Врата за баня

  • 69 119
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте, обзавеждаме ново жилище  и не мога да измисля каква врата да сложим на банята. Апартамента е малък и съответно и банята е много малка:170см./190см. Няма душ кабина и затова си мисля, че най-добрият вариант е алуминиева врата, но тя няма да се върже с другите две интериорни врати. Моля ви, дайте съвет. Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 5 919
Ние скоро сменяхме врата на баня - сложихме алуминиева, откъм коридора е огледало, което спестява поставянето на отделно огледало на стената. Отвътре е ПВЦ пълнежът, някак не седи съвсем като алуминиевото отстрани, но... Още не сме я ползвали особено много, така че не мога да дам сериозни отзиви.
За връзването с останалите врати - сигурно  е проблем, не знам, може би ако се направи алуминиевата с някакъв подходящ цвят? Thinking Ние смятаме просто да боядисаме всички бели Wink

# 2
  • Мнения: 8 999
Можеш да си поръчаш ПВЦ врата в цвят, близък до цвета на другите врати. Няма проблем, ако е в допир с вода, а и фирмите за дограма предлагат вече доста богата гама от цветове. По-скъпа е от алуминиева, но пък и изглежда много по-красиво. А и от друга страна е врата на санитарно помещение, защо да не е с по-различна врата?

# 3
  • Мнения: 7 430
..скоро и аз разучавах този въпрос и ми казаха, че там където ще ми направят ПВЦ вратата за банята може да се пръсне в подходящ за мен цвят, който да ми пасне на другите ми две врати Peace и ако има и посредата огледало - съвсем ще е шик и няма да си личи, че е алуминии Wink

# 4
  • MJF
  • Мнения: 8 528
аз също сложих алум. врата с огледало към коридора.банята ми е малка и въпреки че е с душ кабина ме разубедиха от самата фирма да сложа цвят.и аз се дразнех от перспективата да имам 3 цвята врати в миникоридора.дали свикнах но на мен сега ми харесва така "цветно"

# 5
  • София
  • Мнения: 1 833
Не е чак толкова голям проблем връзването с другите врати, особено ако са със сходен цвят.Нашите дори са 2 алуминиеви - на банята и на тоалетната и не е толкова зле според мен.

# 6
  • Мнения: 189
Ами има профили с цвят имитиращ дърво (и шарките), така че това няма да е проблем според мен.По принцип аз не харесвам ПВЦ и алуминиевите врати, но тъй като и нашата баня е малка, нямах друг избор.Нашата е в цвят златен дъб и без делител, с огледало от двете страни.Според мен се получи много добре.

# 7
  • Мнения: 44
Благодаря ви момичета! Аз също се сетих, че може да се пръсне от едната страна, но ми казаха, че е много малка поръчката и няма да се съгласят да им боядисат профилите. Или ще е много скъпо.Реших, че ще си поръчаме ПВЦ в цвят като останалите врати със огледало по средата. Блогодаря ви за помоща!

# 8
  • Мнения: 107
традиционно хората слагат на банята алуминиева врата  Peace , защото банята е влажно помещение, а алуминиевата врата добре уплътнява, а и те не са чак толкова грозни като дизайн, за да не ти се върже с интериора...  Peace
Успех...

# 9
  • На село
  • Мнения: 873
И аз се интересувам от въпроса за вратата на банята, тъй като ще сменяме всички врати вкъщи. Това, на което последно се спрях е алуминиева врата, която отвън е "облечена" с MDF с естествен фурнир, касата отвън също е MDF, т.е. вратата отвън е като останалите врати в апартамента. Единствено Ергон предлагат такива врати, поне аз досега друга фирма с това решение не открих.

