Бързи и лесни рецепти за микровълнова?

  • 124 984
  • 234
  •   1
Отговори
# 195
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
На грила на микровълновата правя скумрия. Нареждам парчетата надлъжно рязана риба  едно до друго в йенската тавичка и ги пускам за 20 мин. На микровълни рибата ми прилича на варена и не ми допада вкуса.

# 196
  • София
  • Мнения: 3 679
Искам да попитам нещо и за да не пускам нова тема реших да го сложа тук - желязната поставка за скарата дали може да се комбинира с микровълнова програма?

# 197
  • софия
  • Мнения: 379
Вчера правих крем карамел. Захарта се карамелизира с помощта на малко водичка /около половин лъжичка на купичка/.  Крема - 1л. прясно мляко, 8 яйца и 1ч.ч. захар - става за 40 мин. Печката ми е 900W и пека на пълна мощност. Мен ме домързя като друг път да правя всяка купичка по отделно и го направих направо в йенската тенджера. За съжаление нищо не остана за снимка.
не се ли пресече - нали трябва на бавен огън да се пече?

# 198
  • софия
  • Мнения: 379
лелееее, докато чаках за съвет реших да пусна крема на най-слабата мощност. докато изпуша една цигара и беше готов!!! не се е разтопил карамела отдолу, но и това ще стане, нали? само дето отгоре има пяна бяла от крема, но се надявам да се махне като изстине?! не се е пресякъл, гладък е вътре!

# 199
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Малко късно отговарям, но едва сега влизам във форума. Вече си разбрала, че не се пресича. Аз го правя на високата мощност. Миналата седмица правих отново една вечер и след по-малко от 24 часа вече нямаше.

# 200
  • Мнения: 24
Записвам се и аз да следя  Flutter
И да питам нещичко: моята МВ фурна има функция конвекция - Някой знае ли що за животно е това и какво точно прави, какви съдове се ползват за тази функция  Thinking
Вчера правих крем карамел. Захарта се карамелизира с помощта на малко водичка /около половин лъжичка на купичка/.  Крема - 1л. прясно мляко, 8 яйца и 1ч.ч. захар - става за 40 мин. Печката ми е 900W и пека на пълна мощност. Мен ме домързя като друг път да правя всяка купичка по отделно и го направих направо в йенската тенджера. За съжаление нищо не остана за снимка.
не се ли пресече - нали трябва на бавен огън да се пече?
А ако се прави в малките купички колко време трябва да се пече и на каква мощност?

Последна редакция: сб, 16 яну 2010, 12:03 от Ra4e_2009

# 201
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
В малките йенски купички пак толкова време го пека. Няма значение дали е една голяма купа или няколко малки купички - важно е общото количество.

# 202
  • Мнения: 59
Моята микровълнова е 700 W макс.Ще мога ли
нещо да готвя на нея?Досега и аз само за претопляне
я ползвам.

# 203
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Предлагам ти да пробваш с картофи. В моята печка - /900W/ 1 кг. картофи стават за 20 мин. Обели и нарежи картофите като за задушаване. После добави маргарин, масло, или сметана /може и олио/ - каквото ти харесва и подправки на вкус. Пусни за 22 мин., а после пробвай дали са готови. Ако трябва допечи малко. Тази рецепта я правя редовно и няма пропуск. Не добавяй никаква вода и задължително ги приготви в затворен съд. Няма какво да объркаш. Единствено времето трябва да улучиш.

# 204
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Страхотна тема! Благодаря   bouquet

# 205
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Запис да следя!

# 206
  • Мнения: 541
 страхотни рецепти сте дали,скоро ще пробвам  Peace

# 207
  • Мнения: 22 867

Понеже виждам, че бързите кексове в микровълнова фурна имат своите фенове, слагам още една рецепта. Предупреждавам, че не съм любителка на тоя тип фурни и не съм правила кекса. Рецептата е ОТ ТУК, СТЪПКА ПО СТЪПКА

МАКОВ КЕКС ЗА 6 МИНУТИ

Брашно — 1 чаша
Яйца — 3 броя
Захар — 120 гр
Маргарин — 100 гр
Бакпулвер — 1 ч. л.
Ванилия
Мак — 2 ч. л.
Бонбони (шоколадови) — 6 броя – аз имах шоколадови и "Джелли" - тип лимонови резанки.

Приготвяне:
Режем бонбоните на парчета, шоколадовите режем на половинки и слагаме на дъното на формата. Аз ги сложих на дъното на кексова силиконова форма, а отстрани наредих резенчета ябълка.
Правим тестото: яйцата разбиваме със захарта, добавяме размекнатия маргарин, ванилията, брашното, бакпулвера и разбиваме. Добавяме и мака, разбъркваме добре и изсипваме сместа във формата.Слагаме в микровълновата за 7 мин при мощност 700 Вт, ако мощността е 800 Вт, времето за печене е 6.30 минут; при 900 Вт - 6 минут; при 1000 Вт - 5.30 минути.
Като изтече времето, не изваждаме формата, а оставяме още 5-7 минути. След това изваждаме формата, внимателно я обръщаме и кексът излиза.
Може да се прави и в тенджера/купа за микровълнова, тогава застилате дъното с хартия/пергамент, а в средата поставяте чаша, до половината налята с вода и изливате тестото около нея. Когато кексът е готов, внимателно, с кръгови движения извадете чашата, може да прокарате нож около нея.

# 208
  • Мнения: 5 678
Искам да попитам нещо и за да не пускам нова тема реших да го сложа тук - желязната поставка за скарата дали може да се комбинира с микровълнова програма?
В никакъв случай!Избягвай да слагаш чинии,купи,чаши с метален кант!

# 209
  • Мнения: 22 867
И още една рецета на която попаднах:

МИНИ КРЕЙЗИ-КЕКСЧЕ-та за 3 мин.

100 гр. брашно (3/4 ч.чаша)
2-3 с.л. какао
1 ч.л. бакпулвер
2-3 с.л. захар
140 мл пресно мляко

Всички продукти се смесват, разливат се в чашки (три кафяни с обем по 150 мл, налива се тесто до средата им)и се слагат за 3 мин. в микровълновата на пълна мощност. Може да се добавят орехи, стафиди, сушени вишни и др.

Източник стъпка по стъпка

Общи условия

Активация на акаунт