въпросът ми е, който ползва такава или подобна на горенйе (моята е със сензорите) да ми каже горе долу какви ястия на какво меню пече и кои нива използва. Аз ползвам винаги второто ниво (отдолу нагоре).

# 1
  • Мнения: 192
Старата ми беше Горение но не със сензорите а от тези със врътките. Всичко печахме както ти а горния нагревател - само накрая за заливката на мусаката например. Бтв, страхотна фурничка, сегашната е пълен боклук (не е Горение) но следващата пак ще е такава, обаче с дизайна на Pininfarina.

# 2
  • София
  • Мнения: 430
поуспокоих се малко, а на пининфарина искам и кафемашината и каната за кафе на сименс мисля бяха Laughing но цените са......... ooooh!

# 3
  • Мнения: 192
Абе така си е ама пък дизайна е убийствен.
Точно като италианските коли с дизайн на pinifarina.

В момента сме с едни уреди faber или нещо подобно - не могад да стъпят на малкия пръст на Горение-то.

# 4
  • Мнения: 165
Аз от няколко месеца съм с фурна на Gorenje. Всичко пека на долен и горен нагревател без вентилатор. Мусаката ми става за около 30 мин. Пица 10 мин. Печено пиле в йенска тенджера малко по-малко от час. Свекървата взе някви банички от тея на Бела готовите - 15 мин. И аз ползвам главно второ ниво. За почти всичко от 220 до 250 градуса. Функцията с вентилатор още даже не съм ползвала, защото не съм свикнала. Трябва да пробвам може и по-бързо да става.

# 5
  • Мнения: 1 492
И аз за всичко ползвам горен и долен нагревател, без вентилатор. Всичко си става идеално.
Предишната ми печка/ пак Горение/ беше само с вентилатор и печеше много по-бавно.

Сега се сещам, че в книжката имаше подробно обяснено какво и как се готвят ястията. В смисъл...зеленчуци на еди кое си ниво, на еди каква си програма, еди какви си градуси. Simple Smile Виж там, може и на твоята да ги има.

# 6
  • Мнения: 1 655
Използвам най-вече печене само на вентилатор (иконката представлява вентилатор, без обозначени нагреватели).

# 7
  • Мнения: 157
и моята е Горение , но не ползвам вентилатор.За различните ястия поглеждам таблицата в книжката с инструкциите докато свикна./там е написано на кое ниво се пекат пици,кексове,меса и тн./

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
В книжката си е подробно обяснено, прочети я. Аз пека горе-долу така:
ястия - горен и долен, на второто ниво.
меса - горен и долен на трето ниво, накрая включвам инфрачервен за коричка
тестени работи - само на вентилатор, ако са месени с мая в началото пускам само долен реотан с вентилатор, за да бухне повече.
сандвичи, печено сирене или кашкавал - на шесто ниво с инфрарред
Друго не се сещам.
А, важно нещо - никога не печете пържоли и въобще месо с вентилатор. Уж дава възможност за печене на още едно ястие в същото време, но месото става като сварено и е супер гадно Sick

# 9
  • Мнения: 46 492
У нас мъжът ми готви, като го питам кое как пече, все ми казва да си прочета книжката  Close а като я взема, все едно ми е на китайските  Crazy

... А, важно нещо - никога не печете пържоли и въобще месо с вентилатор ...

Пилето става страхотно на вентилатор, в Билата тези, които се водят "пиле на грил", също ги правят на вентилатор, питахме хората, които ги пекат и откраднахме занаята  Embarassed

# 10
  • Мнения: 3 970
Готвя винаги на горен+долен+вентилатор Peace

Може ли да питам нещо Embarassed
Имам една функция - картинката е каничка. Била за почистване на фурната.Но в моята книжка не пише как се ползва.Ако някой знае ще съм му много благодарна Heart Eyes

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 130
Аз знам или поне така си мисля че знам: значи като включиш каничката-това е функцията самопочистване. Фурната има тава-слагаш я на най-долното ниво, пълниш я с 400 грама вода, включваш на каничката и на 50 градуса. Така поне половин час. Прес това време водата се изпарява и от изпаренията се размекват натрупаните мазнини и мръсотия от стените на фурната. После само ги забърсваш с кърпа. Това е което знам аз. Успех  Simple Smile

# 12
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
50 гр не е твърде малко, как се изпарява на 50 водата? Simple Smile

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 130
50 гр не е твърде малко, как се изпарява на 50 водата? Simple Smile

Според упътването не е малко , а и съм го пробвала и става

# 14
  • Мнения: 46 492
Самопочистване трънки, само препарат и здраво търкане помагат  Confused

# 15
  • Мнения: 6
Аз също имам Горение. Пека различните неща на различни програми, но относно мусаката и други подобни манджи (месо с картофи, зеле, ориз) махам скарата, слагам тавата направо върху фурната и пека на горен и долен нагревател или пък на вентилатор. Ако искам да се получи хрупкава коричка пускам вентилатор с горен нагревател - при мен той е инфрачервен.

# 16
  • Мнения: 3 970
Аз знам или поне така си мисля че знам: значи като включиш каничката-това е функцията самопочистване. Фурната има тава-слагаш я на най-долното ниво, пълниш я с 400 грама вода, включваш на каничката и на 50 градуса. Така поне половин час. Прес това време водата се изпарява и от изпаренията се размекват натрупаните мазнини и мръсотия от стените на фурната. После само ги забърсваш с кърпа. Това е което знам аз. Успех  Simple Smile

Много благодаря Hug

# 17
  • Мнения: 2 865
Пилето става страхотно на вентилатор, в Билата тези, които се водят "пиле на грил", също ги правят на вентилатор, питахме хората, които ги пекат и откраднахме занаята  Embarassed

Коя функция се използва за пилето? Тази която е само вентилатор или инфрачервен нагревател + вентилатор? В тава ли се слага или на скарата?

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Пилето става страхотно на вентилатор,
Може, не съм пробвала. Като казах месо, мислех за свинско основно, телешко също - пържоли, на късчета, котлети и пр. У нас пиле почти не се пече, защото ще си го ям сама Sad

# 19
  • Мнения: 46 492
Коя функция се използва за пилето? Тази която е само вентилатор или инфрачервен нагревател + вентилатор? В тава ли се слага или на скарата?

На вентилатор, само последните 5-10 мин. може да включиш инфрачервения, но и без него си става супер запеченко  Simple Smile
Пилето слагаш на скарата, на 2 ниво, а тавата 1 ниво по-надолу и я пълниш с вода, защото капе много мазнина  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 641
Коя функция се използва за пилето? Тази която е само вентилатор или инфрачервен нагревател + вентилатор? В тава ли се слага или на скарата?

На вентилатор, само последните 5-10 мин. може да включиш инфрачервения, но и без него си става супер запеченко  Simple Smile
Пилето слагаш на скарата, на 2 ниво, а тавата 1 ниво по-надолу и я пълниш с вода, защото капе много мазнина  Simple Smile
Пробвах, ама каво търкане и честене падна след това Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 430
ама книжката постоянно я препрочитам  Laughing Просто там са дадени много глупости, които човек в ежедневието не ползва като кифлички с не знам си какво, сладка, компоти и др. Пицата всеки знае на какво да я пече - на картинката пица  Laughing
Но съм пускала горен и долен нагревател при мен мноого бавно става и накрая си включвам долен + вентилатор и всичко си идва на мястото. Даже в момента мусака правя и поне знам, че ще се изпече, но след това за заливката ще пробвам горния само..

# 22
  • Мнения: 982
Самопочистване трънки, само препарат и здраво търкане помагат  Confused
Ако се почиства след всяко готвене,няма да има нужда от много търкане.Функцията е добра.
Пилето става страхотно,съгласна съм с Никол!

# 23
  • Мнения: 1 283
Имам такава печка само от 2 дни и  още я разучавам.Кажете ми с какви препарати чистите керамичните плотове?
Капна ми вода в/у горещия котлон и останаха 2-3 малки петънца и не могат да се махнат.Пише с разтвор от оцет и вода ама не става.Моля,споделете! Sick

# 24
  • Мнения: 46 492
Пробвах, ама каво търкане и честене падна след това Crazy

Стана ли добре Simple Smile
За търкането, аз всичко мятам в миялната  Whistling

# 25
  • Мнения: 3 641
Никол, стана супер Heart EyesМалко тъп въпрос,но ще попитам. CrazyКак да изчистя зад вентилатора, т.е. решетката. Може би има някакви болтчета и се отвиват, знам ли. Понеже като пръска стига и до там и после като пусна на вентилатор излиза един пушек, ужас ooooh!

# 26
  • Мнения: 46 492
За самата решетка ли питаш? Тя по принцип се слага, за да спира точно мазнотиите и да не отиват назад. Лекичко овдигаш нагоре и се сваляш, няма болтчета  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 970
При мен има 4 болтчета newsm78

# 28
  • Мнения: 3 641
За самата решетка ли питаш? Тя по принцип се слага, за да спира точно мазнотиите и да не отиват назад. Лекичко овдигаш нагоре и се сваляш, няма болтчета  Simple Smile
Ами зад самата решетка, точно вентилатора. Аз решетката я чистя, но зад нея не стигам newsm78. Вие пробвали ли сте да махате болтчетата? Hug

# 29
  • Мнения: 46 492
Никога не съм чистила назад  Embarassed само решетката, нали е там уж да предпазва  Blush довечера ще разгледам пак и ще пиша  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 3 970
Нищо не пази  ooooh! последно там чистих.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Аз подвижната решетка я махам само , когато пека кекс или нещо друго тестяно . При всичко друго мазнотиите се събират на въпросната решетка и лесно се чисти.
Иначе пека на горен и долен реотан + вентилатор .Само за запичане - с инфрачервения нагревател.

# 32
  • Мнения: 8
Здравейте и аз ползвам фурна Горение може би от около 10 месеца. Много съм доволна и всички функции съм пробвала и кви ли не неща  съм пекла.
Моята е модел мисля 7575В или нещо такова.
Установих че когато готвя на вентилатор всичко става мн.бързо, дори мусака пека само на вентилатор даже и когато сложа заливката.
От функцията самопочистване също съм доволна, но сега ми се налага да изчистя предното стъкло от вътрешната страна и незнам дали мога да махна вътрешното за да го избърша.

Някой беше питал с какво да чисти керамичните плотове. Аз ги чистя с Медикс за стъклокерамика. Доволна съм, но сега ми препоръчаха препарат който се продава в Технополис за стъклокерамика /не запомних името/ бил по-добър. Ако някой знае нещо друго да казва

# 33
  • София
  • Мнения: 6 921
Доволна съм от Гореньето, мусака,меса ,гювеч и т.н. най-често пека на горен и долен реотан.На вентилатор пека кексове и козунак. На инфрареда сандвичите стават за минутки и за запичане е много удобен  Peace
Сега се сещам за едно нещо ,свързано с котлоните на Горенье.Ще пусна нова тема, да не разводняваме тази.

# 34
  • Мнения: 132
И аз съм много доволна от тази марка фурни.Моята е вградена и е от 7-8 години,но понякога чета в книжката за функциите.Решетката почиствам,когато почиствам цялата фурна.Сваля се лесно.

# 35
  • София
  • Мнения: 11 692
Хайде и аз в кюпа на Горението!И фурната и плота са ми от тази марка,снощи сефтосах плота,кога ли ще бъде сефтето на фурната  newsm78?
Отивам да чета темата назад!

Общи условия

Активация на акаунт