Електрическа четка за зъби - доволни ли сте?

  • 27 105
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички

Анкета

Доволни ли сте от ел. четка за зъби?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 20 ное 2007, 08:52

  • Мнения: 7 474
Това ми е въпросът-доволни ли сте, от коя марка, по-добре ли чисти?
Има ли нещо особенно, което да се има предвид при избора?

Последна редакция: нд, 21 окт 2007, 16:00 от L е о

# 1
  • Мнения: 863
Страшно съм доволна  Party
САмо ще кажа,че първият път ,когато си измих зъбите с нея,имах чувството,че за първи път си ги мия иозбщо. Наистина. А мислех,че преди това съм се грижила добре за тях...

# 2
  • Мнения: 2 099
Страшно съм доволна, с обикновенната не можеш да си измиеш така зъбите. Peace Моята е на Браун- Oral-B.

Последна редакция: нд, 21 окт 2007, 14:13 от mimival

# 3
Аз също съм доволна, моята е Oral-B

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
много доволна Peace

# 5
  • Мнения: 109

От 2 седмици съм с тази и съм доволна
Цитат
САмо ще кажа,че първият път ,когато си измих зъбите с нея,имах чувството,че за първи път си ги мия иозбщо. Наистина. А мислех,че преди това съм се грижила добре за тях...
Peace
 Единственото което ме притеснява , че за моя модел не съм виждала резервни четки.

# 6
  • Мнения: 2 099
koral4e аз съм виждала резервни за тази четка в Технополис, но ги зареждат по-рядко. Peace

# 7
  • Мнения: 6 039
ужасно сме доволни и аз и мъжа ми
няма начин да ги измиеш по-добре с обикновена
има си брояч пред 2 минути, за да ти напомня, да не ги миеш по-малко от 2-3 минути

отделно имаме и една ултразвукова, която ползваме рядко, тя не е зза всекидневна употреба /1 седмично/

# 8
  • Мнения: 109
koral4e аз съм виждала резервни за тази четка в Технополис, но ги зареждат по-рядко. Peace
Благодаря там не съм се сещала да проверя.

# 9
  • Мнения: 404
Аз също съм доволна, моята е Oral-B
newsm10

# 10
  • Мнения: 2 467
Мда, доволна. Четка за мързелани  Laughing Спестява много усилия на китката.
Марка Oral-B.

# 11
  • Мнения: 535
ужасно сме доволни и аз и мъжа ми
няма начин да ги измиеш по-добре с обикновена
има си брояч пред 2 минути, за да ти напомня, да не ги миеш по-малко от 2-3 минути

отделно имаме и една ултразвукова, която ползваме рядко, тя не е зза всекидневна употреба /1 седмично/

Тази ултразвуковата за избелване ли е? Продават ли се масово или ти е донесена от някъде? Питам защото не съм виждала и си помислих, че сигурно би било добре вместо да ходиш на зъболекар за избелване... ако върши същата работа  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Хм, май само аз не съм фен на такава четка  Thinking

# 13
  • Мнения: 6 039
Zagorka, не е за избелване

от Варна е купувана
досега не съм си избелвала зъбите по никакъв начин, не смея

# 14
Zagorka, не е за избелване

от Варна е купувана
досега не съм си избелвала зъбите по никакъв начин, не смея

Избелването на зъбите /ако не е от професионалисти и с професионална апаратура/ унищожава емайла. Не е препоръчително да се прави с разни такива четки, които ги дават уж за избелване. А пастите за зъби, които трябва да избелват, не вършат никаква работа. Пробвала съм сигурно над 20 вида. С някой има леки подобрения, но не са фрапиращи.

# 15
  • Мнения: 795
Отдавна им се чудя  Thinking
Орал В ли са най-добри?

# 16
  • Мнения: 6 039
Zagorka, не е за избелване

от Варна е купувана
досега не съм си избелвала зъбите по никакъв начин, не смея

Избелването на зъбите /ако не е от професионалисти и с професионална апаратура/ унищожава емайла. Не е препоръчително да се прави с разни такива четки, които ги дават уж за избелване. А пастите за зъби, които трябва да избелват, не вършат никаква работа. Пробвала съм сигурно над 20 вида. С някой има леки подобрения, но не са фрапиращи.

тази четка, изобщо няма такава функция да избелва
просто измива по-добре от всяка друга, тя е с правоъгълен накрайник, и вибрира на много високи обороти

# 17
Аз не съм казала, че е. Говоря по принцип.

# 18
  • Мнения: 6 039
Аз не съм казала, че е. Говоря по принцип.
ясно
аз, дори на този етап съм против избелването и при специалист

# 19
Ами да, и аз съм на това мнение. Първо ще ти вземат голяма сума, и второ няма да е избелване завинаги. Това кафе и тези цигари оказват голямо влияние на зъбите.

# 20
  • Мнения: 1 800
Страшно съм доволна, и зъбите ми са в много по-добро състояние откакто започнах да използвам електрическата четка.

Зет ми е зъболекар и ми е препоръчал тези:

http://sonicare.factoryoutletstore.com/

http://www.oralb.com/us/products/power/triumph/


сигурна съм, че всяка друга ел. четка е по-добра от обикновената Peace

# 21
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Страшно съм доволна  Party
САмо ще кажа,че първият път ,когато си измих зъбите с нея,имах чувството,че за първи път си ги мия иозбщо. Наистина. А мислех,че преди това съм се грижила добре за тях...
Абсолютно същото усещане имах и аз  Blush
Моята е Орал-Би Соник комплийт на Браун. Преди това ползвах пак на браун - плак контрол. От новата съм мнооооого по-доволна. Струва си всеки лев (опс паунд  Mr. Green )

# 22
  • Мнения: 425

От 2 седмици съм с тази и съм доволна
 Peace
 Единственото което ме притеснява , че за моя модел не съм виждала резервни четки.

Такав ползвам и аз от 4 години. Много съм доволна. Сега когато ми се наложи да си мия зъбите с обикновена четка имам усещането, че все едно не съм ги мила.

# 23
  • Мнения: 7 474
А коя е по-добре с батерии или с кабел?  Thinking
Видях, че Орал-Б имат модел с кабел, но има ли той и опция за батерии newsm78

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
А коя е по-добре с батерии или с кабел?  Thinking
Видях, че Орал-Б имат модел с кабел, но има ли той и опция за батерии newsm78
Моята е със зарядна батерия, има си зарядно и издържа по месец преди да се зарежда, а си мия зъбите 2пъти на ден по 3мин  Flutter Със обикновени батерии никога не съм позлвала, не мога да дам мнение, а за кабел не съм чувала  Shocked

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 123
И аз съм с Орал-Б от около 4 месеца. Изключително съм доволна. Peace  С обикновена батерия е и издържа около 2 месеца. Зъболекар ми каза да избера модел, който е само с малката кръгла част, а не като този, който е показала koral4e по нагоре. Тези допълнителните снопчета всъщност само пречат и нямат кой знае каква роля при почистването на зъбите/аз ходих с четката при зъболекаря за да ми покаже правилния начин на почистване Blush/. 

# 26
  • Мнения: 386
с орал б на браун съм и е супер.

# 27
  • Мнения: 2 697
Не съм им фен. Имаме една у нас, която само се мотае, но не я ползвам - с чувствителни зъби съм и имам чувството, че ми сваля емайла Sick

