Ламинат или теракот?

  • 12 937
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Купихме си апартамент и в момента го ремонтираме,но не можем да решим какво да сложим в коридора на пода ламинат или терикот.Някой казват,че е хубаво да е ламинат,защото изолира(терикота държи по студено),но можело да се надраска (от обувките примерно) и т.н.Помогнете ми Praynig.Дайте ми съвет.Вие с какво сте?Кажете ми кои са + и - на едното и на другото.Благодаря предварително.

Последна редакция: нд, 30 дек 2007, 07:06 от Tatti

# 1
  • Мнения: 1 897
Сама си посочила плюсовете и минусите и на 2-та типа подови настилки.
В момента сме с теракот.Но в новия си апартамент предвиждам да сложим ламинат в коридора.
Ако се страхуваш,че ламинирания паркет може да се надраска, може да се спреш на такъв с  по-голяма твърдост,който по принцип е предназначен за обществени сгради и хотели,където потокът от хора е по-интензивен и се износва по-трудно.
Друг вариант за подова настилка в коридора е гранитогреса.

Темата ти е по-скоро за 'Нашият дом'.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Моля те оправи си,заглавието Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 227
Ние сме с ламинат в коридора и по-голяма гадост от това, няма (лично мнение). Като правим ремонт, смятам да сложим гранитогрес.

# 4
  • Мнения: 2 723
Ние сме с терАкоТ навсякъде. Само в 2-те спални имаме паркет.

# 5
  • Мнения: 1 672
за коридор е най добре или теракот или гранитогрес

# 6
  • Мнения: 4 621
за коридор е най добре или теракот или гранитогрес
Peace

# 7
  • Мнения: 8 242
Ламинат имаме по стаите (спалните и хола), а теракот в коридорите и терасите, както и кухненската част..

# 8
  • Мнения: 2 498
За коридора теракот Peace-вече са те посъветвали мамите преди мен...

# 9
  • Мнения: 5 362
Бих избрала теракота.За коридор ми изглежда по-добрия вариант.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 397
В коридора бих сложила гранитогрес, а по другите стаи паркет или ламинат  Peace

# 11
  • Мнения: 306
При подходящата изолация,  най-добрият вариант е теракота. Гранитогреса държи по-студено и е по-подходящ за външна настилка.

# 12
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ние см Peaceе с теракот в коридора - доволна съм.

# 13
  • Мнения: 187
Аз лично смятам,че стаите в които се спи е добре настилката да е от ламинат,за да е по топло.Истина е също че ламината се драска,но може би това зависи от  качеството и цената.Ако сте теракот и искате може да си сложите и подово отопление.

# 14
  • Мнения: 1 183
за коридор е най добре или теракот или гранитогрес
Peace
smile3521

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Аз всъщност не мога да разбера защо е толкова важно в коридора да е топло? Теракота или гранитогрес е настилката, която аз бих избрала. Лесно се подържа и е устойчива на надиране.

# 16
  • Мнения: 8 999
В коридора имаме ламинат. С висок клас износоустойчивост. Предполагам, че няма да го имаме вечно - след няколко години ще се наложи със сигурност да го сменим. Но пък е супер евтина настилка, монтира се лесно, демонтира се също толкова лесно и можеш да си позволиш да го подменяш периодично /като килим например/. ,

# 17
  • Мнения: 4 300
Гранитогреса определено държи по топло от теракота. А топлината над ламината си мисля че зависи как е монтиран- ако подложката е с фолио или има ОСБ плоскости става съвсееем различно .

# 18
  • Мнения: 911
Аджи, сама си си отговорила мила.
Какво има да изолираш в коридора - нали не го използваш като всекидневна, все пак?
А надраскания ламинат ще те боде в очите.

