Кафе машина - каква?

  • 15 964
  • 62
  •   1
Отговори
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Мили мамчета,незнам темата е за тук,ако не е кажете? Отдавна искам да си купя кафе машина,но все не мога да се реша,тъй като незнам каква да бъде. Blush Embarassed Не държа на марката,имам само едно изискване да прави хубаво ЕСПРЕСО С КАЙМАК,който не се разваля докато стигна до масата #2gunfireМоля ви споделете вие какви кафе машини имате,ако сте доволни.
Благодаря ви предварително  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 845
Не ти е за тук темата, но ще я преместят.

Аз да си кажа за кафемашината,
имаме от 5-6 години Делонги, доволна съм,
но кайма зависи не само от машината, а и от кафето  Peace.

# 2
  • Мнения: 524
Не зависи от кафето, нашата също е Делонги с крема диск или както го наричат там. Обикновена машинка, без  екстри, каймака остава докато си изпиеш кафето. Някъде четох, че италианските марки са най-добри, но не мога да го твърдя. Успех при избора.

# 3
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Аз също си мисля ,че каймака не зависи от кафето ,но не съм сигурна.Благодаря ви за отговорите,но моля ви кажете точен модел,защото Делонги - добре,но ако някой знае моля да ми напише точно кой модел,ако е купувана скоро машината още по-добре,да отида в магазина и да търся конкретен модел.
Благодаря в и много Hug

А за къде ми е темата така и не разбрах newsm78

# 4
  • Мнения: 524
Нашата е Caffe Treviso, доволни сме, не казвам, че няма по-добри модели, но тази беше по нашите възможности. Купихме я март месец. Успех.

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 845
...
А за къде ми е темата така и не разбрах newsm78

За "Нашият дом" е.

Нашата машина е ето такава


нищо особено, но си я имаме от няколко години и сме доволни.

# 6
  • Мнения: 2 792
...
А за къде ми е темата така и не разбрах newsm78

За "Нашият дом" е.

Нашата машина е ето такава


нищо особено, но си я имаме от няколко години и сме доволни.
И аз имам такава от 96-та или 97-ма, още си работи.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 099
Saeco Talea Touch е нашата. Saeco си е класа за кафето.

# 8
  • Мнения: 753
Rowenta, модел Adagio  Peace

# 9
  • Мнения: 796
Препоръчвам ти Saeco.

# 10
  • Мнения: 327
И ние сме с Saeco.

# 11
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Благодаря ви много за съветите ,ще се възползвам.  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
Ние сме с Бианчи, също прави хубав каймак, много съм доволна. За Саеко и Делонги съм чувала добри отзиви.

# 13
  • Мнения: 284
Моята е Делонги,а на сестра ми Саеко.И двете правят много хубаво кафе с каймак.Която и да избереш няма да съжаляваш Peace

# 14
  • Мнения: 1 434
Саеко е нашата от поне 6 год  я имаме не е мръднала  прави хубаво кафе.. Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 518
Нашата е на Делонги и от две години не е мръднала

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ох и аз много искам да си купя, но няма да е скоро  Tired Иначе в офиса имаме делонги и лаваца и двете са много добри, правят супер кафе с каймак  Flutter ааа и делонгито си мели кафето, преди да го прави, да е съвсем прясно и ароматно  Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 1 152
Гласувам за Саеко  Peace
Крупс е също добър избор.
... Иначе в офиса имаме ...и лаваца и двете са много добри, ...
И такава ли марка кафе-машина има? Мислех, че правят само кафе-продукти  newsm78

# 18
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Благодаря на всички за помощта.
Камамбер тази машина Делонги в офиса можеш ли да ми кажеш какъв модел е?
А за кафе машина Лаваца и аз незнаех ,че има newsm78

# 19
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Камамбер тази машина Делонги в офиса можеш ли да ми кажеш какъв модел е?
А за кафе машина Лаваца и аз незнаех ,че има newsm78
Има, има  Mr. Green
Ето ви снимка, само че идея си нямам откъде е купувана  newsm78



п.п. нашата в офиса не е златна, а сива иначе на външен вид е същата

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Опс, видях, че питаш за делонгито, има го в техномаркет гледам, ма и цената му е  Shocked
ето линк : http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009036

# 21
  • Мнения: 3 360
Нашата е на Делонги и от две години не е мръднала

Да и аз съм доволна Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз съм много доволна от делонги, а в работата имам Краун, също съм доволна.

