печка за баня?

  • 17 637
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 327
момичета, давайте съвети и идеи за отопляване на малка баня. Мислех за печка за баня, така че ако може да споделите своя опит ще съм ви благодарна!

# 1
  • Мнения: 235
И аз търся такава пе4ка , миналата година в "Зора" ги гледах по около 30 лв . Тази година търсих там , не са ги пуснали още.В Бриколаж ми казаха ,че имало някакви , не съм ходила още , били много хубави и по - скъпи , но си заслужавало , защото не ръждясвали.Това е инфо от една приятелка , която има впечатления и от двата вида.

# 2
  • Мнения: 1 327
аз първоначално се бях насочила към лира, но де чудя дали отопляват толкова добре колкото една печка  newsm78

# 3
  • Мнения: 132
И аз се интересувам от такава печка.
Запис!

# 4
  • Мнения: 30
Купихме си "духалка" Rowenta, която става и за баня - затопля изключително бързо: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09007998

# 5
  • София
  • Мнения: 1 109
Ние си купихме малко радиаторче ,може би 50/50 не съм сигурна точно - 600W.

# 6
  • Мнения: 1 327
Ние си купихме малко радиаторче ,може би 50/50 не съм сигурна точно - 600W.
затопля ли добре? как се включва? каква марка е и за колко го взехте? колко време го ползваш и какви са ти наблюденията?
засипах те с въпроси, но от вас може да научим повече отколкото ако питам някой продавач-"консултант"  Whistling

 Hug

# 7
  • Мнения: 5 682
Аз сложих в банята стенна печка на реотани. Има 3 степени. Нагласена е така, че да може да се спира и пуска отвън /ключа е съседен на ключа за осветлението в банята/. За зимните месеци е супер. В банята става като сауна. А и не беше скъпа със сигурност /мисля в порядъка на 30 лева беше от Практикер/.

# 8
  • Мнения: 864
Купихме си "духалка" Rowenta, която става и за баня - затопля изключително бързо: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09007998
И ние сме с такава печка и съм много доволна  Peace

# 9
  • Мнения: 162
    Горещо препоръчвам Лъчистите печки на Аирлекс ІФранция/ . Около 100-220 лв. са но са малки, красиви, много икономични  истоплят за нула време. ПРодават се в Мосю Бриколаж.

# 10
  • Мнения: 1 327
    Горещо препоръчвам Лъчистите печки на Аирлекс ІФранция/ . Около 100-220 лв. са но са малки, красиви, много икономични  истоплят за нула време. ПРодават се в Мосю Бриколаж.


Дай снимка моля те

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз сложих в банята стенна печка на реотани. Има 3 степени. Нагласена е така, че да може да се спира и пуска отвън /ключа е съседен на ключа за осветлението в банята/. За зимните месеци е супер. В банята става като сауна. А и не беше скъпа със сигурност /мисля в порядъка на 30 лева беше от Практикер/.
Peace
Предимството й е, че се монтира на високо и няма опастност да бъде намокрена или някой да я докосне.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 109
Ние си купихме малко радиаторче ,може би 50/50 не съм сигурна точно - 600W.
затопля ли добре? как се включва? каква марка е и за колко го взехте? колко време го ползваш и какви са ти наблюденията?
засипах те с въпроси, но от вас може да научим повече отколкото ако питам някой продавач-"консултант"  Whistling

 Hug
Извинявай,но чак сега влязох и видях.Ами затопля,работи непрекъснато.ADAX ако се не лъжа,но сега не мога да проверя,защото съм на работа.Струваше около 100 лв.Купихме го от една фирма с офис до Пирогов.Ако те интересува по точно ще проверя.

# 13
  • Мнения: 22 878
Купихме си "духалка" Rowenta, която става и за баня - затопля изключително бързо: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09007998
Peace

# 14
  • Мнения: 4 970
Купихме си "духалка" Rowenta, която става и за баня - затопля изключително бързо: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09007998
Имам абсолютно същата.Използвала съм я може би само 1-2 пъти за отопление в банята.Основно я ползвах за стаите преди да пуснат парното.Миналата година  се развали  2 седмици преди да й изте4е гаранционния срок.Занесох я  на ремонт и ми я бавиха в сервиза около 2 месеца Shocked.Преди седмица отново  отказа да работи и окон4ателно я разкарах Naughty

# 15
  • Мнения: 1 679
Аз сложих в банята стенна печка на реотани. Има 3 степени. Нагласена е така, че да може да се спира и пуска отвън /ключа е съседен на ключа за осветлението в банята/. За зимните месеци е супер. В банята става като сауна. А и не беше скъпа със сигурност /мисля в порядъка на 30 лева беше от Практикер/.
Peace
Предимството й е, че се монтира на високо и няма опастност да бъде намокрена или някой да я докосне.

