Изсмуква ли всичко абсорбатора?

  • 14 725
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Имам въпрос към ползващите абсорбатор:
Успява ли да изсмуче всички миризми при готвене? Особено при новото строителство почти няма отделна предвидена кухня, а е бокс в комбинация с трапезария и се чудя дали при готвене в такава голяма стая с абсорбатор/аспиратор има шанс да не се вмирисва всичко на готвено  Thinking

# 1
  • Мнения: 1 492
Ако си купиш по-мощен абсорбатор, има шанс да не се вмирише всичко на манджи Simple Smile Е, трябва и да се проветри малко.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Проветряването е задължително.Живея в старо строителство т. е. имам отделна кухня,но не мога да готвя без да е отворено ,и включен абсорбатора.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не за съжаление, поне не и нашият. Справя се що годе успешно само като е включен на 3, но тогава бучи, сякаш ще излита, а пише, че шумът е 52 Db само. Докато за Фабер, които са по-мощни, като максимално ниво на шум е дадено 68 Db. Няма да го издържа сигурно newsm78, пък дори и да изсмуква по-успешно миризмите.

# 4
  • Мнения: 204
Моят също е доста скъп и мощен, но не мога да кажа, чене мирише. Справя се добре с фритюрника и котлоните, защото са точно под него. Ако пека нещо обаче във фурната си мирише. С грил- тигана също мирише. Оставям го още 15 мин. след като приключа и отварям леко прозореца и се измирисва, но не може да се каже, че не мирише. Моят е Сименс, мисля че беше 800 куб/м. Шуми доста добре, не мога да се оплача Mr. Green

# 5
  • Мнения: 581
...... Шуми доста добре, не мога да се оплача Mr. Green
Искрено ме разсмя  Joy Joy Joy
Благодаря Ви за мненията, момичета  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Не. Изсмуква хубаво парата, което е прекрасно, защото иначе ще ни тече вода по стените и стъклата. но с миризмата не се справя на 100%, поне моят не. е, не е като без хич, но си понасмръдва Wink Абе, истината е, че и отделна кухня да имаш, и абсорбер, ако тръгнеш да правиш миризливичка скумрийка, нема как да не се вмирише Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 002
и моето мнение е - не , определено , и шуми страхотно ..предпочитам да проветря

# 8
  • Мнения: 3 360
Оооо,и моя много шуми-чак ненормално....Но добре се справя Laughing

# 9
  • Варна
  • Мнения: 478
И моят е много мощен но и много шумен и е на фабер но и пак се налага да проветрявам по малко след готвене особено ако е нещо пържено така че напълно спасение от миризмите няма.

# 10
  • Мнения: 3 034
не  Sad нормално мощен е (разбирай кат комбайн тукашен  Laughing), но пържено, кисело зеле - по-силни миризми не успява да изсмуче съвсем. аз също го оставям да работи след като приключа с готвенето и за максимум 1/2 час е превъртял въздуха в кухнята и хвърляме противогазите  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 591
и според мен отговорът е не Confused

# 12
  • Мнения: 1 305
А пък моят хем бръмчи, като че ли ще излита, хем никаква работа не върши  hahaha 

# 13
Имах едно АЕГ, загарях си манджите с него, защото изсмукваше абсолютно всеки мирис (но бучеше нетърпимо). Смених го с по-тих Бош, но ми прецакаха комина междувременно, така че сега хем мирише, хем има пара, хем шуми, макар и по-тихо. Все пак си струва кухнята да е отделена с врата от хола.

# 14
  • Мнения: 1 107
С абсорбатора работата става малко "с него зле, без него още по-зле" Laughing Според мен миризмата е значително по-малко като се ползва, но никога не може да се избяга напълно от нея...особенно откакто с цел пестене на място кухните са в едно помещение с хола.

# 15
  • Мнения: 8 999
И моят абсорбатор, когато е включен на най-силната степен, доста бучи, но пък и смуче. Риба вкъщи не пържа! /това е закон/ Като работи на 1, дори да има в стаята двама - трима пушачи, не се налага да проветрявам от прозореца. Моят е с мощност 600 куб.м. на час /изчислих, че за да превърти изцяло въздуха в помещението, което е 40 кв.м. с 3 м. височина на тавана, са му необходими 15 мин. Естествено, никога не го изключвам веднага, щом приключа с готвенето - оставям го да работи поне още 15-20 мин. на по-слаба степен и не мирише.

