Червеи пълзят в кухнята ми!!!

  • 51 042
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
Ужас, от две седмици намирам малки бели червейчета, които пълзят в кухнята по станите и тавана, по един на два-три дни. Побърках се, търсих дали някъде зад пералнята или другаде не е загнило нещо, чистих навсякъде - нищо.
Преди една седмица приятелкята ми, която живее в Пловдив, каза, че и при нея ги има (аз съм в София), а там дори скоро правиха ремонт. Не зная какво е.
Има ли при някой подобно нещо или поне идея как да ги махна - детето е на 3 и половина, страх ме е да слагам отрова навсякъде.

# 1
  • Мнения: 4 447
Да не би да идват от съседите? Всичко навсякъде ли размести?

# 2
  • Мнения: 3 146
Да, не виждам отнякъде да изпълзяват. И аз мислех, че може да са от съседите. Просто понеже явно ги има и по други хора, реших, че може да е някаква нова напаст!

# 3
  • Мнения: 4 447
Да, не виждам отнякъде да изпълзяват. И аз мислех, че може да са от съседите. Просто понеже явно ги има и по други хора, реших, че може да е някаква нова напаст!

От Пловдив до София са 2 часа път. Няма как да издържат в тоя студ  Mr. Green

Ако са само в кухнята, потърси, може да има паднало месо някъде и да не си го намерила, попитай съседите.  Thinking

# 4
  • Мнения: 3 036
Тези червей са много неприятни.
Идват от пеперуди.
Погледни дали имаш някъде ядки, преполято в повече растение, орехи?

# 5
  • Мнения: 3 146
Накрая ще питам съседите, въпреки че го отлагам, защото са ужасни.
Не е месо, това е в кухнята, където само ядем, там не готвя...


От Пловдив до София са 2 часа път. Няма как да издържат в тоя студ  Mr. Green


 Joy Joy Joy

# 6
  • Мнения: 3 146
Тези червей са много неприятни.
Идват от пеперуди.
Погледни дали имаш някъде ядки, преполято в повече растение, орехи?

Да, първо за пеперудите помислих, но нямам никъде ядки, точно по тази причина не държа вкъщи ядки, цветя там няма  Sad

# 7
  • Мнения: 1 426
А да нямаш някъде из шкафовете забравени брашно или нещо такова? Изобщо, направи си едно почистване и пренареждане на всички хранителни продукти из къщи.

# 8
  • Мнения: 3 146
Уж прегледах всичко. Почти нищо не държа вкъщи - само едно брашно имам. Всичко друго за ядене е в хладилника.

# 9
  • Мнения: 2 922
Орехи?
Стари подправки?

# 10
# 11
  • Мнения: 153
А картофи?
При тях също се образуват червейчета.

# 12
  • Мнения: 3 146
Виж, за картофите не се бях сетила, но сега ги видях и няма такова нещо  Confused

# 13
  • Мнения: 5 026
Ааа,гадост!Наръси с нещо , но не знам с какво  Thinking

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Както вече са ти казали.
ядки - някъде пръснати под диван, хладилник и т.н.
брашно
юфка
чай
грозде
ябълки, круши, дюли ....
дърва (ако се отоплявате с тях) идват много гадини от там
месото първо ще се вмирише .... така че се изключва
ако сте панелка, може и от съседи, но е много малко вероятно.
я снимай един червей, да го познаем какъв е ...

# 15
  • София
  • Мнения: 4 040
ориз,бобове някакви? При мен веднъж се бяха появили някакви гнусотии от един плик с червен пипер-домашен,майка ми ми го беше купила.
И за друго си мисля- да не са молци? Някакви вълнени дрехи или кожени палта?

# 16
  • Мнения: 4 447
ориз,бобове някакви? При мен веднъж се бяха появили някакви гнусотии от един плик с червен пипер-домашен,майка ми ми го беше купила.
И за друго си мисля- да не са молци? Някакви вълнени дрехи или кожени палта?

Едва ли в кухнята си окача дрехите. Rolling Eyes

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много са гадни и упорити и отърването от тях не  елесно. Ще станат на пеперуди-като молци едни такива (или пък са си точно молци newsm78). Завъждат се в стари зърнени кйултури, брашно, грис, ядки, все от тоя род хранителни продукти.

