Електрическа тенджера?

  • 15 193
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Преди доста години моята майка си беше купила една електрическа тенджера, в която готвеше, печеше пържолки, питки, кекс... и всичко ставаше сполучливо, с две думи - тенджера чудо. Много искам и аз да имам такава тенджера - не се налага да стоиш непрекъснато край нея, не бъркаш, печката чиста... Проверявам по магазините, но така и не можах досега да открия такава тенджера, а и самите търговци не могат да ми дадат никаква информация, даже някои от тях не са и чували за такова нещо. Има ли някой представа дали все още се произвеждат или може би внасят електрически тенджери и къде мога да намеря?
Благодаря и хубав ден на всички  Grinning

# 1
  • Мнения: 5 001
Има, продават се не се бой...  bouquet Ти от къде си?Ако си от София веднага ще ти кажа къде да отидеш и още от днес можеш да се сдобиеш с нея.... Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 107
Има, продават се не се бой...  bouquet Ти от къде си?Ако си от София веднага ще ти кажа къде да отидеш и още от днес можеш да се сдобиеш с нея.... Heart Eyes


Ооо, днес денят ми е късметлийски  Grinning
TheNMaster, много ти благодаря за хубавия отговор. От София съм и чакам да ми кажеш къде да отида за да си купя мечтаната тенджера.

# 3
  • Мнения: 8 999
Баба ми имаше такава. Преди 30 г. Не бих казала, че не се цапа печката ти /освен ако не слагаш тенджерата направо на масата/. Струва ми се малко безсмислена /може би за къмпинг е о.к., но пък трябва да имаш ток в палатката/.  Баба ми я ползваше на село, защото нямаше електрическа готварска печка, а само печка с дърва и въглища. През зимата беше добре, защото с тази печка се и отопляваше, но през лятото не беше много удобно. Затова в топлите месеци готвеше в ел. тенджера /при това не вътре вкъщи, а под навеса/.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 951
Единственото,което ме спира да си купя тази тенджера е дъното й.частта ,в която стои яденето.Да,имала съм такава ,но не се използва или много ,много рядко.

# 5
  • Мнения: 107
Е, baibibi, аз с такова голямо желание искам да си купя, а ти направо ме убиваш. Може би впечатленията ми от тази тенджера са погрешни, била съм малка, но ми се струваше че с нея майка ми много бързо се оправяше с готвенето. Но както и да е, решила съм и ще си я купя. А като поработя малко с нея ще ти кажа дали си е заслужавало. А засега ще се радвам, че ще мога да я имам... Joy

# 6
  • Мнения: 107
Единственото,което ме спира да си купя тази тенджера е дъното й.частта ,в която стои яденето.Да,имала съм такава ,но не се използва или много ,много рядко.

Не, недейте така... Всички ли искате да ме разколебаете? Просто моите спомени са други. Та какво е дъното й ще ми кажеш ли?

# 7
  • Мнения: 5 001
Виждала съм по магазините за домашни потреби,а със сигурност има в магазина ,който е железарски(но вътре има и ел. уреди) и се намира точно на трамвайната спирка на Лъвово мост по посока гарата.Ако не съм обяснила добре казвай...6те обяснявам докато трябва...хехе   bouquet

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Какво и е на дъното на електрическата тенджера?
Имам такава и я ползвам често. А мъжО може да направи кекс само в нея  Mr. Green. Аз я слагам на терасата и там готвя в нея (например зеле) и не ми се умирисва цялата къща на кисело зеле.

# 9
  • Мнения: 5 001
Единственото нещо което знам е ,че не тряббва да престояват ястията които се приготвят в нея,защото е  алуминиева и се образуват окиси,които са вредни.Аз също съм израснала с такава тенджера в къщи,но майка ми винаги е премествала после яденето в друг съд.За сладкишите не важи това де...

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Да, тук си права, за алуминия. Но майка ми има такава тенЖура, която не е от алуминий. Не знам, май е по-нов модел от тези, които помним от нашето детство.  Laughing

Офф: А и аз съм свикнала да местя, защото и тенджерата под налягане ми е алуминиева.

# 11
  • Мнения: 107
Да, знам за това, че когато тенджерата е алуминиева, яденето не трябва да стои в нея.
TheNMaster, благодаря за указанието. Не се сещам в момента къде на Лъвов мост има железария, но ще го открия още днес. Само още едно уточнение моля. По посока на гарата магазинът преди Лъвов мост ли е или след него?

# 12
  • Мнения: 5 001
Значи...спирката на трамваите както е...на самата спирка е,около този магазин има и аптека.Преди моста е..пак казвам - на самата спирка е железарията, вижда се.Успех !

# 13
  • Мнения: 1 311
Да, знам за това, че когато тенджерата е алуминиева, яденето не трябва да стои в нея.
TheNMaster, благодаря за указанието. Не се сещам в момента къде на Лъвов мост има железария, но ще го открия още днес. Само още едно уточнение моля. По посока на гарата магазинът преди Лъвов мост ли е или след него?

Трамвайната спирка по посока гарата е преди моста, всъщност двете спирки са точно една срещу друга. Ако правилно се сещам кой е магазина, намира се между Сливница и Поп Богомил. Ето тук

# 14
  • Мнения: 5 001
 newsm10 сетих се да ти кажа да провериш и на пазара Женския,отзад където продават дрехите,има и магазини за домашни потреби,там също съм виждала такива тенджери...

Общи условия

Активация на акаунт