Примерна схема за захранване 2

  • 120 496
  • 583
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 796
Момичета,имам питане-зеленчуковото пюре наобяд с АМ ли се смесва ако искам да заместя кърменето и в какво съотношение се приготвя?И въобще как се приготвя newsm78

# 76
  • Мнения: 254
Привет от нас  Grinning Поздравления за темата!
От доста време ви чета като подготовка, но сега ми е ред да питам. Ние започнахме от 3 дни захранването - малко по-рано, отколкото планирах, но имаше много симптоми за готовност и усетих, че е време.
Та - стартирахме в неделя с лъжичка картофено пюре, разредено с малко АМ ( дохранвам) - прие се ок, вчера 2ри ден - притреперване и ядене с охота - едвам ограничих количествата, днес 4 лъжички, разредени с АМ - пак много охотно и доста по-умело с лъжичката вече  Grinning .
Реакции нежелани - на пръв поглед никакви.
Да, обаче, одеве забелявах, че отгоре на темецето, до фонтанелата са се появили жълтеникави корички - вероятно крусти  newsm78. До сега никога не е имала такова чудо. Минава ми мисълта, че може да е свързано със захранването и да е своеобразна алергична реакция. Знам, че реакциите към храна, обикновено се проявяват след 2-3 прием, когато алергенът се натрупа.
Чудя се дали да прекъсна захранването за няколко дни. Ако да - за колко и как да продължа? Принципно бях решила следващото да е морковче.
Или пък да премина на варианта с оризова безмлечна?
Някоя от вас наблюдавала ли е поява на крусти след захранването?
Какво бихте ме посъветвали да направя?
И как процедирам при следващи реакции - колко изчаквам, за да пробвам отново набедения за алерген продукт?
Благодаря ви предварително!   bouquet

# 77
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета,имам питане-зеленчуковото пюре наобяд с АМ ли се смесва ако искам да заместя кърменето и в какво съотношение се приготвя?И въобще как се приготвя newsm78
ами аз вече заместих и не слагам нито кърма нита АМ- нали през останалото време на деня кърмя.

# 78
  • Мнения: 1 251
запис  Peace

# 79
  • Мнения: 796
ами аз вече заместих и не слагам нито кърма нита АМ- нали през останалото време на деня кърмя.
[/quote]
Ами и аз кърмя,ама днес на консултацията ми казаха,че не може да има безмлечно хранене и се чудя какво да правя.

# 80
  • Мнения: 1 030
Teamea,според мен няма място за притеснение.
Появилите се крусти съм на мнение,че не са от захранването.
Просто при едни деца е в по-ранна възрас при други по-късно.
Ние още не сме имали крусти и се чудя кога ще се появят.
Може и да не се появят. Peace
За сега добре си почнала след като приема всичко с охота значи е правилно. Heart Eyes
Идеята ти за оризовата каша е брилянта! Wink
Аз захраних с оризова каша и давах само каша до стигането на количеството,
което ми пие Ам.Разбира се я приготвям с АМ.
И сега още я ядем като редувам един ден зеленчуково но другия ден каша.
Не мисля да я спирам докато не започне да яде гозби от ориз.
Успех във въвеждането на моркова но имай предвид,че всеки нов зеленчук или плод иска време от три до четри дена,за да се види как се приема от детето. Hug

# 81
  • Мнения: 254
Ptica, много ти благодаря за отговора  Hug, както и допълнителните акъли на аванта  Mr. Green. Като гледам щерките ни са "наборки" Wink, та сигурно ще има и друго какво да споделяме за захранването и други чудеса. Мисля да се възползвам от идеята ти за редуване на каша и зеленчуково след като успея да въведа още 2-3 зеленчука и кашата след това. Смятам по 5-6 дни да давам един зеленчук. Дано вървим добре и нататък Praynig

# 82
  • Мнения: 1 251
Аз още съм само на теория относно захранването, но и според мен крустите не са от храната. Нас например сега започнаха да ни се появяват и то са доста по-малко, отколкото съм виждала на други бебета. А не сме почнали друго освен кърмата все още.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
mimoza_lolko и аз съм на мнение, че сте още твърде малки за да говорим за захранване. Още повече, че приемането на сок не се води захранване. Да не говорим пък как засилва коликите това нещо и как натоварва бебешкото коремче. Но ти си направила своя избор, ако може да бъдем полезни с нещо, сме насреща....

anira, ако се храните с АМ слагай в зеленчуковото пюре 30 мл, така го дават в повечето рецепти. Аз лично кърмя преди пюрето, и не слагам нищо в него.....