# 18
  • Мнения: 3 036
Ако брашното ти е в по големи количества го пресей и го отдели в друг съд.
Ако останат по ситото такива гадости Sick значи е от него.

# 19
  • Мнения: 3 146
Ок, ще пресея брашното - към 500грама е само. Не съм гледала в черния пипер, трябва да видя май!

Нямам идея с какво да поръся.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Сладките неща също въдят червеи - шоколади, вафли, бонбони и пр.

# 21
  • Мнения: 647
Да не си скрила труп някъде , а? Mr. Green
Не ми е много уместна шегата , но може да е от много неща.Май ще се наложи обстойно да провериш навсякъде. Лошо ! Sick

# 22
  • Мнения: 207
И при нас едно лято се бяха появили и то по тавана,като прерових подправките се оказа,че са се завъдили в кърито,в червения пипер,даже в един чай,хвърлих всичко,пръсках с Райд и повече сме нямали проблеми.Като е по тавана освен със спрей не виждам с какво друго може да ги пребориш.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 571
И при мен се бяха появили, и то в чисто новата ми кухня. Оказа се че идват от чай на пакетчета, изхвърлих го и повече не съм виждала.

# 24
  • Мнения: 59
и при мен се бяха завъдили в една коричка от хляб попаднала зад хладилника

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това са червейчетата на молците, не се стряскай ...

# 26
  • Мнения: 3 146
Не се стряскам, просто искам да ги махна. Вчера, както ме посъветвахте, прерових чайовете и подправките, изхвърлих едни галета, въпреки че си бяха наред, в брашното няма. Единствено хладилникът не съм местила, но там трудно ще падне нещо. Може би все пак от там идват! Трябва да хващам мъжа на работа  Simple Smile

Може би и с Райд да напръскам...

Благодаря на всички за помощта!  bouquet

# 27
  • Мнения: 134
у дома се бяха завъдили в едно мюсли
както каза jerry Райд ще помогне, но
все от някъде са се появили
дано не се покажат пак

# 28
# 29
  • Мнения: 3 360
При мен от плодовете са изкачали гадовете #2gunfireнеприятна работа Close

# 30
Оф и у нас имаше от мюсли,утрепах се да търся докато разбера.И хвърчаха едни пеперуди,чудо беше.

# 31
  • Мнения: 791
Доскоро моя приятелка имаше същия проблем. Оказа се, че са от едни ябълки. После съответно се навъдиха и много молци, намерихме ги в Гугъл като Ябълкови молци. Едвам се отърва от тях, помагах й да чистим гардероби, слагахме отрова /на Райд за молци, другата не помогна/.
Също може да се получи от орехи, огледай, може да сте изяли ябълките отдавна, но да са останали червейчетата като съквартиранти  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 472
Чувала съм че молците бягат от миризмата на лавандула. Защо не сложиш стръкчета с лавандула (или напълниш малки торбички от плат) няма да навреди даже миризмата и действа успокояващо. Пък нали си и с малко дете няма да се притесняващ заради отровни препарати.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
И при нас едно лято се бяха появили и то по тавана,като прерових подправките се оказа,че са се завъдили в кърито,в червения пипер,даже в един чай,хвърлих всичко,пръсках с Райд и повече сме нямали проблеми.Като е по тавана освен със спрей не виждам с какво друго може да ги пребориш.

Точно така направих и аз. Навсякъде бяха гадовете  Sick Пръсках с Райд против молци специално  Peace

# 34
  • Мнения: 3 146
Ще търся още къде може да са, 3 дни ги няма вече, ама ще взема Райд за молци, щом казвате!

Мерси!  bouquet

# 35
  • Мнения: 3 576
И при мен се бях появили веднъж, голяма гадост - оказа се, че съм забравила едни мюсли в шкафа и в плика чак молци прехвърчаха. Голяма гадост!!!
Изчистих основно всички шкафове и се махнаха.
Сега обаче на 2 пъти забелязах много мънички сиви червейчета около батерията на мивката в кухнята, точно където се мушка в плота. Явно има лек луфт там и от водата са се завъдили гадинките... Пръсках обилно с Mr.Proper, с който си бърша плота и изчезнаха уж, пък да видим.
Мразя тия домашни гадини  Sick

