Пюренце във гърненце!

  • 4 674
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 476
 Hug 

Тази рецепта я краднахме от ресторант Сентръл парк! Rolling Eyes
Който има възможност да я опита в оригинал страхотно е(там се води пюренце във гърненце със 3 вида сирена и със спанак!), а аз ще ви кажа как ние си го правим по домашно му!
 Peace

В момента варя картофи!
   Нужни са картофи колкото искате, имате и тнт!
   Прясно мляко на око!
   Масло пак на око!
  Картофите се сваряват ,обелват и пасират,прибавя се масло и мляко на око да стане пухкаво пюре!
  ,(аз разбивам всичко с миксера) и се изсипва във глинена чинийка(тип гювече но по плитка)
  Аз имам такава глинена тавичка и в нея го изсипвам! Peace
  Поръсва се обилно със сирене- краве,кашкавал и каквото там друго сирене имате!Правила съм го и с топено и с пушено ,но най ми харесва само със сирене и кашкавал!
  Запича се на фурна и да ви е сладко!
  Може да се поръси със подправки чубрица червен пипер!

Страхотно е за гарнитура към пържолки применно и към каквото се сетите(риба, кюфтета)-пюрнеце е но по- богато !
   На нова година примерно си го правих пак и всеки си сипваше във чинийката бях го аранжирала със сиренето  като буквата 7!Нали 2007 посрещахме!
   Снимки след малко като стане поредното, а това от нова година ще го потърся ! newsm78
 

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 20:35 от Eli83

# 1
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
О и аз много го харесвам това Пюренце в гърненце.
Благодаря за рецептата.  bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Да! Едно от любимите ми ястия в "Сентрал парк"! Другото ми любимо са магданозените кюфтенца, ако някой каже как се правят, ще е чудесно!

# 3
  • Мнения: 3 036
Това може ли стане в по голяма" гювечка"че сме повечко хора?Или трябва да е по плитка и може ли да се сложи и козе сирене?

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Да! Едно от любимите ми ястия в "Сентрал парк"! Другото ми любимо са магданозените кюфтенца, ако някой каже как се правят, ще е чудесно!

Тази рецепта на pep-4o става ли: Кюфтета от магданоз

# 5
  • Мнения: 2 476
Може може може и в тава даже само повече картофки и масли и мляко!
Защо не със козе ще е супер и ние имаме но не съм се сетила!

Може с козе овче,краве биволско(има ли),пушено топено,каквото се сетите,правила съм го и със синьо но не ми хареса!Правила съм го и с наредени отгоре парчета луканка!Абе фантазирайте!Може настъргано начупено натрошено,може да се изпише буква цифра!

Ох хапнах една чиния и отивам за още!

Ами хайде! Hug

# 6
  • Мнения: 444
Изглежда страхотно , ще се пробва !

# 7
  • Мнения: 2 199
Става много вкусно ям го като основно  Flutter Аз върху сирената слагам сос бешамел запичам и чак след това слагам кашкавал   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 785
Срам нямате като почнете  така с изкушенията  по това време Wink
Как съм я пропуснала тази страхотия, не знам. Златото ми го няма, иначе веднага щяхме да се изстреляме в посока Сентръл парк.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 523

Нещо не мога да се оправя с линка - като кликна ми излиза страница с искане за регистрация, ок, регистрирах се, но пак отивам на начална страница, а не към рецептата.  newsm78

# 10
  • Мнения: 2 476
На мен ми отваря кюфтетата ето копирам го!

Кюфтета от магданоз   -   (витаминозни топчета)

много бързи и лесни, но лично у нас са тачени само от главата на семейството 


Продукти:

1 яйце
2 с л кис.мляко с 1 каф. л. сода за хляб
3 връзки магданоз
2 малки сварени картофа
100-150 гр настъргано сирене

галета за паниране
олио за пържене
2 яйца за паниране

Приготвяне:


Магданоза се нарязва на ситно и се разбърква с останалите продукти до получаване на хомогенна смес.
Ако не е стегнато като за кюфтета - се прибавят 1-2 лъж. брашно.
Правят се топчета колкото орех, овалват се последователно в: яйце, галета, яйце пак галета.
Оставят се в хладилник за 15 мин. да стегнат.
Пържат се в много олио или фритюрник   до златисто.
Сервират се със зелена салата или други пресни зеленчуци.





А тези във Сентръл парк съм ги опитвала но не ми хареса може би само веднъж и първия път ми е било странно,ще се пробват пак! Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Ще ги пробвам! А с чесновия сос, с който ги поднасят, са невероятни!

# 12
  • Мнения: 13
Като сме на тема пюре:
 
Слагаме пюрето в тавичка да има поне два пръста. Отгоре слагаме риба тон и редиме кисели краставички запичаме с кашкавал и настъргваме сварено яйче отгоре Hug

Бързо,лесно вкусно!

# 13
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605

Или тези на

galuhin


Магданозени кюфтета
« сряда, 10 ноември 2004, 14:17 »
   
Здравейте на всички! Днес в изблик на кулинарна енергия, направих магданозени кюфтенца. Станаха страхотни, а и много бързо се приготвят.
Мога да споделя рецептата ако някой го интересува Wink  Embarassed  Razz

Продукти:
3 глави лук
2  сварени картофа
1  яйце
3  с.л. олио
2  филии хляб
черен пипер и сол на вкус
и много магданоз
Всичко се нарязва много на ситно ( аз го смлях с кухненски робот) и се омесва като нормална кайма. Правят се кюфтенца и се овалват в царевично брашно. Аз лично ги изпекох с повечко олио, но предполагам че и пържени ще са хубави. Laughing

# 14
  • Мнения: 1 518
Тази рецепта е по моята част, в най-скоро време ще бъде пробвана, дали ще стане в йенска тавичка Thinking, предполагам, че да. Мерси за идеите bouquet

Общи условия

Активация на акаунт