# 19
  • във фурната
  • Мнения: 596
В коридора бих сложила гранитогрес, а по другите стаи паркет или ламинат  Peace
Подкрепям  bouquet

# 20
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Аз също съм за теракот в коридора или гранитогрес !

# 21
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Сложихме ламинат в коридора, защото: 1. Имаме малко дете и ако ще си удря главата в нещо, предпочитам то да не теракот или гранитогрес ; 2.Монтажът му е елементарен и спестяваме пари за майстор, което за нас не е без значение.  Иначе и аз съм за гранитогрес в коридора  Peace

# 22
  • Мнения: 108
 Само гранитогрес-полиран или не!
Теракота се изтърква лесно,каквато и марка да е!

# 23
  • Мнения: 162
   В коридора задължително гранитогрес. Лесно се почиства и не се драска. В кухнята също.

# 24
  • Мнения: 6 164
За коридор ако е - теракот, по-лесно е за почистване, за стая е ламината, според мен.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 478
Коридора е помещението, което се почиства най много/впредвид калните обувки аз минавам поне два пъти на ден със стирка/а ламината няма да ти издържи на такова често почистване-така че  и аз съм за гранитогрес.

# 26
  • Мнения: 386
още една фенка на теракот или гранитогрес.
предстои ми ремонт на коридора, та съм минавала през това чудене.
ламинатът има обаче едно голямо предимство - парите. пък и ако решиш да го сменяш, няма да се налага да къртиш, а само за половин ден може да си смениш настилката...

# 27
  • Мнения: 1 040
Най-голямата грешка в живота ми-ламиниран паркет в новата къща (след теракот в старата) Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 28
  • София
  • Мнения: 7 190
Едно уточнение -

думата е ТЕРАКОТА,
идва от италиански - TERRACOTTA.

Нямам идея от къде се пръкна този мъжки род, обаче звучи безумно Shocked

# 29
  • Мнения: 2 125
Ако коридора ти позволява, т.е е достатъчно голам/широк, във входната част (там, където се влиза), можеш да сложиш теракот или гранитогрес. Останалата част, може да покриете с ламинат и разделението да направите с лайсна м/у двата вида настилка.
Пак е вариант, но пак си зависи от големината на коридора.

В къщи коридора е с теракот.

виж тази тема в един друг форум Peace

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 16:55 от stellina

# 30
  • Мнения: 132
Най-добре ГРАНИТОГРЕС newsm10

# 31
  • София
  • Мнения: 1 320
В коридора и кухнята гранитогрес, в спалните и хола ламинат.

# 32
  • Мнения: 1 040
Едно уточнение -

думата е ТЕРАКОТА,
идва от италиански - TERRACOTTA.

Нямам идея от къде се пръкна този мъжки род, обаче звучи безумно Shocked

Laughing Laughing Laughing  може би оттам,че не всички сме италианоговорящи Wink

# 33
  • Мнения: 3 036
Знам, че всъщност ламината е по - модерен балатум,който с времето му се изтъркват шарките и за нищо не става,точно като балатума.
А теракота е по устойчив и е за по-дълго време.

# 34
  • Мнения: 126
В коридора имаме ламинат. С висок клас износоустойчивост. Предполагам, че няма да го имаме вечно - след няколко години ще се наложи със сигурност да го сменим. Но пък е супер евтина настилка, монтира се лесно, демонтира се също толкова лесно и можеш да си позволиш да го подменяш периодично /като килим например/. ,
Подкрепям Peace
Ние в момента ремонтираме и решихме да сложим такъв износоустойчив ламинат-държи по-топло,по-красиво е и така или иначе след извесно време ще се сменя...Въобще има много предимства според мен разбира се Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 2 774
Гранитогрес  Peace
В кухнята също.

# 36
  • Мнения: 3 830
Не се ли пише теракота?!

Предпочитам естествен паркет или дюшеме.
В Пазарджик имаме ламинат, който след 4-5 години се надраска; там, където е снаждан се отвориха процепи; от няколко капки алкохол се наду на едно място....

Теракота бих сложила в кухнята или коридора...

# 37
  • Варна
  • Мнения: 815
За коридор ако е - теракот, по-лесно е за почистване, за стая е ламината, според мен.
И аз съм на същото мнение  Peace

# 38
теракот или гранитогрес

# 39
  • Мнения: 18 542
Не се ли пише теракота?!
Не, пише се теракот, "теракота" е цвят.  Wink

# 40
# 41
  • София
  • Мнения: 7 190
Не се ли пише теракота?!
Не, пише се теракот, "теракота" е цвят.  Wink
В голяма грешка си  Mr. Green
Няма такава дума "теракот". Побългарили сме си я.
Думата е ТЕРАКОТА.

# 42
  • Мнения: 18 542
В голяма грешка си  Mr. Green
Няма такава дума "теракот". Побългарили сме си я.
Думата е ТЕРАКОТА.
Все тая дали е побългарена или не, за мен са две различни думи значещи различни неща. "Теракота" определено значи вид цвят.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 190
В голяма грешка си  Mr. Green
Няма такава дума "теракот". Побългарили сме си я.
Думата е ТЕРАКОТА.
Все тая дали е побългарена или не, за мен са две различни думи значещи различни неща. "Теракота" определено значи вид цвят.
Да, значи цвят, но това е вторично значение. Теракота изначално означава "керамика".
http://en.wikipedia.org/wiki/Terracotta
Спирам да пиша по темата, ще излезе, че издребнявам.

# 44
  • Мнения: 3 830
В голяма грешка си  Mr. Green
Няма такава дума "теракот". Побългарили сме си я.
Думата е ТЕРАКОТА.
Все тая дали е побългарена или не, за мен са две различни думи значещи различни неща. "Теракота" определено значи вид цвят.
Да, значи цвят, но това е вторично значение. Теракота изначално означава "керамика".
http://en.wikipedia.org/wiki/Terracotta
Спирам да пиша по темата, ще излезе, че издребнявам.


Беее, първо добре се осведомете и тогава спорете... Главното значение наистина е "керамика"

# 45
  • Мнения: 165
Щях да ти кажа ламинат, обаче като видях че става въпрос за коридор, препоръчвам теракот.

# 46
  • Мнения: 516
терикода даржи стодено  Peace

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Мойто мнение от опит понеже съм се занимавала със тези неща са,че ламината не е за коридор,теракота след време се надрасква особенно там където се втъпва със обувки,най добрия вариянт в случая е гранитогрес но не матов ,а полиран.Плочката е направена от един и същ материал и  изтъркването и е невъзможно.

# 48
  • Мнения: 1 040
"терикода" newsm78 само по тоя начин не беше писано Hug

# 49
  • Мнения: 1 494
Ако коридора ти позволява, т.е е достатъчно голам/широк, във входната част (там, където се влиза), можеш да сложиш теракот или гранитогрес. Останалата част, може да покриете с ламинат и разделението да направите с лайсна м/у двата вида настилка.
Пак е вариант, но пак си зависи от големината на коридора.

В къщи коридора е с теракот.

виж тази тема в един друг форум Peace


Това бих предложила и аз.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 190
"терикода" newsm78 само по тоя начин не беше писано Hug
Т'ва е бъзик, мисля аз  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 165
Да държи, обаче това е антре,нама да седят по цял ден в него.И ние сме с теракот в антрето, обаче е топъл, защото отдолу минават от всички стаи тръбите за парното.

# 52
  • Мнения: 1 322
За коридора мисля, че е по-добре теракот - поне вкъщи сме така.

# 53
  • Мнения: 712
Ние избрахме гранитогрес за кухнята и коридорите и ламинат за стаите.

# 54
  • у нас
  • Мнения: 5 715
За коридора мисля, че е по-добре теракот - поне вкъщи сме така.
Peace

# 55
  • Мнения: 2 005
Разбира се , че ламинат  Peace Ние сме с ламинат и нямаме никакви проблеми bowuu

# 56
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ако се страхуваш,че ламинирания паркет може да се надраска, може да се спреш на такъв с  по-голяма твърдост,който по принцип е предназначен за обществени сгради и хотели,където потокът от хора е по-интензивен и се износва по-трудно.
Peace

Иначе съм за теракот Peace

Общи условия

Активация на акаунт