# 16
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Абе за смученето- смуче,обаче трябва задължително да е и отворен прозореца,иначе става конденз Close

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Нашият е Бомпани - не мога да се оплача, обаче при нас е друг проблемьт: често мога да разбера какво ще е менюто на комшиите отгоре  Mr. Green Има нещо, което не е наред с комина на кооперацията ни явно и като готвят отгоре всичката миризма сякаш излиза от нашия абсорбатор и се налага и аз да го включа поне на 1 степен, за да "неутрализирам" аромата  ooooh!

# 18
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Има нещо, което не е наред с комина на кооперацията ни явно и като готвят отгоре всичката миризма сякаш излиза от нашия абсорбатор и се налага и аз да го включа поне на 1 степен, за да "неутрализирам" аромата  ooooh!

Проблема в твоя случай е от монтажа  Mr. Green, и нашите имаха същия проблем, и се оказа, че били сложили някакъв филтър обратно.

Иначе, по темата - нашият покрива по-голяма площ от тази на котлоните, и може би затова не се усеща миризма.  Thinking

# 19
  • варна
  • Мнения: 1 830
А пък моят хем бръмчи, като че ли ще излита, хем никаква работа не върши  hahaha 
И при мен  е така  Joy Joy Joy

# 20
  • Мнения: 574
А пък моят хем бръмчи, като че ли ще излита, хем никаква работа не върши  hahaha 
И при мен  е така  Joy Joy Joy
И при мен е така, Peace

# 21
  • Мнения: 4 970
Предстои ми да купя абсорбатор за помеение, което е  общо кухня и хол Crazy.За миризмите ми се изясни положението Joy.Кажетеее оба4е как се изчисляваше каква кубатура трябва да е самият абсорбатор?Как да  предвидя каква мощност ми трябва newsm78

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Предстои ми да купя абсорбатор за помеение, което е  общо кухня и хол Crazy.За миризмите ми се изясни положението Joy.Кажетеее оба4е как се изчисляваше каква кубатура трябва да е самият абсорбатор?Как да  предвидя каква мощност ми трябва newsm78

Кубатурата на помещението, умножена по 8. Това трябва да е минималния дебит на час на аспиратора.

# 23
  • Мнения: 1 546
Моя-не, ама аз и не очаквам повече от него, защото не е кой знае какво...

# 24
  • Мнения: 2 438
Абсорбаторът смуче парата, затова като се готви прозорците трябва да са затворени,, това го пише в упътването. Като свърша, отварям прозореца да се проветри от миризмата.

# 25
  • Мнения: 171
Здравейте!Моля ви препоръчайте ми абсорбатор(марка и модел),от който сте доволни.Предстои ни покупка на този уред,а сме много затруднени в избора newsm78Предварително ви благодаря  bouquet

# 26
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Моя аспиратор е Фабер Гиза и съм много доволна от него.
Имам въпрос обаче към собственичките на фурна Горение. Досега не бях слагала да готвя ядене във фурната, ползвам я от скоро. Днес установих, че тя пуска пара не откъм страната на аспиратора и стената се навлажнява. Дайте идея какво да правя.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Как така не от страната на аспиратора? Откъде излиза парата? На моята излиза от задната и страна, точно под аспиратора.

# 28
  • Мнения: 1 305
Моя аспиратор е Фабер Гиза и съм много доволна от него.
Имам въпрос обаче към собственичките на фурна Горение. Досега не бях слагала да готвя ядене във фурната, ползвам я от скоро. Днес установих, че тя пуска пара не откъм страната на аспиратора и стената се навлажнява. Дайте идея какво да правя.

Къде е монтирана фурната, долу или на високо? И ако не е долу под котлоните, то къде се пада аспиратора? Аз точно по този въпрос бях пуснала тема наскоро, за вентилационните решетки при фурните за вграждане. Нямаше особено много отзиви по въпроса, но е сигурно, че различните модели фурни се вентилират по различен начин и това би трябвало да е упоменато в упътването на фурната.

# 29
  • Мнения: 5 026
Включвам го, но и прозореца е отворен.С Фабер сме.

# 30
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Има нещо, което не е наред с комина на кооперацията ни явно и като готвят отгоре всичката миризма сякаш излиза от нашия абсорбатор и се налага и аз да го включа поне на 1 степен, за да "неутрализирам" аромата  ooooh!