# 23
  • Мнения: 311
Saeco, 2 години я имаме и никакъв проблем

# 24
  • Мнения: 884
запис ,че и аз ще купувам тази седмица и се чудя  Grinning

Опс, видях, че питаш за делонгито, има го в техномаркет гледам, ма и цената му е  Shocked
ето линк : http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009036
камембер, и аз го гледах това делонги днес в магазина,тук  е 400£-около1100лв. но все пак има вградена кафемелачка,а и налягането му е 15бара. Идеалното за еспресо  е между 15 и19 бара . Но 19 бара имат само комерс машините,май
ето 1 линк на англ. за съвети при купуване на еспресо машина
http://www.johnlewis.com/Christmas/Food+and+Drink+Preparation/Fo … Content.aspx#4687
Някой да има отзиви за  GAGGIAThinking

# 25
  • Мнения: 3 356
Ние сме с такава:
http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=33&products_id=12250
Доволна съм много.

# 26
  • Мнения: 342
Имам Rowenta не съм доволна въобще

# 27
  • София
  • Мнения: 1 889
Каймакът как е ? Аз от 100 години се каня да си купя кафемашина, но не мога да си избера модел, имам предвид това не е като да купуваш телевизор - включваш го в магазина - работи, и айде вкъщи  Laughing Това си е малко покупка на късмет  Tired Та искам такава кафемашина, която да прави плътен гъст трицветен каймак, който да стои, докато си изпиеш кафето. Има ли такова чудо ?  newsm78

# 28
Имам Делонги в къщи от 4 години, доволна съм. Реших и в офиса да взема, но този Саеко за да направя сравнение. Обаче като отидох в Технополис и ги разгледах много се разочаровах, корпусът отвън изглеждаше много калпаво направен. Гледах, гледах, накрая взех пак Делонги, един по- стар модел, който тук съм виждала да рекламират. И сега пак съм доволна с втората машина.

Иначе Саеко може би правят хубаво кафе, но според мен изглеждат като правени в някой кръжок.

# 29
  • Мнения: 180
AEG ,преди имах ROVENTA за еспресо но без никакъв каймак.Не вярвях, че домашна кафе машина може да прави такова кафе. 279 лв. от Техномаркет.

# 30
  • Мнения: 204
[ Та искам такава кафемашина, която да прави плътен гъст трицветен каймак, който да стои, докато си изпиеш кафето. Има ли такова чудо ?  newsm78
[/quote]
Има такава машина-моята -ТСМ, не за пръв път я хваля, наистина е супер, за съжаление още не мога да качвам снимки. Каймакът е страхотен и си стои по чашата дълго след като кафето е изпито.

# 31
  • Мнения: 206
нашата е на DELONGHI  EC 190,но да ви кажа не сме доволни,
не прави кафе със каймак.Не знам но мойе би кафето е също важно.
не знам споделете..

# 32
  • София
  • Мнения: 1 889
[ Та искам такава кафемашина, която да прави плътен гъст трицветен каймак, който да стои, докато си изпиеш кафето. Има ли такова чудо ?  newsm78
Има такава машина-моята -ТСМ, не за пръв път я хваля, наистина е супер, за съжаление още не мога да качвам снимки. Каймакът е страхотен и си стои по чашата дълго след като кафето е изпито.
[/quote]

 Дай поне модела, да питам в някой ТСМ-ски магазин  Praynig

# 33
  • София
  • Мнения: 1 423
Та искам такава кафемашина, която да прави плътен гъст трицветен каймак, който да стои, докато си изпиеш кафето. Има ли такова чудо ?  newsm78
Има такава машина-моята -ТСМ, не за пръв път я хваля, наистина е супер, за съжаление още не мога да качвам снимки. Каймакът е страхотен и си стои по чашата дълго след като кафето е изпито.
И аз търся кафе машина. Кой модел на ТСМ е това? И наистина ли прави толкова хубав каймак  Grinning

# 34
  • Мнения: 120
  Здравейте, девойки.
  Преди две години моят мил съпруг ми донесе от Германия кафе машина ( втора употреба). Сигурно някоя лигава германка си е сменяла електроуредите и затова е изхвърлила тази страхотна машина. До този момент не бях виждала кафе-машина, която прави кафето по този начин. Първо се налива толкова вода, колкото кафета искаш да направиш. След това кафето се слага в нещо като фуния и се затваря с капак. Когато водата загрее, включваш машинката и тази фуния започва да се върти с висока скорост, като центруфуга. Утайката, която остава е абсолютно суха.
  Става страхотно кафе, каймака си остава дори след като изпиеш кафето. А ако не измиеш веднага чашата , след това трябва да го търкаш с усилие. И това при положение, че пия "Нова Бразилия" Ако пък случайно се докопам до "Ла ваца" тогава не мога да ви опиша с думи какво кафенце пия.
  Стига толкова - няма да ви описвам повече моето богатство . Кафе машината е "Simens" Единствената подобна машина, която прави кафе на този принцип съм виждала в магазина на ТСМ и машинката имаше съвсем прилична цена.

# 35
  • Мнения: 204
бих го дала с удоволствие, но не пише нищо, само ТСМ, а кафето наистина е страхотно, ползвам предимно Tschibo

# 36
  • София
  • Мнения: 1 889
 То се е видяло, че ще се ходи до ТСМ, мерси за инфото и на двете !  bouquet П.С. От техните уреди съм изключително доволна, имам кантар за тегло и кухненска електронна везна - и двете са номер 1 ! bowuu

# 37
  • София
  • Мнения: 1 423
mama Nina1 и Marchela, благодаря ви за информацията!   bouquet
Ще проверя в магазин на ТСМ какви модели се предлагат.  Peace

# 38
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Споделете какво видяхте в ТСМ?  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 1 423
Споделете какво видяхте в ТСМ?  bouquet
Ами аз нищо не си харесах в ТСМ  Tired

Кафе машината е "Simens" Единствената подобна машина, която прави кафе на този принцип съм виждала в магазина на ТСМ и машинката имаше съвсем прилична цена.
mama Nina1, в Техномаркет видях модел на SIEMENS. Ето такава ли е твоята http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09003075? Пише, че е за шварц кафе и има завъртащ се носител на филтъра. Предполагам, че това е, което ти си описала.

Иначе, аз си харесах един модел SAECO , повече парички е, от това което бях решила да отделя за кафемашина, та още му се чудя  newsm78

# 40
  • Мнения: 120
  Flores, моята кафе машина е много стар модел и е доста обемиста. Тази, която ми показваш на снимката е само за шварц кафе. Моята машина има кана за шварц кафе и отделно за еспресо ( на принципа, който съм описала ) Отделно може да се прави и капучино. Машинката, която видях преди време в магазина на ТСМ беше само за еспресо.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 423
mama Nina1, благодаря за отговора   bouquet

# 42
  • Мнения: 77
И аз имам SAECO, наистина прави страхотно кафе. Проблема и е ,че още когато я купиме (трябваше ни спешно,за едно заведение и нямахме възможност да дадем много пари в момента) част от уплътнението на цетката беше изрязяно и течеше ,като лейка. Нямаше за кога да я връщаме, а и по-принцип цетките нямат гаранция. Три месеца,докато беше в кафето правеше по 100-тина кафета на ден после я занесохме в къщи и продължава да работи перфектно и да прави страхотно кафе.
     И има значеие какво е кафето или по-скоро колко едро или ситно е смляно.Каимака ,зависи това дали кафето е смляно подходящо за цетката и машината. Wink

# 43
  • Мнения: 545

Нашата машина е ето такава


нищо особено, но си я имаме от няколко години и сме доволни.
[/quote]
Аз също съм доволна,нашата е същата,прави невероятен каймак!

# 44
  • Мнения: 3 640
Rowenta Adagio



Много сме доволни от машинката. Прави страхотно кафе с каймак. И капучиното става разкошно - парата разбива млякото много добре. Освен това е полуавтомат. Нагласяш дължина на кафето и само натискаш бутон за 1 или 2 кафета. Тя сама си спира, когато трябва.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 152
И аз имам SAECO, наистина прави страхотно кафе. Проблема и е ,че още когато я купиме част от уплътнението на цетката беше изрязяно и течеше ,като лейка.
уплътнения можете да си купите като резервни части, предполагам все още не струват много. И нашата машина е работила в заведение (BLASILIA CLUB: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09008099) и на около 6 мес. уплътнението се сменяше. Сега нашите си я ползват удома и уплътнение не са сменяли от години. Уплътнението се запазва за по-дълго, ако при сипване на кафето в цедката преди да се сложи на главата на машината - да се забърше от останалото кафе по краищата (с гъбичка или подобно), също и да се внимава при слагане на новото уплътнение да влезе еднакво по всички улеи.
И аз съм навита да си вземем една САЕКО, ама като няма къде да я сложим!  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 6 167
Каймакът до голяма степен  зависи от кафето ( от степента на която е смляно, от количеството в цедката, от това колко е 'натиснато', от вида на самото кафе). Каквато и да е машната цедките не трябва да са бързо пропускливи, кафето трябва да капе на капки или на конец, а не да се лее, като от чешма.
Машинката трябва също така да има по-голяма мощтност за пара, защото това е важно , когато  се прави капучино.  Моята машинка е Делонги, стар модел е , но върши прекрасна работа, кафето ми не се различава от това в италианските кафенета.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 152
Каймакът до голяма степен  зависи от кафето ( от степента на която е смляно, от количеството в цедката, от това колко е 'натиснато', от вида на самото кафе). Каквато и да е машната цедките не трябва да са бързо пропускливи, кафето трябва да капе на капки или на конец, а не да се лее, като от чешма.
newsm10
ОБАчЕ, в предишната ми работа имаше една САЕКО (стар модел, не като горе - посочените) - еми на нея каквото и кафе да й сложиш - просто нямаше пропуск с каймака! Всеки си носеше каквото кафе му попадне (различни марки, насипно, смляно за различни кафета) - все същия резултат. От тогава съм очарована от марката. Нормално - налианците най-добре знаят!
Видях, че имат и български сайт: http://saeco.bg/bg/models.html - и взех все повече да се вдъхновявам ...