# 36
  • Мнения: 48
Аз бях купила половин килограм кестени и от там- чудо! Къде ли не откривах такива гадини, без да знам, че са от кестените. Сварих ги, за да ги ядем-кестените, де-   Mr. Green  и вътре открих червеите сварени, та ми просветна от къде са се взели живите.  Rolling Eyes

# 37
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Виж в овесени ядки, в брашното, макароните ... там се завъждат най- често ...но първоначално може да не ги забележиш....правят си паяжини вътре , аз по това ги хващам

# 38
  • Мнения: 506
изхвърлих 10кутии с чай ,защото там се бяха навъдили тез мънички бели същества,дали сме ги пили запарени преди да плъзнат из шкафа? Thinking

# 39
  • Мнения: 3 146
изхвърлих 10кутии с чай ,защото там се бяха навъдили тез мънички бели същества,дали сме ги пили запарени преди да плъзнат из шкафа? Thinking

Ох, не ги откривам, кой знае и ние под каква форма ги лапаме. Sick

# 40
  • Мнения: 161
Така като чета и ми се струва че става въпрос за тези червейчета, от които се излюпват молците.

Пролетта при мен имаше подобен проблем. Летят си накакви молци из кухнята ми. Пръскам с препарати - ефект никакъв - пак си продължават да прехвърчат. (по един по два) А нямам молци нито в гардеробите, нито в другите стаи. Само в кухнята се появяваха.
Разчистих хубаво шкафовете и им открих гнезденцето - бяха се свряли в един плик(неразпечатан) с грухана пшеница. Пробили си дупчици и вътре в плика имаше няколко такива пашкулчета с малки червейчета.
Изхвърлих всички пликове с фиде, ориз, макарони, защото откривах от малките пашкулчета тук-там.
От тогава не съм имала проблеми - изчезнаха.

Съвета ми е да откриеш от къде се появяват. Иначе с каквото и да пръскаш - няма да има ефект.

# 41
  • Мнения: 3 576
Чудя се продуктите, ако се държат в метални кутии, гадинките нали няма как да се промъкнат и там??  Thinking

Защото стана ясно, че без проблем си прегризват пликовете и се настаняват вътре, а аз всички фидета, ориз, спагети, брашно и т.н. ги държа в опаковките, в които съм ги купила.....

# 42
  • Мнения: 207
На мен едно къри на Меркури - от тези в стъклените шишета,с капаче отгоре беше ми направило червейчета,а хем си стои затворено и изолирано в стъкло  newsm78

# 43
  • Мнения: 3 146
На мен едно къри на Меркури - от тези в стъклените шишета,с капаче отгоре беше ми направило червейчета,а хем си стои затворено и изолирано в стъкло  newsm78

Сигурно спорите са си били вътру, още преди да го купиш  Sad

Не знам, продължавам да търся ,но вече не останаха никакви неизхвърлени или непреровени пакети с продукти, а и почти нищо нямам...

# 44
  • Мнения: 161
Чудя се продуктите, ако се държат в метални кутии, гадинките нали няма как да се промъкнат и там??  Thinking

Защото стана ясно, че без проблем си прегризват пликовете и се настаняват вътре, а аз всички фидета, ориз, спагети, брашно и т.н. ги държа в опаковките, в които съм ги купила.....

АКо продуктите са в метални кутии - гаранция че няма как да се промъкнат гадинките.
Аз овесените ядки и брашното си ги държа в тези метални кутии от сухо мляко и не е имало пробив до сега.

Досадниците  ги имаше само там където продуктите бяха останали в оригиналните си "целуфанени" опаковки.
Може да са си я пробили, може да си е имало вътре, може от друго място да са се появили, но просто се загнездват в такива продукти от които може да се хранят. Спасението е - всички продукти в кутии с капак.

# 45
  • Мнения: 207
Сигурно спорите са си били вътру, още преди да го купиш  Sad

 Sick какво ли съм изяла още без да разбера...

# 46
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз учих и живях в студентско общежитие известно време в Германия и там това беше голям проблем. Така се бях психирала от тези червейчета.  ooooh! Появяваха се от молци и само да ми хвръкнеше нещо започвах като луда да чистя и да пръскам с препарати. При една приятелка се бяха появили в шкафа (оказа се, че е забравила там едно неотворено пакетче ядки) и и като разрови се оказа,че навсякъде са плъснали - между дисковете, дрехите и т.н. В кухнята им (но 10 човека деляха една голяма кухня и трудно се поддържаше чисто) също се беше напълнила по едно време и чак в тоалетните бяха допълзяли.  Sick  Направи ми впечатление, че в Германия си продаваха специални препарати против този тип молци, които плъзват по хранителните продукти, а при нас не съм чувала да са толкова разпространени и има само препарати против молците, които ходят по вълнените дрехи.  Thinking

На мен тези червейчета на това ми приличат, провери всички шкафове - дали няма някъде някое забравено пакетче? Даже и солта и кафето провери, защото и там се срещат.

# 47
  • Мнения: 3 146
Даже и солта и кафето провери, защото и там се срещат.

Проверих Tired

# 48
  • Мнения: 4 447
Пробвай да наръсиш сол.... поне няма да е опасно за детето  Thinking

# 49
  • Мнения: 207
Пробвай да наръсиш сол.... поне няма да е опасно за детето  Thinking
A солта какво помага?  newsm78

# 50
  • Мнения: 4 447
Пробвай да наръсиш сол.... поне няма да е опасно за детето  Thinking
A солта какво помага?  newsm78

Принципно, помага пи мравки. Предполагам, че би помогнала и при червеите, защото си мисля, че обичат несолени неща, пък и аз червеи в сол не съм видяла  Mr. Green

# 51
На мен едно къри на Меркури - от тези в стъклените шишета,с капаче отгоре беше ми направило червейчета,а хем си стои затворено и изолирано в стъкло  newsm78

 Не ги спира нищо.Аз като си огледах бурканчетата с винтови капачки/метални/ с подправките- пълно е. Всичко изхвърлих.А т'ва ме уби- пеперуди в лютия  червен пипер #Crazy

# 52
Пробвай да наръсиш сол.... поне няма да е опасно за детето  Thinking
A солта какво помага?  newsm78

Принципно, помага пи мравки. Предполагам, че би помогнала и при червеите, защото си мисля, че обичат несолени неща, пък и аз червеи в сол не съм видяла  Mr. Green
Да бе, именно в шарената/домашна/ сол ги имах.

# 53
  • Мнения: 4 447
Пробвай да наръсиш сол.... поне няма да е опасно за детето  Thinking
A солта какво помага?  newsm78

Принципно, помага пи мравки. Предполагам, че би помогнала и при червеите, защото си мисля, че обичат несолени неща, пък и аз червеи в сол не съм видяла  Mr. Green
Да бе, именно в шарената/домашна/ сол ги имах.

 Shocked Shocked Shocked Shocked

# 54
  • Мнения: 3 861
оо имах и аз такъв проблем...

Разчистих шкафа с брашното, ориза и т.н., намерих прояден забравен плик с галета и беше бъкан с червейчета. Бяха прояли найлона гадовете
Та, скоро не съм виждала червеи в никаква форма.

Обаче, когато беше нашествието им, ме бяха нападнали и молци, бяха навсякъде в кухнята. Та дали имат нещо общо се чудя. С червеите изчезнаха и молците newsm78

# 55
  • Мнения: 207
...А т'ва ме уби- пеперуди в лютия  червен пипер #Crazy

Оооо ,на червения пипер пипер налитата като мухи на мед -лют не лют -обичат си го,сигурно заради него се въдят и в шарената сол,гадове...

gergandi,откри ли твоите къде са,че мен вече започва да ми става любопитно да не са открили нещо ново за похапване  #2gunfire

# 56
  • Мнения: 3 146
Хора, всичко претърсих или изхвърлих - дори шарената сол, както пише по-горе. Нищо. Видях 3 летящи гадинки и сигурно са от червеите. Но червеи не съм виждала от сездмица. Пълна загатка Shocked

# 57
Неможа да разбереш значи откъде са,аз всичко държа в хладилника вече-галета,боб,ориз ,брашно.Щото ме страх пак да не дойдат.

# 58
  • Мнения: 81
Аз имах същия проблем с тези животинки. Открих ги в едно пакетче какао, на което срока на годност беше изтекла.

Общи условия

Активация на акаунт