Проблема в твоя случай е от монтажа  Mr. Green, и нашите имаха същия проблем, и се оказа, че били сложили някакъв филтър обратно.

Иначе, по темата - нашият покрива по-голяма площ от тази на котлоните, и може би затова не се усеща миризма.  Thinking


И аз имам проблема на Soff, но от време на време.

Вес - при моя аспиратор ли може да е проблема или при този на съседите отгоре newsm78

# 31
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Фурната ми е на високо и до нея в дясно са котлоните, над които е аспиратора. Когато пече на вентилатор, горкия аспиратор - тя бълва пара от ляво, а той не може да смогне да смуче Simple Smile

# 32
  • Мнения: 734
Малко се отчайвам като чета отзивите....Ние сме купили абсорбатор с максимална мощност 800 кубика, стаята е дневна + кухненски бокс около 21-22 кв.м. и сметнахме, че е наложително да имаме такъв електроуред. проблемът е, че тръбата зад абсорбатора минава брез банята за да стигне до комина и има 2 чупки (2 колена). Притеснявам се, че това може да спомогне абсорбаторът да не смуче с пълния си капацитет...Още не сме го пробвали, тъй като е отскоро, но.... Confused

# 33
  • Мнения: 107
Ами не се отчайвайте, но абсорбатора поема много добре изпаренията и то ако е поставен правилно и точно над печката, а що се отнася до миризмите - просто трябва да проветрявате. Не се справя много добре с миризмите. Ние сме също дневна с кухненски бокс и сме поставили мощен абсорбатор с два агрегата, но миризмата на кухня се усеща. Споделях за това с приятелки и познати и изводът е, че проблемът с миризмите при всички си остава, независимо от мощността и марката на абсорбатора. Въпреки това много по-добре е с абсорбатор, отколкото без него.

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679
Открих огромен недостатък на абсорбатора, или по-скоро на комина, или може би нещо при монтажа...Не знам Sad От доста време насам, минавайаки през коридора, усещам мирис на цигари, на дим, нещо такова. Там се намира котлето на газта, там е и комина. На същия комин, само че от страната на кухнята, е вързан и абсорбатора. Установих, че тая смрад се разнася, само ако абсорбера е включен. Отвратително...Не знам как става, но ми е адски неприятно, защото сега на практика трябва да избягвам да си включвам абсорбера, ако не искам да ми мирише в коридира на долнопробна кръчма Sad
А това, което най-много ме притеснява, е миризмата да не е от изгорелите газове на котлето, които се връщат от комина...Абе гадна работа!

# 35
  • Мнения: 1 305
Открих огромен недостатък на абсорбатора, или по-скоро на комина, или може би нещо при монтажа...Не знам Sad От доста време насам, минавайаки през коридора, усещам мирис на цигари, на дим, нещо такова. Там се намира котлето на газта, там е и комина. На същия комин, само че от страната на кухнята, е вързан и абсорбатора. Установих, че тая смрад се разнася, само ако абсорбера е включен. Отвратително...Не знам как става, но ми е адски неприятно, защото сега на практика трябва да избягвам да си включвам абсорбера, ако не искам да ми мирише в коридира на долнопробна кръчма Sad
А това, което най-много ме притеснява, е миризмата да не е от изгорелите газове на котлето, които се връщат от комина...Абе гадна работа!

Ами по принцип не трябва да се връзват по няколко неща на един комин!!! Един комин - една дупка. Защото така от едната страна смуче - от другата излиза. Пък и капацитета на уредите намалява драстично.

# 36
  • Мнения: 22 787
Моят също е доста скъп и мощен, но не мога да кажа, чене мирише. Справя се добре с фритюрника и котлоните, защото са точно под него. Ако пека нещо обаче във фурната си мирише. С грил- тигана също мирише. Оставям го още 15 мин. след като приключа и отварям леко прозореца и се измирисва, но не може да се каже, че не мирише. Моят е Сименс, мисля че беше 800 куб/м. Шуми доста добре, не мога да се оплача Mr. Green
Peace

# 37
  • Мнения: 512
Ако си купиш по-мощен абсорбатор, има шанс да не се вмирише всичко на манджи Simple Smile Е, трябва и да се проветри малко.