# 48
  • Мнения: 77
Цитат
уплътнения можете да си купите като резервни части, предполагам все още не струват много. И нашата машина е работила в заведение (BLASILIA CLUB: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09008099) и на около 6 мес. уплътнението се сменяше.
[/size]
   
galinтa,благодаря за инфото. Маи , вече е бреме да си купим уплатнение , защото още си караме със старото(много ме е срам).Но,като знам ,че тогава разглобихме цетката и махнахме и крема диска,а сега трябва да го сглобим наново и  #Crazy. Няма да сбъркаш с този модел (ако решиш да копуваш кафе машина Wink),за домашна употреба е ,но се доказа и при по-голям тормоз,а и доколкото знам brasilia club e професионална или поне полупрофесионална и доста по-скъпа.А и на brasilii-teпо -принцип уплатненията маи им се сменят по-често,иначе са страхотни машини.  bouquet

# 49
  • Мнения: 77
Ако нямаше и толкова правописни грешки ..... Исках да кажа време,не бреме ....

# 50
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012873

Тази ще си взема аз... мо ако имат модел SEG- 91

# 51
  • Мнения: 1 883

Свекър ми купи такава за деня на християнското семейство и мнооого са доволни

# 52
  • Монреал
  • Мнения: 631
Има ли някой впечатления от марката Бриел?

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
аз се разтърсих, когато си харесвах машина  и установих, че е добра марка ...

http://www.briel.pt/en/index.html

http://www.1-800-espresso.com/briel.html

# 54
  • Мнения: 1 147
Моята машина е тази, прави страхотно кафе, невероятен каймак. Това е моделът с крема-диск, има същият но без крема-диск, вероятно има голямо значение за каймака.
Успех покупката Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 2 079
Saeco!  Peace

# 56
  • Мнения: 77
Както ,казах вече,на моита и беше отрязано уплатнението още когато я купих и извадихме крема диска (уж временно) и пак прави страхотен каймак Wink

# 57
  • Мнения: 884
На кое казвате уплътнение?  newsm78

# 58
  • София
  • Мнения: 1 152
На кое казвате уплътнение?  newsm78
незнам дали ще го обясня добре:
като свалиш ръкохватката, намира се на самата глава (там, където захващаш ръкохватката) отдолу, трябва да се наведеш, за да го видиш - то осигурява плътно затваряне на ръкохватката към главата на машината - за да не влиза въздух и съответно намаляване на налягането там, което води до влошаване качеството на кафето. Уплътнението представлява една гумена гривна (точно с такава обиколка) с дебелина около 3 мм (в зависимост от вида на машината). Незнам на другите машини дали лесно се забутва, но на Бразилията трябва добре да я натъпчеш отвсякъде.

# 59
  • София
  • Мнения: 289
Не държа на марката,имам само едно изискване да прави хубаво ЕСПРЕСО С КАЙМАК,който не се разваля докато стигна до масата :

Ако все още не си си купила кафе машина ти препоръчвам тази:
http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=33&products_id=12265
Много съм доволна. Успех в избора!

# 60
  • Мнения: 5 178
Saeco ili Krups

# 61
  • Мнения: 1 883
В Техномеркет имаше промоция на  Krups

# 62
  • Мнения: 3 641
Делонги, много съм доволна. Страхотно кафе и капучино прави Peace

Общи условия

Активация на акаунт