# 28
  • Мнения: 1 174
Да, вече повече от две години сме с тези на Орал-Би и са незаменими!:)
Когато за първи път ползвах такава четка, имах чувството, че току-що са ми почистили зъбите от зъбен камък - усещах ги перфектно гладки!А мъжът ми дълго време след първото й слагане в устата си се въздържаше от нея, заради силните вибрации - каза, че усещането му е като моето, сякаш е на зъболекарския стол.
Недостатъкът й е само този, че трудно я отварям, щом дойде време за смяна на батериите.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 005
Хайде едно професионално мнение. По-добре почистват от обикновените четки, защото тук почти никой не е обучаван как точно да си мие зъбите. То са си техники,движения ,ъгли. Отнема време и трябва да се прави(обучението имам предвид) на 6 месеца поне-за ремотивация на пациента. На зъболекарите не им се занимава, защото няма кой да плати за "да го учиш да си мие зъбите" , а и пациентите не съдействат особено. Аз съм имала не е дин случай да ми се обидят!!! Crazy. " Вие какво,сега,да не казвате, че не си мия зъбите" И като ми се случи няколко пъти вече препоръчвам електрическа четка. По-бързо е миенето на зъбите и по-качествено. У нас мъжът ми ползва и състоянието на венците му драстично се подобри след смяната на нормалната четка. Обмислям тия дни да пробвам големия син с такава-да видим. Аз лично не мога! Embarassed Confused Срам-не срам ,признавам си. Много ми се гади и наистина се чувствам като на стола, но от нетипичната страна Laughing.

# 30
  • Видин
  • Мнения: 168
Доволна съм много .Имам Oral-B Professional Care .Преди нея имахме на Таурус ,но се появи фабричен дефект след половин година и е върнахме. Сега след  зареждане издържа повече от 2 седмици, а е ползваме 2 човека.Венците ми се оправиха и зъбен камък вече нямам. Peace

# 31
  • Мнения: 8 999
Няма сравнение между това да си измиеш зъбите с обикновена четки и с електрическа. Наистина почистват много по-добре. Само не знам защо, след като сменя батериите, никога не се въртят и не вибрират със същите обороти, а и каквито и "вечни" батерии да слагам, животът им е много по-кратък, отколкото на първите, с които е била заредена четката. Май най-добрият вариант е четка с акумулираща батерия, която да зареждаш редовно.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 278
И аз отдавна се каня да си купя,незнам какво чакам още. Някой може ли да ми каже ценu примерно на  Oral-B. Благодаря   bouquet

# 33
  • Мнения: 192
Много съм доволна.Ползвам вече  шест години с зарядно.Синът ми има с батерии ,но много често се налага да си ги сменя.Единствено при продължително пребиваване извън дома малко повече място заема в багажа зарядното.Горещо Ви препоръчвам.

# 34
  • Мнения: 47 901
доволна съм, но не съм доволна че няма внос на детските накрайници на орал б  #Cussing out безобразие!
иначе и детето си мие зъбките с електрическа- на орал б/браун, с принцеси

# 35
  • Мнения: 1 492
Купила съм на детето. Така съм сигурна, че си мие зъбите Simple Smile Мислех, че мерака ще отмине след месец, но не е така.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 555
Много съм доволна, наистина няма нищо общо с обикновените четки!  Peace Аз съм с Oral-B Vitality, със зарядно е, няма опция за слагане на батерии. Купих си четката от Германия и там тя беше с накрайник с нещо като гумичка във вътрешната част - ето такъв http://www.oralb.com/us/products/power/triumphsmartguide/. Повече ми харесва от обикновените, но за съжаление в България не съм виждала такива накрайници.

# 37
  • Мнения: 425
Доволна съм много .Имам Oral-B Professional Care .Преди нея имахме на Таурус ,но се появи фабричен дефект след половин година и е върнахме. Сега след  зареждане издържа повече от 2 седмици, а я ползваме 2 човека.Венците ми се оправиха и зъбен камък вече нямам. Peace

С една и съща четка за зъби ли се миете????  Shocked

# 38
  • Мнения: 7 474


С една и съща четка за зъби ли се миете????  Shocked

Предполагам сменят накрайниците  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт