Автоматично размразяване или No Frost?

  • 63 218
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 49
Здравейте,
ще купуваме нов хладилник, а не схващам много разликата между автоматичното размразяване и no frost системата. Може ли някой да ми каже кое е за предпочитане и дали въобще има голяма разлика? За ноу фрост-а четох, че изсушава продуктите ако не са покрити или в кутия. Това така ли е и дали важи и за автоматичното размразяване? И как точно се"размразява автоматично" хладилника, водата изтича ли от някъде, що ли? Малко невежо звуча, но си карам от доста време със стария хладилник и сега като ми се налага да си купя нов тия неща ми се струват важни.
Благодаря предварително за мненията ви.

# 1
  • Мнения: 437
Нашия хладилник е Индезит със система  No frost. Значи - първо нямаш грам лед във фризера и само го включваш в контакта и забравяш за всякакви размразявания. Наистина обаче вътре в хладилника яденето трябва да е в кутия или съд с капак. Продуктите се изсушават - примерно нарязано сирене или сосът от някоя манджа изчезва.
Аз слагам колбаси, сирена в кутии, яденето в тенджери с капак или тави покрити с фолио и проблема е решен.

# 2
  • Мнения: 2 724
Ние имаме Whirpool Tropikal nNo frost .
Много съм доволна и изобщо не ме притеснява това, че се налага продуктите да са покрити или в кутия .
Според мен това е наложително и в обикновени хладилници, така продуктите се запазват по- добре и не се смесват миризми.
Освен почистване, друго не е нужно.
Сетих се за още едно условие за по- добро функциониране- да не се тъпче много и да има разстояние между храните ,за да може студеният въздух да циркулира между тях.
 http://img011.imgshare.eu/i/Nuneto/dsc02743_d47b5.jpg

# 3
  • Мнения: 49
Да, и аз така четох за no frost-a, но като цяло хората са доволни май....Чудя се обаче дали и при автоматичното размразяване е така и какъв му е принципа въобще...Опасявам се да не си вкарам автогол с това автоматично размразяване и да трябва да го почиствам от вода или нещо подобно....Може би все пак ще си взема no frost...Благодаря ви за отзивите.

# 4
  • Мнения: 2 724
Всъщност няма размразяване, поне при моя хладилник до сега лед не се е образувал.
Kогато го почиствам ,изваждам продуктите ,подвижните части ги мия с течаща вода и препарат ,а стените забърсвам .
Дори не го изключвам.
Имам го вече 5 години.

# 5
  • Мнения: 1 612
И нашият е No frost!
Много съм доволна!

# 6
  • Видин
  • Мнения: 168
 Peaceаз същом съм доволна ,имам LG No Frost .Когато се изпарява водата се чува едно леко бълбукане ,все едно имаш рибки  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 44
Категорично съм за No Frost система. Имам такъв на  Ariston от 3 г. и съм много доволна Peace

# 8
  • Мнения: 49
Благодаря за мненията! Явно ще да е No Frost.

# 9
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Моя е с автоматично размразяване - т.е образува се лед на задната стена - и сам си се размразява - изключва се -  леда става на вода и си се стича в едно отворче и си заминава в един съд отзад,откъдето се изпарява -на Горение е - не го препоръчвам , размразявам само фризерната част.
Купуван е преди 4-5 години, тогаво нямаше Но фрост.
Сега твърдо съм за такъв  Но фрост- приятелка има на Самсунг такъв от преди 1 и нещо - супер е доволна - каза че са я разубеждавали навремето в техномаркет да не купува такъв, защото продуктите изсъхвали - сирена и др., но след толкова ползване, каза че няма такова нещо и се радва че тогава не е послушала консултантите.
Избери новото - НО фрост.

# 10
  • Oslo
  • Мнения: 659
Аз имам  Самсунг но фрост вече 8 години, не е създавал проблеми никакви, доволна съм.

# 11
  • Мнения: 5 178
При автоматичното размразяване се размразява автоматично само хладилника, а фризера трябва сама да го размразяваш.
При но- фроста няма лед никъде и по-дълго се запазват продуктите, влагата в него е по-малко, но пък стриктно трябва да се спазват условията за съхранение

# 12
  • Мнения: 2 724
 
Ние имаме Whirpool Tropikal nNo frost .
Много съм доволна и изобщо не ме притеснява това, че се налага продуктите да са покрити или в кутия .
Според мен това е наложително и в обикновени хладилници, така продуктите се запазват по- добре и не се смесват миризми.
Освен почистване, друго не е нужно.
Сетих се за още едно условие за по- добро функциониране- да не се тъпче много и да има разстояние между храните ,за да може студеният въздух да циркулира между тях.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
No frost  хладилниците харчат повечко ток. Вметка.

# 14
  • Мнения: 11 747
Имаме LG No frost от 8 години - не го сменям за нищо! Crazy

Преди имахме Горение саморазмразяващ се - по-добре е от най-обикновените,все е нещо,ама не е като no frost! Naughty

Kолко повече ток харчат??Аз не съм знаела.

# 15
  • Oslo
  • Мнения: 659
Аз имам  Самсунг но фрост вече 8 години, не е създавал проблеми никакви, доволна съм.

Съжалявам че цитирам себе си, но часове след като се похвалих, хладилникът ми се предаде.
От камерата тече вода в хладилната част - някой да има представа на какво се дължи? Май ще викам техник ooooh!

# 16
  • Мнения: 11 747
Нямам идея на какво се дължи,извикайте техник.

# 17
  • Мнения: 1 305
Трябва да си пълен идиот, за да си държиш храната непокрита в хладилника, със или без No Frost   Crossing Arms Омирисваш си хладилника и храната изсъхва така или иначе! Не мога да разбера как някой въобще може да го коментира това като недостатък на No Frost хладилниците!!!  #Crazy

# 18
  • Мнения: 3 622
Peaceаз същом съм доволна ,имам LG No Frost .Когато се изпарява водата се чува едно леко бълбукане ,все едно имаш рибки  Mr. Green

същия го имаме и сме доволни  Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Трябва да си пълен идиот, за да си държиш храната непокрита в хладилника, със или без No Frost   Crossing Arms Омирисваш си хладилника и храната изсъхва така или иначе! Не мога да разбера как някой въобще може да го коментира това като недостатък на No Frost хладилниците!!!  #Crazy

Мдаааа, вярно си е. И през ум не би ми минало да бутна нещо непокрито в нашия древен Мраз, нищо че не е No frost Mr. Green

# 20
Един много тъп въпрос... но за първи път ми се налага и ми трябва съвет.

Имам Самсунг RA 20VHSS, четох ревюта, общо взето за цената, възможностите и дизайна го дават добър.
Хладилната част по описание няма необходимост от размразяване, фризерната има един индикатор, който рпи покриване с лед, трябва да се натисне едно копче "ДЕФРОСТ", като след натискането му, според инструкцията, хладилникът прави всичко което трябва и излиза от този режим самостоятелно.
Въпросът ми обаче е: трябва ли да извадя нещата от камерата, за да предприема ДЕФРОСТ. ТОва никъде не го пише. Четох в чритански форум за този хладилник... никъде това не е упоменато. Пеши само "натиснете Дефрост и това е".

Предварително благодаря за съветите!

# 21
estestvenno 4e No frost zasega po dobri ot tiah niama mnogo byrzo ohlagdat i sa po izdryglivi nese zanimava6 da razmraziava6

# 22
Един много тъп въпрос... но за първи път ми се налага и ми трябва съвет.

Имам Самсунг RA 20VHSS, четох ревюта, общо взето за цената, възможностите и дизайна го дават добър.
Хладилната част по описание няма необходимост от размразяване, фризерната има един индикатор, който рпи покриване с лед, трябва да се натисне едно копче "ДЕФРОСТ", като след натискането му, според инструкцията, хладилникът прави всичко което трябва и излиза от този режим самостоятелно.
Въпросът ми обаче е: трябва ли да извадя нещата от камерата, за да предприема ДЕФРОСТ. ТОва никъде не го пише. Четох в чритански форум за този хладилник... никъде това не е упоменато. Пеши само "натиснете Дефрост и това е".

Предварително благодаря за съветите!
netriabva

# 23
  Нашият е AEG Elektrolux No frost PeaceНевероятна техника ти казвам.Наистина не те търси за нищо, направо чудо.Няма конденз по стените, няма  да го размразяваш, няма грам лед.А когато са във фолио даже  подправките и зеленчуците откарват свежи повече от седмица , че и две вътре.  Чистенето е фасулска работа, даже не се налага да го изключвам.Ами то като ти са опаковани продуктите  не се и  вмирисва като старите сандъци.

Общи условия

Активация на акаунт