Мие ли се HEPA филтъра на прахосмукачката?

  • 13 816
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 591
Та това ми е чуденката .... Преди два дни си купихме нов филтър за прахосмукачката ...и се чудя дали съм постъпвала правилно с предния като го миех ..  newsm78. Вие как го почиствате от натрупания прах между ребрата?

# 1
  • София
  • Мнения: 344
Според инструкциите на моята прахосмукачка ( Зелмер ) , Хепа филтъра се сменя след 100 часа работа или ако е много замърсен. Освен това пише , че ако се намокри и не изглежда добре пак да се смени. Но може да има различни видове  Хепа филтри и най- добре е да питаш в магазин или сервиз на въпросната марка.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 356
аз така измих Хепа филтъра на моята прахосмукачка Електролукс, че му разказах играта.
после се оказа, че едно Хепа-филтърче струва 45 кинта (при цена на прахосмукачката 170 лв). вече нямам Хепа-филтър, а като се сетя, че заради тоя пусти филтър я избрах.
никой не ти казва като купуваш уред, колко ще те изцакат после с консумативите.

# 3
  • Мнения: 23
На мен ми казаха от магазина че HEPA филтъра може да се почисти с пароструйка,но да не се мие/мокри/ на чешма

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
От две години ползваме прахосмукачка с хепа филтър,който  измивам задължително след всяко почистване на контейнера т.е. 2- 3 пъти в месеца.В самото упътване е упомената този вариант за почистване.Може би зависи от марката на уреда.

# 5
  • Мнения: 3 216
Мия го. Моята прахосмукачка е с два ХЕПА филтьра. Мия само единя-през него минава най-голямата мрьсотия. Задния не сьм го мила още,уреда е на 3 месеца. Казаха ми,че нов струва 25 лв и се сменя на година и половина. Явно си зависи от машината . В упьтването ти трябва да пише. НА моя пише да се мие само с вода без препарати и четки.

Общи условия

Активация на акаунт