# 10
  • Мнения: 4 970
И аз се интересувам от въпроса за вратата на банята, тъй като ще сменяме всички врати вкъщи. Това, на което последно се спрях е алуминиева врата, която отвън е "облечена" с MDF с естествен фурнир, касата отвън също е MDF, т.е. вратата отвън е като останалите врати в апартамента. Единствено Ергон предлагат такива врати, поне аз досега друга фирма с това решение не открих.
МОя приятелка скоро си поръча много хубави врати, вклю4ително и такава за банята.Отвътре е алуминиева, а отвън е като останалите.В момента нямам  то4ните координати на фирмата, но мога да ти обясня къде се намира ако искаш.В Стрелбище е  Peace

# 11
  • Мнения: 43
Velmar ако може аз се интересувам от къде точно си е поръчала вратите твоята приятелка в Стрелбище.

# 12
  • Мнения: 5 593
От какъв материал е по-добре да се изработи вратата за баня: от алуминий или PVC?Става въпрос за баня която няма прозорец и се страхувам да не се получава мухъл.

# 13
  • На село
  • Мнения: 873
velmar,
да, моля те, обясни къде се намира тази фирма, защото на Ергон цените са ми малко височки, но съм се насочила към тях заради тази врата за баня.

monni,
едва ли образуването на мухъл зависи от материала, от който е изработена вратата. 90% от баните са вътрешни, т.е. без прозорци - затова си имат отдушници. Важното е отдушника ти да "тегли" добре, за да не се образува мухъл. Нашият е изцяло запушен с неправилно поставен бетонов елемент и ела да видиш какво е - единственият начин да се изсуши банята е да държим вратата на банята отккрехната; отделно от това чистя мухъл от фугите един път на 2-3 месеца с белина, особено зимата - това отделно от ежеседмичното почистване на банята. Чакам майстор от два месеца, който обеща да ми реши проблема с разбиване с къртач, при което ще трябва да си търся нови плочки, но няма как  Sad

# 14
  • Мнения: 4 970
Ще се опитам да обясня къде се намира фирмата.Занчи-  улицата  е Орехова гора.Има една розова ясла на нея.Срещу яслата има кооперация, под която на ъгъла има китайски ресторант..Та- тази фирма се намира под същата тази кооперация в едно гаражче.Смао че не се пада на Орехова гора, а не съседната, по която върви блока( лелее- дано нещо ми се разбира ooooh! Ако не- ще се опитам да обясня по-добре Embarassed Ако няма никой  се обадете на телфона, който е изписан на вратата или рекламата.

# 15
  • Мнения: 4 490
Нашите и на банята, и на тоалетната, са плъзгащи. Спестяват ни много място.

# 16
  • Мнения: 108
Нашите за wc и банята са една до друга и ги направихме алуминиеви. Тази на банята от вътре цялата е с огледало - голямооооо Simple Smile
Много им се радвам

# 17
  • Мнения: 2 591
ние напоследък водим словесна престрелка с мъжа ми именно по този въпрос Rolling Eyes аз не искам нито пвц, нито алуминиева, защото ми изглежда като обществена тоалетна Sick по едно време се бяхме спогодили за пвц златен дъб (имитация на дърво), но сега обмисляме идеята за плъзгаща врата Rolling Eyes въобще голяма история сме с тази врата hahaha

# 18
  • Мнения: 741
И ние дълго се чудихме.Банята ни е точно срещу външната врата и хич не ми харесваше идеята да влезеш и насреща бяла алуминиева врата.А и ми приличат на врати на болнични стаи.Затова в крайна сметка сложихме като останалите врати от естествен фурнир

# 19
  • Мнения: 2 309
Затова в крайна сметка сложихме като останалите врати от естествен фурнир

И ние сложихме естествен фурнир и сега горчиво съжалявам, все е надута, все скърца. Незнаех, че ПВЦ врата може да се изпръска в цвят, замислих се да я сменя.

# 20
  • Мнения: 44
Здравейте, скоро не бях влизала във форума. Намерихме фирма която изработва врати за баня/и не само такива/ които от вътрешната страна са от нещо като пластмаса с много богата цветова гама, а от вън са от MDF. Фирмата се намира на Хр.Ботев №60. Вратите изглеждат много добре, чакам да ми изпратят оферта и ще мога да кажа и цена.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 478
И нашата врата на банята отвътре е алуминийа от вън е МДФ естествен фурнир като всички останали така ,че не се различава от другите.Поръчвана е във Варна и струваше/преди почти година /-580лв.Фирмата се казва''Дорис'' и се намира зад медицинския институт.

