Зимно математическо състезание - знаете ли кога?

  • 44 841
  • 312
  •   1
Отговори
# 270
Някой знае ли къде могат да се намерят резултатите от математическо огледало

# 271
  • София
  • Мнения: 478
 Здравейте!

# 272
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Някой знае ли къде могат да се намерят резултатите от математическо огледало

Старият им сайт изчезна, когато се наричаше Математическо огледало, а сега можеби това търсиш http://sbnu.org/test.html

# 273
  • София
  • Мнения: 478
Е, пак здравейте! Само аз ли не откривам класирането за София на Европейско кенгуру? На www.mladabg.org има някакво класиране, но не и за втори клас, което ни вълнува. В крайна сметка нали участието в тези състезания не е безплатно именно,за да ни се осигури проверка на резултатите и да се обяви класиране?! Дъщеря ми усещам как губи интерес от участие във Великденското състезание, още повече, че в нашето училище дори не обявиха резултатите и от състезанието по БЕЛ, а детето се надяваше да получи все пак някакво признание за отличното представяне. Вярно, че в София участвуват много повече деца, но все пак в някои градове обявиха резултатите от Кенгуруто същия ден!
 Ядосвам си се, защото децата се демотивират така, а смятам, както надявам се и всички тук, че състезанията са полезна школа и добър способ за "сверяване на часовниците", тиктакащи в мозъчетата им.

# 274
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 magsyn  обади се и питай в училището където дъщеря ти е била на състезание, какъв е нейния резултат.

# 275
  • София
  • Мнения: 4 867
Моята дъщеря пък не проявява никакъв интерес към резултатите. Ходи на състезания, но в мига, в който си предаде задачите, забравя за състезанието. Аз пък като прочета тук за нечии резултати, започвам да я гоня да си провери нейните. Любопитна съм.

# 276
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Янита, ние бяхме така до четвърти клас включително. Току му донасяха някоя награда. Важното, че се пречупи да внимава и да си използува времето докрая. Това най-после постигнахме в последните състезания тази година.

# 277
  • Бургас
  • Мнения: 702
Ох, това ми е голям проблем. Винаги е сред първите предали, а почти няма случай да няма някоя грешка - я техническа, я изчислителна. Имахме и друг случай: решила и 9те задачи, засилва се да предава. В последния момент вижда, че отзад има още 6 задачи  ooooh!

# 278
  • София
  • Мнения: 478
Dorothy, в нашето училище информация не дават(поне до момента). А иначе точките сме и сметнали и ако се беше явила в някой от градовете или отделни училища в София, резултатите за които видях  в нета, би била сред първите (минути за реклама).  А все пак се интересувам от общото ниво, например в нейното училище, и поради факта че искам да повдигна малко самочуствието и. Според глупавото ми гардже все другите са по-добри, по-красиви и по- знаещи, а на практика без никаква специална подготовка и съдействие от моя страна се представя повече от прилично не за първи път. Wink

# 279
Някой знае ли къде могат да се намерят резултатите от математическо огледало

Старият им сайт изчезна, когато се наричаше Математическо огледало, а сега можеби това търсиш http://sbnu.org/test.html
Благодаря , точно това търсех

# 280
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
   Имахме и друг случай: решила и 9те задачи, засилва се да предава. В последния момент вижда, че отзад има още 6 задачи  ooooh!

 Joy Joy Joy Joy

Последната хитрост, която ми дойде на акъла е да му купя часовник да си носи на състезанията. А и казах и на други родители и има успех определено.


 magsyn в нашето училище видях, че макс бр точки на второкласниците е 90 - ако това може да ти помогне нещо.





# 281
  • София
  • Мнения: 4 867
Виктория каза, че ще пропусне Великденското. Съвпадало с репетиция на театралния клуб  Mr. Green

# 282
  • София
  • Мнения: 11 703
Момичета да попитам някой знае ли нещо за втория кръг на олимпиадата по математика,която се проведе на 15.03?
Единствено знам като дата 19-20.04.Но конкретно коя от двете дати,къде ще се провежда идея си нямам.
Иначе великденското ние ще го пропуснем.

# 283
  • София
  • Мнения: 478
Dorothy, мерси за отзивчивостта!   bouquet
 Да Ви попитам нещо, макар и с риск да се отклоня от темата. Тези дни като се зачетох в информациите в нета относно гениалния законопроект на министър Вълчев за просветата (с който,признавам му, "изби рибата"), се прокрадна и новина за предстоящо финансиране от Министерството на дейности в училищата по допълнителна подготовка на изоставащи и напреднали ученици . Дали това не представлява възраждане на т.нар.кръжоци, които преди мноо-о-го, мноо-о-го години бяха единствената форма, в която се осъществяваше нашата подготовка за състезания и олимпиади? Защото, като изключим училищата и паралелките със специална насоченост и амбициите на някои отделни учители, в днешно време децата рядко в клас се сблъскват с предизвикателства за ума и стимул за самоусъвършенствуване, надхвърлящи рамките на обичайната учебна програма. Не че учебниците не предлагат богата гама от "предизвикателства" за здравия разум, де, но това е друга тема.

# 284
  • Мнения: 1 320
Дали това не представлява възраждане на т.нар.кръжоци, които преди мноо-о-го, мноо-о-го години бяха единствената форма, в която се осъществяваше нашата подготовка за състезания и олимпиади?
по скоро НЕ
А като ги спомена ...кръжоците ... направи си труда да пуснеш листче на което да се запишат желаещите да посещават такова занятие? След това изчакай месец и пак ... желаещите ще са с поне 50% по-малко .....  И това дали пък не е и платено ?!
Това което прочетох в наредбата беше едно интересно пасаче свързано / в полза на 12 кл/ с оценките от състезанията .... "отличен " на Олимпиада да се приема за "Вход" за Университет... но и това не  много сигурно , защото всеки Университет си приема собствен Устав и правила .... мнооооого неуточнени и размити неща имаше в закончето ......
извинете  за отклонението ...

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 22:58 от vpam

Общи условия

Активация на акаунт