Препоръчайте ми пералня

  • 4 458
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 11 703
Спешно ми се налага да си купя пералня!Днес погледнах в Технополис,колкото да се ориентирам в цените и функциите,но още повече се обърках.
Кажете Вие каква марка пералня имате и доволни ли сте?Въобще какво ще ми препоръчате, като аз клоня към Аристон.
Освен това се колебая дали да е комбинирана със сушилня или да си купя отделна сушилня,мисля че ще имам място за нея.

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 939
И аз минах скоро през това, като след ровене и мислене се спрях на два модела. Уърпул и Аристон за по 7кг пране. Пуснах даже тема, защото не можех да реша коя от двете. Принципно в момента Уърпул имат промоция и за част от пералните дават 6 години гаранция, но на мен предната ми беше такава и като почнеше да центруфугира все едно Боинг имам вкъщи. А и Аристона беше за 7,5кг, с 50лв. по евтин и със страхотен дизайн. В крайна сметка взехме него и засега на съжалявам. Побира наистина много, пере добре и центруфугата почти не се чува. Иначе АЕГ също са добри доколкото знам, но за същите параметри бяха с около 100лв отгоре и се отказахме.

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
И аз клоня към аристон от серията супер сайлънт или акуалтис(май така се пишеше). Иначе добри отзиви съм чувала за бош и за аег, но за парите на аристон за 7кг с екстри и лигни ще вземеш супер постен бош или аег. Иначе миеле са най-добри (чувала съм нямам личен опит) ама цените сааа  Crazy Иначе има и на старо при марти76(има тема), Шани се похвали със сушилня миеле в другата тема  Wink

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, Шани се похвали със сушилня миеле в другата тема  Wink

оооооо, няма такъв уред  Peace. Хич не си падам по уреди 2-ра употреба, но след като нагледно се запознах с новите (НЯМА такива боклуци  Close), се оглеждам и за пералня Миеле поне на 1200-1500 об/мин. Дадох си вече и поръчка.
Миелето си е Миеле. Хич няма какво да си говорим.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
, Шани се похвали със сушилня миеле в другата тема  Wink

оооооо, няма такъв уред  Peace. Хич не си падам по уреди 2-ра употреба, но след като нагледно се запознах с новите (НЯМА такива боклуци  Close), се оглеждам и за пералня Миеле поне на 1200-1500 об/мин. Дадох си вече и поръчка.
Миелето си е Миеле. Хич няма какво да си говорим.
Ама ти си с връзки  Whistling  Laughing Аз ще взема да дам поръчка на Марти за една пералня и сушилня миеле, само претенции имам за габаритните размери и сушилнята да е кондензационна, че нямам комин под ръка  Thinking
п.п. Миеле-то доживотна гаранция ли имаха? И Марти дава ли гаранция за уредите все пак?

# 5
  • Мнения: 213
Доскоро живяхме при родителите ми - те имат Bosh - страхотна е - изпира идеално и е много безшумна. За нашият апартамент  си взехме Candy. Ползвала съм я само 2-3 пъти досега, но ми се струва, че е доста шумна ooooh!

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И Марти дава ли гаранция за уредите все пак?

идея си нямам. Аз не искам никаква гаранция. Ние си я можем  Wink
Но може би е около 2г.

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
И Марти дава ли гаранция за уредите все пак?

идея си нямам. Аз не искам никаква гаранция. Ние си я можем  Wink
Но може би е около 2г.
2 години е доста прилично те и новите имат по толкова. Хм, ако е така ще взема да се навия на едно употребявано миеле, даже 2  Mr. Green Все пак ако модела е на 2-3години едва ли ще са я скапали от експлоатация  Thinking

# 8
  • Мнения: 512
Само Уърлпул (не знам дали така се пише!!!)

За съжаление си купихме Електролукс в новия апартамент - не съм доволна изобщо, предишната ми беше незаменима (дадохме я на майка ми). Ама не върви сега нова пералня на няма и година да я сменям... Thinking

# 9
Мога само да ти препоръчам да не е самсунг.

# 10
  • Мнения: 5 178
Оглеждам се и аз, само дето се чудя дали да не я взема със сушилня, вместо да купувам два уреда.. че с тоз "голям' апартамент  newsm78

Всъщност на мен ми требе сушилня, но като се замисля че и пералнята е на 5 години  Crazy

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 22:13 от KOTE

# 11
  • София
  • Мнения: 11 703
Оглеждам се и аз, само дето се чудя дали да не я взема със сушилня, вместо да купувам два уреда.. че с тоз "голям' апартамент  newsm78

Всъщност на мен ми требе сушилня, но като се замисля че и пералнята е на 5 години  Crazy
Препоръчаха ми да са два отделни уреда пералня и сушилня.

# 12
  • Мнения: 7 201
Как каква-Indesit,разбира се!За 6 г.няма нито един ремонт! Peace

# 13
  • Мнения: 1 178
И Марти дава ли гаранция за уредите все пак?

идея си нямам. Аз не искам никаква гаранция. Ние си я можем  Wink
Но може би е около 2г.
2 години е доста прилично те и новите имат по толкова. Хм, ако е така ще взема да се навия на едно употребявано миеле, даже 2  Mr. Green Все пак ако модела е на 2-3години едва ли ще са я скапали от експлоатация  Thinking

Колко струват тия Миеле 2-ра употреба? На по колко години са все пак, знае ли се?

Моля, някой който вече има да каже как са  Mr. Green

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Как каква-Indesit,разбира се!За 6 г.няма нито един ремонт! Peace

моята баба Индезитка е на малко над 12г. и няма нито един ремонт, та ти за твоята девойка ми говориш. НО няма вече такива качествени уреди.

Не знам на колко г. ми е сушилнята. Струва 300лв. Бяла, чистичка... няма видими дефекти.

# 15
  • Мнения: 1 558
За съжаление си купихме Електролукс в новия апартамент.

А ще уточниш ли защо не си доволна?

# 16
# 17
  • София
  • Мнения: 2 967
Candy Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 11 703
Благодаря на всички за отговорите   bouquet!За мен тази тема вече не е актуална!

# 19
  • София
  • Мнения: 4 397
Ние сме от няколко седмици с този Аристон   http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021787
много съм доволна, старата ни беше Уърлпул /не съм сигурна, че така се пише преписах го от мнение преди мен / и не бях очарована вярно, че и беше доста стар модел, та може и затова да беше ала фира милата, ама Аристона сега не го чувам като работи, има доста програми. Харесва ми че има ел. дисплей и си показва всичко на него, програма, колко кг., колко градуса, има допълнително изпакване едно за лесно гладене още не съм го пробвала, 1200 оборота вадя почти всичко сухо еми това е май в общи линии.

п.п. докато съм писала и с бебто се занимавам си писала и ти, нищо за друг да остене мнението ми ако трябва. Сподели каква си купихте.

# 20
  • Мнения: 1 178
И на мен ми предстои тази важна покупка. Спрели сме се на АЕГ, без конкретен модел. Обаче имам нужда от едно уточнение, ако някаой знае. Разбрах, че от известно време не се внасяли перални произведени в Германия, а такива от Полша. Има ли някаква алтернатива за немско производство все пак?  Благодаря предварително!  Hug

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Има.
Miele на старо. Пише си на хубаво и достъпно място - Made in Germany.

# 22
  • Мнения: 1 178
Ох, знам за тоя вариант, но мъжа не иска и да чуе  ooooh! Били на по 10 години перални, поне и неша от сорта... Как да го убедя само да погледнем ?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт