Инструкции съдомиялна

  • 7 905
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 459
Здравейте, купих си съдомиялна машина, но в инструкциите пише, че след като приключи миенето, трябва да изключа машината ON/OFF и след това да изчакам 30 мин и да я отворя.
При вас така ли е? Или зависи от марката и модела на машината?
Смятам да използвам опцията отложен старт, т.е като стана сутринта трябва да я изключа и да чакам 30 мин за да я отворя?!

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Това е за по-добро изсъхване на съдовете, но не е задължително да е изключена от копчето ON/OFF. Просто 30 мин след края на програмата се препоръчва да се вадят съдовете. Но ако не ти пречи да са леко влажни някои- отваряй си я спокойно веднага. Чаши, прибори и чиниим както и глинени съдове са идеално изсъхнали веднага след края на програмата. Тенджери , тави, тигани- малко повече време- тъкмо около 30 кум след приключване. А пластмасовите съдове- винаги са си мокри, не съхнат добре.

П.П Каква марка е машинката ти?

# 2
  • Мнения: 133
Ами аз ако не я отворя, няма да мога да я изключа   Laughing (миялната е вградена)

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Идеята да се изчаква, преди да се отвори вратата не е ли за да падне малко температурата вътре, иначе при някой машини излиза пара? Щом ще я ползваш през нощта, няма нужда сутринта да чакаш още, тя ще е изстинала.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
гледам веднага щом свърши, да я отворя.
Пък какви са тез инструкции?  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 46 436
Аз нямам инаструкции на български и общо взето налучквам  Rolling Eyes в една друга тема проетох, че трябва да се отвори 30 мин. след спиране и вече така правя, преди имаше не добре изсушени съдове.

На няколко пъти ми се случва да я пускам сутрин, преди да изляза и я отварям чак вечер, дали няма да се прецака нещо така  newsm78

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На няколко пъти ми се случва да я пускам сутрин, преди да изляза и я отварям чак вечер, дали няма да се прецака нещо така  newsm78

мдам, може да се прецака всичко, че даже и програматора. Какъвто е случаят при нас. Вече 6-та седмица му чакаме вноса.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Това за прецакването и аз не го знаех. Аз я зареждам вечер и лягам, вадя ги сутринта.
Мисля, че това за 30-те минути е написано заради евентуалната пара, също така моите съдове са още доста горещи ако отворя я веднага след приключване.

# 8
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Тези 30 минути са минимума , след който да се отвори машината. За по-дълго време няма проблеми.
Трябва да се изчака  поне 30 минути, за да може да се махне парата, малко да истинат съдовете и т.н. Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 569
На няколко пъти ми се случва да я пускам сутрин, преди да изляза и я отварям чак вечер, дали няма да се прецака нещо така  newsm78

мдам, може да се прецака всичко, че даже и програматора. Какъвто е случаят при нас. Вече 6-та седмица му чакаме вноса.
Шани, ще поясниш ли? Какво му се случва на програматора? И аз често я пускам и излизам или си лягам, ако не е редно да се поправя а?

# 10
  • Мнения: 349
На няколко пъти ми се случва да я пускам сутрин, преди да изляза и я отварям чак вечер, дали няма да се прецака нещо така  newsm78

мдам, може да се прецака всичко, че даже и програматора. Какъвто е случаят при нас. Вече 6-та седмица му чакаме вноса.
Мисля,че не си права Thinking.От какво ще се прецака програматора Shocked? Моята е с отложен старт-зареждам я вечер и чак на сутринта или когато се сетя я отварям.На инструкцията пише да се отвори минимум след 20мин./за да не излиза пара и за по-добро изсъхване на съдовете/.Вече май  newsm781-2 години така я ползвам нон-стоп.Снаха ми има от както се помня една стара BOSCH /железна машинка излезе/и тя вечер я пуска пък не е имала ядове.Дано да не си права Rolling Eyes

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
питате...
Става дума за миялна Розиер. Заредили я хората и тръгнали на работа. Явно през това време са им спряли водата и ей го нА - програматора е сдал багажа, дето се вика. Та не е много добре, да се оставят уредите без контрол  Confused

# 12
Пък на моята пише, че може да се отваря когато ти скимне, включително по време на миене. И като са мокри съдовете, бърша ги с кърпа и така ги прибирам. Никакъв проблем няма с миялната, единственото, което ме спъна, е че самата миялна трябва веднъж месечно да се чисти с препарат за миялни. А на препаратите - те са само Сомат и Калгонит в София - им падна качеството и вече не мирише така хубаво миялната след почистване. И филтърът се зацапва все по-бързо. Като беше нова машинката, така миеше, не беше за вярване. А сега се чудя от Гърция ли трябва да си купя препарат за миялни, та да я видя наистина да работи.

# 13
  • Мнения: 46 436
питате...
Става дума за миялна Розиер. Заредили я хората и тръгнали на работа. Явно през това време са им спряли водата и ей го нА - програматора е сдал багажа, дето се вика. Та не е много добре, да се оставят уредите без контрол  Confused

Аз я оставям чак, когато вече ги суши, за иначе ме е страх да не протече  Blush дали може да му стане нещо в тоя случай  Confused

penkailieva 1, моята след почистване мирише ужасно, с Калгонит я мия, доста силно ми мирише  Sick но не мисля, че има връзка м/у това и качеството на измиване на съдовете  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 132
Няма кой знае какво значение.Добре е да се изчака съдовете да истинат,но ако ми трябва нещо чисто я отварям веднага.

Общи условия

Активация на акаунт