# 22
  • Мнения: 1 561
запис, че днес обикаляхме и гледахме.
Повечето предлагат едно и също, малко от тях слагат огледала, и сега проблемът ни е друг.
жилището ни е панелно, и има каса на старата врата на банята- железна.
Вие демонтирахте ли я, или новата врата се сложи върху желязната, но така доста се стеснява вратата....

Мислим да е алуминиева с алуминиев панел, бяла, но пък исках да има огледало вътре, но ни посъветвахме да не го правим.
Не им разбрах логиката, споменаха че ще трябва да се стесни оплътнението или нещо от рода.

Та вие демонтирахте ли старата каса, и има ли много разбиване, имаме прочки в коридора пред банята вече ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 11 102
жилището ни е панелно, и има каса на старата врата на банята- железна.
Вие демонтирахте ли я, или новата врата се сложи върху желязната, но така доста се стеснява вратата....



При нас положението е същото, всички каси са метални и според мен изкъртването им е невъзможно или ако е възможно е свързано с много къртене...
Интересува ме с колко се стеснява вратата, колко е това "доста" ?  newsm78

# 24
  • Мнения: 1 080
МДф със специално покритие - водоустойчиво - много съм доволна!!!

# 25
  • Мнения: 1 561
жилището ни е панелно, и има каса на старата врата на банята- железна.
Вие демонтирахте ли я, или новата врата се сложи върху желязната, но така доста се стеснява вратата....



При нас положението е същото, всички каси са метални и според мен изкъртването им е невъзможно или ако е възможно е свързано с много къртене...
Интересува ме с колко се стеснява вратата, колко е това "доста" ?  newsm78


С по 3-4 см от двете страни, т.е 6-8 см на цялата, и като премерихме днес отвора минус 8 см, ще трябва малко  настрани да влизат някой членове на фамилията HugТака, че ще къртим, колкото и страшно да бъде.

# 26
  • Мнения: 1 561
МДф със специално покритие - водоустойчиво - много съм доволна!!!

Стефинка, може ли да споделиш от коя фирма сте поръчали такава врата и каква цена е.
Ако дадеш и снимка няма да имаш цена Peace
Благодаря предварително за отговора.

# 27
  • Мнения: 24 467
Да питам и тук, нищо че е стара, но е по същество.
Имаме две бани, на които ще правим основен ремонт.
Вратите на баните ни са на метални каси и трябва да ги махнем, за да поставим ПВЦ или алуминиеви, от което се отказахме. Решихме да боядисаме с нещо настоящите врати и търся съвет за качествено покритие за врата на мокри помещения.
Благодаря, дайте идеи, линкове, всичко!

# 28
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Има цветен корабен лак! С него се боядисват кораби, лодки и др., които си киснат във вода!Върши страшна работа, само дето трябва от време на време да го освежаваш!! Peace

# 29
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
жилището ни е панелно, и има каса на старата врата на банята- железна.
Вие демонтирахте ли я, или новата врата се сложи върху желязната, но така доста се стеснява вратата....



При нас положението е същото, всички каси са метални и според мен изкъртването им е невъзможно или ако е възможно е свързано с много къртене...
Интересува ме с колко се стеснява вратата, колко е това "доста" ?  newsm78


Изкъртването е възможно, но да, мнооооооооооооооооооого къртене иска. Ние сменихме всички интериорни врати като махнахме металните каси. Ако решите да ги къртите си вземете здраво хилти. Другият вариант е да се обадите на някоя фирма да ги изкърти. Но боклукът е адски много. Поне си заслужава. Съвсем друго става.
Иначе по темата: те вратите са ни мдф венге, а вратата на банята е алуминиева бяла, като от външната страна в цялата в стъкло. Това че са с различен цвят не ни пречи. Пак си стои добре.
  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 24 467
Фирмите не щат да къртят металните ни каси и затова специално ние се отказахме от подмяна, като се спряхме на варианта с боядисването. Сега проучвам именно подходящо покритие.

# 31
  • Мнения: 2
Здравейте, попаднах на тази тема ровейки за врати за баня в google... След като се убедих, че дървена врата за малка баня като нашата не става (ако ще се мокри пряко), се чудих много време каква алуминиева да избера, и установих, че ако трябва да е в 2 различни цвята от двете страни, излиза към 600-650лв (не със студен алуминий, а с термомост или как там го наричат и по поръчка и т.н.), се отказах от този вариант. Обаче попаднах на следната снимка



и ми е интересно къде мога да поръчам такава врата? (доколкото виждам, огледалото не е със стандартния сребрист цвят, а е по-скоро в кафеникав оттенък) В Ролпласт вече ми отказаха...

P.S.
Фирмата, за която е писал(а) mishomira (София, бул. Христо Ботев 60), е Делта-Елис и все още съществува и има офис на този адрес (не правя реклама, просто посетих въпросната фирма след като прочетох за нея от поста им). Вратите, които предлагат за баня, са от истинско дърво, като са обработени със специално покритие против влага (и може да са в най-различни цветове). Срокът за изпълнение на една поръчка е 45 дни, а за врата 195x65x16 в два цвята ми искаха 670лв (включва всичко - махане на стара врата и каса, монтаж и т.н., без дръжките). Питах човека доколко наистина са влагоустойчиви, и отговорът беше, че не са предвидени за пряко мокрене и пръскане, което ме отказа веднага (в малка баня това няма как да се избегне).

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 15:28 от hristo.kovachev

# 32
  • Мнения: 4 095
И аз мислих по този въпрос, но накрая поръчахме за банята врата, като останалите интериорни - т.е. бяла, тип Крафтмастер, не ми се искаше да се ''къса'' от останалите Peace

# 33
  • Мнения: 1
Вратата за баня трябва да отговаря на няколко изисквания,но две от тях са най-важни:
         -откъм банята да е водо и влагоустойчива
         -отвън да е като останалите врати.
На тези условия отговаря само комбинацията отвътре алуминий,а отвън дърво,фурнирован мдф или ламинат ,в зависимост от вида на другите.Има такава фирма,която произвежда тези врати.Намира се в  гр.Шумен, а ги предлага в цялата страна.Снимката на hristo.kovachev е на такава врата.Вижте в този сайт: www.sima.point.bg

# 34
  • Мнения: 4 380
Вратата за баня трябва да отговаря на няколко изисквания,но две от тях са най-важни:
         -откъм банята да е водо и влагоустойчива
         -отвън да е като останалите врати.
На тези условия отговаря само комбинацията отвътре алуминий,а отвън дърво,фурнирован мдф или ламинат ,в зависимост от вида на другите.Има такава фирма,която произвежда тези врати.Намира се в  гр.Шумен, а ги предлага в цялата страна.Снимката на hristo.kovachev е на такава врата.Вижте в този сайт: www.sima.point.bg



Рекламата е хубаво нещо особено ако е направена както трябва и си е платено съответно за нея. Wink

А иначе твърденията ти са абсолютни глупости.

Вратата на банята нима никаква нужда да бъде от алуминий. Няма нищо по-грозно от алуминиева врата, било то отвън или вътре.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
В къщи сме с алуминиеви бели врати на банята и тоалетната, а останалите са естествен фурнир. Не ми стои никак грозно. hristo.kovachev и в нашата баня върху термомоста има огледало, но при нас пък синее, защото банята ни е в синьо. Не си мисли, че е някакво специално огледало.

# 36
  • Мнения: 4 380
Хората масово правят отвратително грозни неща и никога не им стои грозно. Това е показател за вкуса им, не за качеството на ремонта или избора на мебел.

НИКОГА алуминиева врата на баня под никакъв предлог! Naughty Един от най-ужасните навици на българите в обзавеждането на дома.

# 37
  • Мнения: 2
За информация: в София все пак има фирма, която прави алуминиеви врати в различни цветове откъм двете й лица според изискванията на клиента (става дума не за фолио, а за боя) и може да сложи огледало, различно от стандартното (с оттенък). Фирмата се казва 'Д.Н. Стил' и се намира в кв. Захарна Фабрика. Не се възползвахме от услугите им (съответно не сме виждали и крайния им продукт),  а контактите ни с тях бяха само по телефона. Факт е, че първият път, когато им звънях и трябваше да ми се обадят по-късно, за да уточнят цената, не го направиха и трябваше отново да им звънна на следващия ден. Ако не се лъжа за алуминиева врата с размер 195x70cm в 2 цвята с огледало от едната страна със златист оттенък искаха около 400 и нещо лв.
@xenia: имаше един анекдот:
'всичко е въпрос на вкус' - казало кучето и си облизало дупето.
И една фраза - за вкусове не се спори, просто някои хора имат по-добър вкус от другите;)
А и да ти кажа нещата не опират само до вкус, но и до финансови средства. Една алуминиева врата от най-стандартен тип е 4-5 пъти по-евтина от врата от масивно дърво, импрегнирана за влажни помещения. А и има ситуации (например малка площ на банята, в което вратата се мокри непрекъснато), когато просто не е практично вътрешната страна на вратата да е от дърво.

# 38
  • Мнения: 206
Аз съм с алуминиева врата която е отвъте с огледало , а отвън пълнежа е ПДЧ в цвета на останалите врати.Самата алуминиева рамка също е в цвета на вратите - орех. За да се върже максимално си поръчахме первази за касата като на останалите врати , които предстои да монтираме. Коридора ни е тъмен и мисля , че като се довърши вратата ще се отличава минимално от другите. И понеже и нашата баня не е от най големите вратата се отваря навън.

# 39
  • Мнения: 721
и аз съм с една алуминиева "отвратително грозна" врата която никак не ми се вижда грозна, ама какво да направя като съм българка.моята е прахово боядисана в избран от мен цвят, а отвътре е с огледало.банята е толкова малка, че като разперя ръце достигам двете срещуположни стени и в двете посоки.съответно при къпане(а това е по 4 пъти на ден-4 членно сем.) цялата баня е във вода и дървена врата не би оцеляла.ако имах голяма баня с душ кабина или параван и аз бих си поставила такава като останалите в дома

# 40
  • Мнения: 5 393
Вкъщи  вратата е алуминиева, със стъклопакет от две матови стъкла. Не изглежда отвратително.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 439
Аз лично никога не бих сложила алуминиева врата не само в банята, но и където и да е другаде в жилището ни.Мисля, че  са по-подходящи за офис или  болница и ми напомнят за това.Но разбира се уважавам мнението на другите които мислят по различен начин и са ги поставили.В края на краищата всички хора имат свое виждане .Пред дилемата да избирам между алуминиева  предпочитам талашитената врата.Ако се боядиса с подходяща на цвят и качествена боя(моята е с автомобилна) изглежда много добре.Нашата баня също е от най- малките, затова от вътрешната страна съм я облепила с фолио и да ви кажа,че вече няколко години не се е раздула.Освен това може да се изреже  и на нея да се постави специална решетка ,за да се проветрява и съхне банята.Ако се постави алуминиева врата запечатва въздуха в банята и вратата трябва да се държи полуотворена ,за да се проветрява.

# 42
  • Мнения: 721
нищо не се запечатва, а и едно вентилаторче върши чудесна работа

# 43
  • Мнения: 206
... алуминиева врата запечатва въздуха в банята и вратата трябва да се държи полуотворена ,за да се проветрява.
Вентилация нямате ли?
Ще видим кога ще се справи мъжа ми с поставянето на первазите на касата и ще пусна снимки, само за сроковете не гарантирам !
Пък вие ще прецените дали е по-грозно .

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 439
Имаме вентилация-става въпрос за вентилаторче ,но не е достатъчна.Защото поне при нас ,за да изсъхне банята след къпане 10-15мин. не е достатъчно при работа на вентилатора , а той по- дълго не е желателно да работи.

# 45
  • Русе
  • Мнения: 1 826
И у нас вратата на банята е алуминиева,но е с огледало от двете страни.Не мисля,че е чак толкова "грозна".Ние я сложихме именно поради причината,че уплътнява много добре.
  отвън :    http://media.snimka.bg/3951/014158038-big.jpg
  тук се вижда малко и отвътре :    http://media.snimka.bg/3716/013687110-big.jpg

# 46
  • Мнения: 462
Някой има ли плъзгаща врата на банята?Ще правим баня но понеже е малко  мястото смятам да сложим плъзгаща врата събирам идей  ако може да ми помогнете с малко  снимки   може и на лични да ги пращате.

# 47
  • Мнения: 196
И ние ще слагаме алуминиева ,с приблизителен цвят на останалите  Peace и огледалото отвън.

# 48
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И у нас вратата на банята е алуминиева,но е с огледало от двете страни.Не мисля,че е чак толкова "грозна".Ние я сложихме именно поради причината,че уплътнява много добре.
  отвън :    http://media.snimka.bg/3951/014158038-big.jpg
  тук се вижда малко и отвътре :    http://media.snimka.bg/3716/013687110-big.jpg

Много ми харесва тази врата.
Би ли споделила фирма и цена.

# 49
  • Мнения: 17
И у нас вратата на банята е алуминиева,но е с огледало от двете страни.Не мисля,че е чак толкова "грозна".Ние я сложихме именно поради причината,че уплътнява много добре.
  отвън :    http://media.snimka.bg/3951/014158038-big.jpg
  тук се вижда малко и отвътре :    http://media.snimka.bg/3716/013687110-big.jpg

*sve*, харесва ми вратата ти! За нашия миниатюрен коридор едната такава с огледало би свършла перфектна работа  Whistling И аз се интересувам за цени.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 478
Момичета,по нагоре бях писала за нашата врата,но сега чак мога да приложа снимка.Вратите са поръчвани от тази фирма,на която са дали линк по напред-на Христо Ковачев.Ето я в банята  от вътре алуминий,а от вън като останалите  http://rosiel.snimka.bg/properties/apartament.225959.5326355    http://rosiel.snimka.bg/properties/apartament.225959.5326366   

# 51
  • Русе
  • Мнения: 1 826
 Гери и nad_and , вратата е алуминий,цвят "златен дъб" и не е прахово боядисвана.Струваше около 450 лв.и ни я прави една фирма от Русе,но така и не разбрах името и.Мисля,че няма нищо сложно да се направи от всяка фирма за дограма.

# 52
  • Мнения: 2 803
Аз сложих плъзгаща алуминиева с матирано стъкло. за малка баня спестява много място.

# 53
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ето ги нашите врати,плътната е плъзгаща:
http://pavletutka.snimka.bg/architecture/nashiya-dom.247887.7740106

# 54
  • Мнения: 17
*sve*, благодаря за информацията. Основно цената ме интересуваше, за да се ориентирам кое как върви.  Simple Smile

# 55
  • Русе
  • Мнения: 1 826
*sve*, благодаря за информацията. Основно цената ме интересуваше, за да се ориентирам кое как върви.  Simple Smile
nad_and , мъжа ми каза,че съм се объркала в цената....550 била  Confused

# 56
  • Мнения: 63
Nad and ,ние си поръчахме от Ролпласт:тъмен дъб,огледало от двете страни,около 330-350лв.Казвам около,защото поръчахме 2 броя и имаше разлика в размерите.Това е при70/200см.