 Peace

# 38
  • Мнения: 22 787
Моя аспиратор е Фабер Гиза и съм много доволна от него.
Имам въпрос обаче към собственичките на фурна Горение. Досега не бях слагала да готвя ядене във фурната, ползвам я от скоро. Днес установих, че тя пуска пара не откъм страната на аспиратора и стената се навлажнява. Дайте идея какво да правя.
Има проблем с уплътнението или вратичката на фурната е крива.Горение обикновено се вентилират отдолу.Моята е Сименс и се вентилира отгоре,между панела с бутоните и вратичката на фурната,но миризма пак има и при включен абсорбатор.Добре,че прозореца е наблизо.

# 39
  • Мнения: 576
Моят абсорбатор е на Тека/марка от която съм мното доволна/, но определено не може да изсмуче цялата миризма. Освен това не знам как ги строят новите жилища, но като готви някои съсед влиза миризма през абсорбатора. При вас има ли такова нищо????

# 40
  • Мнения: 22 787
Моят абсорбатор е на Тека/марка от която съм мното доволна/, но определено не може да изсмуче цялата миризма. Освен това не знам как ги строят новите жилища, но като готви някои съсед влиза миризма през абсорбатора. При вас има ли такова нищо????
Винаги,налага се да пускам абсорбатора на 1-ва степен,за да не ми миришр.А в мокрото мирише всяка сутрин на цигари-някой пуши в тоалетната/моята е превърната в мокро помещение/

# 41
  • Мнения: 59
моят изсмуква парата ,но част от миризмата си остава

# 42
  • Мнения: 4 300
И в старо жилище пак се връща миризмата. Подозирам, че някой от комшиите е проявил нешлифован архитектурен талант и кой знае какво е къртил и замазвал ooooh!. Взехме абсорбатор с двойна клапа, за да не връща миризма, ама ефекта е нулев. Според мъжа ми можело пантичките на клапите да са клеясали и затова да се връща тая миризма. Не знам. Но така или иначе не е недостатък смао на новото строителство.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 25 236
А да попитам нещо, на вас случва ли ви се да трака клапата на аспиратора, когато има вятър? Не знам дали защото сме на последния етаж, но настава лудо тракане, когато задуха. И всеки път откачаме тръбата от комина, когато аспираторът не ни трябва, и пак я скачаме, когато искам да го включа ooooh! Луда работа Crazy

# 44
  • Мнения: 1 209
не само,  4е не изсмуква вси4ко, а понякога и връща от комина на комшиите, а е с 2 мотора , някакъв испански. като бръм4и ще литне- т.е много е мощен. но не особено ефективен.  Sad

# 45
  • Варна
  • Мнения: 826
Изсмуква 60 % от 100 ... и бръмчи като трактор. Mr. Green

# 46
  • София
  • Мнения: 4 027
А може ли да казвате какви са ви абсорбаторите-марки,модели. Да става ясно кои вършат или не вършат работа.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Ние си купихме "Candy" преди месец някъде-предпоследната степен на мощност е /забравих коя и затова не пиша цифра/,коминен тип,доволна съм засега.Бързо изсмуква пара и по-малко миризма,но след като се приключи с готвенето,винаги е нужно да се проветрява.А и аз доколкото знам абсорбатора и аспиратора предимно са за изсмукване на пара,а не на миризма,такава им е функцията,тъй че миризмата е на заден план,нормално е да има.

# 48
  • Мнения: 302
Лятото ни предстои ремонт на кухнята и съм в голяма чуденка дали да вкарвам и печката вътре-в момента готвя на терасата,която е остъклена с алуминиева дограма,но пък лятото на нея е адска жега и е невъзможно да се готви...От друга страна пък като чета отзивите ви за аспираторите... Confused

# 49
  • Мнения: 625
Моят оставя миризмата да се разнесе,макар и малко Mr. Green

# 50
Привет на всички,
прочетох темата и проблемите с тракането на клапите. Обикновено се получава когато сте на последните етажи (за съжаление го зная от личен опит).
Решение има и то не е сложно/скъпо. На пазара се продават клапи с би-метална пластина (термореле). Когато включите уреда /абсорбатор или вентилатор за санитарни помещения/ преминава ток по би-металната пластина, тя се нагрява и отваря клапата след около 5-10 сек. Когато се изключи ефекта е обратен. Много е удобно за предотвратяването на появата на всякакви нежелани миризми и газове, а също се избягва и тракането на клапата /понеже не е свободно захваната/.