Teamea крустите едва ли са от захранването. Махат се лесно като ги намажеш с бебешко олио, изчакаш да престои така 23- часа преди баня, после сресваш с гребенче и ще паднат. След това се чипкате.
Моят съвет е да продължиш със захранването. Бавно.

# 84
  • Мнения: 1 449
И аз имам въпрос за въвеждането на млечните продукти (предстои ни след около месец)?
В какъв ред - извара, сирене, кашкавал, кисело мляко,  масло, прясно мляко... или как? Първо овче продукт или направо кравешки?  newsm78

Около 12 месец може да се започне направо с краве сирене. При липсата на предразположение на детенцето към алергии/непоносимости кравето сирене е „златната среда”. Козето е презастраховане, ако се въвежда млечен продукт преди 9-10 месеца. Овчето е тежко засега. 
Един здрав организъм би трябвало да се справи без проблеми с казеиновите млечни продукти с пресечен белтък (сирене, извара, кисело мляко), пък било то и от крава.


Редът на въвеждане може да е:
(извара) -> (кашкавал) -> сирене -> масло -> кисело мляко ---> прясно мляко

Извара
Захранване: подходящ, но спорен продукт по няколко причини.
Хранене: предлага се за разнообразие, но основният млечен продукт е сиренето.

Бедна е на мазнини, а децата (най-вече до 3 г.) имат нужда от пълномаслени продукти. Съдържа и доста по-малко калций от сиренето.

Мазнини в изварата по БДС:
- Обезмаслена (масово предлаганата в магазините): 0.6%
- Пълномаслена: 16%

Калций на 100 гр:
- Извара: 100 мг
- Сирене: 520 мг

Кашкавал
Може и след сиренето.
В схемите за захранване на алергични деца редът е: овче кашкавал преди краве сирене, но краве кашкавал след краве сирене.
Под 12 мес. не се препоръчва в началото, тъй като е солен и по-трудно смилаем.
В чуждите схеми на захранване е напред, но това се отнася по-скоро за различните видове зрели и по-безсолни сирена, различни от нашия кашкавал.

Краве масло
Първите няколко пъти може да се предложи обработено на водна баня - отделя се пяната, в която са голяма част от белтъчините, предизвикващи алергия.

- Между първите два млечни продукта се прави пауза от 1-2 седмици.
- Между млечни продукти от различни животински видове се прави пауза от 2-3 седмици.

# 85
  • Мнения: 487
А киселото мляко? Аз засега съм въвела сирене и масло. Чудя се дали мога да започна да давам по малко кисело мляко  newsm78

# 86
  • Мнения: 796
Никки,благодаря ти за отговора  bouquet.Аз всъщност не давам АМ,а кърмя,но тъй като искам да заместя хранене,значи следва в домашното пюре да сложа АМ.А в готовите пюрета тогава също ли трябва да слагам АМ или не/то ще стане много течно така/ newsm78

# 87
  • Мнения: 3 695
Косе Босе, както винаги си много полезна!  Hug
Аз вчера говорих с педиатърката - според нея мога давам овче сирене вече, но забележете количеството! - колкото половин лешник в продължение на 2 седмици това количество, после 2 седмици колкото 1 лешник и тогава колкото 2 лешника вече.
Кравешките в никакъв случай преди годинката, защото много алергизирали! Като стане на година и 1 месец се прави имунизация срещу шарка и тогава ще преценим за кравешките как ще процедираме.  Peace

# 88
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Косе Босе, благодаря ти за отговора за млечните продукти!

anira да ти кажа честно то в повечето готови пюрета няма АМ. Не виждам смисъл да слагаш АМ щом искаш да заместиш само едно хранене, а през останалото време кърмиш. Но ако искаш пък да си спокойна- избери златната среда- в домашните пюрета слагай АМ, както Никки е писала Peace

# 89
  • Мнения: 5 582
Aко първата въведена храна е зеленчуково пюре по обед,кога въведохте( и какво )второто хранене  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт