Помогнете спешно

  • 3 974
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Здравейте момичета, искам да ви попитам нещо! Направих една беля и незнам какво да направя! Знаете ли как се почиства олио от паркет? Без да искам разлях и се чудя с какво да го махна! Моля помогнете

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ламинат/естествен
ако естествен - лакиран/нелакиран?

по принципс кърпа и после с препарат за под ....

# 2
  • Мнения: 207
Естествен от преди години които се слагаха! И не е лакиран! В чудо съм се видяла Sad

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Това е попило в дървото, нищо не можеш да направиш.
Колкото си обрала , толкова. Търкай с препарат отгоре, но не мисля че ще помогне много.

И го лакирайте тоя паркет. лакът е за това да защитава, не само цвят да прави.

бтв. незнам, ако пробваш с чист бензин ... ползват го за обезмасляване.

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
С времето дървото ще го поеме и петното ще избледнее Confused Ама съвсем ли не е лакиран?

# 5
  • Мнения: 8 999
Няма спасение - олиото би попило дори и в лакиран паркет, между фугите. Освен да намажеш целия под с олио, за да оеднаквиш цвета? Или да използваш някое мазно средство за дърво - едно време имаше Паркетин, сега не знам какви препарати се произвеждат и продават за поддръжка на нелакирано дърво. Има една специална вакса, но тя е доста скъпа /но пък за сметка на това импрегнира добре и е нужно само веднъж, най-много два пъти годишно да се маже, за да се поддържа ефекта.

# 6
  • София
  • Мнения: 410
Наръси върху петното сода за хляб (сложи доста сода), разтъркай леко и го остави за около 1 ден.  Ако не се е махнало повтаряш процедурата. Содата за хляб е леко основна и би трябвало да реагира с мазнината и да я осапуни. Все пак не очаквай чудеса, защото мазнината е пропила в дървото, но поне ще избледнее петното. По този начин съм чистила мазни петна от олио, които бяха пропили в мозайка. Напълно се изчистиха. За друго средство, което да не развали паркета не се сещам в момента.

# 7
  • Мнения: 2
ако си намериш каолин,пробвай Той би трябвало да издърпа мазнината

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 040
А с обезмаслител пробвала ли си ,например Меглио.Ако не с финна шкурка.

# 9
  • Мнения: 2 591
А с обезмаслител пробвала ли си ,например Меглио.

видях, че и Медикс са пуснали обезмаслител Rolling Eyes но този на Меглио е много добър Peace

Общи условия

Активация на акаунт