Приятно висене в кухнята   chef

# 51
  • Мнения: 2 211
Не бих казала, че изсмуква всичко, трябва и да се проветрява. У нас не се връща миризма, нито пък идва от др. апартаменти. Но някои съседи се оплакват, че редовно знаят какво се готви на горният етаж. Според мен или нямат клапи или не са им качествени.

# 52
  • Мнения: 1 165
Здравейте.Предстои ми купуване на абсорбатор за общо помещение кухня, хол,трапезария около 30кв. и се чудя м/у тези двата http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=74 и http://www.siko-s.com/product.php?sr=38&r=56&p=413.Какво ще кажете?За Тека не знам нищо- как са като качество конкретно за аспираторите, а нивото на шума е доста ниско, почти не се чува, а и цената е в пъти по-малко.Ще съм благодарна и ако някой ми обясни какво значи този показател Капацитет на изход: 625 м3/ч.Станаха много въпроси.Много ви благодаря предварително за отговорите

# 53
  • Мнения: 1 632
Аз от нашия Делонги съм страшно доволна,а е евтин.Няма миризми,няма пари,всичко изсумква.Дори когато пушим,е непрекъснато пуснат и никога не се одимява стаята.

# 54
  • Мнения: 2 388
Не съм особено доволна, добре, че не го ползвам често.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 825
Моят изсмуква всичко. Аз дори не съм вярвала, че това е въобще възможно.

# 56
  • Мнения: 1 391
кажи какъв е, модел, характеристики?

# 57
  • Мнения: 606
  Не, разбира се. Но достатъчно много.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 482
Здравейте.Предстои ми купуване на абсорбатор за общо помещение кухня, хол,трапезария около 30кв. и се чудя м/у тези двата http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=74 и http://www.siko-s.com/product.php?sr=38&r=56&p=413.Какво ще кажете?За Тека не знам нищо- как са като качество конкретно за аспираторите, а нивото на шума е доста ниско, почти не се чува, а и цената е в пъти по-малко.Ще съм благодарна и ако някой ми обясни какво значи този показател Капацитет на изход: 625 м3/ч.Станаха много въпроси.Много ви благодаря предварително за отговорите
Нашият абсорбатор е на Фабер от най-мощните 1000куб.м. Помещението ни е 42 кв.м. Ако не отворя прозорец, изсмуква миризми от каналите на мокрите помещения и става гадно. Препоръчвам горещо! Вярно си е, че е шумен, но върши работа. Нашият е такъв http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=3&pid=65

# 59
  • Мнения: 1 305
Здравейте.Предстои ми купуване на абсорбатор за общо помещение кухня, хол,трапезария около 30кв. и се чудя м/у тези двата http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=74 и http://www.siko-s.com/product.php?sr=38&r=56&p=413.Какво ще кажете?За Тека не знам нищо- как са като качество конкретно за аспираторите, а нивото на шума е доста ниско, почти не се чува, а и цената е в пъти по-малко.Ще съм благодарна и ако някой ми обясни какво значи този показател Капацитет на изход: 625 м3/ч.Станаха много въпроси.Много ви благодаря предварително за отговорите

При абсорбаторите на Тека, трябва да гледаш третия даден параметър - най-малкия. Това е реалната всмукателна мощност на уреда. Тия двата при входа и при свободен изход са дрън-дрън.

# 60
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз смятам да купувам компактна фурна, която е и с микровълнова мощност - такава и да си спестя втория уред, и без това не се задържам много-много в кухнята.
Тя обаче не е много подходяща за стандартен монтаж под котлоните, как да я разположа така, че да има ефективна вентилация?
Коминът ми е един, другият е по средата на хола, ако трябва от него да пускам въздуховоди става доста сложно.

# 61
  • Мнения: 1 080
Нашият е делонги - с два мотора - доволна съм парата я гълта и не се получава конденз, ама ако си е нещо по - смръдливичко не се справя и проветрявам!!!