И аз препоръчвам този вариант. Мисля, че е опасно с духалка в банята.

# 16
  • Мнения: 491
Ние си купихме малко радиаторче ,може би 50/50 не съм сигурна точно - 600W.
Hug
Извинявай,но чак сега влязох и видях.Ами затопля,работи непрекъснато.ADAX ако се не лъжа,но сега не мога да проверя,защото съм на работа.Струваше около 100 лв.Купихме го от една фирма с офис до Пирогов.Ако те интересува по точно ще проверя.

И ние сме с ADAX, много съм доволна. Изключително е обезопасен, няма опастност ако се напръска с вода ( но не да се полива, де).

# 17
  • Мнения: 1 547
Абсурд е да се отоплявав банята с духалка. После лошо ще ви стане от сметката за ток.
Баня се отоплява с конвектор - Adax, Airlec.
Адаx е по-добрият вариант, но ние избързахме и сега радиаторът ни е Airlec. Продават се в Технополис, има и в Бриколаж, но не поддържат разнообразие.
Много добре трябва да си изчислите обема на банята и да купите радиатор с необходимата мощност. Един червен чичко от Технополис успя да ни продаде толкова мощен радиатор, че можем да отопляваме и прилежащата към банята спалня.  Crazy
Иначе се поставя ниско и не трябва да се пръска с вода.

# 18
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Тъй като не използвам банята нон стоп, а само за къпане, предпочитам да я отоплявам с духалка. Такава, която е специално за баня, нагревателите са малко по-различни. Струваше ми около 60 лв.
Затопля бързо и поддържа висока температура, закачена е под тавана. По принцип банята ми е изключително влажна.

Мога да кажа, че съм изключително доволна.

# 19
  • Мнения: 794
печка за баня = хубава лира  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 4 040
А защо не ползвате лира,тези,които имат парно,рабира се. Аз сега се чудя дали да монтираме лира или 2-3 глидера. Някой слагал ли е глидери за парно в банята? По-лесно ми е така,защото ще са под плота. Но пък стои въпросът дали ще топлят? newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 418
Току що си купих духалка за баня от Техномаркет. И сега ме уведоми шефа, че не става защото не отговаря на изискванията. За баня трябва да има P44. Гледаите на кутиите, там го пише.
Аз вече се прецаках, но вие недейте. Печката е същата като на Тодор.

# 22
  • София
  • Мнения: 418
Извинявайте IP44.
Ядосана съм много, защото не ми каза по-рано.

# 23
  • Мнения: 5 682
Аз сложих в банята стенна печка на реотани. Има 3 степени. Нагласена е така, че да може да се спира и пуска отвън /ключа е съседен на ключа за осветлението в банята/. За зимните месеци е супер. В банята става като сауна. А и не беше скъпа със сигурност /мисля в порядъка на 30 лева беше от Практикер/.
Тази печка, която описах е кварцова и сега в новия каталог на Практикер е на цена 27-28 лева  Peace

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Извинявайте IP44.
Ядосана съм много, защото не ми каза по-рано.
В сайта пише, че става за баня.  newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 418
Аз затова я купих, защото в сайта пише и в магазина пише за баня. Но на кутията пише IP21, а според правилата за безопасност трябвало да е IP 44. Шефа ми е електроинженер - вярвам му, че е така, но можеше да ме предупреди какво да гледам като купувам.
Ще я ползвам преди да се къпем да затопля банята и ще я спирам когато се къпем.

# 26
  • Мнения: 2 266
Ако сте с парно сложи си лира.В нашта баня сме с лира и сме много доволни.Хем е топло,хем не е опасно.

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз пък някъде четох, че всичко, което е за баня  (мокри помещения) трябва да е в синя опаковка. И снощи като бях в Технолукс се загледах в една печка - тъмно синя - духалка и наистина само на нея пишеше, че е за баня.

Общи условия

Активация на акаунт