# 57
  • Мнения: 255
ние напоследък водим словесна престрелка с мъжа ми именно по този въпрос Rolling Eyes аз не искам нито пвц, нито алуминиева, защото ми изглежда като обществена тоалетна Sick по едно време се бяхме спогодили за пвц златен дъб (имитация на дърво), но сега обмисляме идеята за плъзгаща врата Rolling Eyes въобще голяма история сме с тази врата hahaha

Kооооолко си права Sad((((((((((( и аз така мисля по същия начин....направо не знам...не можех да си представя тази грозна бяла врата вкъщи.....но не знаех за такива които от вътре са такива отвън като останалите...и взехме че поръчахме вече БЯЛА АЛУМИНИЕВА  ВРАТА Sad((((((((((..и понеже банята ми е в спалнята, та сега ще си имам две различни врати там....оффффффффффф... как не ви прочетох по-рано момичетааааа..реве ми се  Cry поне я поръчахме с огледала и от двете страни.....

# 58
  • София
  • Мнения: 1 742
В къщи и двете врати на баните са алуминиеви и са огледала от двете страни.Също така и на стаите ми са алуминиеви.На мен ми харесват.А за баните си поръчайте врати с праг.

# 59
  • Русе
  • Мнения: 1 826
В къщи и двете врати на баните са алуминиеви и са огледала от двете страни.Също така и на стаите ми са алуминиеви.На мен ми харесват.А за баните си поръчайте врати с праг.
Защо?

# 60
  • София
  • Мнения: 418
Аз да повторя вече зададен въпрос- Някой да е монтирал алуминиева или ПВЦ врата върху стара метална каса? По ред причини не мога да я махна, като основната е, че няма къде да идем,  прахта от рязане на панел е отврат, а детето е с астма. Питах в една фирма и те отказаха,защото щяла да се стесни. Не казаха с колко. В този ред на мисли- колко са широки вашите врати?

# 61
  • София
  • Мнения: 1 742
В къщи и двете врати на баните са алуминиеви и са огледала от двете страни.Също така и на стаите ми са алуминиеви.На мен ми харесват.А за баните си поръчайте врати с праг.
Защо?

По лесно се обръщат с плочките.И при евентуален теч водата ще си остане в банята.А сега много хора искат плочките на коридора и банята да са на едно ниво.И при едно запушване на сифона водата излиза в коридора и прави големи поразии.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 742
Аз да повторя вече зададен въпрос- Някой да е монтирал алуминиева или ПВЦ врата върху стара метална каса? По ред причини не мога да я махна, като основната е, че няма къде да идем,  прахта от рязане на панел е отврат, а детето е с астма. Питах в една фирма и те отказаха,защото щяла да се стесни. Не казаха с колко. В този ред на мисли- колко са широки вашите врати?

Профилите на касата са по 5см .Значи смятате 10см  плюс още 2см за пяна и ще видите колко отвор ще ви остане.А иначе металната каса се вади за около 30мин.Можете да изведете детето някъде докато се кърти касата.И друго се сещам вратата ще ви стане по ниска с 6см и ще се удряте главата.

# 63
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 398
На мене също ми предстои ремонт на баня и нашата каза, ако не се отреже, ще стане 41 см вратата, което е супер тясно. Така че ако не може да се реже , ще мисля друг вариант. При нас ширината е 51 см с касата без 10 см....става супер тясно, ако се сложи така вратата.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 742
На мене също ми предстои ремонт на баня и нашата каза, ако не се отреже, ще стане 41 см вратата, което е супер тясно. Така че ако не може да се реже , ще мисля друг вариант. При нас ширината е 51 см с касата без 10 см....става супер тясно, ако се сложи така вратата.