# 62
  • София
  • Мнения: 1 825
Здравейте.Предстои ми купуване на абсорбатор за общо помещение кухня, хол,трапезария около 30кв. и се чудя м/у тези двата http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=74 и http://www.siko-s.com/product.php?sr=38&r=56&p=413.Какво ще кажете?За Тека не знам нищо- как са като качество конкретно за аспираторите, а нивото на шума е доста ниско, почти не се чува, а и цената е в пъти по-малко.Ще съм благодарна и ако някой ми обясни какво значи този показател Капацитет на изход: 625 м3/ч.Станаха много въпроси.Много ви благодаря предварително за отговорите
Нашият абсорбатор е на Фабер от най-мощните 1000куб.м. Помещението ни е 42 кв.м. Ако не отворя прозорец, изсмуква миризми от каналите на мокрите помещения и става гадно. Препоръчвам горещо! Вярно си е, че е шумен, но върши работа. Нашият е такъв http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=3&pid=65

Collibri, понеже питаш, моят също е Фабер, за вграждане. Аз го монтирах преди 3 г., но едва сега започнах да го ползвам, защото се нанесох преди месеци. За съжаление все още не съм си подредила апартамента и няма как да открия съпътстващите покупката документи, за да кажа характеристиките. Бях чела за Фабер, че е фирмата, която има най-дълга практика в производството на абсорбатори и за това се обърнах към тях. Посетих представителния им магазин в кв. Изток, представих им размерите на кухнята /при мен е на едно - кухня, трапезария и хол/, а те ме посъветваха какво да избера. Спомням си, че никак не беше евтин, но определено си заслужава. Само е малко шумен, но разглеждайки сайта виждам, че има и тихи модели.

# 63
Имам въпрос към ползващите абсорбатор:
Успява ли да изсмуче всички миризми при готвене?

Зависи от това, колко е силен абсорбатора и колко е чист филтъра.
Общо взето не, няма шанс съвсем да не мирише на готвено ( зависи и какво готвиш, аз по тази причина не готвя куп неща). Но в комбинация с отворен прозорец има шанс да се проветри относително бързо.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 079
Колкото и мощен да е абсорбатора  все трябва и малко проветряне при готвене, ако искаш да не ти мирише.
Няма такова нещо като готвене без миризми. ooooh!

# 65
  • София
  • Мнения: 1 825
Заповядайте и двете у нас.  Laughing

Аз наскоро се върнах от чужбина и с мъка установих, че вечено време през зимата цяла София мирише на въглища. Което озночава, че не мога да отварям прозореца винаги когато готвя. У нас наистина не мирише на готвено, а имам опит с още два други абсорбатора в предишните си жилища.

# 66
# 67
  • Мнения: 679
Ролята на абсорбатора не е  да изсмуква миризмата, а само и единствено парата, когато се готви. Naughty
 Дори и най-скъпите и мощни уреди не могат да правят това, което искате.
Това го знам от специалист. Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 1 825
А какво става с миризмите? При мен всичко е един голям хол, който е преходен към едната спалня. До този момент всичко би следвало всичко да е пропито с миризма на лук и картофи.
Изсмуква дори мириса на цигари, към което съм до болка чувствителна.
Аз вярвам на собствените си впечатления.

# 69
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
А какво става с миризмите? При мен всичко е един голям хол, който е преходен към едната спалня. До този момент всичко би следвало всичко да е пропито с миризма на лук и картофи.
Освен да те помоля за линк към конкретния модел, друго не ми остава Simple Smile
В моя апартамент също всичко е на едно, врати имат само двете бани и едната спалня.
Бях се насочила към Siemens (другите уреди на практика вече съм си ги избрала), обаче с този постинг направо ме разубеждаваш...

# 70
  • Мнения: 2 266
Определено не.Моят е с два мотора и пак се усеща миризмата.Задължително отварям и прозореца.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 825
Освен да те помоля за линк към конкретния модел, друго не ми остава Simple Smile
В моя апартамент също всичко е на едно, врати имат само двете бани и едната спалня.
Бях се насочила към Siemens (другите уреди на практика вече съм си ги избрала), обаче с този постинг направо ме разубеждаваш...
За съжаление не успях да намеря линк - все пак е монтиран преди 3 години, въпреки че едва сега започнах да го ползвам. Една мацка по-горе беше дала линк на Фабер, имаше голямо разнообразие. Моят по-специално е вграден.

Няма нищо по-лошо от това дрехите и мебелите в дома да миришат на манджа. Пожелавам на всички домакини успешни покупки.

Общи условия

Активация на акаунт