Спокойно може да се отреже.Най лесно се сваля като отрежете касата при бравата.После с чук и секач или ако имате някакъв лост или "кози крак" разкъртвате двете половини на отрязана каса.Сигурно долу в замазката малко трябва да разкъртите,зада извадите долното парче на касата.Като къртите в замазката внимавайте,че в старите апартаменти кабелите минават в замазката близо до касата.После като свалите страничното парче на касата после свалето горното,а то другото с пантите ще падне по лесно.Като свалите касата божете да разкъртите и част от тънкия бетон за да разширите отвора.Също така преценете и височината на вратата.Ако трябва и отгоре поразкъртете.Ако има още нещо мога да помогна.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 375
а дали можете да ми помогнете - ремонтираме банята и искам да сменя вратата. но тъй като планирам смяна на всички врати догодина, ми се иска да ги купя заедно. т.е. ремонтът сега и смяна на каса и врата след време води ли до някакъв проблем? Напр. дали смяната на каса на по-късен етап няма да разбие отремонтиран участък? нищо не разбирам, затова благодаря.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 742
Щом правите банята в момента сега е момента да смените и вратата.Защото рязането с флекс може да остави големи следи по плочките и после и тях трябва да смените.Също така е добре да смените и мръсната канализация на банята и старите тръби обезателно.Обикновено като отида да правя бани казвам на хората какво е добре да се направи и те самите преценят дали ще им е финансово изгодно.

# 67
  • Мнения: 35
Ние преди около година си сложихме врати от тази фирма  http://www.hoermann.de/vrati/vtreshni-vrati/   .Всички врати в апартамента, включително и тази на банята и на мокрото помещение са  от типа ZK....... .За съжаление още не сме се нанесли и не мога да кажа до колко са качествени,но имам познати който са много доволни.До колкото си спомням вратата на банята ни струваше  около 300лв(с ъглова каса ).

# 68
  • Мнения: 2
Щом ти е малко мястото си сложи плъзгаща с огледало от вън или от вътре , където ти е по - удобно, недостатък е само това че ако огледалото е от вътре след баня се изпотява !!!

# 69
# 70
  • sofia
  • Мнения: 2 255
Някой от вас правил ли си е стъклена, матирана врата за баня и въобще: къде мога да намеря фирма, която предлага такива врати на сносни цени? Sad

# 71
  • Мнения: 5 393
Уточни, моля- искаш вратата на банята да е изцяло от стъкло, без профили и каса, или искаш да отделиш душа от останалата част от банята?

# 72
  • sofia
  • Мнения: 2 255
Искам врата за баня изцяло от стъкло. Wink

# 73
  • Мнения: 5 393
Може да се направи, да, ако те интересува, ще ти дам координати. Но цената не знам дали ще ти се стори сносна. Confused

# 74
  • София
  • Мнения: 7 980
Вратата на хола ни е от закалено матирано стъкло (8 мм), така че би трябвало да може да се монтира и в банята. Зависи и какво разбираш под "сносна" цена. Нашата струваше около 600 лв. с ДДС, монтаж и профили, които се слагаха върху старите метални каси. 
Ако те интересува, ще напиша фирмата, която я е правила.

# 75
  • sofia
  • Мнения: 2 255
Ще съм ви много благодарна, ако споделите координатите на фирмите! Може и на ЛС. Hug

# 76
  • София
  • Мнения: 346
А някой да е чувал за поставяне на специално покритие от вътр.страна на вратата?Мислех си наистина да ги минем с корабен лак,но ми казаха,че имало нещо по-специално newsm78Вратите на баните са вече са факт и не можем да си позволим да къртим и поставяме нови,а душовете са прекалено близко...

# 77
  • Мнения: 0
качество,избор и наистина добри цени,мн съм доволна,а имам база за сравнение тел номер 0887 948 519-Николай Новаков.Бургас

# 78
  • Мнения: 0
оппа,става въпрос за дограма за тези които се интересуват, защото видях че въпросите бяха разнообразни

# 79
  • Мнения: 77
Здравейте,не можах да намеря тема ,затова пиша тук! Моля да ме посъветвате! Чудя се дали да залепя огледало на обикновенна(НЕ алуминиева) врата,от страната на малъкия коридор. Огледалото е 50/175см 4мм дебелина. Моля дайте мнения!

Общи условия

Активация на акаунт